اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی پاپیروس ۲۵

ویژگی های مثبت مدل پاپیروس ۲۵ برای این کاربری:

۱- استفاده از الیاف تک رنگ که در پروژه های ترکیبی جلوه ی بسیار زیبایی دارد


محل پروژه: ویلا شخصی

چمن مصنوعی مدل رویال بلژیکی

اجرای چمن مصنوعی ویلا شخصی به رنگ سبز چمنزار

آیا تا به حال به ترکیب چمن مصنوعی با چمن طبیعی فکر کرده اید؟! این چیزی است که در پروژه چمن مصنوعی ویلا شخصی به رنگ سبز چمنزار رخ داد. صاحب پروژه تصمیم گرفت بخشی از ویلای خود را با استفاده از چمن مصنوعی پوشش دهد تا بتواند زیبایی محیط باغ را دو چندان کند. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید، هیچ تفاوتی میان چمن مصنوعی و چمن طبیعی وجود ندارد و تقریبا نمی توان آنها را از یکدیگر تمیز دارد. وجود عناصری مانند آب، چوب و سنگ به زیبایی چمن مصنوعی کمک می کند و باعث می شود این چمن مشابه به چمن طبیعی شود. در این پروژه چمن مصنوعی در فضای بین سنگ به کار برده شد و از چمن مصنوعی مدل پاپیروس ۲۵ میل استفاده گردید.

ویژگی های چمن مصنوعی پاپیروس

اولین ویژگی که سبب شد استفاده از چمن مصنوعی پاپیروس در پروژه چمن مصنوعی ویلا شخصی به رنگ سبز چمنزار مورد توجه قرار گیرد ظاهر آن بود که به چمن طبیعی شباهت داشت. این موضوع در این پروژه حائز اهمیت بود. زیرا قرار بود چمن مصنوعی با چمن طبیعی ترکیب شود و اگر تضادی پیش می آمد، این چمن زیبا نمی شد. همچنین، این چمن تراکم متوسطی دارد و برای محیط هایی که رفت و آمد متوسط است قابل کاربرد است. این چمن از مواد آنتی باکتریال ساخته شده است و هرگز آلودگی و کثیفی را در خود نگه نمی دارد و این موضوع در این پروژه ( با توجه به این موضوع که ویلای شخصی بود) اهمیت زیادی داشت.

شماره تماس با شرکت چمنزار

در این پروژه چمن مصنوعی چگونه به کار برده شد؟

شاید وقتی شما به عکس های پروژه چمن مصنوعی ویلا شخصی به رنگ سبز چمنزار نگاه می کنید، با توجه به این موضوع که تشخیص چمن طبیعی از چمن مصنوعی دشوار است، این سوال برایتان پیش بیاید که از چمن مصنوعی پاپیروس در چه نقاطی در این پروژه استفاده گردید. اگر به عکس ها دقت کنید متوجه می شوید که چمن مصنوعی در فضای بین سنگ مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع، صاحب این پروژه علاقه داشت تا فضای بین سنگ نیز با فضای دیگر باغ یکسان شود. به همین دلیل از چمن مصنوعی استفاده کرد. از طرفی دیگر، این چمن در فضاهای کناری سنگ نیز به کار برده شده است و جلوه زیبایی به محیط بخشیده است.

نکات مهم در انتخاب چمن مصنوعی بین سنگ

در پروژه چمن مصنوعی ویلا شخصی به رنگ سبز چمنزار از چمن پاپیروس برای فضای بین سنگ استفاده شد. اگر می خواهید برای فضای بین سنگ چمن مصنوعی سفارش دهید باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • توصیه می شود ارتفاع الیاف بین سنگ بین ۲۵ تا ۳۵ میلی متر باشد تا الیاف از فضای بین سنگ خارج شود و زیبایی خود را نشان دهد.
 • این چمن باید تراکم متوسط رو به بالایی داشته باشد تا زمانی که برش داده می شود و در فضای بین سنگ استفاده می شود، ظاهری نامناسب و وارفته به خود نگیرد.
 • قبل از انتخاب چمن مصنوعی، با افراد متخصص در تماس باشید و از آنها مشاوره بگیرید.

آیا این چمن قابل شستشو است؟

یکی از سوالات صاحب پروژه چمن مصنوعی ویلا شخصی به رنگ سبز چمنزار این بود که آیا آب به این چمن آسیب وارد می کند یا خیر! بهتر است بدانید آب هرگز به چمن مصنوعی آسیب وارد نمی کند و شما به راحتی می توانید هر زمان که دلتان می خواهد سطح چمن را با آب شستشو دهید و حس خوش طراوت را در محیط تداعی کنید.

خان

پروژه دبستان دخترانه خیابان ستارخان، برخلاف آنچه در عکس می‌بینید، متراژ بسیار پایینی دارد. کارفرما، جناب آقای فدوی، درخواست‌های خود را مطرح ‏کردند و پس از برنامه‌ریزی گروه چمنزار و پیاده‌سازی ایده ها، این مدرسه‌ ۱۳ × ۸ به این شکل به اجرا درآمد.‏ در این پروژه از چمن مصنوعی مدل رینبو استفاده شده است.‏ شما می توانید فضاهای بسیار کوچک در محیط اطراف خود را به فضاهایی سبز و زیبا تبدیل کنید و این امر اهمیت بسیار زیادی در بالا بردن روحیه دارد.

ویژگی های چمن مصنوعی رینبو

یکی از مواردی که سبب شد چمن مصنوعی رینبو برای استفاده در پروژه چمن مصنوعی دبستان دخترانه خیابان ستارخان مورد توجه قرار گیرند بکینگ مقاوم این چمن است. بکینگ این چمن چند لایه است و همین امر مقاومت این چمن را در برابر ضربه و فشار بالا می برد. این موضوع برای کسانی که می خواهند از چمن برای بازی یا ورزش استفاده کنند اهمیت بسیار زیادی دارد. ویژگی های دیگر چمن مصنوعی رینبو به شرح زیر هستند:

 • دیتکس این چمن بالا است.
 • لایه زیرین این چمن مقاوم است.
 • ظاهر این چمن مشابه به چمن طبیعی است.

روش نصب چمن مصنوعی دبستان دخترانه خیابان ستارخان

یکی از دغدغه های صاحب این پروژه در مورد روش نصب چمن مصنوعی بود. با توجه به این موضوع که قرار است دانش آموزان از این چمن استفاده کنند، روش نصب کاملا حرفه ای نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت دانش آموزان دارد. چمن مصنوعی در این پروژه به صورت زیر است:

 • ابتدا یک لایه ژئوتکس بر روی زمین نصب گردید.
 • سپس چمن مصنوعی با استفاده از نوارهای چسب به سطح لایه ژئوتکس متصل گردید.

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید از لایه ژئوتکس در نصب چمن مصنوعی استفاده گردد! دلیل اصلی این امر این است که این لایه نرمی و لطافت زیادی را به چمن مصنوعی می بخشد و این امر سبب می شود کسانی که از این چمن استفاده می کنند، حس خوبی داشته باشند. به همین دلیل این استانداردها در نصب این چمن به خوبی مورد توجه قرار گرفت تا دانش آموزان در فضای امنی بازی کنند.

آیا چمن مصنوعی به رشد شناختی دانش آموزان کمک می کند؟

یکی از مواردی که صاحب پروژه چمن مصنوعی دبستان دخترانه خیابان ستارخان را ترغیب کرد تا استفاده از چمن مصنوعی را مورد توجه قرار دهد رشد شناختی دانش آموزان است. در واقع، باید بدانید تمامی مدارس باید استفاده از چمن مصنوعی را مد نظر قرار دهند تا بتوانند به دانش آموزان کمک کنند در محیطی امن رشد کنند و استعدادهای خود را پرورش دهند.

چرا باید از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی استفاده کنیم؟

شرکت چمنزار مشاوره های لازم را به صاحب پروژه چمن مصنوعی دبستان دخترانه خیابان ستارخان در خصوص استفاده از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی ارائه داد. این موارد به شرح زیر هستند:

 • طول عمر چمن مصنوعی بیشتر از چمن طبیعی است.
 • چمن مصنوعی نیاز به کود شیمیایی ندارد.
 • چمن مصنوعی در تمامی فصول سال سبز است.
 • چمن مصنوعی با آبشوری ساده تمیز می شود و نگهداری آن نیاز به تمهیدات خاصی ندارد.

در پایان چمن مصنوعی دبستان دخترانه خیابان ستارخان، صاحب این پروژه رضایت بسیار کاملی از نحوه انجام کار داشت و این موضوع برای شرکت چمنزار اهمیت بسیار زیادی دارد. شرکت چمنزار همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات استاندارد به صاحبان پروژه ها کمک کند تا رضایت کاملی از چمن مصنوعی داشته باشند و حس خوبی بگیرند. برای خرید از شرکت چمنزار می توانید با مشاوران این شرکت در تماس باشید.

اجرای چمن مصنوعی ویلا شخصی به رنگ سبز چمنزار آیا تا به حال به ترکیب چمن مصنوعی با چمن طبیعی فکر کرده اید؟! این چیزی است که در پروژه چمن مصنوعی ویلا شخصی به رنگ سبز چمنزار رخ داد. صاحب پروژه تصمیم گرفت بخشی از ویلای خود را با استفاده از چمن مصنوعی پوشش دهد […]