قیمت چمن مصنوعی ویلا

چمن مصنوعی ویلا

یکی از راه های دوری از شلوغی های شهرها و استراحت های آخر هفته برای اکثر مردم، ویلاهایی هستند که در خارج از شهرها ساخته شده اند. از آن جا که بیشتر کسانی که ویلا دارند، مدت بسیار محدودی را در این مکان ها می گذرانند، به دنبال طرح هایی هستند که علاوه بر زیبایی، نگهداری آسانی داشته باشند.
یکی از این طرح ها که امروزه طرفدار زیادی پیداکرده است، چمن های مصنوعی هستند. از آنجایی که چمن مصنوعی نیازی به آبیاری ، هرس و کود دهی ندارد، در بسیاری از محیط های ویلایی از آن برای زیبا سازی محیط استفاده می شود. در ادامه به صورت کامل به ویژگی ها و بررسی بهترین مدل از این چمن برای محیط ویلا می پردازیم.

محوطه سازی ویلا

یکی از حیطه های طراحی، طراحی محیط خارجی است. ایجاد ظاهری شیک و جذاب در محیط خارجی ویلاها به عنوان محوطه سازی ویلا تعریف می شود. فضاهای بیرونی ویلا ها در فصول گرم بیشتر از فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. در نتیجه، شما با طراحی فضای سبز ویلا و با استفاده از ویژگی ها و ایده هایی که در ادامه توضیح می دهیم، می توانید محوطه فوق العاده جذابی را برای فضای خارجی ویلای خود ایجاد کنید.

چمن مصنوعی ویلا

ویژگی ها و ایده ها در محوطه سازی ویلا

در طراحی فضای خارجی ساختمان و بخصوص ویلا ها از ویژگی های مختلفی می توان استفاده کرد و از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سنگ طبیعی و سنگ نخودی و شنی
 • استفاده از فضای سبز
 • ایجاد استخر یا آبنما
 • استفاده از آلاچیق یا کلبه های کوچک
 • انواع مختلف نور پردازی
 • ایجاد برکه یا حوضچه
 • چمن مصنوعی

چمن مصنوعی ویلا

کاربردها و مزایای چمن مصنوعی باغ ویلا

استفاده از چمن مصنوعی در محیط ویلاها علاوه بر زیبایی ظاهری که ایجاد می کند مزیت های بسیاری دارد که در ادامه چند نمونه از مهم ترین آن ها را توضیح خواهیم داد.

طول عمر بالای چمن مصنوعی

ماندگاری بالای چمن مصنوعی در مقابل چمن طبیعی از مهم ترین مزیت های استفاده از این محصولات است. چمن طبیعی نگرانی هایی مانند آفت زدن، خشک شدن و موارد دیگر را دارد، درحالی که چمن مصنوعی هیچ کدوم از این نگرانی ها را ندارد. همچنین، طول عمر بالای چمن مصنوعی باعث می شود سال های طولانی فضای سبز داشته باشید. این چمن ها در برابر گرما، سرما، ضربه و موارد مشابه مقاومت تقابل توجهی دارند.

صرفه جویی درمصرف آب و انرژی

استفاده از چمن مصنوعی در محیط ویلا و حیاط باعث خنک شدن محیط در روزهای گرم می شود. هم چنین از آنجایی که این چمن نیار به آبیاری مداوم مانند چمن طبیعی را ندارد، در نتیجه در مصرف آب  صرفه جویی می شود.

چمن مصنوعی ویلا

جلوگیری از آلودگی محیطی

برای جلوگیری از آفت زدن چمن طبیعی نیاز به سموم و مواد شیمایی است، درحالی که چمن مصنوعی به کود دهی نیاز ندارد و آنتی باکتریال است. در نتیجه، استفاده از چمن مصنوعی مانع از آلودگی محیط ویلا در اثر استفاده از  مواد شیمیایی می شود. هم چنین استفاده نکردن از این سموم آسیب کمتری را به محیط زیست وارد می کند.

افزایش قیمت ویلا

زیبایی ظاهری از مهم ترین مسائل در تعیین قیمت یه ملک است. استفاده از چمن مصنوعی در محوطه ویلا باعث ایجاد  فضای جذابی می شود. در نتیجه ، استفاده از این محصول می تواند بر قیمت ملک شما نیز اثر بگذارد.

سرسبزی در همه فصل ها

ساختار چمن مصنوعی به نوعی است که در هر فصل و هر آب و هوایی سرسبزی و سرحالی خود را دارد و  باعث می شود که در هر شرایطی زیبایی فضای ویلای شما حفظ شود. در حالی که چمن طبیعی به این شکل نیست و با تغییر فصل دچار زردی، یخ زندگی و خرابی می شود و نیاز به تعویض و مراقبت بالا دارد.

چمن مصنوعی ویلا

کاهش هزینه های نگهداری در ویلا

هزینه نگهداری از چمن طبیعی بسیار بالا می باشد. از بذر گرفته تا کاشت و سم پاشی و هرس کردن، شما باید هزینه های این کار را پرداخت کنید. با وجود این، استفاده از چمن مصنوعی شامل هیچ کدام از این موارد  نمی شود.  شاید در دید اول هزینه نصب و اجرای چمن مصنوعی بالا باشد، اما این هزینه در طولانی مدت بسیار پایین می باشد.

معرفی چند مدل چمن مصنوعی مناسب برای ویلا

مهم ترین مسئله قبل از خرید چمن مصنوعی ، تعیین محل دقیق استفاده از چمن مصنوعی در محوطه ویلا و یا هر فضای دیگر می باشد. زیرا هر بخش از ویلا ( ورودی، حیاط، زمین ورزشی، کنار استخر و …) نیازمند استفاده از چمن مصنوعی مناسب با آن فضا می باشد. از نمونه چمن هایی که می توان در فضای های مختلف ویلا از آن ها استفاده کرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر محیط کم تردد است، می توانید از چمن های مصنوعی اقتصادی که قیمت های کمتری دارند استفاده کنید.
 • اگر فضای مورد استفاده از چمن مصنوعی به صورتی است که با پوست ارتباط مستقیم دارد، بهتر است از چمن های با الیاف نرم و لطیف استفاده کنید تا از آسیب رسیدن به پوست جلو گیری شود.
 • اگر تصمیم دارید از چمن مصنوعی در زمین ورزشی در ویلای خود استفاده کنید نمی توانید از هر چمنی استفاده کنید. بنابراین بهتر است ابتدا نوع زمین خود را مشخص کنید سپس با مشاوره از تیم پشتیبانی شرکت چمنزار بهترین انتخاب را داشته باشید.

چمن مصنوعی ویلا

چمن مصنوعی برای حیاط ویلا

چمن مصنوعی می تواند در فضاهای مختلف ویلا  از ورودی، دیواره ها و فنس چمنی گرفته تا کف حیاط مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از محوطه حیاط به عنوان استراحتگاه و سرو ناهار استفاده می کنید بهترین گزینه برای زیر میز و صندلی استفاده از چمن مصنوعی است که زیبایی و سرسبزی بیشتری در محوطه ایجاد می کند.
از فضاهای دیگر حیاط ویلا که می توان از چمن مصنوعی در آن استفاده کرد، باغچه های موجود در حیاط است. برای نصب چمن مصنوعی در این فضا به دو روش می توانید اقدام کنید:

 1. روش اول: استفاده از سنگ های نخودی و قرار دادن آن بر روی خاک کوبیده شده و سپس نصب چمن مصنوعی بر روی آن.
 2. روش دوم: ایجاد زیر ساخت صاف و محکم با استفاده از بتون و سپس نصب چمن مصنوعی.

در هر دو روش، باید به یک نکته مهم توجه کنید که زهکشی باید به درستی پیاده سازی شود تا خروج کامل آب صورت گیرد.

چمن مصنوعی ویلا

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی ویلا

جنس و الیاف چمن مصنوعی از مهم‌ترین عواملی است که باید در انتخاب چمن مصنوعی برای ویلا به آن توجه کنید. البته قبل از این مورد باید نحوه اجرای و نوع مدل چمن مصنوعی در ویلای خود را مشخص کنید. زیرا با توجه به مدل های مختلف که در ادامه توضیح خواهیم داد، ارتفاع الیاف نیز متفاوت در نظر گرفته می شود.

چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک در حیاط ویلا

یکی از جذاب ترین طرح های استفاده از چمن مصنوعی، تلفیق چمن مصنوعی با سنگ و موازییک است. این ایده باعث ایجاد فضای بسیار دل نشینی می شود. در این طرح مهم ترین ملاک در نظر گرفتن ارتفاع الیاف چمن مصنوعی با توجه به شیار ایجاد شده می باشد. هم چنین چمن مصنوعی استفاده شده باید تراکم بالایی داشته باشد، زیرا در معرض کوبش و ضربه و تردد زیاد قرار می گیرد.

چمن مصنوعی طرح شطرنجی

یکی دیگر از ایده های که در طراحی محوطه ویلا از آن استفاده می شود، طرح شطرنجی می باشد. این طرح می تواند در سایزهای مختلف و یا به صورت مربع های هم اندازه مانند صفحه شطرنج انجام شود. در طرح شطرنجی نیازی نیست قسمت هایی که قرار است چمن مصنوعی در آن کار شود فرو رفتگی داشته باشد بلکه چمن می تواند هم سطح سنگ ها قرار گیرد. از آنجا که عرض رول های چمن مصنوعی ۲ متر است بهتر است مربع های چمنی در ابعاد ۵۰ در ۵۰ باشد تا هدر رفتگی در چمن مصنوعی ایجاد نشود.

چمن مصنوعی ویلا

چمن مصنوعی کنار استخر ویلا

از فضای دیگری که در محوطه ویلا ها اکثرا وجود دارد استخر و محیط دور استخر می باشد. برای این محوطه می توان از چمن مصنوعی استفاده کرد. استفاده از این ایده مانع از سر خوردگی و هم چنین ایجاد یک مکان مناسب برای استراحت بعد از شنا می باشد. ساختار چمن های مصنوعی به گونه ای است که در زیر آن زهکشی برای خروج آب را قرار داده اند که این کار باعث خروج کامل آب شده و مانع از پوسیدگی می شود.
همچنین خروج آب مانع از خیس ماندن چمن و سر خوردن می شود. برای انتخاب چمن برای دور استخر بهتر است از چمن های مصنوعی با الیاف نرم و لطیف که به پوست آسیب نمی زند استفاده کنید. برای راهنمایی و مشاوره گرفتن در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی شرکت چمنزار ارتباط برقرار کنید. ( شما می توانید با شماره واتس آپ ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۷۰ و ۰۹۱۹۹۵۲۰۱۰۴۰ در تماس باشید).

چمن مصنوعی برای تراس و بالکن ویلا

کفپوش چمن مصنوعی بالکن و تراس در فضای ویلا محیط بسیار مناسبی را برای بازی کودکان و همچنین استراحت و ورزش به وجود می آورد. از این رو در انتخاب چمن مصنوعی در این فضا بهتر است دقت لازم را داشته باشید تا چمن مصنوعی با الیاف نرم و لطیف انتخاب کنید که آسیبی به پوست نزند.

چمن مصنوعی برای زمین ورزشی ویلا

از دیگر کاربردهای چمن مصنوعی در ویلا استفاده در زمین بازی می باشد. زمین های بازی شامل فوتبال، تنیس، والیبال و بسکتبال هستند. انتخاب چمن مصنوعی برای زمین بازی کمی دشوار و حساس است. زیرا هر زمین بازی ویژگی های مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال، از چمن مصنوعی فوتبال نمی توان برای زمین گلف استفاده کرد. برای مشاوره در مورد خرید چمن مصنوعی برای زمین بازی می توانید با شماره ۰۹۱۹۹۵۰۱۰۳۰ در تماس باشید.

نحوه نگهداری از چمن مصنوعی ویلا

چمن های مصنوعی که معمولا در ویلاها استفاده می شوند از الیاف های پروپیلن ، پلی اتیلن و مواد پلیمری ساخته شده اند. این مواد نوعی پلاستیک سبک و مقاوم هستند که زیبایی و ظاهر خود را در هر شرایطی حفظ می کنند. برای داشتن فضای سبز در همه فصل ها و نگهداری راحت، استفاده از چمن مصنوعی یک ایده بسیار مناسب می باشد.
اما باید در نظر داشت که برای بالا بردن طول عمر بهتر است از این چمن ها نیز نگهداری شود؛ زیرا در محیط باز و در معرض آلودگی قرار می گیرند. اولین آلودگی در خصوص چمن مصنوعی گرد و خاکی است که روی آن می نشیند. برای پاک سازی می توانید از جارو  استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از آب، آلودگی را از سطح چمن مصنوعی پاک کنید. زیرا آب و رطوبت باعث پوسیدگی و تغییر رنگ مواد نمی شود.

چگونه چمن مصنوعی ویلا را تمیز کنیم؟

به دلیل نصب چمن مصنوعی در محوطه بیرونی ویلا، وجود درخت و علف های هرز و گرد و غبار باعث کثیفی و آلودگی سطح چمن مصنوعی می شود. البته سشتشو و تمیز کردن این چمن ها بسیار راحت است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد. ابتدا با استفاده از جاروبرقی و یا یک جارو معمولی،برگ و گرد و خاک را از روی سطح چمن جدا کرده و سپس با استفاده از آب با فشار بالا، چمن مصنوعی ویلا را تمیز کنید. بعد از خشک شدن با استفاده از برس های مخصوص الیاف این چمن را برس بکشید تا مانند روز اول شود.

بهترین قیمت چمن مصنوعی برای ویلا

عوامل زیادی به صورت کمی و کیفی روی قیمت های چمن مصنوعی تاثیر می گذارند. عواملی مانند میزان نخ به کار رفته، ارتفاع نخ، جنس نخ به کار رفته، تراکم چمن، ضخامت نخ استفاده شده، نوع پوشش بکینگ و تک بافت و دو بافت بودن چمن مصنوعی، از عواملی هستند که تاثیر بسزایی در قیمت چمن مصنوعی دارد.
علاوه بر هزینه خرید، قیمن نصب و متریال نیز در چمن مصنوعی شامل می شود. شاید در نگاه اول خرید چمن مصنوعی گران به نظر بیاید، اما در طولانی مدت با توجه به هزینه نگهداری و حفظ چمن طبیعی و هم چنین نیاز به تعویض بعد از یک بازه، چمن مصنوعی بسیار مقرون به صرفه می باشد.
برای اطلاع از قیمت مدل های مختلف چمن مصنوعی می توانید با مراجعه به سایت شرکت چمنزار به صورت آپدیت شده از قیمت انواع مختلف این چمن ها اطلاع کسب کنید. نمونه ای چمن های مورد استفاده با قیمت آن در جدول زیر ارائه شده است ( با توجه به این موضوع که قیمت ها ممکن است تغییر کنند برای استعلام نهایی قیمت چمن ها با شماره واتس آپ ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۷۰ در تماس باشید!).

مدل چمن قیمت
 ماهونیا ۲۵ ۲۸۹,۰۰۰ تومان
 فیروزه تماس بگیرید
دانژه ۳۰ میل ۳۷۵,۰۰۰ تومان
ماهونیا پلاس ۲۵ ۳۱۰,۰۰۰ تومان
دانژه ۳۰ میل ۱۸۵,۰۰۰ تومان
رویال ۲۵ میل ۳۸۵,۰۰۰ تومان

خرید چمن مصنوعی برای ویلا

همانطور که می دانید، چمن مصنوعی به دو دسته چمن ورزشی و چمن تزئینی تقسیم می شود. چمن مصنوعی مورد استفاده در محوطه ویلا جزء چمن های مصنوعی تزئینی می باشد. چمن های مصنوعی با ویژگی های مختلف کاربردهای مختلفی دارد. ارتفاع چمن های مصنوعی تزئینی از ۸ میلی متر تا ۴۵ میلی متر می باشد. شما عزیزان می توانید با تماس از طریق سایت چمنزار و یا تماس با شماره ۰۲۱۵۷۷۳۲ به صورت رایگان از پشتیبانان ما مشاوره دریافت کنید. همچنین، می توانید به شماره واتس آپ ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۴۰ و یا ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۷۰ پیام بدین و مشاوره دریافت کنید.

محصولات شرکت چمنزار

2 دیدگاه برای “قیمت چمن مصنوعی ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *