اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل مونوفیلامنت

ویژگی‌های مثبت مدل مونوفیلامنت برای این کاربری:

۱- الیاف تیولون هلند

۲- دیتکس (وزن الیاف) بالا

۳- استفاده از آوند مرکزی جهت مقاومت بالا در برابر فشارهای وارده

۴- مقاومت بالای الیاف در برابر اشعه خورشید و تغییر رنگ

۵- با توجه به انتخاب بکینگ (لایه زیره) سه لایه می‌توان مطمئن بود که این چمن مصنوعی در برابر فشارهای وارده از هم گسسته نخواهدشد.


ارتفاع چمن: ۵۰ میلی متر

الیاف چمن: تیولون هلند

سفارش محصول برای چمن مصنوعی زمین فوتبال دهکده فناوری

مدیریت محترم مجموعه دهکده فناوری یعنی جناب آقای شادمانی با مجموعه چمنزار تماس گرفته و پروژه خود را برای کارشناسان چمنزار شرح دادند. هدف ایشان از اجرای پروژه چمن مصنوعی زمین فوتبال دهکده فناوری احداث یک بخش تفریحی برای پرسنل عنوان شد. در فضای مجاور زمین فوتبال یک زمین والیبال با پوشش گرانول جانمایی و ثبت سفارش گردید. به معرفی مدل‌های مختلف از قبیل فیبریلیت (چند رشته‌ای)، مونوفیلامنت (تک رشته‌ای) و چمن‌های مصنوعی دو منظوره مانند چمن مصنوعی مدل سپیدار و چمن مصنوعی مدل صحرا و توضیحات تکمیلی ارائه شده؛ سرانجام مدل مونوفیلامنت به عنوان گزینه نهایی برگزیده شد.

بنر ورزشی

تراکم مناسب برای چمن مصنوعی فوتبالی مدل مونوفیلامنت و فیبریلیت چه تراکمی است؟

تراکم چمن‌های مصنوعی مونوفیلامنت. چمن‌های مصنوعی مونوفیلامنت دارای الیاف باریک (تک رشته‌ای) بوده و به همین جهت در هر کوک (گره) آن بین ۶ تا ۸ نخ استفاده می‌شود. تراکم طولی مناسب برای مدل مونوفیلامنت ۱۴۰ (۱۴ گره در هر ۱۰ سانتی­متر) است و تراکم ۱۳۰ عددی قابل قبول است. گروه چمنزار به هیچ عنوان مدل مونوفیلامنت را با تراکم کمتر از ۱۳۰ ثبت سفارش نمی‌کند.  دلیل این موضوع فشار بیش از حد به الیاف چمن مصنوعی زمین فوتبال خواهد بود.

نکته مهم

یک پیشنهاد از سمت کارشناسان چمنزار به جناب آقای شادمان برای چمن مصنوعی زمین فوتبال داده شد و آن انتخاب چمن مصنوعی با تراکم ۱۳۰ و بکینگ (لایه زیره) ۳ لایه به جای تراکم ۱۴۰ با زیره ۲ لایه بود. این دو گزینه تقریباً از نظر قیمتی تقریباً با یکدیگر برابر هستند. اما به عقیده کارشناسان بکینگ قوی تأثیر بسیار زیادی بر حفظ انسجام و افزایش طول عمر چمن مصنوعی زمین فوتبال دارد.

تراکم چمن‌های مصنوعی فیبریلیت

چمن‌های مصنوعی فیبریلیت با توجه به الیاف پهن و چند رشته‌ای خود در هر کوک (گره) از یک نخ استفاده می‌کنند. بنابراین تراکم طولی مناسب در این مدل بیشتر از مونوفیلامنت و عدد ۲۰۰ (۲۰ گره در ۱۰ سانتی­متر) می‌باشد.
گروه چمنزار چمن مصنوعی مدل فیبریلیت را با تراکم طولی کمتر از ۱۸۰ ثبت سفارش نمی‌کند.
(برای مطالعه بیشتر در مورد چگونگی اندازه‎گیری تراکم چمن مصنوعی به مقاله مراجعه فرمایید.)

بهترین روش برای خط‌کشی پروژه‌های فوتبال کدام است؟ خط‌کشی با چمن سفید و یا رنگ سفید؟

همان طور که از سؤال پیداست خط‌کشی چمن مصنوعی زمین فوتبال به دو روش انجام می‌شود. گروه چمنزار پروژه‌های فوتبالی بزرگ را با روش چمن مصنوعی سفید اجرا می‌کند. در مورد پروژه‌های فوتسال و کمتر از ۱۵۰۰ متر با توجه به فشار بسیار بالا به چمن مصنوعی، روش ایده‌آل، روش ترکیبی خواهد بود. بدین شکل که خط‌های طولی و عرضی زمین (خط‌های دور تا دور زمین و خط میانی) در کارخانه و در داخل رول‌های چمن مصنوعی بافته می‌شود و مابقی خطوط زمین (قوس مرکزی و محوطه جریمه) با استفاده از رنگ سفید انجام می‌گیرد. پروژه چمن مصنوعی زمین فوتبال دهکده فناوری که مشاهده می‌فرمایید با همین روش ثبت سفارش و اجرا شده است. خط‌های کناری و مرکزی زمین در کارخانه از جنس چمن مصنوعی بافته شده است و سایر خطوط با استفاده از رنگ اجرا شده است.

مشاوره خرید چمن مصنوعی

برای دریافت مشاوره برای خرید چمن مصنوعی و یا راه اندازی زمین های ورزشی خود می توانید با شماره ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۳۰ در تماس باشید.

سفارش محصول برای چمن مصنوعی زمین فوتبال دهکده فناوری مدیریت محترم مجموعه دهکده فناوری یعنی جناب آقای شادمانی با مجموعه چمنزار تماس گرفته و پروژه خود را برای کارشناسان چمنزار شرح دادند. هدف ایشان از اجرای پروژه چمن مصنوعی زمین فوتبال دهکده فناوری احداث یک بخش تفریحی برای پرسنل عنوان شد. در فضای مجاور زمین فوتبال […]