اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی رویال 25

ویژگی های مثبت مدل رویال بلژیکی برای این کاربری:

  • تراکم بالا
  • مقاوم در برابر کوبش
  • مقاوم در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی
  • بکینگ (لایه زیرین) مقاوم از جنس لاتکس

چمن مصنوعی مدل رویال بلژیکی


کارفرما: شرکت تولیدی فیروز (بخش کارکنان)

محل پروژه: مهرشهر کرج

ایجاد سطح نفوذ پذیر برای خروج آب

کارفرمای این پروژه، شرکت تولیدی فیروز، تصمیم داشت تا زمین بازی را برای استراحت و تفریح کارکنان خود ایجاد کند. به همین دلیل تصمیم به نصب چمن مصنوعی در زمین بازی گرفت. در این پروژه کارشناس گروه چمنزار در محل حضور یافت و ویژگی‌های فنی زمین مورد نظر را برای نصب چمن مصنوعی بررسی کرد. سپس او به این نتیجه رسید که برای ایجاد زمین بازی نیاز به سطحی نفوذ پذیر برای خروج آب از سطح چمن مصنوعی است. در نتیجه اقدامات لازم برای ایجاد چنین سطحی قبل از نصب چمن مصنوعی صورت گرفت. در ادامه درباره زیرسازی چمن مصنوعی زمین بازی صحبت کنیم.

شماره تماس با شرکت چمنزار

اقدامات گروه چمنزار برای ایجاد سطح نفوذپذیر در زمین بازی

گروه چمنزار برای ایجاد این سطح از مصالح شنی و نفوذپذیر استفاده کرد. روش کار بدین صورت بود که دولایه بیست سانتی‌متری شن بادامی و نخودی (از هر شن ۱۰ سانتی‌متر) بر روی زمین ریخته شدند. سپس این شن‌ها غلتک خورده شدند و کوبیده شدند تا سطحی کاملا یک دست حاصل شود. این زیرسازی با سرعت بالایی انجام شد و تنها ۳ روز به طول انجامید. با توجه به اینکه در این پروژه برای زیرسازی زمین از هیچ ماشین آلاتی استفاده نشد، دقت انجام کار بسیار بالا بود. حساسیت گروه چمنزار در ایجاد سطوح نفوذپذیر بسیار بالاست. به همین دلیل سطح آماده این زمین را دوباره با یک لایه ۱۰ سانتی‌متری از مصالح شنی پوشش داد تا سطی کاملا یک دست ایجاد شود.

اینکار سبب می‌شود در زمان استفاده از چمن مصنوعی در بازه زمانی ۵ تا ۷ ساله این زیرسازی هرگز دچار مشکلی نشود. در این روش سطح کاملا یکدست و یکنواخت باقی می‌ماند و هیچ کجی و یا انحنایی بر روی سطح آن ایجاد نمی‌شود.

زیرسازی چمن مصنوعی زمین بازی

ویژگی‌های سطح نفوذپذیر با مصالح شنی

این روش یکی از روش‌های مناسب برای ایجاد سطحی نفوذپذیر در مناطق پربارش است. با توجه به اینکه در اینگونه مناطق آب زیادی ممکن بر روی سطح چمن مصنوعی جمع شود، زیرسازی نفوذپذیر با استفاده از مصالح شنی این قابلیت را دارد تا آب را به سرعت از سطح چمن مصنوعی به زمین انتقال دهد  و از تجمع آب بر روی سطح چمن جلوگیری ‌کند.

این موضوع اهمیت زیادی در نصب چمن مصنوعی زمین بازی دارد. زیرا از سرخوردن، لیز خوردن و یا ایجاد مشکلات دیگر برای افرادی که از این چمن استفاده می‌کنند، پیشگیری می‌کند و سبب می‌شود آنها به راحتی بتوانند بر روی چمن مصنوعی بازی کنند و از بازی خود لذت ببرند. موضوع دیگر در این نوع زیرسازی سرعت بالای انجام آن است، اینکار هرگز زمان‌بر نیست و نیازی نیست شما به مدت دو تا سه هفته برای تکمیل زیرسازی صبر کنید. همچنین هزینه انجام آن بسیار مناسب است.

نصب چمن مصنوعی پس از زیر سازی زمین بازی

وقتی زیرسازی زمین تکمیل گردید، مراحل نصب چمن مصنوعی آغاز شد. در این مرحله ابتدا لایه ژئوتکس بر روی سطح زمین پهن گردید. این لایه یک لایه نمدی شکل است که انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالا می‌برد. سپس لایه‌های چمن مصنوعی بر روی ژئوتکس پهن شدند و با استفاده از چسب سمینگ تیپ به یکدیگر متصل شدند. در این روش هیچ‌گونه ردی بر روی سطح چمن مصنوعی باقی نمی‌ماند و سطح چمن مصنوعی کاملا یکدست است.

گارانتی گروه چمنزار برای زیرسازی زمین با استفاده از مصالح شنی

گروه اجرایی چمنزار این زیر سازی را با دقت بسیار زیادی به اتمام رساند. سپس در پایان گارانتی برای زیرسازی آن به کارفرما ارائه داد. این گارانتی به صورت کتبی تنظیم شده بود. این گارانتی تمامی موارد از جمله پستی و بلندی و یا انحنا بر روی زمین را پوشش می‌دهد.

نصب و اجرای انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار با سالیان زیاد تجربه در زمینه نصب و اجرای چمن مصنوعی در خدمت شماست تا مشاوره‌های لازم را برای خرید و نصب انواع چمن مصنوعی در اختیار شما قرار دهد. این گروه در صورت نیاز زیرسازی‌های لازم را برای زمین قبل از نصب چمن مصنوعی به شیوه‌ای کاملا استاندارد و مطابق با روش‌های روز دنیا انجام می‌دهد.

ایجاد سطح نفوذ پذیر برای خروج آب کارفرمای این پروژه، شرکت تولیدی فیروز، تصمیم داشت تا زمین بازی را برای استراحت و تفریح کارکنان خود ایجاد کند. به همین دلیل تصمیم به نصب چمن مصنوعی در زمین بازی گرفت. در این پروژه کارشناس گروه چمنزار در محل حضور یافت و ویژگی‌های فنی زمین مورد نظر