اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

مدل دایمند

ویژگی های مثبت مدل زبرا برای این کاربری:

۱- ظاهر بسیار زیبا

۲- تراکم الیاف مناسب


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: نیم لوزی نیم بیضی

چمن مصنوعی فوتبالی ms


محل اجرای پروژه: رباط کریم تهران

اجرای پروژه فوتبال رباط‌کریم

پروژه چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم یکی از بزرگ ترین پروژه های چمن مصنوعی در سطح کشور شناخته می شود که مساحت آن ۱۰۴۴۰ متر بود و از بیشتر پروژه های ابعاد استاندارد بزرگ تر است. تمامی مراحل اجرایی این پروژه، از زیر سازی تا اجرای کامل چمن مصنوعی ، توسط متخصصین گروه چمنزار انجام شد. در این ادامه توضیحات مختصری پیرامون مراحل اجرایی پروژه چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم ارائه می شود.

 

مرحله نخست: مخلوط ریزی-آب پاشی- غلطک زنی

مرحله نخست پروژه چمن فوتبال رباط‌کریم به صورت زیر انجام شد:

  • ابتدا مخلوط کوهی در بخش های مختلف زمین دپو شد.
  • سپس این مخلوط ها توسط گریدر در سطح زمین پخش شدند.
  • پس آن آب پاشی و عملیات غلطک زنی انجام شد.
  • شیب بندی سطح زمین نیز در این مرحله انجام می شود.

بنر ورزشی

مرحله دوم: اجرای لایه اولیه

پس از اجرای لایه چسبنده زیر نوبت به شن ریزی یا دانه بندی ۱۵ تا ۳۵ شکسته یا بادامی می رسد. ضخامت این لایه بین ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر باید باشد.

مرحله سوم: اجرای لایه نهایی

در مرحله سوم پروژه چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم سطح نهایی زیر سازی انجام می شود که به صورت زیر است:

  • همانند مرحله قبل ضخامتی بین ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر در زمین تشکیل می شود.
  • نکته بسیار حائز اهمیت در مورد اجرای دستی این لایه است.
  • زیرا اگر لایه نهایی به صورت دستی انجام نشود، تمیزی و دقت آن از بین خواهد رفت.

مرحله چهارم: حفر چاه جذبی و جا گذاری لوله های زهکش

در این مرحله در پروژه چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم زهکشی انجام می شود و طبق نقشه لوله های زهکش در بخش طولی و یا حتی عرضی زمین جا گذاری می شود. شیب بندی باید به گونه ای باشد که آب های این لوله ها به سمت چاه حذبی حفر شده هدایت شوند تا عملیات زهکشی به صورت کامل انجام شود.

مرحله پنجم: آغاز مرحله اجرایی

پروژه چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم نیز مانند سایر پروژه‌های فوتبالی در شش مرحله انجام می‌شود که در مقاله‌ زیرسازی و نصب چمن فوتبال به صورت کامل در مورد آنها توضیح داده شده‌ است تنها آیتمی که در چمن ­‌های مصنوعی با ابعاد بزرگ متفاوت است اجرای خط‌­کشی ‌های زمین با استفاده از چمن سفید است که بخشی از خط‌ کشی در کارخانه و در رول‌های چمن مصنوعی صورت گرفته است و بخش دیگر مثل قوس‌ های میانه‌ زمین و محوطه‌ جریمه توسط تیم اجرایی برش داده شده و اجرا شده است. یکی دیگر از ویژگی‌ های پروژه عظیم چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم استفاده از الیاف دایمند است که از تمامی جهات جزو بهترین چمن‌های موجود در کشور است.

سخن پایانی

حتما برای شما جالب خواهد بود که بدانید تمامی هزینه های پروژه چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم توسط خیر محترم جناب آقای مهندس گیوه چیان انجام شد تا دانش آموزان و جوانان رباط کریم امکان ورزش بر روی یک زمین با کیفیت بالا و ابعاد استاندارد را تجربه کنند. این امر می تواند به درخشش دانش آموزان در آینده کمک کند. همچنین، جناب آقای عسگریان و حاج آقا عسگری رئیس انجمن خیریه مدرسه سازان در رباط کریم قدم های بزرگی را برداشتند.

صاحبان پروژه چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم از اجرای کار رضایت کاملی داشتند و این موضوع برای شرکت چمنزار اهمیت بسیار زیادی داشت. با توجه به این موضوع که خیرین زیادی در این پروژه حضور داشتند، شرکت چمنزار مانند همیشه تلاش کرد تا زمینی را با  بهترین شرایط آماده سازد و در اختیار کسانی قرار دهد که قرار است آینده این کشور را بسازند و به افتخارات کشورشان تبدیل شوند.

اجرای پروژه فوتبال رباط‌کریم پروژه چمن مصنوعی فوتبال رباط‌کریم یکی از بزرگ ترین پروژه های چمن مصنوعی در سطح کشور شناخته می شود که مساحت آن ۱۰۴۴۰ متر بود و از بیشتر پروژه های ابعاد استاندارد بزرگ تر است. تمامی مراحل اجرایی این پروژه، از زیر سازی تا اجرای کامل چمن مصنوعی ، توسط متخصصین