چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

سوالات متداول چمن مصنوعی

دانه های سیاه رنگی که در برخی از چمن ها دیده می شود چه نام دارد؟

آن دانه ها گرانول لاستیک نام دارند گرانول به معنای دانه می باشد. گرانول لاستیک از دو روش به دست می ‏آید.
‏ اول :
تولید لاستیک به صورت اختصاصی به منظور خرد کردن و تولید گرانول که در این مورد قطعات دسته ‏اول لاستیک در دستگاه مخصوص بریش زده و خرد می شود.‏
دوم :
بازیافت .ازبازیافت تاید های چرخ خودرو ها به دست می آید. به این ترتیب که تاید چرخ خودرو در ‏کاخانه های بازیافت توسط داستگاه های خرد کننده به ابعاد کوچک در می آیند و سپس سیم های فلزی و ‏لایه های ممکن ( که برای استحکام بخش به کار می روند) از لاستیک خالص جداسازی می شود.‏
گرانول لاستیک در واقع یک ماه پرکننده یا ‏infill‏ می باشد و اصلی ترین وظیفه آن تامین ضربه گیری و دفع ‏فشار های حاصل از ضربات پای بازیکنان در هنگام ورزش می باشد. چمنی به دلیل خاصیت ارتجاعی ، نرمی و ‏برگشت پذیری نیرو و شوک اعضای بدن پس از سرنگونی را جذب کرده و متعاقبا باعث کاهش مصدومیت ‏های فیزیکی می گردد.‏

ابعاد رول های چمن مصنوعی چقدر است ؟

در کشور هایی که از سیستم اندازه گیری متریک استفاده می کنند، رول چمن با عرض ۲ متر و ۴ متر و ‏طول آن به میزان ۱۵ ، ۲۵ و در موارد خاص مانند زمین استاندارد فوتبال به اندازه ۱۰۰x4‏‏ تولید می شود.‏

آیا می توان چمن مصنوعی را برروی دیوار هم اجرا کرد؟

بله در مصاحت های ترجیحا کم و ارتفاع پایین می توان با تمهیدات خاصی نظریر سوراخ کاری با دریل و تعبیه رول پلاک و پیچ و واشر چمن را بروی دیوار نصب کرد. و با کوبیدن میخ و چسب کاری دیوار مورد نظر باید از استحکام کافی برخوردار باشد تا وزن چمن و تاثیر بار روی آن مشکلی ایجاد نکند.

چمن مصنوعی را می توان بدون چسب هم نصب و اجرا کرد؟

بله در فضا های کوچک می توان چمن را دقیقا به ابعاد محصور در میان دیوار ها و یا لبه های ثابت برش زد به طوری که چمن در جای خود ثابت و قفل شود و با حرکت کردن روی آن جا به جا نشود.

چمن مصنوعی را با چه شیوه های می توان شست ؟

با آب و مواد شوینده معمولی و خانگی که بسیار اسیدی و بسیار قلیایی نباشند مثلا شامپو فرچ و شوینده های مایع بهترین گزینه هستند با فشار آب (واترجت) و جاروی های ساده مو کوتاه حیاطی به راحتی آلودگی های و ذرات خارجی از بافت چمن خارج شده و روی شیب زمین حرکت می کنند و از کفشور و دریچه های فاضلاب خارج می شوند.

وزن چمن مصنوعی چقدر است ؟

وزن چمن مصنوعی به دو صورت بیان می شود:
۱- وزن یارن یا پایل : که به مجموعه وزن الیاف ها در متر مربع گفته می شود.
۲- وزن کل : که به مجموع وزن یارن و وزن لایه بکینگ در متر مربع گفته می شود.
این وزن در انواع سبک به میزان حدود ۶۰۰ گرم بر متر مربع تا انواع سنگین ۳/۵ کیلوگرم بر متر مربع است.

ارتفاع چمن مصنوعی به چه صورتی محاسبه می شود؟

یک خط کش و یا کولیس را به صورت عمودی بر روی بکینگ (لایه زیرین ) چمن مصنوعی گذاشته و خط کش را از میان الیاف عبور می دهیم.
الیاف هر عددی را روی خط کش نشان داد ، ارتفاع پایل چمن مصنوعی محسوب می شود.

تراکم چمن مصنوعی به چه شیوه ای قابل اندازه گیری است ؟

با شمارش تعداد کوک در ۱ متر طول از ردیف بافت و حذف آن عدد در تعداد در عرض چمن قابل اندازه گیری می باشد.

تفاوت های ظاهری بین چمن های تزئینی و چمن های فوتبالی در چیست ؟

عمده ترین تفاوت های ظاهری مربوط به موارد ذیل می باشد :
۱- چمن های تزئینی دارای تراکم بالاتری نسبت به چمن های فوتبالی هستند
۲- چمن های تزئینی عموما دارای ارتفاع الیاف بین ۹ تا ۴۰ میلی متر هستند در صورتی که چمن های فوتبالی در ارتفاع ۵۰ تا ۶۰ میلی متر تولید می شوند.

عمر مفید چمن مصنوعی چند سال است ؟

مهمترین شاخصه ی تأثیر گذار بر عمر مفید چمن مصنوعی شاخصه ی کیفیت می باشد به طوری که چمن های با کیفیت بالا بین ۳ تا ۵ سال مقاومت کوبشی و همچنین بین ۷ تا ۱۱ سال در برابر اشعه ی خورشید مقاومت دارند .
شاخصه های دیگر مانند نوع کاربری ، نحوه نگهداری و انتخاب مناسب چمن مصنوعی برای یک کاربری بخصوص می تواند از عوامل تأثیر گذار بر طول عمر چمن مصنوعی باشد.

آیا می توان چمن مصنوعی را پس از نصب به جای دیگری منتقل کرد؟

این سوال دغدغه بسیاری از مدیران مدارس و مهد کودک های است که فعالیت آنها در اماکن استیجای انجام می شود. اغلب مدیران بر این باورند که چمن مصنوعی پس از نصب قابلیت جابجایی به محلی دیگر را ندارد که همین موضوع موجب می شود مدیران رغبت چندانی به اجرای چمن مصنوعی نداشته باشند.
در پاسخ باید گفت که چمن مصنوعی اگر با سیستم نیم اسپرت نصب شود امکان جابجایی به آسانی میسر خواهد شد در این روش با استفاده از نوار سیمینگ تیپ ( اتصال )

شرکت چمنزار در چه زمینه ای فعالیت می نماید؟

این شرکت در زمینه واردات و توزیع و پخش کفپوش و چمن مصنوعی فعالیت می نماید.

چمن های مصنوعی تزئینی چه ویژگی های دارند؟

به طور کلی چمن های تزئینی به چمن هایی گفته می شود که ارتفاع الیاف بین ۸ تا ۴۰ میلیمتر دارند (البته نمونه های تزئینی به صورت محدود تر تا ۶۰ میلیمتر نیز تولید می شود) و همچنین تراکم این نوع چمن عموما بین ۱۴۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ کوک در متر مربع متغییر است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون چمن های تزئینی و تفاوت های آن با چمن فوتبال به صفحه چمن های فوتبال مراجعه نمایید.

ارسال سوال

چنانچه جواب سوال مورد نظر شما در لیست بالا وجود نداشت, می توانید سوال خود را در مورد چمن مصنوعی از طریق فرم مقابل ارسال نمایید و جواب آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.1250