چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی رویال بلژیکی پلاس

ویژگی های مثبت مدل افرا برای این کاربری:

  • تراکم بالا
  • مقاوم در برابر کوبش
  • مقاوم در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی
  • بکینگ (لایه زیرین) مقاوم از جنس لاتکس

پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلیت

نصب و اجرای پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش

یکی از مشکلاتی که در مناطق گرمسیری همچون کیش و شهرهای اطراف آن وجود دارد، به دلیل زیاد بودن گرمای هوا و بارندگی های بسیار کم، امکان رشد و نگه داری چمن طبیعی در این مناطق وجود ندارد و هزینه نگه داری از چمن طبیعی بسیار زیاد است. بنابراین بهترین گزینه برای زیباسازی فضای شهر، استفاده از چمن مصنوعی است. چمن مصنوعی در برابر نور خورشید و اشعه UV بسیار مقاوم است و می تواند انتخاب ایده آلی برای مناطق گرمسیر باشد. به علاوه اینکه ، چمن مصنوعی نیازی به آبیاری ندارد و هزینه نگه داری آن از چمن طبیعی مناسب تر است.

 از آنجاییکه شرکت چمنزار پروژه های متعددی در شهر کیش اجرا کرده است، به بهترین نحو توانست پروژه ایجاد فضای سبز برای محوطه هتل در کیش را به اتمام برساند. صاحب پروژه تصمیم گرفت تا با استفاده از چمن مصنوعی، فضایی سبز و زیبا در محوطه هتل ایجاد کند. چمن مصنوعی انتخاب شده برای این پروژه، چمن مصنوعی رویال ۲۵ بود که ظاهر و رنگ آن بسیار مشابه چمن طبیعی است و انتخاب مناسبی برای فضاهای روباز است.

ویژگی های چمن رویال ۲۵ نصب شده در محوطه هتل در کیش

شاید این سوال مطرح شود که چرا برای محوطه هتل از چمن رویال ۲۵ استفاده شده است. چمن رویال به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی از جمله گرما و رطوبت و همچنین تردد و لگدمال شدن، چمن بسیار مناسبی برای فضاهای باز است. ارتفاع بلند الیاف چمن، باعث نرمی و لطافت بیشتر آن شده است. به علاوه، داشتن ظاهری طبیعی و رنگ زیبای آن، حس طبیعت را در فضا تداعی می کند. همگی این موارد باعث شدند که چمن رویال ۲۵ مورد توجه صاحب این پروژه قرار بگیرند و برای محوطه هتل کیش اجرا شوند.

امکان کاشت درخت در فضای چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش

یکی از ویژگی هایی که صاحب پروژه را ترغیب به نصب چمن مصنوعی در محوطه هتل کرد، امکان کاشت درخت و گل گیاه در چمن مصنوعی بود. آنچه که شرکت چمنزار در این مورد مشاوره داد این بود که برای کاشت درخت در فضای مورد نظر، تنها کافی است تا قسمتی از چمن برش داده شود و درخت یا گیاه مورد نظر در آن قسمت کاشته شود، بدون اینکه مشکلی برای سایر قسمت ها ایجاد شود.

نحوه شستشوی چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش

شرکت چمنزار در این پروژه همانند سایر پروژه ها، سعی کرد با آموزش های لازم در مورد شستشو و نحوه نگه داری صحیح از چمن مصنوعی، به حفظ بهتر زیبایی و ماندگاری چمن مصنوعی کمک کند. شستشوی این چمن کار چندان دشواری نیست و تنها با فشار زیاد آب و بدون نیاز به هیچ ماده شوینده ای، می توان تمامی غبار ها و کثیفی های داخل الیاف چمن را از بین برد. اما از آنجا که هزینه آب در شهر کیش بسیار زیاد است، شرکت چمنزار پیشنهاد داد که برای شستن چمن از دستگاه واترجت استفاده شود. این دستگاه آب و هوا را با هم ترکیب می کند و آب را با فشار زیاد و به صورت پودری بر سطح چمن می پاشد و مصرف آب را تا حد زیادی کاهش می دهد.

رضایت صاحب پروژه از نصب چمن مصنوعی رویال در محوطه هتل در کیش

پس از پایان کار نصب و آموزش های لازم در مورد نگه داری از چمن مصنوعی، در نهایت صاحب پروژه از کار اجرا شده بسیار رضایت داشت. آنچه رضایت صاحب پروژه را به خود جلب کرده بود، اجرا و نصب حرفه ای چمن توسط شرکت چمنزار، زیباتر شدن فضای محوطه هتل و در نهایت به صرفه تر بودن نگه داری از چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی برای منطقه کیش بود.

نصب و اجرای پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش یکی از مشکلاتی که در مناطق گرمسیری همچون کیش و شهرهای اطراف آن وجود دارد، به دلیل زیاد بودن گرمای هوا و بارندگی های بسیار کم، امکان رشد و نگه داری چمن طبیعی در این مناطق وجود ندارد و هزینه نگه داری از چمن طبیعی […]