اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی اسپاین

ویژگی های مثبت مدل اسپریت برای این کاربری:

  • تراکم بالا
  • ایستایی الیاف
  • الیاف منعطف و برگشت پذیر
  • تراکم طولی مناسب

ارتفاع چمن: ۴۵ تا ۵۰ میلی متر

چمن مصنوعی مدل اسپاین


محل اجرای پروژه: سرای محله نظامی گنجوی

نصب چمن مصنوعی فوتسال در سرای محله نظامی گنجوی

گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های ورزشی خود موفق به نصب چمن مصنوعی فوتسال در سرای محله نظامی گنجوی، جنب تونل رسالت گردید. تنظیم کننده و تهیه کننده این پروژه سرای محله نظامی گنجوی وابسته به شهرداری تهران بود. مدیران سرای محله نظامی گنجوی با حضور در شرکت چمنزار در مورد ویژگی‌های این چمن صحبت کردند. هدف اصلی آنها از نصب این چمن فراهم‌سازی محیطی مناسب برای ورزش جوانان بود. در این جلسه در مورد موضوعاتی همچون زیرسازی چمن مصنوعی، مدل چمن و تعداد ساعاتی که قرار بود جوانان از این چمن استفاده کنند صحبت شد و در پایان گروه چمنزار بهترین گزینه را با توجه به سلایق و ترجیحات مدیران سرای محله به آنان پیشنها داد.

انتخاب چمن مصنوعی فوتسال 

در پروژه چمن مصنوعی فوتسال سرای محله نظامی گنجوی از چمن مصنوعی اسپاین استفاده گردید. اسپاین به معنای ستون فقرات است و الیاف این چمن نیز مانند ستون فقرات عمل می‌کنند. الیاف چمن مصنوعی اسپاین انعطاف پذیری بالایی دارند و پس از اینکه ضربه و یا فشار فیزیکی به آنها وارد می‌شود، دوباره حالت قائم به خود می‌گیرند. ارتفاع الیاف در این چمن به ۴۵ تا ۵۰ میلی‌متر می‌رسد و همین امر این چمن را در رده چمن مصنوعی با الیاف بلند قرار می‌دهد. تراکم طولی این چمن ۱۴۰ تا ۱۵۰ گره است. اصلی‌ترین ویژگی این چمن تراکم بالا و انعطاف پذیری الیاف است که سبب می‌شود چمن در برابر فشارهای فیزیکی آسیب نبیند.

روش نصب چمن مصنوعی فوتسال 

متراژ زمین در این پروه حدود ۹۰۰ متر بود که این متراژ با متراژ زمین استاندارد فوتسال تقریبا برابر است. در پروژه چمن مصنوعی فوتسال سرای محله نظامی گنجوی وضعیت زمین به خوبی بررسی شد. برخی از قسمت‌های زمین نشست پیدا کرده بودند و گروه چمنزار این مشکلات را به خوبی رفع کرد و زمینی یک دست و سالم به وجود آورد. سپس یک لایه ژئوتکس بر روی زمین پهن گردید. لایه ژئوتکس انعطاف پذیری الیاف و قدرت ضربه گیری آنها را بالا می‌برد. بعد از این مرحله، چمن مصنوعی اسپاین بر روی زمین پهن گردید و لایه‌های این چمن با نوار سمینگ تیپ و چسب دوجزیی پلی اورتان به یکدیگر متصل شدند.

یکی از موارد بسیار مهمی که در زمین فوتسال باید رعایت شود ریختن سیلیس و گرانول در چمن مصنوعی زمین فوتسال است. در این پروژه ۷ کیلو گرانول و ۲۴ سیلیس در هر مترمربع ریخته شدند. سپس این زمین به شکل مناسب زمین فوتسال خط کشی شد. رعایت تمامی این امور سبب شد که زمین فوتسال به روشی کاملا استاندارد به صاحبان پروژه تحویل داده شود. عکس‌هایی که در تصویر مشاهده می‌کنید یک هفته بعد از نصب چمن مصنوعی توسط گروه چمنزار گرفته شدند تا افرادی که علاقه مند به نصب چمن مصنوعی فوتسال و یا فوتبال هستند به خوبی شاهد نصب کامل این چمن باشند.

بنر ورزشی

روش شتسشوچمن مصنوعی فوتسال 

گروه چمنزار برای شستشو چمن مصنوعی فوتسال سرای محله نظامی گنجوی استفاده از دستگاه واترجت را پیشنهاد داد. این دستگاه دستگاهی شبیه به بخار شور است که آب را با فشار زیاد بر روی سطح چمن می‌ریزد و آلودگی را از سطح چمن پاک می‌کند. همچنین این گروه برای حفظ حالت ایستایی این چمن استفاده از دستگاه فرچه زنی را توصیه کرد. این دستگاه بر خلاف الیاف چمن کشیده می‌شود و طول عمر چمن مصنوعی را بالا می‌برد. گروه چمنزار به مسئولان سرای محله نظامی گنجوی پیشنهاد داد که بهتر است حداقل ماهی یکبار سطح چمن مصنوعی شسته شود و فرچه بخورد.

قیمت چمن مصنوعی فوتسال 

برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی اسپاین در این پروژه و انواع دیگر چمن مصنوعی که برای نصب در زمین فوتبال و فوتسال مناسب هستند، به سایت فروشگاه چمنزار مراجعه کنید: گارانتی چمن مصنوعی

دریافت مشاوره 

برای دریافت مشاوره در مورد خرید، نصب و راه اندازی چمن مصنوعی ورزشی می توانید با کارشناس ورزشی و شماره ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۳۰ در تماس باشید.

نصب چمن مصنوعی فوتسال در سرای محله نظامی گنجوی گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های ورزشی خود موفق به نصب چمن مصنوعی فوتسال در سرای محله نظامی گنجوی، جنب تونل رسالت گردید. تنظیم کننده و تهیه کننده این پروژه سرای محله نظامی گنجوی وابسته به شهرداری تهران بود. مدیران سرای محله نظامی گنجوی با […]