اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل آرژانتینی (زبرا)

ویژگی های مثبت مدل زبرا برای این کاربری:

۱- ظاهر بسیار زیبا

۲- تراکم الیاف


ارتفاع چمن: ۵۰ میلی متر

چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی


الیاف چمن: تیولون هلند

کارفرمای پروژه: جناب آقای محمدی

محل اجرای پروژه: شهر آبادان

اجرای پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی

صاحب پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی در شهر آبادان، جناب آقای محمدی، با دفتر فروش چمنزار تماس گرفتند و درخواست چمن مصنوعی آرژانتینی (زبرا) را داشتند. پس از مذاکرات اولیه و توجیه برنامه زمان بندی و اجرا قرار داد فی مابین منعقد شد و اجرای پروژه کلید خورد. شرکت چمنزار تلاش کرد تا این پروژه را مطابق با استانداردهای روز دنیا به پایان برساند و رضایت صاحب پروژه را جلب کند.

ویژگی های چمن مصنوعی آرژانتینی

همانطور که در متوجه شده اید و در عکس ها مشاهده می کنید در پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی از چمن آرژانتینی ( و یا زبرا) استفاده گردید. اگر مسابقات بزرگ فوتبال مانند جام جهانی را مشاهده کنید، چمن هایی با ۲ تا ۴ رنگ مختلف را مشاهده می کنید. این امر سبب کاهش خطای دید داوران در طول بازی فوتبال می شود. به همین دلیل، تولید کنندگان چمن های مصنوعی تلاش کرده اند تا چمن های مصنوعی دو رنگ تولید کنند و در کنار کاهش خطای دید به زیبایی بصری محیط های ورزشی کمک کنند.

بنر ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی یا زبرا دارای ردیف های دو متری در زمین های کوچک و ردیف های ۴ متری در زمین های بزرگ است. محصولی که در پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی به کار برده شد از نوع ردیف های دومتری بود و ساخت کشور چین است.

مراحل نصب و اجرای چمن مصنوعی فوتبال چیست؟

پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی در ۶ مرحله انجام شد. مرحله اول زیر سازی زمین است. اگر زمین خاکی باشد نصب چمن مصنوعی انجام می شود، اما اگر زمین سیمانی باشد، باید شیب مناسب برای زمین در نظر گرفته شود تا آب بر روی چمن جمع نشود. مراحل نصب چمن مصنوعی در پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی به صورت زیر بود:

  • پهن کردن لایه ضربه گیر ژئوتکس
  • پهن کردن رول های چمن مصنوعی
  • چسب زنی با استفاده از نوار اتصال
  • تزریق سیلیس
  • تزریق گرانول
  • خط کشی زمین

اجرای یک زمین چمن مصنوعی فوتبال چقدر زمان می برد؟

یکی از سوالات پرتکرار که از سوالات صاحب پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی نیز بود در مورد زمان اجرای زمین چمن مصنوعی فوتبال است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زمان اجرا با متراژ چمن مصنوعی آرژانتینی ارتباط مستقیم دارد. پروژه مخابرات آبادان که متراژ آن ۴۴۰ متر بود، ظرف مدت ۲ روز به طور کامل اجرا و خط کشی شد. اما اگر متراژ پروژه بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متر باشد، زمان اجرای آن معمولان بین ۴ تا ۵ روز است.

اجرای پروژه های بین ۵ تا ۸ هزار متر متغییر است و معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ روز زمان می برد. دلیل این افزایش زمان را می توان در حجم بسیار بالای پروژه ابعاد استاندارد نامید. برای مثال تناژ تزریق سیلیس در یک زمین ۷۰۰۰ متری چیزی در حدود ۱۶۰ تن است که بسیار قابل توجه است.

چمن مصنوعی آرژانتینی چه مزیتی نسبت به انواع چمن مصنوعی تک رنگ دارد؟

همانطور که متوجه شده اید در پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی از چمن مصنوعی دو رنگ استفاده شد، اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چمن مصنوعی تک رنگ چه مزیتی به چمن مصنوعی دو رنگ دارد. از نظر ویژگی ‌های فیزیکی نمی‌ توان برتری خاصی را برای چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی در نظر گرفت. اما به عقیده بسیاری از افراد این مدل ظاهر زیباتری نسبت به مدل ‌های تک‌ رنگ دارد . همچنین ویژگی راه ‌راه بودن رول ‌های چمن مصنوعی در زمین ‌های بزرگ می ‌تواند به داوران فوتبال برای جلوگیری از خطای دید کمک قابل توجهی بکند.

به مخاطبانی که قصد دارند از این چمن مانند پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی برای احداث زمین ورزشی خود استفاده کنند پیشنهاد می‌کنیم در حاشیه زمین از چمن مصنوعی قرمز استفاده کنند که قطعاً جذابیت‌ های بصری کار را دو چندان خواهد کرد.

اجرای پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی صاحب پروژه چمن مصنوعی فوتبال آرژانتینی در شهر آبادان، جناب آقای محمدی، با دفتر فروش چمنزار تماس گرفتند و درخواست چمن مصنوعی آرژانتینی (زبرا) را داشتند. پس از مذاکرات اولیه و توجیه برنامه زمان بندی و اجرا قرار داد فی مابین منعقد شد و اجرای پروژه کلید خورد. شرکت