اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل بارسا

ویژگی های مثبت مدل زبرا برای این کاربری:

۱- ظاهر بسیار زیبا

۲- تراکم الیاف مناسب


ارتفاع چمن: ۴۰ میلی متر

الیاف چمن: منوفیلامنت

مساحت پروژه: ۷۷۰ متر

کارفرما: جناب آقای مهندس آیین

نصب چمن مصنوعی مدل بارسا ۴۰ میل در زمین فوتبال ویلای شخصی

شرکت چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های خود موفق به نصب چمن مصنوعی مدل بارسا ۴۰ میل در زمین فوتبال در یک ویلای شخصی گردید. متراژ این پرژه ۷۷۰ متر بود. صاحب این پروژه پس از بررسی پیشنهادات شرکت چمنزار، طرح چمن مصنوعی مدل بارسا را پسندید و برای نصب در زمین فوتبال ویلای خود انتخاب کرد.

شماره تماس با شرکت چمنزار

ویژگی‌های چمن مصنوعی بارسا برای نصب در زمین فوتبال ویلای شخصی

این چمن، چمنی است که با ویژگی‌های چمن مصنوعی فوتسال همخوانی دارد و جز پرتراکم‌ترین چمن‌های مصنوعی ورزشی به شمار می‌رود. این چمن در مقایسه با انواع دیگر چمن مصنوعی ورزشی ۴۰ درصد ردیف‌های بافتی بالاتری دارد و همین امر سبب می‌شود که تراکم این چمن افزایش یابد و مقاومت بیشتری در برابر تردد داشته باشد. با توجه به این ویژگی، این چمن سیلیس و گرانول کمتری در مقایسه با چمن‌های دیگر نیاز دارد. این چمن انعطاف پذیری و ایمنی بسیار بالایی دارد. چمن مصنوعی مدل بارسا پس از نصب بر روی سطح زمین بسیار پرتوده به نظر می‌رسد و همین امر به زیبایی بصری این چمن می‌افزاید.

این چمن دارای طرح زبرا آرژانتینی است و همین امر زمین را برای بازیکنان فوتبال تفکیک می‌کند.

زیرسازی زمین برای نصب چمن مصنوعی در زمین فوتبال ویلای شخصی

زیرسازی زمین برای نصب چمن مصنوعی اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا از تجمع آب بر روی چمن جلوگیری به عمل می‌آورد و دیگر آسیبی به بازیکنان وارد نمی‌شود. سطح این زمین بتون بود و جز زمینهای نفوذناپذیر برای نصب چمن مصنوعی به شمار می‌رفت. به همین دلیل شرکت چمنزار با ریختن شن سطح این زمین را نفوذپذیر کرد. در این پروژه، لایه ۳۰ سانتی شن بر روی زمین پاشیده شد که تفکیک آن به صورت زیر است:

  • ۱۰ سانت مخلوط کوهی
  • ۱۰ سانت شن بادامی
  • ۱۰ سانت ماسه نخودری

همچنین این چمن دارای رزونه‌های خروج آب است که می‌توانند در هر دقیقه ۱۰۰ لیتر آب سطحی را از روی سطح چمن خارج کنند. در نتیجه دیگر آبی بر روی سطح چمن باقی نمی‌ماند.

نصب چمن مصنوعی بارسا در زمین فوتبال ویلای شخصی

برای نصب این چمن، پس از زیرسازی زمین، لایه ژئوتکس بر روی سطح زمین پهن گشت. سپس لایه‌های چمن مصنوعی بارسا بر روی سطح چمن پهن شدند و با استفاده از چسب پلی اورتان به یکدیگر متصل شدند. این چسب در برابر رطوبت و سرما مقاوم است. با توجه به تراکم بالای این چمن، از سیلیس و گرانول کمتری برای حفظ حالت ایستایی الیاف استفاده شد. در این پروژه ۲۰ کیلوگرم سیلیس و ۴ کیلوگرم گرانول در هر مترمربع به چمن اضافه گردید.

طول عمر چمن مصنوعی برای نصب در زمین فوتبال ویلای شخصی

طول عمر چمن مصنوعی بارسا کمی بالاتر از دیگر چمن‌های مصنوعی فوتبال است. طول عمر چمن مصنوعی در این زمین فوتبال به طور میانگین ۷ تا ۸ سال است.

روش نگهداری از چمن مصنوعی زمین فوتبال در منقطه ۱۹ تهران

روش نگهداری از چمن مصنوعی زمین‌های بازی اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا نیرو و فشار فیزیکی زیادی به این چمن وارد می‌شود و همین امر سبب می‌شود که به چمن آسیب وارد شود. گروه چمنزار برای شستشوی این چمن استفاده از دستگاه واترجت را پیشنهاد داد. واترجت دستگاهی شبیه به جارو برقی است که آب و هوا را با یکدیگر ترکیب می‌کند و آب را به صورت پودری بر روی سطح چمن می‌ریزد. برای اینکه به سیلیس و گرانول موجود در الیاف این چمن آسیب وارد نشود، آب خروجی از این دستگاه باید با زاویه ۳۰ درجه بر روی سطح زمین ریخته شود.

همچنین، بهتر است هر سه ماه یکبار سطح این چمن با استفاده از دستگاه فرچه زنی فرچه زده شود. این امور به افزایش طول عمر چمن مصنوعی کمک می‌کنند. لوازم دیگری برای نگهداری از چمن مصنوعی زمین فوتبال وجود دارند که می‌توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

ضمانت چمن مصنوعی بارسا در زمین فوتبال ویلای شخصی

شرکت چمنزار برای چمن مصنوعی فوتبالی در زمین فوتبال ویلای شخصی ۳۶ ماه گارانتی ارائه داد. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که الیاف این محصول بسیار باکیفیت هستند و هیچ­گاه زودتر از موعد گارانتی خود نیاز به ترمیم و یا تعویض پیدا نمی‌کنند. با این وجود این گارانتی شامل تمامی مشکلات از جمله پوسیدگی، تغییر رنگ الیاف، جدا شدن بافت، و باز شدن درزها می‌شود.

قیمت چمن مصنوعی بارسا در شهریور سال ۱۳۹۹

قیمت این چمن برای نصب در زمین فوتبال ویلای شخصی برای هر متر مربع ۱۷۵ هزار تومان بود. هزینه زیر سازی این زمین برای هر متر مربع ۴۵ هزار تومان بود. برای اطلاع از قیمت‌های به روز شده این چمن، به سایت فروشگاه چمنزار وارد شوید.

نصب و اجرای انواع چمن مصنوعی را از چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار با سالیان زیاد تجربه در زمینه نصب و اجرای چمن مصنوعی در خدمت شماست تا مشاوره‌های لازم را برای خرید و نصب انواع چمن مصنوعی ورزشی و فوتبالی در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات تخصصی بیشتر در مورد انواع چمن مصنوعی می‌توانید به سایت فروشگاه چمنزار وارد شوید. این گروه، پس از فروش و نصب چمن مصنوعی، آموزشهای لازم را در مورد نگهداری و تمیز کردن چمن مصنوعی مانند به طور رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهد.