برآورد هزینه نصب چمن مصنوعی برای زمین فوتبال در سال ۱۴۰۲

برآورد هزینه نصب چمن مصنوعی برای زمین فوتبال در سال ۱۴۰۲

 خواندن این مقاله برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در ساخت یک زمین فوتبال را دارند توصیه می‌‌شود. از این رو سعی شده تا در متن پیش‌رو قیمت‌های کارشناسی برآورد شده و مراحل انجام زیرسازی تا نصب عنوان شود. ما به دنبال آن هستیم تا خریداران چمن مصنوعی فوتبال نگاه دقیق‌تری نسبت به احداث زمین چمن مصنوعی داشته باشند و با خیالی آسوده نسبت به سرمایه‌گذاری در این بخش اقدام کنند.

در صورتی که قصد داشته باشید یک چمن مصنوعی ایجاد کنید باید از هزینه‌های نصب چمن مصنوعی و همچنین مراحل نصب آن آگاهی داشته باشید. توجه داشته باشید که تیم اجرایی شرکت چمنزار از صفر تا صد نصب چمن مصنوعی از مرحله زیرسازی تا نصب و اجرای چمن مصنوعی را انجام می‌دهند و در همین راستا نیز مشاوره‌های دقیق و کارشناسی لازم را ارائه خواهند کرد.

برای  نصب چمن مصنوعی باید مراحل زیر طی شود:

 • اجرای زیرسازی
 • اجرای حصار و فنس‌کشی
 • خرید و نصب چمن مصنوعی فوتبال
 • هزینه‌های حمل پروژه

برآورد زیرسازی چمن در زمین فوتبال

یکی از موارد مهم در نصب چمن مصنوعی فوتبال زیرسازی زمین آن است. امروزه اجرای زیرسازی زمین های فوتبال و برخی دیگر از زمین‌های ورزشی به دلیل استانداردهای بیشتر و کیفیت مطلوب تر به صورت شنی انجام می‌شود. این زیرسازی متشکل از انواع لایه‌های اساس و زیراساس است که ما از آن به عنوان لایه‌های بادامی و نخودی می‌شناسیم و این  نوع از زیرسازی از بالاترین استانداردها در اجرای زیرسازی به شمار می‌رود. از عواملی که سبب می‌شوند این نوع زیرسازی کاربرد بیشتری را در میان صاحبان زمین‌های ورزشی داشته باشد می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

 • مقرون به صرفه بودن در اجرا
 • زمان کوتاه اجرا
 • دارا بودن استانداردهای ایمنی برای حفظ سلامتی بازیکنان
 • مقاومت در برابر سرما
 • تعامل مناسب بازیکن با سطح زمین

هزینه زیرسازی با چه معیارهایی برآورد می‌‌شود؟

هزینه زیرسازی بسته به عمق و ضخامت آن تعیین می‌شود. به عنوان مثال ضخامت زیرسازی شنی در شرایط آب و هوایی مختلف می‌تواند از  ۱۰ تا ۳۰ سانت متغیر باشد. هزینه‌های زیرسازی با توجه به ضخامت بین ۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان خواهد بود. به منظور برآورد دقیق می‌توانید تصاویر محل چمن مصنوعی را برای کارشناسان فنی ما در در مجموعه ارسال کنید تا رقم دقیق برای شما محاسبه شود.

برآورد هزینه نصب چمن مصنوعی برای زمین فوتبال در سال ۱۴۰۲

نکات مهم در زیرسازی زمین فوتبال

مواردی که در ادامه به آنها می پردازیم در مشخص کردن هزینه زیرسازی زمین فوتبال و در نتیجه هزینه اجرای چمن مصنوعی فوتبال نقش مهمی دارند:

میزان خاکبرداری: در پروژه هایی که نیاز به خاکبرداری زیاد برای رسیدن به سطح قابل بارگذاری وجود داشته باشد، میزان هزینه ها افزایش می یابد بنابراین نوع خاک تأثیر به سزایی در افزایش و یا کاهش هزینه زیرسازی خواهد داشت.

نوع زیرسازی: مهمترین مرحله برای برآورد هزینه زیرسازی انتخاب روش زیرسازی است. در پروژه های تا ۱۲۰۰ متر امکان استفاده از زیرسازی سطح سخت مانند بتن و یا آسفالت وجود دارد. اما در پروژه های بالای ۱۲۰۰ متر تنها شیوه ی مناسب روش unbound (شن ریزی ناپیوسته) خواهد بود که تنها روش مورد تایید فیفا است. همچنین در مناطق بارانی مثل شمال کشور پیشنهاد می شود برای مساحت های کمتر از ۱۲۰۰ متر هم از روش شن ریزی ناپیوشته استفاده شود چرا که روش شن ریزی، کارآمدترین گزینه برای انتقال مناسب رطوبت به شمار می‌رود.

مراحل انجام زیرسازی شنی

مراحل انجام زیرسازی شنی به ترتیب زیر است:

 • خاکبرداری
 • خاکریزی
 • متراکم سازی
 • غلتک زنی
 • اجرای لایه شن بادامی
 • اجرای لایه شن نخودی
 • حفر چاه جذبی
 • اجرای لوله زه کش و جدول کاری

برآورد هزینه نصب چمن مصنوعی برای زمین فوتبال در سال ۱۴۰۲

زیرسازی آسفالت در زمین فوتبال

با توجه به افزایش قیمت آسفالت و قیر و همچنین غیر‌استاندارد بودن این روش در زیرسازی زمین فوتبال این روش به طور کلی منسوخ شده است. اما به منظور آشنایی باید گفت که اجرای این روش در گذشته شامل مراحل زیر بود.

 • خاکبرداری
 • خاکریزی
 • متراکم سازی
 • اجرای شن (پیشنهادی)
 • اجرای آسفالت

زیرسازی بتی برای زمین فوتبال

اجرای بتن در زیرسازی زمین فوتبال شامل چند مرحله است که بر هزینه نصب چمن مصنوعی فوتبال اثر می گذارد. به طور کلی هزینه زیرسازی به روش بتن  به دلیل نوسانات قیمت سیمان و ساخت بتن متغیر است ضمن اینکه باید توجه داشت که  استفاده از زیرسازی شنی نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه نصب چمن مصنوعی فوتبال دارد. در صورتی که قصد اجرای زیرسازی با بتن را دارید بهتر است بدانید که این زیرسازی برای زمین‌های زیر ۴۰۰ تا ۵۰۰ متر (مینی‌فوتبال) پیشنهاد می‌شود. با توجه به اینکه در این ابعاد از زمین فشار فیزیکی بیشتر است روش بتن مقاومت بالاتری در مقایسه با روش‌های دیگر دارد. روش اجرای این زیرسازی به ترتیب زیر است:

 • خاکبرداری
 • خاکریزی
 • متراکم سازی
 • اجرای شن (پیشنهادی)
 • اجرای بتن

اجرای فنس کشی

از جمله خدمات شرکت چمنزار اجرای فنس کشی است. با توجه به اینکه مواد اولیه ساخت فنس از آهن و توری گالوانیزه شده است قیمت آن با توجه به بازار فعلی تعیین می‌شود  در صورتی که نیاز به اجرای فنس کشی برای زمین فوتبال دارید می‌توانید با کارشناسان ما در چمنزار تماس گرفته تا با برآورد دقیق،‌ قیمت‌های نهایی را به شما اعلام کنند.

برآورد هزینه نصب چمن مصنوعی برای زمین فوتبال در سال ۱۴۰۲

برآورد هزینه خرید و اجرا

خرید و اجرای چمن مصنوعی یک سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. مجموعه چمنزار محصول ارائه شده را به همراه خدمات و اجرای با کیفیت و با استانداردهای تایید شده اداره توسعه امکان ورزشی و با قیمت مصوب شرکتی ارائه می‌کند.

  به عنوان مثال قیمت هر متر مربع چمن فوتبالی MG PRO  با ارتفاع ۱۴۰ گره طولی که از متداول‌ترین چمن‌های به کارفته در زمین‌های فوتبالی و ورزشی به شمار می‌رود در ابتدای سال ۱۴۰۱ با قیمت هر متر مربع ۲۸۵ هزار تومان عرضه می‌شود. علاوه بر آن در مرحله نصب نیز خدماتی دیگری از جمله نصب چمن مصنوعی و پهن کردن آن که در این مرحله از متعلقاتی مانند لایه ژئوتکسایل و استفاده از نوار لایه اتصال برای اتصال درزها و چسب پلی اورتان و نوار سیمینگ تیپ انجام می‌شود و در نهایت پس از نصب کامل چمن مصنوعی نیز تزریق سیلیس و گرانول به میزان استاندارد و انجام فرچه زنی به منظور یکدست‌سازی سیلیس و گرانول انجام می‌شود که هزینه این اقدامات در سال ۱۴۰۱ با هزینه هر مترمربع ۱۵۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

در این حال اگر شما به دنبال احداث یک زمین مینی‌فوتبال با ابعاد زمین فوتسال هستید باید به ازای هر مترمربع با احتساب  زیرسازی ۴۳۵ هزار تومان هزینه کنید. با توجه به قیمت‌های برآوردی بهتر است تا با کارشناسان مجموعه چمنزار تماس بگیرید تا اگر تغییری در قیمت‌ها وجود داشت به شما اعلام کنند.

برآورد هزینه نصب چمن مصنوعی برای زمین فوتبال در سال ۱۴۰۲

برآورد دقیق هزینه‌های اجرای نصب و اجرای چمن مصنوعی را از چمنزار بخواهید

موارد اشاره شده در این مقاله به منظور با هزینه‌های نصب و اجرای چمن مصنوعی است. در صورتی که قصد احداث یک زمین ورزشی را دارید می‌توانید به منظور راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید. شرکت چمنزار همواره سعی کرده تا در کنار تعامل خوبی که با مشتریان خود دارد با صرف کمترین هزینه‌ها بهترین چمن مصنوعی فوتبال را ارائه کند و در این راستا کارشناسان ما به شما کمک خواهند کرد.

برآورد هزینه‌های حمل

شرکت چمنزار در کنار خدمات با کیفیت خود موضوع برآورد هزینه ارسال را با دقت بررسی می‌کند تا از این جهت در حق مشتریان اجحاف نشود. مشتریان می‌توانند از دو طریق نسبت به ارسال محموله چمن مصنوعی اقدام کنند.

در صورتی که مشتریان چمن مصنوعی ارگان‌ها و سازمان‌ها باشند می‌توانند با استفاده از امکانات موجود خود و وسایل نقلیه در اختیار، هزینه‌های خود را مدیریت کنند و مواد پرکننده سیلیس و گرانول را از درب کارخانه تحویل بگیرند.

نوع دیگر از ارسال توسط مجموعه چمنزار و با بهره‌گیری از باربری انجام می‌گیرد که نهایت دقت را در شرایط حمل در نظر می‌گیرند و همچنین به صرفه‌ترین قیمت‌ها را دارند. در این بخش هزینه‌های حمل طبق نرخنامه مشخص با بارنامه ارسال می‌شود و مشتریان این امکان را خواهند داشت تا در جریان دقیق قیمت‌ها نیز قرار گیرند

2 دیدگاه برای “برآورد هزینه نصب چمن مصنوعی برای زمین فوتبال در سال ۱۴۰۲

 1. مهسا گفته:

  زمین های چمن که مناسب فوتبال حرفه ای باشد هر مترمربع حدودا چند برابر این هزینه است؟

  • علی حسن آبادی گفته:

   سلام ، میتوانید با شرکت تماس بگیرید تا مشاوران اطلاعات کامل رو در اختیارتون قرار بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo