اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل MG Pro

ویژگی‌های مثبت مدل مونوفیلامنت برای این کاربری: ۱- ساختار تک رشته‌ای که از انباشته شدن خورده برگ‌ها در درون الیاف چمنی جلوگیری می‌کند ۲- الیاف ساخته شده توسط کمپانی معتبر تیولون هلند ۳- تراکم بسیار مناسب


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: تخت با آوند مرکزی

محل اجرای پروژه: شهر سمنان

چمن مصنوعی فوتبال سمنان

چه می ­‌شود که فوتبال این همه داغ و گرم می ‌­شود! تصور بازی کردن روی این زمین فوتبال زیبا چگونه می تواند جوانان را این همه خوشحال کند و استعدادهای میان آنها را شکوفا سازد! هر بستری که کامل و زیبا باشد می ‌­تواند یک مرکز فعالیت مفید برای حال و آینده جوانان باشد، به همین دلیل است که نوسازی اماکن ورزشی به خودی خود یک امر مهم در کشور ما قلمداد می ­‌شود که امیدواریم اداره نوسازی اماکن ورزشی این نکته را به درستی درک کرده باشد.

تصاویری که ملاحظه کردید مربوط به اجرای زمین چمن مصنوعی فوتبال به متراژ حدود ۱۰۰۰ متر در شهر سمنان می­‌ شود که با فعالیت ۵ روزه گروه اجرای چمنزار در تابستان سال ۹۸ به افتتاح درآمد. نوع چمن استفاده شده در چمن مصنوعی فوتبال سمنان چمن منوفیلامنت است که با توجه به شکل سبز سیر و روشنی که این چمن دارد دارد به آن چمن مصنوعی آرژانتینی یا زبرا نیز گفته می شود. چمن مصنوعی آرژانتینی به دلیل ظاهر زیبا و تفکیک شده ‌ای که به زمین فوتبال می ‌دهد مخاطبان بسیاری دارد.

بنر ورزشی

ایمنی و استاندارد سازی زمین چمن مصنوعی فوتبال سمنان

 آنچه که فیفا در این مورد ایمنی و استاندارد سازی زمین چمن مصنوعی گفته بسیار مفصل است اما به طور خلاصه باید گفت چمن مصنوعی ورزشی باید به شکلی اجرا شود که انرژی گام ­‌های بازیکنان به درستی جذب و در سطح پراکنده گردد. اگر این اتفاق به طور برعکس بیافتد ( یعنی انرژی کوبشی به پاهای بازیکنان بازگردد) بسیار آسیب زننده خواهد بود.

میزان استفاده از متریال های پرکننده در پروژه چمن مصنوعی فوتبال سمنان

میزان متریال‌­های پرکننده (سیلیس و گرانول) تزریق شده در پروژه چمن مصنوعی فوتبال سمنان مطابق با استانداردهای فیفا است یعنی در هر مترمربع این چمن مصنوعی ۲۲ کیلو سیلیس و ۷ کیلو گرانول تزریق شده تا در کنار انعطاف‌­پذیری بالا، باعث شود سطح ایمنی زمین ورزشی افزایش پیدا کند و الیاف در برابر کوبش و ساییدگی مقاوم شوند. به همین جهت است که مسئولین اجرای چمن مصنوعی باید این نکته مهم توجه داشته باشند و این استاندارد سلامتی را به درستی رعایت کنند.

آیا استفاده از متریال های پرکننده بر قیمت چمن مصنوعی اثر می گذارد؟

لازم به ذکر است که با توجه به این حجم از متریال ها پرکننده قیمت نصب چمن مصنوعی فوتبال بالا خواهد رفت و این کاملا طبیعی است؛ زیرا در وضعیت بازار امروز یعنی تابستان سال ۹۸ هر تن گرانول حدود یک میلیون و چهار صد هزار تومان و هر تن سیلیس ۲۲۰ هزار تومان قیمت دارد. حالا در نظر بگیرید که یک زمین ۱۰۰۰ متری فوتبال حدود ۷ تن گرانول و ۲۲ تن سیلیس به علاوه متعلقاتی دیگر مانند چسب و نوار سیمینگ تیپ و ژئوتکستایل به مقادیر مشخص نیاز دارد.

هزینه نصب چمن مصنوعی فوتبال سمنان

پس باید این نکته را در نظر گرفت که اگر برای هزینه نصب چمن مصنوعی فوتبال قیمت حدود ۳۵ هزار تومان در هر متر پرداخت در ازای آن سلامتی بازیکنان و طول عمر چمن مصنوعی در نظر گرفته می‌­شود؛ به طور مثال چمن مصنوعی که تزریق متریال پرکننده آن به میزان استاندارد انجام شده ۳۰ درصد بیشتر از چمن مصنوعی که از حجم متریال­‌های آن کم شده عمر می­‌کند و این ۳۰ درصد در طول عمر ۶ ساله چمن مصنوعی را به مدت ۱ سال و هشت ماه افزایش می دهد.

رضایت صاحب پروژه چمن مصنوعی فوتبال سمنان

بهتر است بدانید که در پایان پروژه چمن مصنوعی فوتبال سمنان صاحبان پروژه رضایت کاملی داشتند. این موضوع برای شرکت چمنزار اهمیت ویژه ای دارد.

چمن مصنوعی فوتبال سمنان چه می ­‌شود که فوتبال این همه داغ و گرم می ‌­شود! تصور بازی کردن روی این زمین فوتبال زیبا چگونه می تواند جوانان را این همه خوشحال کند و استعدادهای میان آنها را شکوفا سازد! هر بستری که کامل و زیبا باشد می ‌­تواند یک مرکز فعالیت مفید برای حال […]