پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل رویال ۲۵

ویژگی های مثبت مدل رویال ۲۵ برای این کاربری:

۱-‏‏ با توجه به گرمی محل پروژه الیاف هلندی این محصول دوام بسیار بالایی در برابر تابش نور ‏آفتاب دارد

۲-‏ ظاهر بسیار زیبای مدل رویال ۲۵ ‏

پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: نازک ساده+ مجعد

محل پروژه: هتل اطلس کیش

اجرای پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش

یکی از موفق ترین پروژه های نصب و اجرای چمن مصنوعی شرکت چمنزار پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش در سال ۱۳۹۶ بود. همانطور که می دانید کیش یکی از مناطق گرمسیر ایران است که امکان رشد چمن طبیعی وجود ندارد. زیرا گرمای هوا به حدی زیاد است که باعث سوخته شدن چمن طبیعی می شود. به همین دلیل صاحب پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش تصمیم گرفت با استفاده از چمن مصنوعی حس طبیعت و خنکی را در گرمای کیش تداعی کند. در این پروژه از چمن مصنوعی رویال ۲۵ استفاده گردید و با اینکه زمین این هتل ناهمواری های زیادی داشت، اما شرکت چمنزار به خوبی از پس از این پروژه بر آمد و چمن را به صورت یکدست نصب کرد.

چرا در پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش چمن مصنوعی رویال ۲۵ انتخاب شد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا چمن مصنوعی رویال ۲۵ برای استفاده در این پروژه انتخاب شد. بهتر است بدانید که این چمن یکی از چمن هایی است که ظاهری مشابه به چمن طبیعی دارد و بیننده هرگز متوجه نمی شود که این چمن مصنوعی است. به ویژه وقتی آب بر روی این چمن ریخته می شود حس طبیعی در محیط به وجود می آید و این موضوع در هوای گرم کیش اهمیت بسیار زیادی دارد.

همچنین، این چمن در برابر فشار بسیار مقاوم است و اگر بر روی این چمن راه بروید یا صندلی بگذارید الیاف چمن آسیب نمی بینند و خم نمی شوند. تمام این ویژگی ها سبب شده اند انتخاب این چمن مورد توجه قرار گیرد و در پایان صاحب پروژه از میان چمن های پیشنهادی چمن مصنوعی رویال ۲۵ را انتخاب کرد.

نکات مهم در پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش

بهتر است بدانید که این پروژه یکی از سخت ترین پروژه های شرکت چمنزار بود. در پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش سطح زمین پستی و بلندی زیادی داشت و مناطقی مانند تپه بود. همچنین، سطح زمین بسیار نامتناسب و بی قواره بود و تنظیم چمن مصنوعی چالش بزرگی به شمار می رود. اما نصابان حرفه ای شرکت چمنزار تلاش کردند تا با دانش و مهارت خاصی که دارند چمن مصنوعی را به خوبی برش دهند و همانطور که می بینید محیطی متقاون و یکدست را خلق کنند.

روش شستشو پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش

صاحب پروژه دغدغه زیادی در مورد روش شستشو چمن مصنوعی داشت. شرکت چمنزار در طول اجرای این پروژه تمامی نکات مهم را به صاحب پروژه آموزش داد. روش شستشو این چمن بسیار ساده است. با توجه به این موضوع که هزینه آب در کیش بسیار زیاد است، شرکت چمنزار به هتل اطلس پیشنهاد داد که از واترجت برای شستشو چمن استفاده کند. این دستگاه آب و هوا را ترکیب می کند و به صورت پودری بر روی سطح چمن می ریزد. در نتیجه، آلودگی از روی چمن برطرف می شود.

نکته مهم دیگر برای نگهداری از پروژه چمن مصنوعی محوطه هتل اطلس کیش

با توجه به این موضوع که آب و هوای کیش بسیار گرم است، شرکت چمنزار به صاحب این پروژه توصیه کرد که در زمانی که خورشید غروب می کند آب را بر روی سطح چمن بریزد تا گرمای حبس شده در میان الیاف چمن مصنوعی خارج شود و این موضوع بر طول عمر چمن مصنوعی اثر دارد. همچنین، این کار سبب می شود تا چمن مصنوعی طراوت خود را حفظ کند و حالت پوسیدگی و یا خمیدگی به خود نگیرد. رعایت این نکات برای حفظ زیبایی و طراوت چمن مصنوعی اهمیت زیادی دارد.