اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

مدل مولتی اسپرت

ویژگی‌های مثبت مدل مولتی اسپرت برای این کاربری:

 • مقاومت بالا در برابر کوبش
 • انعطاف پذیری بالا
 • طول عمر بالا
 • چمن تک بافت
 • قابل استفاده در تمامی شرایط آب و هوایی

ارتفاع چمن: ۵۰ میلی متر

الیاف چمن: تیولون هلند

چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی


کارفرمای پروژه: شرکت سیمان هرمزگان

محل اجرای پروژه: بندر خمیر

چمن مصنوعی فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر

تصاویری که ملاحظه می­‌ کنید مربوط به سه قطعه زمین فوتبال در مجموع به مساحت سه هزار متر مربع است که در تیر ماه سال ۹۸ توسط گروه اجرای چمنزار در بندر خمیر به اجرا درآمد. کارفرمای پروژه چمن مصنوعی فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر شرکت سیمان  هرمزگان است که برآورد اجرای ۵ قطعه زمین چمن مصنوعی فوتبال را به منظور بالا بردن سطح امکانات ورزشی این منطقه با مشاوران گروه چمنزار به مرحله اجرا در آورده و این مجموعه در نظر دارد تا آخر سال ۹۸ دو قطعه دیگر زمین را  به اجرا در آورد.

شرکت چمنزار برای پروژه فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر کدام محصول را پیشنهاد داد؟

چمن مصنوعی مدل مونوفیلامنت یک محصول کاملاً فوتبالی و استاندارد است که الیافی با اصالت هلندی (شرکت تنکانه هلند) دارد از استانداردهای این الیاف می ­‌توان به مقاومت بالا در برابر گرما تا ۷۰ درجه بدون کوچک‌ ترین تغییر حالت اشاره کرد. در اصل این محصول سازگار با شرایط آب و هوایی خاورمیانه، چه از لحاظ گرمایشی و چه سرمایشی، است. همین ‌طور نکته مهمی که می ‌­توان به آن اشاره کرد بخش اصلی چمن مونوفیلامنت یعنی لایه زیرین آن (بکینگ) است که دارای سه لایه متشکل از بافت شبکه‌ای است که باعث بالا رفتن مقاومت کششی این محصول می ‌شود. بکینگ چمن مصنوعی همانند ریشه و نگهدارنده الیاف آن عمل می ­‌کند و کسانی که متقاضی این محصول هستند باید در این مورد سختگیر باشند.

چگونه کیفیت چمن مصنوعی را به صورت حسی تشخیص دهیم؟

 یکی از سوالات صاحب پروژه چمن مصنوعی فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر  در این رابطه بود آیا راهی برای سنجش کیفیت چمن مصنوعی به صورت حسی وجود دارد! جواب این سؤال را به صورت موردی و در چهار شناسه اصلی در زیر قرار داده ‌­ایم:

 • سطح الیاف چمن مصنوعی باید کاملاً صاف و بدون زدگی در اصطلاح موخُره باشد.
 • تراکم چمن مصنوعی باید به شکلی باشد که شما در نمونه نصب شده آن حالتی از ایستائی ۴۵ درجه الیاف را مشاهده کنید.
 • زیره چمن مصنوعی باید آغشته به لاتکس باشد و شما از آن حس قدرتمند بودن را دریافت کنید.
 • نقطه انتهایی الیاف سطح مقطع آن نباید بریده بریده و ناصاف باشد.

طول عمر چمن مصنوعی فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر

یکی دیگر از دغدغه های اصلی صاحبان این پروژه در مورد طول عمر چمن مصنوعی بود. با توجه به این موضوع که این چمن در آب و هوای بسیار گرم اجرا می شد، این سوال وجود داشت که آیا چمن مصنوعی فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر طول عمر بالایی دارد! در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر استانداردهای نگهداری از چمن مصنوعی رعایت شود، بی شک این چمن طول عمر بالایی برابر با ۵ تا ۷ سال خواهد داشت. این استانداردها به شرح زیر هستند:

 • هر سال باید سیلیس و گرانول در میان الیاف چمن مصنوعی تزریق شود.
 • در روزهای بسیار گرم سال وقتی خورشید در اوج قرار دارد بهتر است سطح چمن مصنوعی با کاور مخصوص پوشیده شود.
 • پس از آنکه خورشید از اوج افتاد باید الیاف چمن مصنوعی آب پاشی شود تا گرمای باقی مانده در میان الیاف چمن مصنوعی خارج شود.
 • هر ۳ ماه یکبار(بستگی به متراژ) باید فرچه زنی انجام شود.

بنر ورزشی

رضایت کارفرما پروژه منطقه گرم سیری بندر خمیر

در پایان پروژه چمن مصنوعی فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر، کارفرما این پروژه رضایت بسیار زیادی از نحوه انجام کار داشت و این موضوع برای شرکت چمنزار بسیار مهم و ارزشمند بود.

چمن مصنوعی فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر تصاویری که ملاحظه می­‌ کنید مربوط به سه قطعه زمین فوتبال در مجموع به مساحت سه هزار متر مربع است که در تیر ماه سال ۹۸ توسط گروه اجرای چمنزار در بندر خمیر به اجرا درآمد. کارفرمای پروژه چمن مصنوعی فوتبال منطقه گرم سیری بندر خمیر شرکت