سوالات متداول چمن مصنوعی

آیا می‌توان چمن مصنوعی را برروی دیوار هم اجرا کرد؟

بله در مساحت‌های ترجیحا کم و ارتفاع پایین می‌توان با تمهیدات خاصی نظریر سوراخ کاری با دریل و تعبیه رول پلاک و پیچ و واشر چمن را بروی دیوار نصب کرد. و با کوبیدن میخ و چسب کاری دیوار مورد نظر باید از استحکام کافی برخوردار باشد تا وزن چمن و تاثیر بار روی آن مشکلی ایجاد نکند.

ابعاد رول های چمن مصنوعی چقدر است؟

در کشورهایی که از سیستم اندازه گیری متریک استفاده می‌کنند، رول چمن با عرض ۲ متر و ۴ متر و ‏طول آن به میزان ۱۵ ، ۲۵ و در موارد خاص مانند زمین استاندارد فوتبال به اندازه ۱۰۰x4‏‏ تولید می‌شود.‏

دانه های سیاه رنگی که در برخی از چمن ها دیده می شود چه نام دارد؟

آن دانه ها گرانول لاستیک نام دارند گرانول به معنای دانه می باشد. گرانول لاستیک از دو روش به دست می ‏آید.
‏ اول :
تولید لاستیک به صورت اختصاصی به منظور خرد کردن و تولید گرانول که در این مورد قطعات دسته ‏اول لاستیک در دستگاه مخصوص بریش زده و خرد می‌شود.‏
دوم :
بازیافت. از بازیافت تایدهای چرخ خودروها به دست می‌آید. به این ترتیب که تاید چرخ خودرو در ‏کارخانه های بازیافت توسط داستگاه‌های خردکننده به ابعاد کوچک در می‌آیند و سپس سیم های فلزی و ‏لایه‌های ممکن (که برای استحکام بخش به کار می‌روند) از لاستیک خالص جداسازی می‌شود.‏
گرانول لاستیک در واقع یک ماه پرکننده یا ‏infill‏ می باشد و اصلی ترین وظیفه آن تامین ضربه گیری و دفع ‏فشارهای حاصل از ضربات پای بازیکنان در هنگام ورزش می‌باشد. چمنی به دلیل خاصیت ارتجاعی، نرمی و ‏برگشت پذیری نیرو و شوک اعضای بدن پس از سرنگونی را جذب کرده و متعاقبا باعث کاهش مصدومیت‌‏های فیزیکی می‌گردد.‏

چمن مصنوعی را می توان بدون چسب هم نصب و اجرا کرد؟

بله در فضاهای کوچک می‌توان چمن را دقیقا به ابعاد محصور در میان دیوارها و یا لبه‌های ثابت برش زد به طوری که چمن در جای خود ثابت و قفل شود و با حرکت کردن روی آن جا به جا نشود.

چمن مصنوعی را با چه شیوه‌های می توان شست؟

با آب و مواد شوینده معمولی و خانگی که بسیار اسیدی و بسیار قلیایی نباشند مثلا شامپو فرش و شوینده‌های مایع بهترین گزینه هستند با فشار آب (واترجت) و جاروی‌های ساده مو کوتاه حیاطی به راحتی آلودگی‌های و ذرات خارجی از بافت چمن خارج شده و روی شیب زمین حرکت می‌کنند و از کفشور و دریچه‌های فاضلاب خارج می‌شوند.

وزن چمن مصنوعی چقدر است؟

وزن چمن مصنوعی به دو صورت بیان می شود:
۱- وزن یارن یا پایل: که به مجموعه وزن الیاف‌ها در متر مربع گفته می‌شود.
۲- وزن کل: که به مجموع وزن یارن و وزن لایه بکینگ در متر مربع گفته می‌شود.
این وزن در انواع سبک به میزان حدود ۶۰۰ گرم بر متر مربع تا انواع سنگین ۳/۵ کیلوگرم بر متر مربع است.

ارتفاع چمن مصنوعی به چه صورتی محاسبه می‌شود؟

یک خط کش و یا کولیس را به صورت عمودی بر روی بکینگ (لایه زیرین) چمن مصنوعی گذاشته و خط کش را از میان الیاف عبور می‌دهیم.
الیاف هر عددی را روی خط کش نشان داد، ارتفاع پایل چمن مصنوعی محسوب می‌شود.

تراکم چمن مصنوعی به چه شیوه‌ای قابل اندازه گیری است؟

با شمارش تعداد کوک در ۱ متر طول از ردیف بافت و حذف آن عدد در تعداد در عرض چمن قابل اندازه گیری می‌باشد.

تفاوت چمن فوتبالی و چمن تزئینی در چیست؟

عمده‌ترین تفاوت‌های ظاهری مربوط به موارد ذیل می‌باشد :

۱- چمن‌های تزئینی دارای تراکم بالاتری نسبت به چمن‌های فوتبالی هستند.
۲- چمن‌های تزئینی عموما دارای ارتفاع الیاف بین ۹ تا ۴۰ میلی متر هستند در صورتی که چمن‌های فوتبالی در ارتفاع ۵۰ تا ۶۰ میلی متر تولید می‌شوند.

چه عواملی بر عمر چمن مصنوعی تاثیرگذارند؟

مهم‌ترین شاخصه ی تأثیر گذار بر عمر مفید چمن مصنوعی شاخصه‌ی کیفیت می‌باشد به طوری که چمن‌های با کیفیت بالا بین ۳ تا ۵ سال مقاومت کوبشی و همچنین بین ۷ تا ۱۱ سال در برابر اشعه‌ی خورشید مقاومت دارند.
شاخصه‌های دیگر مانند نوع کاربری، نحوه نگهداری و انتخاب مناسب چمن مصنوعی برای یک کاربری بخصوص می‌تواند از عوامل تأثیر گذار بر طول عمر چمن مصنوعی باشد.

آیا می‌توان چمن مصنوعی را پس از نصب به جای دیگری منتقل کرد؟

این سوال دغدغه بسیاری از مدیران مدارس و مهدکودک‌های است که فعالیت آنها در اماکن استیجاری انجام می‌شود. اغلب مدیران بر این باورند که چمن مصنوعی پس از نصب قابلیت جابجایی به محلی دیگر را ندارد که همین موضوع موجب می‌شود مدیران رغبت چندانی به اجرای چمن مصنوعی نداشته باشند.
در پاسخ باید گفت که چمن مصنوعی اگر با سیستم نیم اسپرت نصب شود امکان جابجایی به آسانی میسر خواهد شد در این روش با استفاده از نوار سیمینگ تیپ (اتصال)

شرکت چمنزار در چه زمینه ای فعالیت می‌نماید؟

این شرکت در زمینه واردات و توزیع و پخش کفپوش و چمن مصنوعی فعالیت می نماید.

ارتفاع چمن مصنوعی به چه صورتی محاسبه می‌شود؟

یک خط کش و یا کولیس را به صورت عمودی بر روی بکینگ (لایه زیرین) چمن مصنوعی گذاشته و خط کش را از میان الیاف عبور می‌دهیم.
الیاف هر عددی را روی خط کش نشان داد، ارتفاع پایل چمن مصنوعی محسوب می‌شود.

تراکم چمن مصنوعی به چه شیوه‌ای قابل اندازه گیری است؟

با شمارش تعداد کوک در ۱ متر طول از ردیف بافت و حذف آن عدد در تعداد در عرض چمن قابل اندازه گیری می‌باشد.

تفاوت چمن فوتبالی و چمن تزئینی در چیست؟

عمده‌ترین تفاوت‌های ظاهری مربوط به موارد ذیل می‌باشد :

۱- چمن‌های تزئینی دارای تراکم بالاتری نسبت به چمن‌های فوتبالی هستند.
۲- چمن‌های تزئینی عموما دارای ارتفاع الیاف بین ۹ تا ۴۰ میلی متر هستند در صورتی که چمن‌های فوتبالی در ارتفاع ۵۰ تا ۶۰ میلی متر تولید می‌شوند.

چمن‌های مصنوعی تزئینی چه ویژگی‌های دارند؟

به طور کلی چمن‌های تزئینی به چمن‌هایی گفته می‌شود که ارتفاع الیاف بین ۸ تا ۴۰ میلیمتر دارند (البته نمونه های تزئینی به صورت محدودتر تا ۶۰ میلیمتر نیز تولید می شود) و همچنین تراکم این نوع چمن عموما بین ۱۴۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ کوک در متر مربع متغییر است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون چمن‌های تزئینی و تفاوت‌های آن با چمن مصنوعی فوتبال به صفحه چمن‌های فوتبال مراجعه نمایید.

چرا چمن مصنوعی در مدل‌های گوناگونی به بازار عرضه می‌شود؟

همان‌طور که به‌خوبی می‌دانید، چمن مصنوعی محصولی است که شباهت‌های زیادی با چمن طبیعی دارد و تولیدکنندگان این محصولات نیز می‌کوشند تا هر روز بیشتر از روزهای قبل با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، این شباهت‌ها را افزایش دهند.

چمن طبیعی در صدها نوع و نژاد وجود دارد و متخصصان چمن مصنوعی نیز می‌کوشند تا محصولات خود را در انواع گوناگونی تولید کنند تا شباهتشان را با چمن‌های طبیعی حفظ کنند.

البته دلایل دیگری مانند نوع کاربری و محل‌های گوناگون برای نصب چمن مصنوعی، عوامل دیگری برای تولید چمن مصنوعی در انواع گوناگون هستند؛ به‌عنوان نمونه، بعضی از چمن‌های مصنوعی صرفاً برای استفاده در محیط‌های ورزشی تولید می‌شوند و دسته‌ای دیگر برای کاربری‌های ساده‌تر مثل دکوراسیون داخلی به کار می‌روند.

چرا چمن مصنوعی در ارتفاع‌های گوناگونی تولید می‌شود؟

تفاوت در ارتفاع پایل به ارتفاع نخ‌ها یا رشته‌های چمن مصنوعی اشاره می‌کند؛ علت تفاوت در این عدد، تفاوت در کاربری انواع چمن مصنوعی است.

آیا می‌توانیم چمن مصنوعی را به شکل موقتی نصب کنیم؟

بله نصب کردن چمن مصنوعی بدون استفاده از چسب یا ابزارهای دیگر ممکن است؛ در این روش، کارشناسان چمن را صرفاً بر روی قسمت خاصی قرار می‌دهند و از هیچ ابزاری برای نگه‌داشتن چمن استفاده نمی‌کنند.

این مسئله را در نظر داشته باشید که این روش برای قسمت‌هایی که عبور و مرور در آن‌ها زیاد است، چندان توصیه نمی‌شود؛ چراکه با برخورد پای رهگذران به لبه‌های چمن، چمن مصنوعی حرکت می‌کند و از جای اصلی خود خارج می‌شود.

برای نصب یک مترمربع چمن مصنوعی، چه بودجه‌ای را باید در نظر بگیریم؟

پاسخ‌دادن به این سؤال چندان ساده نیست؛ توجه داشته باشید که متناسب با اینکه شما چه کاربری‌ای را مدنظر داشته باشید و از چه نوع چمنی استفاده کنید، بودجه‌های متفاوتی را برای اختصاص دادن به چمن مصنوعی باید در نظر بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات دقیق دربارهٔ بودجهٔ موردنیاز مربوط به پروژهٔ چمن مصنوعی‌تان، بر روی فروشگاه چمن مصنوعی کلیک کنید و اطلاعات دقیق را دریافت کنید.

چگونه چمن مصنوعی را نصب کنیم؟

]بله نصب کردن چمن مصنوعی بدون استفاده از چسب یا ابزارهای دیگر ممکن است؛ در این روش، کارشناسان چمن را صرفاً بر روی قسمت خاصی قرار می‌دهند و از هیچ ابزاری برای نگه‌داشتن چمن استفاده نمی‌کنند.

این مسئله را در نظر داشته باشید که این روش برای قسمت‌هایی که عبور و مرور در آن‌ها زیاد است، چندان توصیه نمی‌شود؛ چراکه با برخورد پای رهگذران به لبه‌های چمن، چمن مصنوعی حرکت می‌کند و از جای اصلی خود خارج می‌شود.

مقاومت چمن مصنوعی در برابر حیوانات جونده، گیاهان روینده و حشرات در چه حدی است؟

حیوانات گوناگونی را می‌شناسیم که با ایجاد حفره در چمن‌های طبیعی، به سطح یکدست چمن آسیب می‌زنند؛ ممکن است این اتفاق باعث شود که برخی تصور کنند چمن مصنوعی نیز در برابر حیوانات جونده مثل موش یا خرگوش آسیب‌پذیر است. نکته اینجاست که اگر چمن مصنوعی باکیفیتی را برای پروژهٔ خود استفاده کرده باشید، این دسته از حیوانات توانایی آسیب‌زدن به آن را نخواهند داشت.

چراکه در چمن‌های مصنوعی باکیفیت، از لایه‌های گوناگونی تشکیل شده و الیاف آن نیز به نحوی درون این لایه‌ها قرار گرفته که امکان هیچ آسیب یا پوسیدگی در آن وجود ندارد.

همچنین، برخی از چمن‌های مصنوعی با یک لایهٔ عایق مخصوص ریشه تولید می‌شوند؛ این لایه باعث می‌شود که گیاهان رویندهٔ زیر چمن مصنوعی نتوانند ساقه‌های خود را به داخل چمن فرو کنند و به آن آسیب بزنند.

آیا چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی، لباس‌ها را سبزرنگ می‌کند؟

خیر، رنگی که در چمن مصنوعی به‌کاررفته یک ساختار با ترکیبات پلیمری دارد و به‌هیچ‌عنوان مانند چمن طبیعی بر روی لباس‌ها رنگ نمی‌اندازد. این مسئله، یکی از مزیت‌های چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی محسوب می‌شود.

چه عواملی موجب تأثیر در رنگ چمن مصنوعی می‌شود؟

مؤلفه‌های گوناگونی مانند خورشید یا میزان عبور و مرور رهگذران تأثیر بسزایی در ظاهر چمن مصنوعی دارند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر دراین‌باره، به صفحهٔ تغییر رنگ چمن مصنوعی مراجعه کنید.

نور خورشید چه تأثیری بر چمن مصنوعی می‌گذارد؟

الیاف‌های چمن مصنوعی با استفاده از پیوندهای شیمیایی دقیقی تولید شده‌اند و عوامل گوناگونی در آن‌ها لحاظ شده تا کمترین تأثیر را از اشعه‌های خورشید بگیرند؛ جالب است بدانید که چمن‌های مصنوعی باکیفیت، قابلیت زیادی در انعکاس پرتوهای مستقیم خورشید دارند و همین مسئله موجب می‌شود که به‌سادگی در زیر پرتوهای خورشید آسیب نبینند. البته این نکته را هم نباید فراموش کنیم که بازتابش پرتوهای خورشید از داخل پنجره یا اجسام آینه‌ای دیگر بر روی چمن مصنوعی، موجب آسیب به آن می‌شود. این آسیب‌ها بسیار کم و به‌ندرت اتفاق می‌افتند، تا جایی که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده چمن مصنوعی، محصولات خود را برای سال‌های طولانی گارانتی می‌کنند.

آیا چمن مصنوعی قابل بازیافت است؟

بله بسیاری از قسمت‌های چمن مصنوعی قابلیت بازیافت و بازگشت به چرخهٔ تولید را دارد. فرایند بازیافت چمن مصنوعی به این شکل است که ابتدا موادی مانند شن سیلیس و گرانول لاستیک از آن جدا می‌شود و پس از آن، چمن مصنوعی درون کوره‌های گوناگون قرار می‌گیرد تا در تولید سایر وسایل مورداستفاده قرار گیرد.

آیا آب یا سایر مایعات از چمن مصنوعی عبور می‌کند؟

عبور آب از چمن مصنوعی رابطهٔ مستقیمی با مدل چمن انتخابی شما دارد. گفتنی است که منفذها و سوراخ‌های کوچکی در سطح بسیاری از مدل‌های چمن مصنوعی وجود دارد که موجب عبور آب از آن می‌شود. البته در برخی از مدل‌های قدیمی که از چسب به‌عنوان لایهٔ پشتیبان استفاده کرده‌اند، چرخهٔ آب تا حدودی با مشکل مواجه می‌شود.

مقاومت چمن مصنوعی در برابر شعله‌های آتش چگونه است؟

برای کسب اطلاعات دقیق دربارهٔ این سؤال، پیشنهاد می‌کنیم به صفحهٔ چمن مصنوعی آتش می‌گیرد یا نسوز است مراجعه کنید؛ کارشناسان شرکت چمنزار در این مقاله، کوشیده‌اند تا از جهات گوناگونی تأثیر آتش بر چمن مصنوعی را بررسی کنند.

چگونه عمر چمن مصنوعی را افزایش دهیم؟

چمن مصنوعی عمر مشخصی دارد و پس از آن، نیاز به تعویض یا ترمیم دارد اما این نکته را هم نباید فراموش کنیم که استفادهٔ صحیح‌تر از چمن مصنوعی، موجب افزایش مقاومت و طول عمر بیشتر آن می‌شود؛ برای دانستن نکته‌های کارآمد دربارهٔ روش‌های افزایش طول عمر چمن مصنوعی، به مقالهٔ نگهداری از چمن مصنوعی و افزایش طول عمر چمن مصنوعی مراجعه کنید.

چگونه آب باران را از داخل چمن مصنوعی خارج کنیم؟

چنانکه در سؤال‌های قبلی نیز به این مسئله پرداخته‌ایم، چمن مصنوعی مطابق با نوع مدل و طراحی، آب را از منافذ کوچک خود عبور می‌دهد؛ لذا باید در هنگام خرید چمن مصنوعی، به این مسئله توجه داشته باشید که مدل‌هایی را انتخاب کنید که در منافذی برای استخراج چمن مصنوعی دارند.

عدد دیتکس در چمن مصنوعی یعنی چه؟

عدد دیتکس به وزن الیاف چمن مصنوعی در هر ۱۰ هزار متر طول اشاره می‌کند؛ به‌عنوان‌مثال، اگر عدد دیتکس یک مدل چمن مصنوعی ۱۰ هزار باشد، به این معنی است که وزن الیاف این نوع از چمن در ۱۰ هزار متر طول برابر با ۱۰ هزار گرم است.

آیا چمن مصنوعی بوی نامطبوعی دارد؟

بسیاری از خریداران پس از بازکردن بستهٔ چمن مصنوعی، با بوی نامطبوعی روبرو می‌شوند و تصور می‌کنند که این بو برای همیشه به همراه محصول خواهد بود. بوی نامتبوعی که در مراحل اولیه مواجهه با چمن مصنوعی استشمام می‌کنید، مربوط به الیاف‌های پلاستیکی پلی پروپیلن و پلی اتیلن است که در ساخت چمن مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ این بوی نامتبوع معمولا پس از مدت زمان کوتاهی، از بین می‌رود.

همچنین این نکته را هم در نظر داشته باشید که این بوی نامطبوع در بسیاری از مدل‌های جدید وجود ندارد.

برای خرید یک چمن مصنوعی باکیفیت، به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید یک چمن مصنوعی باکیفیت، به چه نکاتی توجه کنیم؟

لایهٔ زیرین یا BAKING در چمن مصنوعی چه فایده‌ای دارد؟

لایه‌های زیرین چمن مصنوعی که معمولاً از یک تا سه لایهٔ مخصوص تشکیل شده، تأثیر زیادی در پایداری چمن مصنوعی در برابر آسیب‌های احتمالی دارد. این لایه‌ها معمولاً با تکنولوژی‌های گوناگونی به محصولات چمن مصنوعی متصل می‌شوند تا مقاومت آن‌ها را در برابر خورشید یا سایر عوامل مخرب افزایش دهند.

بهترین زمین برای نصب چمن مصنوعی، چیست؟

به فرایندهای انتخاب یک زمین مناسب برای چمن مصنوعی و آماده‌سازی آن، زیرسازی می‌گویند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهٔ بهترین زمین برای زیرسازی، مقالهٔ زیرسازی چمن مصنوعی را مطالعه کنید.

نرمی و زبری در چمن مصنوعی چه تفاوتی در کاربری آن ایجاد می‌کند؟

همان‌طور که همگی به‌خوبی می‌دانیم، چمن طبیعی بسیار نرم است؛ به همین دلیل، بسیاری از مشتریان چمن مصنوعی نیز به دنبال یک چمن مصنوعی نرم و لطیف هستند. با این تفاسیر، چمن‌های مصنوعی زبر هم کاربری‌های مخصوص به خود را دارند. در مجموع، باید بگوییم که اگر قصد دارید یک چمن مصنوعی مناسب بازی کودکان یا حیوانات خانگی انتخاب کنید، بهتر است نمونه‌های نرم را مورد استفاده قرار دهید.

از سوی دیگر، اگر قصد دارید که برای محیط‌های پررفت‌وآمد یک چمن مصنوعی انتخاب کنید، بهتر است که نمونه‌های زبر را مدنظر قرار دهید.

تکنولوژی آنتی UV در چمن مصنوعی یعنی چه؟

برای درک بهتر این تکنولوژی، ابتدا باید با اشعهٔ UV آشنا شوید؛ این اشعه که با نام فرابنفش نیز نامیده می‌شود، یکی از اشعه‌های آسیب‌زای موجود در پرتوهای خورشید است. تکنولوژی آنتی UV به آن مؤلفه‌هایی گفته می‌شود که در چمن مصنوعی به کار می‌روند تا باعث افزایش مقاومت چمن مصنوعی در برابر اشعهٔ UV شوند.

کدام‌یک از انواع چمن مصنوعی، گزینهٔ مناسبی برای استفاده بین سنگی است؟

محصولات گوناگونی در بخش فروشگاه چمن مصنوعی وجود دارد که نیاز مشتریان به چمن مصنوعی بین سنگی را برطرف می‌کند؛ با مراجعه به صفحهٔ چمن مصنوعی بین سنگ، مؤلفه‌های تأثیرگذار در انتخاب چمن مصنوعی بین سنگ را بررسی کنید.

چه محصولاتی را برای تراس خود مورد استفاده قرار دهیم؟

چمن مصنوعی تراس باید قابل شستشو باشد، موجب افزایش طراوت و زیبایی بالکن شما شود، با راحتی با سایر گیاهان و گلدان‌های تراس سِت شود و در نهایت، حس دلنشین طبیعت را در موقعیت کوچک شما ایجاد کند.

محصولات گوناگونی در فروشگاه چمن مصنوعی چمنزار قرار دارد که گزینه‌های مناسبی برای تراس یا بالکن شما هستند. همچنین فراموش نکنید که با مراجعه به صفحه‌ی چمن مصنوعی تراس و بالکن نیز می‌توانید اطلاعات دقیقی درباره‌ی محصولات مناسب این موقعیت‌ها کسب کنید.

کدام‌یک از انواع چمن مصنوعی برای استفاده در حیاط مناسب هستند؟

چمن مصنوعی ویژگی‌های گوناگونی مانند ارتفاع الیاف، عدد دیتکس و نرمی یا زبری دارد؛ هرکدام از این ویژگی‌ها برای کارایی مخصوصی به کار گرفته می‌شوند؛ مطمئناً برای استفاده در حیاط هم برخی از مدل‌های چمن مصنوعی نسبت به برخی دیگر از مدل‌ها انتخاب بهتری هستند.

برای رسیدن به پاسخ سؤال خود، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه چمن مصنوعی در حیاط مراجعه کنید.

کدام مدل از چمن مصنوعی برای استفاده در روف‌گاردن مناسب است؟

آن دسته از محصولات چمن مصنوعی برای روف‌گاردن مناسب هستند که مقاومت بیشتری در برابر خورشید دارند، در ساخت آن‌ها از فناوری‌های خاصی برای خنک‌کردن چمن استفاده شده و نسبت به سایر مدل‌ها، تراکم الیاف بیشتری دارند.

جالب است بدانید که از چمن‌های مصنوعی با ارتفاع‌های گوناگون می‌توانیم در روف‌گاردن بهره ببریم و این مسئله یعنی، انتخاب آزادانه‌تری نسبت به سایر موقعیت‌ها داریم.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهٔ چمن مصنوعی مناسب روف‌گاردن، به صفحهٔ چمن مصنوعی روف گاردن مراجعه کنید.

چه مدل‌هایی از چمن مصنوعی برای استفاده در زمین فوتبال پیشنهاد می‌شوند؟

عوامل متعددی نظیر عدد دیتکس، لایهٔ زیره چمن مصنوعی و سیستم‌های مربوط به خروج آب، در انتخاب یک محصول مناسب برای چمن مصنوعی زمین فوتبال تأثیرگذار هستند.

توجه داشته باشید که انتخاب محصول مناسب برای زمین‌های فوتبال تا حدودی تخصصی است، به سبب همین مسئله، بهتر است که برای انتخاب یک محصول مناسب با متخصصان مجموعهٔ چمنزار از طریق لینک تماس با ما ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، با مراجعه به صفحهٔ انواع چمن مصنوعی فوتبال قادر هستید که اطلاعات زیادی دربارهٔ این مسئله کسب کنید.

به چه نکته‌هایی در زمان خرید چمن مصنوعی ورزشی باید توجه کنیم؟

عواملی مانند ارتقا امنیت برای انجام حرکات ورزشی، دوام زیاد و قابلیت شستشو، جزو ویژگی‌های تأثیرگذار در انتخاب یک چمن مصنوعی برای محیط‌های ورزشی هستند. البته نکته‌های دیگری هم در خرید چمن مصنوعی ورزشی تأثیرگذار است؛ برای کسب اطلاع از این نکته‌ها، بر روی عبارت چمن مصنوعی ورزشی – نکات ضروری قبل از خرید باید بدانید کلیک کنید.

کدام‌یک از محصولات چمنزار گزینهٔ مناسبی برای مهد کودک است؟

چمن‌های مصنوعی متنوعی در فروشگاه‌های چمنزار وجود دارند که هرکدام با ویژگی‌ها و مشخصات ساخت گوناگونی به مشتریان عرضه می‌شوند؛ مشتری باید در هنگام خرید چمن مصنوعی مخصوص مهد کودک به‌درستی بداند که به چه نکته‌هایی باید توجه کند. با کلیک کردن بر روی لینک چمن مصنوعی مهدکودک جزئیات خرید چمن مصنوعی مخصوص این کاربری را به دست می‌آورید.

کدام‌یک از محصولات چمن مصنوعی گزینهٔ مناسبی برای مدارس هستند؟

مدارس به سبب اینکه تراکم جمعیت بیشتری نسبت به سایر موقعیت‌ها دارند، باید از چمن‌های مقاوم‌تری در آن‌ها استفاده شود. پس برجسته‌ترین ویژگی برای محصولات مربوط به مدارس، مقاومت یا دوام زیاد است؛ علاوه بر این، مؤلفه‌های دیگری هم در انتخاب چمن مصنوعی مخصوص مدارس تأثیرگذار هستند. برای آشنایی با این مؤلفه‌ها، به مقالهٔ چمن مصنوعی مدارس مراجعه کنید.

چمن مصنوعی اطراف استخر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

چمن مصنوعی اطراف استخر به سبب اینکه در معرض آب و رطوبت قرار می‌گیرد، باید فناوری‌هایی مربوط به استخراج سریع آب داشته باشد؛ علاوه بر این، زیبایی نیز در این نوع از چمن مصنوعی بسیار حائز اهمیت است. برای آشنایی با مؤلفه‌های تأثیرگذار در خرید چمن مصنوعی مخصوص اطراف استخر، به مقالهٔ چمن مصنوعی کنار استخر مراجعه کنید.

کدام‌یک از انواع چمن مصنوعی برای استفاده بر روی دیوار مناسب هستند؟

در سؤال‌های قبلی به این مسئله پرداختیم که برخی از انواع چمن مصنوعی گزینهٔ مناسبی برای دیوارها نیز هستند. باید توجه داشته باشید که آن دسته از محصولات چمن مصنوعی برای دیوار مناسب هستند که در درجهٔ اول چسبندگی بالایی داشته باشند و در درجهٔ دوم، امکان نظافت آن‌ها به‌سادگی میسر شود.

برای آشنایی با مؤلفه‌های دیگر مربوط به چمن مصنوعی دیوار، بر روی لینک چمن مصنوعی دیوار کلیک کنید.

چه مدل از چمن مصنوعی برای ویلا گزینهٔ مناسبی است؟

چمن مصنوعی ویلا باید ویژگی‌های گوناگونی داشته باشد تا کارایی آن افزایش پیدا کند و زیبایی منحصربه‌فردی به ویلای هر شخصی بدهد. این مسئله را در نظر داشته باشید که هر مشتری متناسب با نوع پوشش گیاهی و دکوراسیون ویلای خود، از نوع خاصی از چمن مصنوعی که ارتفاع الیاف و تراکم مشخصی دارد، استفاده می‌کند؛ در نتیجه، انتخاب یک محصول مناسب برای هماهنگی با دکوراسیون ویلای شما، تا حدودی شخصی است.

با این تفاسیر، نکته‌هایی را برای خرید چمن مصنوعی ویلای باید در نظر داشته باشید؛ با کلیک بر روی لینک چمن مصنوعی ویلا ، این نکته‌ها را مطالعه کنید.

چه مدلی از انواع چمن مصنوعی برای اماکن عمومی مناسب است؟

مؤلفه‌های گوناگونی در انتخاب یک محصول مناسب برای فضای شهری دخیل هستند؛ برای اطلاع از این عوامل، به مقالهٔ چمن مصنوعی فضای شهری مراجعه کنید.

کدام‌یک از انواع چمن مصنوعی برای رستوران‌ها، کافه‌ها یا مراکز خرید مناسب است؟

رفت‌وآمد در این موقعیت‌ها بسیار زیاد است و همین مسئله یکی از مؤلفه‌های مهم در انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای آنهاست؛ علاوه بر این، در بسیاری از مراکز خرید نیز سقف یا پوشش‌های سقفی مناسبی وجود ندارد و چمن مصنوعی به‌کاررفته در آن‌ها، در معرض پرتوهای خورشید قرار می‌گیرد.

در نتیجه، باید از محصولاتی استفاده کنیم که مقاومت مطلوبی در برابر عبور و مرور دارند و از تکنولوژی آنتی UV نیز در آن‌ها استفاده شده. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، بر روی لینک چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی کلیک کنید.

کدام مدل از چمن مصنوعی برای استفاده در پله‌ها مناسب است؟

چمن مصنوعی علاوه بر زیبایی، امنیت استفاده از پله را بیشتر می‌کند و یک ضربه‌گیر مناسب نیز هست؛ به سبب همین مسئله، در پلهٔ مدارس یا اماکن پررفت‌وآمد از چمن مصنوعی استفاده می‌شود. برای آشنایی با محصولات مناسب برای راه‌پله، به مقالهٔ چمن مصنوعی روی راه پله مراجعه کنید.

از کدام‌یک از مدل‌های چمن مصنوعی برای باغ‌ها یا باغ تالارها استفاده می‌شود؟

شرکت چمنزار تاکنون پروژه‌های گوناگونی را که مربوط به باغ تالارهای مشهور بوده، مدیریت و اجرا کرده است و این مسئله باعث شده که مهارت و تجربهٔ بسیاری در این زمینه کسب کند. کارشناسان مجموعهٔ چمنزار، چکیده‌ای از این تجارب را در قالب یک راهنمای کاربردی برای انتخاب محصول مناسب برای باغ تالارها به مشتریان عرضه می‌کنند. برای دسترسی به این راهنما، بر روی لینک چمن مصنوعی باغ تالار ضربه بزنید.

فرق چمن بهاره و پاییز چیست؟

در چمن بهاره از الیاف کاملا سبز رنگ استفاده می شود و مشابه چمنی است که در ابتدای فصل بهار روییده است. اما در چمن پاییزه از الیاف سبز، زرد و نسکافه ای رنگ استفاده می شود و شما می توانید چرخه چمن طبیعی را در این چمن مشاهده کنید.

آیا چمن مصنوعی مثل فرش حرکت می کند؟

خیر! همچنین، زمانی که به چمن چسب زده می شود و به سطح متصل می گردد دیگر حرکت نمی کند.

چنانچه جواب سوال مورد نظر شما در لیست بالا وجود نداشت, می‌توانید سوال خود را در مورد چمن مصنوعی از طریق فرم مقابل ارسال نمایید و جواب آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.

[contact-form-7 id=”19″]