اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

مدل MG Pro

ویژگی های مثبت مدل MG Pro برای این کاربری:

۱-تراکم بالا

۲-طول عمر بالا

۳-الیاف مونوفیلامنت

۴-مقاوم در برابر کوبش و لگد مال شدن

۵-قیمت بسیار مناسب

پروژه با محصول MG Pro

ورزش فوتبال از پرطرفدارترین ورزش ها در جهان است. افراد زیادی در دنیا علاقه به بازی فوتبال و یا تماشای آن دارند. استفاده از چمن مصنوعی برای این ورزش از رایج ترین و مرسوم ترین کاربرد چمن مصنوعی برای فوتبال می باشد. در ادامه نمونه ای از پروژه پیاده شده توسط تیم چمنزار مشاهده خواهیم کرد.

امروزه اکثر زمین های ورزشی مخصوصا زمین های فوتبال، برای کف سازی از چمن مصنوعی استفاده شده است. خشکسالی در اکثر کشور ها، نحوه نگهداری و آبیاری، و بسیاری از دلایل دیگر باعث شده که از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی در بیشتر زمین های فوتبالی استفاده شود. چمن های کاشته شده بسیار شبیه چمن طبیعی است و دارای مقاومت بسیار زیاد در مقابل چمن طبیعی است. همانطور که در پروژه چمن مصنوعی زمین فوتبال مشاهده می کنید، از چمن مصنوعی مدل Mg برای کف پوشی زمین فوتبال استفاده شده است.

بنر ورزشی

ویژگی های چمن پروژه

با توجه به کارکرد زمین های فوتبال، باید جنس چمن های مصنوعی به نحوی باشد که در برابر ضربه، فشار، سابیدگی، بارارن و برف و … مقاوم باشد. از ویژگی های اساسی و مهم این مدل از چمن ها می توان به موارد:

 • داشتن الیاف بلند
 • ضخامت بالا در الیاف (دیتکس بالا)
 • تراکم کمتر نسبت به چمن مصنوعی تزئینی
 • داشتن زیره ۲ لایه به بالا
 • قابلیت بالای خروج آب
 • دارای خاصیت انعطاف پذیری و تغییر حالت
  همانند تصاویر پروژه چمن مصنوعی زمین فوتبال اجرا شده توسط تیم چمنزار ، مشاهده می کنید که فضای بسیار دلنشین و سبزی زیبایی در این فضا ایجاد شده است.

پروژه چمن مصنوعی زمین فوتبال توسط تیم شرکت چمنزار پیاده شده است. این فضا دارای متراژ۷۶۰ متر می باشد که توسط چمن مصنوعی مدل Mg کف پوشی شده است. قبل از نصب این چمن کف سازی این فضا توسط بتن زیر سازی شده است که این کار نصب چمن را بسیار راحت تر کرده است. سبزی و طراوتی که نوع الیاف این مدل از چمن ها دارد، باعث شده است که فضای این ورزشگاه را بسیار دلنشین کرده است. در ادامه ویژگی این چمن مصنوعی و نحوه نگهداری آن را به صورت کامل بیان خواهیم کرد.

چمن مدل MG

از نمونه های اولیه چمن مصنوعی که در دهه ۶۰ در یکی از ورزشگاه های آمریکا نصب شد، چمن مصنوعی مدل Mg می باشد. این مدل از چمن مصنوعی که در پروژه زمین فوتبال شرکت چمنزار نیز از آن استفاده شده است، به خاطر نحوه نگهداری آسان و مقاوم در هر آب و هوای، تا به امروز در بسیاری از ورزشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته است.

الیاف این چمن در حدود ۴۰ تا ۵۰ میلی متر می باشد که جز چمن مصنوعی با الیاف بلند به حساب می آید. این چمن مصنوعی در مناطق سردسیر تا دمای ۳۰ درجه زیر صفر و در مناطق گرمسیر تا بالای ۷۰ درجه سانتی گراد مقاوم می باشد. الیاف این چمن از منوفیلامنت می باشد و دارای تراکم بالا است. این امر باعث شده است که از مواد پر کننده دیگر استفاده نشود. ویژگی های مهم مدل MG چمن مصنوعی :

 • تراکم بالا
 • طول عمر بالا
 • مقاوم در برابر کوبش و لگد مال شدن
 • قیمت مناسب

نحوه نگهداری از چمن مصنوعی مدل MG در پروژه زمین فوتبال

نگهداری از این مدل از چمن مصنوعی بسیار راحت بوده و نیاز به تخصص زیاد ندارد. بهترین روش آن این است که سالی یک بار بر روی الیاف آن فرچه کشیده شود.

کلام آخر

تمام تلاش شرکت چمنزار در این است که با جلب رضایت مشتری به اهداف بلند بالای خود دست پیدا کند.

ورزش فوتبال از پرطرفدارترین ورزش ها در جهان است. افراد زیادی در دنیا علاقه به بازی فوتبال و یا تماشای آن دارند. استفاده از چمن مصنوعی برای این ورزش از رایج ترین و مرسوم ترین کاربرد چمن مصنوعی برای فوتبال می باشد. در ادامه نمونه ای از پروژه پیاده شده توسط تیم چمنزار مشاهده خواهیم