متعلقات و خدمات چمن مصنوعی

با متریال و متعلقات چمن مصنوعی در هنگام نصب آشنا هستید؟ اطلاعاتی در رابطه با خدمات و یا قیمت نصب چمن مصنوعی دارید؟ ما در این بخش یک راهنما کلی از خدمات و متریال مورد استفاده در فرآیند نصب چمن مصنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

شاید برایتان جالب باشد که بیش از یک قرن است که از تولید ابتدایی‌ترین چمن‌های مصنوعی می‌گذرد. نمونه‌های اولیه این محصول با اهداف ورزشی طراحی و تولید می‌شد. برتری‌های چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، نظر بسیاری از فعالان حوزه ورزشی را به خود جلب کرد و به مرور زمان موفق شد تا به یکی از المان‌های مهم برای طراحی زمین‌های ورزشی از جمله زمین فوتبال تبدیل شود.

امروزه، همگام با پیشرفت علم و تکنولوژی، انواع چمن‌های مصنوعی تخصصی مانند چمن مصنوعی ورزشی، چمن مصنوعی تزئینی و چمن مصنوعی چند منظوره با هدف تزئین و زیباسازی فضای داخلی و بیرونی ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی یا پوشش ورزشگاه‌ها یا زمین‌های ورزشی تولید می‎شود. به بیان دیگر، چمن مصنوعی را می‌توان به عنوان یک کفپوش باکیفیت در فضاهای داخلی یا بیرونی نصب کرد و یک فضای سرسبز و دلنشین به ارمغان آورد.

نکته‌ای که وجود دارد این است که نصب و اجرای چمن مصنوعی، امری تخصصی است و باید توسط  فرد یا گروهی ماهر انجام شود. همچنین، کیفیت خدمات و متریال مورد استفاده در فرآیند نصب تاثیر بسزایی در زیبایی ظاهری و طول عمر چمن مصنوعی دارد. به همین خاطر، خدمات و متعلقات چمن مصنوعی تبدیل به یکی از دغدغه‌های مشتریان، در هنگام خرید، شده است.

قیمت نصب چمن مصنوعی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه خدمات و متریال‌ مورد استفاده در فرآیند نصب و اجرای چمن مصنوعی از شما دعوت می‌نماییم تا آخر این بخش همراه ما باشید.

قیمت نصب چمن مصنوعی

بعد از انتخاب چمن مصنوعی و مشخص کردن نوع کاربری، نوبت به نصب و اجرای چمن در محل مورد نظر می‌رسد. برای اجرای چمن مصنوعی نیاز دارید تا با یک گروه نصب ماهر و با تجربه همکاری کنید. شاید در نگاه اول تصور کنید که خدمات چمن مصنوعی و نصب آن کاری آسان و بدون چالش است! اما فراموش نکنید که یک اشتباه در فرآیند زیرسازی چمن مصنوعی یا نصب چمن باعث بروز خسارات هنگفت می‌‎شود.

جهت آشنایی بیشتر با قیمت نصب چمن مصنوعی و متریال مورد استفاده در هنگام اجرای چمن سبز، یک جدول جامع همراه با قیمت برای شما گردآوری کرده‌ایم.

 

در مطالب فوق، هزینه خدمات چمن مصنوعی و متریال مورد استفاده در نصب و اجرای چمن را با یکدیگر بررسی کردیم. جهت آشنایی بیشتر شما با کارایی و فواید انواع متعلقات چمن مصنوعی، شما را به مطالعه ادامه مطالب دعوت می‌نماییم.

انواع مواد مورد استفاده در نصب و اجرای چمن مصنوعی به شرح زیر است:

۱- شن سیلیس چمن مصنوعی

یکی از اصلی‌ترین خدمات چمن مصنوعی، تزریق شن سیلیس در میان الیاف چمن است. سیلیس را می‌توان یکی از مهم‌ترین کالاهای مورد استفاده در فرآیند نصب چمن مصنوعی دانست که با اهداف زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 1. افزیش دوام و ماندگاری الیاف چمن مصنوعی در برابر فشارهای وارده یا تردد
 2. افزایش مقاومت الیاف در برابر پایه‌های صندلی یا اشیاء سنگین
 3. افزایش مقاومت چمن مصنوعی در برابر آتش سوزی
 4. از بین رفتن ناهمواره‌های موج‌ها از سطح چمن مصنوعی
 5. افزایش کیفیت الیاف چمن مصنوعی در برابر ساییدگی یا کوبیدگی
 6. پر کردن فضای خالی میان الیاف چمن مصنوعی

عملیات سیلیس پاشی

۲- گرانول چمن مصنوعی

گرانول، دانه‌ای به اندازه ۳ الی ۵ میلیمتر است که به عنوان پرکننده و حجم دهنده به الیاف چمن مصنوعی تزریق می‎شود و فضای خالی میان الیاف را پر می‌کند. استفاده استاندارد از گرانول در زمین چمن مصنوعی باعث می‎شود تا ضربه‌پذیری و انعطاف‌ زمین ورزشی افزایش یابد.

از دیگر کاربردهای گرانول به عنوان یکی از متعلقات چمن مصنوعی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. افزایش استحکام الیاف چمن مصنوعی
 2. افزایش انعطاف پذیری الیاف چمن مصنوعی
 3. سازگاری با محیط زیست
 4. کاهش احتمال آسیب دیدگی ورزشکاران در حین بازی
 5. کاهش دمای چمن مصنوعی
 6. افزایش طول عمر و ماندگاری چمن
 7. پرکننده و حجم دهنده الیاف چمن مصنوعی

نکته‌ای که وجود دارد این است که گرانول بعد از تزریق شن سلیس به زمین اضافه می‌شود. همچنین، تمدید گرانول در زمین‌های چمن مصنوعی، برخلاف شن سیلیس، به ندرت اتفاق می‌افتد.

عملیات گرانول پاشی

۳- کاربرد لایه ژئوتکستایل در چمن مصنوعی

از دیگر متعلقات و خدمات چمن مصنوعی که در هزینه نهایی اجرای چمن تاثیر مستقیم دارد، می‌توان به لایه ژئوتکستایل اشاره کرد که با هدف جداسازی چمن مصنوعی از سطح زیرین و پیشگیری از رشد علف هرز، در سطح زیرین چمن مصنوعی پهن می‌شود.

دیگر کاربردهای لایه ژئوتکستایل در صنعت به شرح زیر است:

 1. استفاده به عنوان ژئوبگ در تسلیح رودخانه یا سواحل دریا
 2. استفاده به عنوان فیلتراسیون در لایه‌های ژئوممبران در پروژه‌های احداث استخر یا تونل
 3. استفاده به عنوان جدا کننده لایه اساس و زیراساس در پروژه‌های احداث جاده
 4. استفاده به عنوان تسلیح و تقویت روکش آسفالت جاده‌ها با هدف پیشگیری از ترک‌های موزاییکی
 5. استفاده به عنوان لایه محافظ در اجرا و نصب چمن مصنوعی

پهن کردن لایه ژئوتکستایل

۴- سیمینگ تیپ یا همان نوار اتصال چمن مصنوعی

یکی از خدمات چمن مصنوعی، فیکس کردن رول‌های چمن توسط فرد متخصص است که با استفاده از نوار اتصال و چسب پلی‌اورتان انجام می‌شود. افراد متخصص در هنگام نصب چمن مصنوعی به جای آنکه چمن را به طور مستقیم بر روی سطح بچسبانند، از نوار اتصال برای چسباندن درزهای چمن مصنوعی به یکدیگر و ایجاد یک سطح یکپارچه استفاده می‌کنند. این نوارها در عرض‌های مختلف و با تنوع رنگی گسترده تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

عملیات پهن کردن نوار اتصال

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت نصب چمن مصنوعی و تهیه انواع تجهیزات و لوازم جانبی با مجموعه چمنزار تماس بگیرید و از خدمات منحصر به فرد این مجموعه بهره‌مند شوید.

۵- چسب دوجزئی پلی اورتان

چسب پلی‌اورتان از بهم پیوستن تکرار زنجیره‌ واحدهای ارگانیک به واحدهای یورتانی تشکیل می‎شود و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چسب را می‌توان یکی دیگر از متعلقات چمن مصنوعی در نظر گرفت که مقاومت بالایی در برابر حرارت، تا دمای ۲۱۰ درجه فارنهایت، دارد و باعث اتصال قوی میان درزهای چمن مصنوعی و نوار اتصال می‌شود.

از دیگر مزایای چسب پلی‌اورتان می‌توان به مقاومت بالا در برابر ضربه و سایش، مقاومت قابل قبول در برابر آب و مواد شیمیایی و پایداری در مقابل تابش اشعه خورشید اشاره کرد.

آماده سازی چسب دو جزئی

بهترین‌ متعلقات چمن مصنوعی را از چمنزار بخواهید!

در مطالب فوق یک راهنما کلی از متعلقات و خدمات چمن مصنوعی همراه با قیمت ارائه کردیم تا بتوانید بهترین تصمیم‌گیری را در رابطه با طراحی و اجرای فضای سبز در مکان‌های مختلف داشته باشید. در این راستا، مجموعه چمنزار با چند سال سابقه درخشان در تولید و اجرای چمن مصنوعی، با حذف واسطه‌ها، باکیفیت‌ترین متریال مرتبط با نصب چمن مصنوعی را با حداقل قیمت به سراسر ایران عرضه می‌کند.

اگر همچنان برای خرید چمن مصنوعی مصمم هستید، از شما دعوت می‌نماییم تا با مشاورین و متخصصین مجموعه چمنزار تماس بگیرید و با بهره‌مندی از مشاوره رایگان این مجموعه، از قیمت نصب چمن مصنوعی به طور دقیق اگاه شوید.