چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

نصب و اجرا چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی شامل موارد زیر می باشد:


۱. زیر سازی:
a) زیر سازی بر روی سطوح نرم یا نفوذ پذیر با مواد نرم ( ژئوتکس )
b) زیر سازی بر روی سطوح نرم یا نفوذ پذیر با مواد سخت
c) زیر سازی بر روی سطوح سخت
۲.نصب و اجرای چمن مصنوعی

نصب و اجرا چمن مصنوعی :


نصب و اجرا چمن مصنوعی شاید یکی از راحت ترین نصب ها در زمینه تزئینات باشد، اما رعایت یکسری نکات در مورد نصب به شما کمک خواهد کرد تا کار را به بهترین نحو انجام دهید. در ضمن یادآور می شویم که اگر نصب مورد نیاز شما تخصصی باشد، مانند چمن های ورزشی یا نصب بر روی سطوح خاص با برشکاری های پیچیده قطعا پیشنهاد می شود از کارشناس متخصص در زمینه نصب استفاده شود.

زیر سازی چمن مصنوعی :

زیرسازی و مسطح سازی؛مرحله ایست که پیش ازعملیات نصب و اجرا چمن مصنوعی صورت میگیرد،که دارای اهمیت فوق العاده است.

لذا برای جلوگیری از صرف هزینه و وقت اضافه مربوط به ترمیم و بازسازی ضروری است مراحل زیر سازی را با دقت و وسواس بیشتری انجام دهیم تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه، طول عمر چمن را نیز افزایش دهیم.

 

۱- زیر سازی بر روی سطوح نفوذ پذیر مانند خاک باغچه:

مراحل اجرای چمن مصنوعی

a) حذف فیزیکی پوشش گیاهی و همه گیاهان و رستنی های موجود در محل. این کار به وسیله تجهیزات متعارف انجام می گیرد. در مواردی که پوشش گیاهی مقاوم در محل داشته باشیم از روش شیمیایی و علف کش ها نیز استفاده می شود.
b) مسطح و هموار کردن و کوبیدن سطح خاک.
c) پخش و هموار کردن ماسه ریز دانه و کوبیدن و فشرده کردن آن همراه با آبپاشی سطح به صورتی که سطحی سخت و پایدار به وجود آید.
d) پهن کردن ژئوتکستایل ( ژئونت کامپوزیت )

 

۲- روش زیر سازی در سطوح نرم و نفوذ پذیر به شیوه ساخت سطح سخت:

مراحل اجرای چمن مصنوعی:

a) حذف فیزیکی یا شیمیایی پوشش گیاهی و بافت ریشه
b) کوبیدن و هموار کردن خاک به وسیله غلطک ویبره دار
c) اضافه کردن ۲ لایه شن و ماسه و خاک رس به صورت طبقاتی و کوبیدن آن
d) پخش کردن ملات سیمان معمولی و یا بتون مِگر بر روی سطح و اجرای شیب بندی مناسب و استاندارد به سمت کفشور یا نقاط خروج آب.

 

۳- روش نصب و اجرا چمن مصنوعی بر روی سطوح سخت:

اصولاً سطوح سخت را به عنوان بهترین زیر سازی می شناسند به عبارت دیگر در انواع زیرسازی تلاش می کنیم تا به سطحی سخت برای اجرای چمن مصنوعی برسیم.

چند نکته مهم و کلیدی در این بخش وجود دارد:
سطح سخت مثل سیمان، سنگ و … نیازی به زیر سازی ندارد مگر در مواقعی که نیازی به اجرای سطحی برای شیب بندی مناسب برای اجرای چمن مصنوعی باشد.
چسب مورد استفاده در اجرای چمن مصنوعی حلال ایزوگام، آسفالت و قیر است بنابراین برای اجرای چمن مصنوعی روی این سطح نیاز به زیرسازی مناسبی برای جلوگیری از تماس چسب با سطح مورد نظر خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

شیوه نصب و اجرا چمن مصنوعی

در مرحله اول:

 

ابتدا رول های چمن را باز کرده و آن ها را روی زمین گسترده می نمائیم . قواره های پهن شده چمن مصنوعی را با دیواره های محل مورد نظر یا لبه های کار میزان کرده و الگوی برش خود را مشخص می نمائیم.
نکته مهم در این مرحله

باید دقت داشته باشیم که قواره ها به یک جهت پخش شود تا قواره های چمن مصنوعی به صورت تیره و روشن دیده نشود.

چسباندن چمن:

 

قواره های چمن مصنوعی را به آرامی تا نیمه آن پشت و رو می کنیم و پس از آن با قلم مو بکینگ ( لایه زیرین ) مشکی رنگ چمن و زمین محل قرار گیری آن قواره چمن مصنوعی را آغشته به چسب می نمائیم، پس از کمی خشک شدن چسب ( در حدود ۱۵ دقیقه ) قواره چمن مصنوعی را به حالت اول پهن کرده و با وارد آوردن فشار لبه های برش خورده چمن را با لبه های کار مماس می کنیم نیمه دیگر قواره و قواره های دیگر چمن مصنوعی را به همین ترتیب با چسب به زمین فیکس می نمائیم.

نکته مهم در این مرحله:
اول اینکه در هنگام جمع و پهن کردن چمن باید مراقب باشیم که قواره ها جابجا نشوند که تنظیم کردن مجدد آن کاری زمان برتر از قبل می باشد.

مرحله برش چمن:

 

پس از پهن کردن قواره ها و تنظیم کردن چمن با کناره های کار ابتدا نوار زائد مشکی رنگ دور چمن را جدا نموده و پس از آن با برش های طولی و عرضی طبق الگوی لبه های محل نصب تکه های اضافی را جدا کرده و چمن را به حالت الگوی محل نصب در می آوریم.

نکته مهم ر این مرحله:
به علت چسبیده و فیکس نشدن قواره ها بر روی زمین برش ها به صورتی انجام می شود که فقط قواره ها در قالب مشخصی قرار گیرند. برش نهایی و فیکس کردن قواره ها با کناره های دیوار در مرحله پس از چسب زدن انجام می گیرد.
نکته مهم در این مرحله:

باید دقت داشت که حرکت تیغ برش از بین الیاف چمن عبور کنند تا به ساختار اصلی الیاف آسیبی نرسد.

مرحله پایانی نصب و اجرا چمن مصنوعی:

فیکس کردن و برش های نهایی پس از چسبیده شدن کامل قواره ها لبه های چمن را به لبه ها می فشاریم تا اضافه های چمن مصنوعی مشخص شود و پس از آن با تیغ برش کار را به مرحله پرداخت می رسانیم و لبه های اضافه را از قواره های چمن مصنوعی جدا می کنیم.

نکته مهم در این مرحله:

تیغ برش را به حالت عمود نگه می داریم تا اشتباهاً از قواره اصلی برش داده نشود.

حالا میخواهید تراس یا بالکن یا حیاط مدرسه و یاحتی ویلای شخصی تان را با چمن مصنوعی زیبا کنید و یا این که زمین فوتسال را میخواهید چمن مصنوعی کنید اما نمیدانید از کجا سفارش دهید نگران نباشید.

ما این اطلاعات را هم در اختیارتان میگذاریم تا به راحتی و بدون سردرگمی بتوانید این کار را انجام دهید.

پس با کلیک بر روی چمن مصنوعی از کجا بخرم؟سفارشتان را آغاز کنید.

نصب و اجرا چمن مصنوعی

2237