اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی پتینگ

ویژگی های مثبت مدل پتینگ برای این کاربری:

  • تراکم بالا
  • مقاوم در برابر کوبش
  • مقاوم در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی
  • بکینگ (لایه زیرین) مقاوم از جنس لاتکس

ارتفاع چمن: ۲۰ میلی متر

چمن مصنوعی مدل رویال بلژیکی


متراژ: ۳۰۰ متر مربع

کارفرما: کارخانه فیروز

نصب چمن مصنوعی زمین بازی

چمن مصنوعی گزینه‌ای منحصر به فرد برای پوشش زمین در زمین‌های بازی است. چمن مصنوعی برای کارکنان کارخانه فیروز با قابلیت‌های ویژه‌ای که دارد سبب می‌شود افراد به راحتی بتوانند انواع ورزش‌ها و بازی‌ها را بر روی آن انجام دهند و همین امر به حفظ سلامتی و بالا بردن روحیه آنها کمک می‌کند. در این پروژه، مسئولین کارخانه فیروز زمین بازی را برای ایجاد فضای تفریحی برای کارکنان این کارخانه در نظر گرفتند و از چمن مصنوعی برای پوشش آن استفاده کردند.

همانطور که از نوع خط کشی این چمن مشخص است از این زمین می‌تواند برای ورزش‌هایی مانند فوتبال و والیبال استفاده کرد. همچنین، این زمین برای بازی تنیس مناسب است. متراژ این زمین بازی در این پروژه حدود ۳۰۰ متر مربع بود که با استفاده از چمن مصنوعی رویال بلژیکی پوشش داده شد.

بنر ورزشی

ویژگی‌های چمن مصنوعی رویال بلژیکی برای نصب در پروژه چمن مصنوعی برای کارکنان کارخانه فیروز

این چمن، چمنی سه بافت و بسیار منعطف است. برگ‌های این چمن تراکم بالایی دارند و در برابر کوبش، لگدمال شدن و تردد بسیار مقاوم هستند. وقتی به ظاهر این چمن نگاه می‌کنیم بسیار پرتوده به نظر می‌رسد. این محصول علاوه بر مقاومت بالا، رنگ بسیار زیبا و چشم نوازی دارد. چمن مصنوعی رویال بلژیکی در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی بسیار مقاوم است و گرما را به خود جذب نمی‌کند. به همین دلیل این چمن در تابستان در مقایسه با انواع دیگر چمن مصنوعی سطح خنک‌تری دارد. بکینگ (لایه زیرین) این چمن از جنس لاتکس است و همین امر مقاومت آن را در برابر کوبش، کشش، سرما و رطوبت بالا می‎‌برد.

خط کشی چمن مصنوعی برای کارکنان کارخانه فیروز

خط کشی این چمن با استفاده از رنگ انجام شده است. البته این موضوع به مسئولین فیروز اعلام گردید که این رنگ دوام همیشگی ندارد و باید بعد از هر دوره سه ماهه مجدد رنگ‌کاری بر روی آن انجام شود. همچنین، نکته قابل توجه دیگر این است که این زمین بر اساس استانداردهای زمین ورزشی طراحی شده است. به همین دلیل حصارهایی به ارتفاع ۴ متر دورتادور این زمین را پوشانده‌اند تا توپ از زمین خارج نگردد. نورپردازی این زمین بسیار مناسب است و کارکنان می‌توانند در طول شب از این زمین استفاده کنند.

زیرسازی زمین بازی برای نصب چمن مصنوعی

زیرسازی یکی از موارد مهمی است که در نصب چمن مصنوعی در فضای باز مانند زمین بازی باید در نظر گرفته شود. اینکار به عدم تجمع آب بر روی سطح چمن مصنوعی کمک می‌کند و نقش بسزایی در حفظ سلامت کسانی دارد که از این چمن استفاده می‌کنند. برای زیر سازی این زمین از لایه‌های ماسه‌ای استفاده گردید. این لایه‌ها سطحی نفوذ پذیر ایجاد می‌کنند و آب را با سرعت زیادی  از روی سطح چمن مصنوعی به زمین انتقال می‌دهند.

نصب چمن مصنوعی رویال بلژیکی در زمین بازی

برای نصب این چمن، پس از اتمام زیرسازی زمین، لایه‌های ژئوتکس بر روی زمین پهن شدند. این لایه یک لایه نمدی شکل است که انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالای می‌برد و از برخورد چمن مصنوعی با سطح زمین جلوگیری به عمل می‌آورد. سپس لایه‌های چمن مصنوعی بر روی لایه ژئوتکس قرار گرفتند و با استفاده از چسب پلی اورتان و نوار سمینگ تیپ به یکدیگر متصل شدند. این روش نصب به گونه‌ای است که ردی از چمن باقی نمی‌ماند و سطحی کاملا یکدست ایجاد می‌شود. سپس برای افزایش استقامت این چمن در برابر کوبش و نیروی فیزیکی، سیلیس در بین برگ‌های چمن مصنوعی تزریق شدند.

نگهداری از چمن مصنوعی زمین بازی در پروژه فیروز

گروه چمنزار به مسئولین این پروژه پیشنهاد داد که برای شستشوی چمن مصنوعی از دستگاه واترجت استفاده کنند. دستگاه واترجت دستگاهی شبیه به بخار شور است که آب را با شدت بر روی برگ‌های چمن مصنوعی می‌ریزد و آلودگی را از روی سطح آن از بین می‌برد. به این نکته توجه داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب به سطح چمن مصنوعی باید دست در زاویه ۳۰ درجه با سطح چمن مصنوعی قرار داده شود آب به طور مستقیم بر روی سطح چمن نریزد. برای نگهداری از این چمن موارد زیر باید رعایت شوند:

  • شستشوی ماهیانه سطح چمن مصنوعی
  • تزریق سالیانه سیلیس به برگ‌های چمن مصنوعی

گارانتی چمن مصنوعی رویال بلژیکی برای نصب پروژه چمن مصنوعی برای کارکنان کارخانه فیروز

شرکت چمنزار برای چمن مصنوعی رویال بلژیکی در این زمین بازی ۳۶ ماه گارانتی ارائه دارد. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است الیاف این محصول بسیار باکیفیت هستند و هیچ­گاه زودتر از موعد گارانتی خود نیاز به ترمیم و یا تعویض پیدا نمی‌کنند. با این وجود این گارانتی شامل تمامی مشکلات از جمله پوسیدگی، تغییر رنگ الیاف، جدا شدن بافت، و باز شدن درزها می‌شود.

قیمت چمن مصنوعی رویال بلژیکی در سال ۱۳۹۹

قیمت این چمن در سال ۱۳۹۹ در رنج ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزارتومان است، و این قیمت جز قیمت‌های متوسط بازار چمن مصنوعی است. برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی می‌توانید به سایت فروشگاه چمنزار وارد شوید.

نصب و اجرای انواع چمن مصنوعی را از چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار با سالیان زیاد تجربه در زمینه نصب و اجرای چمن مصنوعی در خدمت شماست تا مشاوره‌های لازم را برای خرید و نصب انواع چمن مصنوعی در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات تخصصی بیشتر در مورد انواع چمن مصنوعی می‌توانید به سایت فروشگاه چمنزار وارد شوید. این گروه، پس از فروش و نصب چمن مصنوعی، آموزش‌های لازم را در مورد نگهداری و تمیز کردن چمن مصنوعی مانند به طور رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نصب چمن مصنوعی زمین بازی چمن مصنوعی گزینه‌ای منحصر به فرد برای پوشش زمین در زمین‌های بازی است. چمن مصنوعی برای کارکنان کارخانه فیروز با قابلیت‌های ویژه‌ای که دارد سبب می‌شود افراد به راحتی بتوانند انواع ورزش‌ها و بازی‌ها را بر روی آن انجام دهند و همین امر به حفظ سلامتی و بالا بردن روحیه […]