اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل مونوفیلامنت

ویژگی های مثبت محصول:

۱- استفاده از الیاف تیولون هلند با دیتکس بالا و استفاده از تکنولوژی مینت

۲- دوام و طول عمر بالا

۳- امکان استفاده در پروژه­‌های سنگین مانند مدارس و زمین­‌های دو منظوره


ارتفاع چمن: ۵۰ میلی متر

الیاف چمن: تخت با آوند مرکزی

چمن مصنوعی مدل مونو فیلامنت


کارفرمای پروژه: دانشگاه فنی و حرفه ای آباده

محل اجرای پروژه: آباده شیراز

چمن مصنوعی فوتبال دانشگاه فنی و حرفه‌ای آباده

 یکی از فعالیت ­‌های شرکت چمنزار اجرای زمین ‌­های فوتبالی از جنس چمن مصنوعی است. گروه ­‌های اجرایی شرکت چمنزار در بسیاری از مناطق کشور توان اجرای چمن مصنوعی زمین فوتبال را به سبک ­‌های گوناگون و در ابعاد مختلف از پایه، زیرسازی تا بخش‌­های نهایی ( اجرای فس و نورپردازی) دارند.

تصاویری که ملاحظه کردید مربوط به اجرای چمن مصنوعی فوتبال در یکی از دانشگاه‌­های فنی و حرفه‌­ای کشور در شهرستان آباده (۱۰۰ کیلومتری شهر شیراز) است. پروژه چمن مصنوعی فوتبال دانشگاه فنی و حرفه‌ای آباده یکی از پروژه های بسیار تاثیر گذار شرکت چمنزار است.

بنر ورزشی

همکاری شرکت چمنزار با دانشگاه های فنی و حرفه ای

پروژه چمن مصنوعی فوتبال دانشگاه فنی و حرفه‌ای آباده تنها پروژه شرکت چمنزار با دانشگاه های فنی و حرفه ای نیست. شرکت چمن مصنوعی چمنزار با دانشگاه­‌ های فنی و حرفه ­ای دیگری در شهرهای تهران، کرمانشاه، گرگان و شهریار همکاری داشته است و در بهمن ماه سال ۹۸ همزمان با جشن ­‌های ۲۲ بهمن از آنها رونمایی شد. ابعاد زمین‌­ های فوتبال در دانشگاه ­های فنی­ و حرفه ‌­ای تمامی زمین­ های فوتبال اجرا شده برای دانشگاه ­‌های فنی و حرفه‌­ای در ابعاد زمین فوتسال بودند ( یعنی ابعادی حدود ۴۲×۲۳ متر البته با کمی اختلاف به نسبت همدیگر).

این ابعاد استانداردترین و مناسب ­‌ترین ابعاد چمن مصنوعی فوتسال هستند که بهتر است ۱۰ متر دورتا دور آن فنس (حصار زمین) درنظر گرفته شود. بافت چمن مصنوعی دانشگاه‌­ های فنی و حرفه‌­ ای طبق دستور نقشه انجام شد. این امر بدین معنی است که تمامی خط­کشی ‌­ها و محدوده ­های بازی چمن سفید رنگ شدند و در هنگام تولید داخل رول ­‌ها به ابعاد استاندارد بافت گردید.

بافت چمن مصنوعی طبق دستور نقشه چه مزیتی دارد؟

بافت چمن مصنوعی طبق دستور نقشه فقط در چمن­‌ های مصنوعی تولید داخل امکان­پذیر می ‌­شود و از مزایای آن می‌­توان به یکپارچه شدن سطح زمین و به حداقل رسیدن درزهای برش و همچنین پرهیز از استفاده از رنگ در خط­کشی زمین اشاره کرد. البته تنها قسمت ­‌هایی که امکان بافت سفید را ندارند، خط­‌ های دایره‌­ وار زمین هستند که ناچاراً آن قسمت ­‌ها رنگ می‌­شوند.

گارانتی پروژه چمن مصنوعی فوتبال دانشگاه فنی و حرفه‌ای آباده

یکی از دغدغه های اصلی صاحب پروژه چمن مصنوعی فوتبال دانشگاه فنی و حرفه‌ای آباده در مورد گارانتی این چمن بود. این نکته بسیار حائز اهمیت است که مدل استفاده از زمین چمن مصنوعی فوتبال و روش ‌­های نگهداری از آن در ماندگاری زمین ورزشی از جنس چمن مصنوعی تأثیرگذار است. اما اگر چند نکته را در ابتدا و در طول استفاده از زمین چمن مصنوعی رعایت کنید تأثیر بالائی در افزایش زمان بهره­بری آن گذاشته‌­اید. این نکات به شرح زیرند:

  • ابتدا این که متریال ­‌های پرکننده سیلیس و گرانول باید بر اساس وزن استاندارد تزریق شوند.
  • یعنی هر چمن مصنوعی ۵۰ میل فوتبالی به ۲۲ کیلو سیلیس و ۸ کیلو گرانول در هر متر نیاز دارند.
  • دوم این که در طول استفاده از زمین چمن مصنوعی نیاز به تزریق مجدد این متریال­‌ها به صورت هرسال یک­بار به نسبت آنچه که از سطح زمین کسر شده می‌­باشد.
  • در نهایت فرچه زمین باعث می­شود که الیاف چمن مصنوعی درهم تنیده شوند.
  • پیشنهاد چمنزار این است که هر زمین چمن مصنوعی فوتبال یک دستگاه فرچه داشته باشد.

در پایان پروژه چمن مصنوعی فوتبال دانشگاه فنی و حرفه‌ای آباده صاحب این پروژه رضایت کاملی داشت و این موضوع برای شرکت چمنزار بسیار ارزشمند است. شما می توانید از دیدن تصاویر پروژه چمن مصنوعی فوتبال دانشگاه فنی و حرفه‌ای آباده لذت ببرید.