اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

ویژگی های مثبت مدل MN Pro برای این کاربری:

۱- ارتفاع الیاف ۵۰ میل (طبق استاندارد زمین‌های فوتبال و فوتسال)

۲- عرض ۴ متر و طول ۲۵ متر

۳- الیاف منعطف و برگشت پذیر

۴- الیاف ایستا


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

چمن مصنوعی فوتبالی


متراژ: ۲۰۶ متر مربع

کارفرما: آقای جهان آرا

نصب و اجرای چمن مصنوعی زمین فوتبال

شرکت چمنزار تا کنون پروژه های متعددی در زمین های ورزشی همچون تنیس، پدل، فوتسال و فوتبال اجرا کرده است. در پروژه نصب چمن مصنوعی فوتبال، سعی شد تا کار به بهترین نحو و به صورت کاملا تخصصی انجام شود. طبق مشاوره های لازم در خصوص چمن های مصنوعی به صاحب پروژه، در نهایت چمن مصنوعی MG Pro برای این پروژه انتخاب شد. این چمن یکی از چمن های تخصصی زمین های فوتبال و فوتسال است.
در این پروژه علاوه بر نصب و اجرای چمن مصنوعی، زیرسازی زمین هم به عهده شرکت چمنزار بود که در نهایت صاحب پروژه از حرفه ای بودن تیم اجرایی چمنزار بسیار رضایت داشتند.

بنر ورزشی

دلیل انتخاب چمن مصنوعی MN Pro برای زمین فوتبال

این چمن به دلیل داشتن ارتفاع مناسب الیاف و همچنین تراکم بالا، یک چمن تخصصی برای زمین های فوتبال و فوتسال محسوب می شود. چمن MN Pro محصول کشور ایران و الیاف آن محصول کشور اسکاتلند است. جنس الیاف آن از مونوفیلامنت است که باعث می شود چمن برگشت پذیری بالایی داشته باشد. این چمن با عرض ۴ متر و طول ۲۵ متر تولید می شود. یکی دیگر از ویژگی های این چمن داشتن الیافی با ضخامت بالا است که سبب می شود الیاف چمن، قابلیت ایستایی بسیار خوبی داشته باشند.

نحوه انجام زیر سازی زمین فوتبال توسط شرکت چمنزار

یکی از اقدامات این پروژه، انجام زیرسازی جهت نصب حرفه ای چمن مصنوعی MN Pro بود. در ابتدا تمام خاک روی زمین کاملا کوبیده شد تا سطحی کاملا یکدست ایجاد شود. سپس لایه ژئوتکس پهن شد و در نهایت چمن مصنوعی با استفاده از نوار سیمسنگ تیپ به لایه ژئوتکس متصل شد. وجود لایه ژئوتکس باعث می شود تا انعطاف پذیری چمن مصنوعی افزایش یابد و بازیکنان هنگام بازی احساس راحت تری داشته باشند.

نحوه نگه داری از چمن MN Pro در زمین فوتبال

به طور کل نگه داری از چمن های مصنوعی کار چندان پیچیده و دشواری نیست. شرکت چمنزار به صاحب پروژه در مورد نگه داری از چمن MN Pro مشاوره های لازم را ارائه داد. برای نگه داری از این چمن، نیازی به لوازم خاصی نیست. تنها کافی است که ماهی یک بار سطح چمن فرچه زده شود و در صورت نیاز سالی یک بار سیلیس و گرانول مجددا تزریق شود. برای اینکه متوجه شویم که آیا چمن نیاز به تزریق مجدد دارد، کافی است تا میزان سیلیس و گرانول آن را چک کرده تا در صورت کاهش، تیم چمنزار اقدامات لازم را جهت تزریق مجدد انجام دهد.

چه زمان چمن MN Pro در زمین فوتبال، نیامند ترمیم یا تعویض خواهد بود؟

یکی از دغدغه های صاحب این پروژه، میزان دوام چمن MN Pro بود و اینکه چه زمانی نیازمند تعویض یا ترمیم خواهد شد. به طور کل این چمن باید پس از گذشت ۷ سال تعویض شود. اما گاهی در صورت استفاده زیاد یا نادرست، این مدت کمتر می شود و در صورت مشاهده لایه زیرین از روی چمن یا کرکی شدن الیاف چمن، بهتر است اقدامات لازم جهت تعویض آن انجام شود.
ترمیم چمن مصنوعی MN Pro بهتر است بعد از گذشت ۴ سال انجام شود.

گارانتی چمن مصنوعی MN Pro در زمین فوتبال

شرکت چمنزار علاوه بر اجرای کار حرفه ای به دنبال رضایت مشتریان پس از انجام کار و زمان استفاده از محصولات است. به همین دلیل محصولات با گارانتی و تضمین کیفیت ارائه می شوند. در این پروژه، چمن مصنوعی MN Pro به مدت ۳۶ ماه گارانتی شد. گارانتی شرکت چمنزار شامل مشکلاتی از جمله پوسیدگی، جدا شدن بافت الیاف، تغییر رنگ الیاف و باز شدن درزها می شود. البته از آنجاییکه این چمن از کیفیت بالایی برخوردار است، زودتر از موعد گارانتی به تعویض یا ترمیم نیازی نخواهد داشت.

نصب و اجرای چمن مصنوعی زمین فوتبال شرکت چمنزار تا کنون پروژه های متعددی در زمین های ورزشی همچون تنیس، پدل، فوتسال و فوتبال اجرا کرده است. در پروژه نصب چمن مصنوعی فوتبال، سعی شد تا کار به بهترین نحو و به صورت کاملا تخصصی انجام شود. طبق مشاوره های لازم در خصوص چمن های […]