چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

سوالات متداول چمن مصنوعی

دانه های سیاه رنگی که در برخی از چمن ها دیده می شود چه نام دارد؟

آن دانه ها گرانول لاستیک نام دارند گرانول به معنای دانه می باشد. گرانول لاستیک از دو روش به دست می ‏آید.
‏ اول :
تولید لاستیک به صورت اختصاصی به منظور خرد کردن و تولید گرانول که در این مورد قطعات دسته ‏اول لاستیک در دستگاه مخصوص بریش زده و خرد می‌شود.‏
دوم :
بازیافت. از بازیافت تایدهای چرخ خودروها به دست می‌آید. به این ترتیب که تاید چرخ خودرو در ‏کارخانه های بازیافت توسط داستگاه‌های خردکننده به ابعاد کوچک در می‌آیند و سپس سیم های فلزی و ‏لایه‌های ممکن (که برای استحکام بخش به کار می‌روند) از لاستیک خالص جداسازی می‌شود.‏
گرانول لاستیک در واقع یک ماه پرکننده یا ‏infill‏ می باشد و اصلی ترین وظیفه آن تامین ضربه گیری و دفع ‏فشارهای حاصل از ضربات پای بازیکنان در هنگام ورزش می‌باشد. چمنی به دلیل خاصیت ارتجاعی، نرمی و ‏برگشت پذیری نیرو و شوک اعضای بدن پس از سرنگونی را جذب کرده و متعاقبا باعث کاهش مصدومیت‌‏های فیزیکی می‌گردد.‏

ابعاد رول های چمن مصنوعی چقدر است ؟

در کشورهایی که از سیستم اندازه گیری متریک استفاده می‌کنند، رول چمن با عرض ۲ متر و ۴ متر و ‏طول آن به میزان ۱۵ ، ۲۵ و در موارد خاص مانند زمین استاندارد فوتبال به اندازه ۱۰۰x4‏‏ تولید می‌شود.‏

آیا می‌توان چمن مصنوعی را برروی دیوار هم اجرا کرد؟

بله در مساحت‌های ترجیحا کم و ارتفاع پایین می‌توان با تمهیدات خاصی نظریر سوراخ کاری با دریل و تعبیه رول پلاک و پیچ و واشر چمن را بروی دیوار نصب کرد. و با کوبیدن میخ و چسب کاری دیوار مورد نظر باید از استحکام کافی برخوردار باشد تا وزن چمن و تاثیر بار روی آن مشکلی ایجاد نکند.

چمن مصنوعی را می توان بدون چسب هم نصب و اجرا کرد؟

بله در فضاهای کوچک می‌توان چمن را دقیقا به ابعاد محصور در میان دیوارها و یا لبه‌های ثابت برش زد به طوری که چمن در جای خود ثابت و قفل شود و با حرکت کردن روی آن جا به جا نشود.

چمن مصنوعی را با چه شیوه‌های می توان شست؟

با آب و مواد شوینده معمولی و خانگی که بسیار اسیدی و بسیار قلیایی نباشند مثلا شامپو فرش و شوینده‌های مایع بهترین گزینه هستند با فشار آب (واترجت) و جاروی‌های ساده مو کوتاه حیاطی به راحتی آلودگی‌های و ذرات خارجی از بافت چمن خارج شده و روی شیب زمین حرکت می‌کنند و از کفشور و دریچه‌های فاضلاب خارج می‌شوند.

وزن چمن مصنوعی چقدر است؟

وزن چمن مصنوعی به دو صورت بیان می شود:
۱- وزن یارن یا پایل: که به مجموعه وزن الیاف‌ها در متر مربع گفته می‌شود.
۲- وزن کل: که به مجموع وزن یارن و وزن لایه بکینگ در متر مربع گفته می‌شود.
این وزن در انواع سبک به میزان حدود ۶۰۰ گرم بر متر مربع تا انواع سنگین ۳/۵ کیلوگرم بر متر مربع است.

ارتفاع چمن مصنوعی به چه صورتی محاسبه می‌شود؟

یک خط کش و یا کولیس را به صورت عمودی بر روی بکینگ (لایه زیرین) چمن مصنوعی گذاشته و خط کش را از میان الیاف عبور می‌دهیم.
الیاف هر عددی را روی خط کش نشان داد، ارتفاع پایل چمن مصنوعی محسوب می‌شود.

تراکم چمن مصنوعی به چه شیوه‌ای قابل اندازه گیری است؟

با شمارش تعداد کوک در ۱ متر طول از ردیف بافت و حذف آن عدد در تعداد در عرض چمن قابل اندازه گیری می‌باشد.

تفاوت چمن فوتبالی و چمن تزئینی در چیست؟

عمده‌ترین تفاوت‌های ظاهری مربوط به موارد ذیل می‌باشد :
۱- چمن‌های تزئینی دارای تراکم بالاتری نسبت به چمن‌های فوتبالی هستند.
۲- چمن‌های تزئینی عموما دارای ارتفاع الیاف بین ۹ تا ۴۰ میلی متر هستند در صورتی که چمن‌های فوتبالی در ارتفاع ۵۰ تا ۶۰ میلی متر تولید می‌شوند.

چه عواملی بر عمر چمن مصنوعی تاثیرگذارند؟

مهم‌ترین شاخصه ی تأثیر گذار بر عمر مفید چمن مصنوعی شاخصه‌ی کیفیت می‌باشد به طوری که چمن‌های با کیفیت بالا بین ۳ تا ۵ سال مقاومت کوبشی و همچنین بین ۷ تا ۱۱ سال در برابر اشعه‌ی خورشید مقاومت دارند.
شاخصه‌های دیگر مانند نوع کاربری، نحوه نگهداری و انتخاب مناسب چمن مصنوعی برای یک کاربری بخصوص می‌تواند از عوامل تأثیر گذار بر طول عمر چمن مصنوعی باشد.

آیا می‌توان چمن مصنوعی را پس از نصب به جای دیگری منتقل کرد؟

این سوال دغدغه بسیاری از مدیران مدارس و مهدکودک‌های است که فعالیت آنها در اماکن استیجاری انجام می‌شود. اغلب مدیران بر این باورند که چمن مصنوعی پس از نصب قابلیت جابجایی به محلی دیگر را ندارد که همین موضوع موجب می‌شود مدیران رغبت چندانی به اجرای چمن مصنوعی نداشته باشند.
در پاسخ باید گفت که چمن مصنوعی اگر با سیستم نیم اسپرت نصب شود امکان جابجایی به آسانی میسر خواهد شد در این روش با استفاده از نوار سیمینگ تیپ (اتصال)

شرکت چمنزار در چه زمینه ای فعالیت می‌نماید؟

این شرکت در زمینه واردات و توزیع و پخش کفپوش و چمن مصنوعی فعالیت می نماید.

چمن‌های مصنوعی تزئینی چه ویژگی‌های دارند؟

به طور کلی چمن‌های تزئینی به چمن‌هایی گفته می‌شود که ارتفاع الیاف بین ۸ تا ۴۰ میلیمتر دارند (البته نمونه های تزئینی به صورت محدودتر تا ۶۰ میلیمتر نیز تولید می شود) و همچنین تراکم این نوع چمن عموما بین ۱۴۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ کوک در متر مربع متغییر است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون چمن‌های تزئینی و تفاوت‌های آن با چمن فوتبال به صفحه چمن‌های فوتبال مراجعه نمایید.

ارسال سوال

چنانچه جواب سوال مورد نظر شما در لیست بالا وجود نداشت, می‌توانید سوال خود را در مورد چمن مصنوعی از طریق فرم مقابل ارسال نمایید و جواب آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.    4717