اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

مدل MG Pro

ویژگی­ های مثبت MG pro برای این کاربری:

  • تراکم بالا
  • طول عمر بالا
  • الیاف منوفیلامنت
  • مقاوم در برابر کوبش و لگد مال شدن
  • قیمت بسیار مناسب

ارتفاع چمن: ۵۰ میلی متر

الیاف چمن: منوفیلامنت

چمن مصنوعی مدل MG Pro


مساحت پروژه: ۹۶۰ متر مربع

کارفرما: شهرداری منطقه ۱۹ تهران

نصب چمن فوتبال منطقه ۱۹ (دومین پژوه شهرداری منقطه ۱۹)

گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های خود موفق به نصب و اجرای چمن مصنوعی در زمین فوتبال منطقه ۱۹ تهران گردید. این کار به دستور شهرداری منطقه ۱۹ صورت گرفت. در منطقه ۱۹ تهران زمین‌های فوتبال زیادی وجود دارد که همگی دارای چمن مصنوعی هستند. اکنون ۳۲ زمین دچار مشکلاتی نظیر پوسیدگی شده‌اند و شهردار جدید تصمیم گرفته است با تعویض چمن مصنوعی زمینه را برای ورزش افراد مهیا سازد. شرکت چمنزار تا به حال توانسته است ۲ پروژه را با همکاری خوب مسئولین این منطقه به اجرا درآورد. تصاویری که می‌بینید مربوط به دومین پروژه چمن مصنوعی در زمین فوتبال منطقه ۱۹ هستند.

بنر ورزشی

 MG Pro برای زمین چمن فوتبال منطقه ۱۹

گروه چمنزار پس از بررسی زمین فوتبال واقع در منطقه ۱۹ تهران استفاده از چمن مصنوعی MG Pro را پیشنهاد داد. این چمن برای استفاده در زمین‌های پرتردد طراحی گردیده است. ارتفاع الیاف در این چمن به ۵۰ میلی‌متر می‌رسد. این چمن طول عمر بالایی دارد و مقاومت آن بسیار بالاست. این چمن در مناطق سردسیر تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و در مناطق گرمسیر تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر مقاومت دارد. جنس الیاف این چمن منوفیلامنت است. این محصول کاملا متناسب با شرایط آب و هوایی ایران است و همین امر ویژگی‌ مهم این محصول به شمار می‌رود. تراکم الیاف در این محصول بالاست و همین امر سبب می‌شود نیازی به مواد پرکننده نداشته باشد.

اما در پروژه چمن مصنوعی در زمین فوتبال منطقه ۱۹ گروه چمنزار برای بالا رفتن استقامت الیاف و طول عمر چمن مصنوعی ۲۲ کیلو سیلیس و ۷ کیلو گرانول را در هر متر مربع از زمین تزریق کرد. این چمن دارای طرح زبرا است. ترکیب رنگ سبز تیره و روشن این محصول زمین فوتبال را بسیار زیبا می‌کند. زیرسازی زمین برای نصب چمن مصنوعی اهمیت بسیار زیادی دارد. سطح این زمین از بتون بود که از سطوح نفوذ نفوذ ناپذیر در نصب چمن مصنوعی به شمار می‌رود. شهرداری منطقه ۱۹ از قبل زیرسازی این زمین را انجام داده بود و این زمین شیب نیم درجه به اطراف داشت.

روش نصب چمن مصنوعی MG Pro برای زمین فوتبال در منطقه ۱۹ تهران

پس از بررسی زیرسازی این زمین برای نصب چمن مصنوعی، لایه‌های ژئوتکس بر روی سطح زمین نصب شدند. این لایه‌ها انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالا می‌برند. سپس لایه‌های چمن مصنوعی بر روی لایه‌های ژئوتکس قرار گرفتند و با استفاده از نوار سمینگ تیپ و چسب پلی اورتان به یکدیگر متصل شدند. سپس سیلیس و گرانول برای افزایش استقامت الیاف در برابر نیروهای کوبشی به این چمن تزریق شدند.

روش نگهداری از چمن مصنوعی در زمین فوتبال منطقه ۱۹

روش نگهداری از چمن مصنوعی زمین‌های بازی اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا نیرو و فشار فیزیکی زیادی به این چمن وارد می‌شود و همین امر سبب می‌شود که به چمن آسیب وارد شود. گروه چمنزار برای شستشوی این چمن استفاده از دستگاه واترجت را پیشنهاد داد. واترجت دستگاهی شبیه به جارو برقی است که آب و هوا را با یکدیگر ترکیب می‌کند و آب را به صورت پودری بر روی سطح چمن می‌ریزد. برای اینکه به سیلیس و گرانول موجود در الیاف این چمن آسیب وارد نشود، آب خروجی از این دستگاه باید با زاویه ۳۰ درجه بر روی سطح زمین ریخته شود. همچنین، بهتر است ماهی یکبار سطح این چمن با استفاده از دستگاه فرچه زنی فرچه زده شود. این امور به افزایش طول عمر چمن مصنوعی کمک می‌کنند. لوازم دیگری برای نگهداری از چمن مصنوعی زمین فوتبال وجود دارند که می‌توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

گارانتی چمن مصنوعی در زمین فوتبال منطقه ۱۹

شرکت چمنزار برای چمن مصنوعی در زمین فوتبال منطقه ۱۹ ، ۲۴ ماه گارانتی ارائه دارد. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است الیاف این محصول بسیار باکیفیت هستند و هیچ­گاه زودتر از موعد گارانتی خود نیاز به ترمیم و یا تعویض پیدا نمی‌کنند. با این وجود این گارانتی شامل تمامی مشکلات از جمله پوسیدگی، تغییر رنگ الیاف، جدا شدن بافت، و باز شدن درزها می‌شود.

بنر ورزشی

نصب چمن فوتبال منطقه ۱۹ (دومین پژوه شهرداری منقطه ۱۹) گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های خود موفق به نصب و اجرای چمن مصنوعی در زمین فوتبال منطقه ۱۹ تهران گردید. این کار به دستور شهرداری منطقه ۱۹ صورت گرفت. در منطقه ۱۹ تهران زمین‌های فوتبال زیادی وجود دارد که همگی دارای چمن مصنوعی