اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی پاتینگ

ویژگی‌های مدل پاتینگ برای این کاربری:

  • الیاف کوتاه
  • الیاف یک دست و مجعد و فنری شکل
  • تراکم بالا

چمن مصنوعی پاتینگ


پروژه: باشگاه انقلاب

کارفرما: مجموعه گلف باشگاه انقلاب

اجرای چمن مصنوعی زمین گلف باشگاه  انقلاب

از آنجاییکه شرکت چمنزار یکی از شرکت های معتبر در زمینه راه اندازی زمین های ورزشی از جمله گلف است، افتخار این را داشتیم که در مجموعه ورزشی انقلاب که یک مجموعه تخصصی ورزشی است، در فضایی کاملا دلنشین با باشگاه گلف مجموعه، همکاری داشته باشیم. زمین گلف مجموعه انقلاب که در ضلع غربی مجموعه قرار گرفته است، در سال ۱۳۴۱ با مساحت ۶۲ هکتار افتتاح شد و در سال ۱۳۷۲ مساحت آن به ۴۴ هکتار تغییر یافت. پیشنهاد شرکت چمنزار برای چمن مصنوعی زمین گلف مجموعه انقلاب، چمن پاتینگ بود که پس از بررسی کافرما از مشخصات چمن و پرروژه های قبلی انجام شده توسط شرکت چمنزار ، مورد تایید قرار گرفت و شرکت چمنزار اقدام به نصب و اجرای پروژه کرد.

دلایل انتخاب چمن پاتینگ برای زمین گلف باشگاه انقلاب

یکی از تخصص های شرکت چمنزار، نصب چمن مصنوعی زمین گلف است. پیشنهاد ما برای زمین گلف باشگاه انقلاب، چمن مصنوعی پاتینگ بود. چمن پاتینگ دارای الیاف مجعد و فر خورده است و تراکم بالایی دارد و همین امر مانع از جهت دادن به توپ می شود که این موضوع برای بازی گلف بسیار حائز اهمیت است.  الیاف یکدست، کوتاه، مجعد و فنری شکل چمن پاتینگ، این چمن را به یک چمن کاملا تخصصی و حرفه ای برای زمین گلف تبدیل کرده است.

نحوه انجام زیرسازی و نصب چمن مصنوعی زمین گلف باشگاه انقلاب

شرکت چمنزار علاوه بر نصب چمن، زیر سازی این کار را به عهده داشت. انجام یک کار کاملا حرفه ای و بدون نقص، یکی از اولویت های شرکت چمنزار است. برای زیر سازی زمین گلف باشگاه انقلاب،  از روش شنی و ماسه ای استفاده شد. این روش، روشی استاندارد برای زمین های ورزشی است، زیرا با سرعت بیشتری آب را از سطح زمین انتقال می دهد و مانع از جمع شدن آب در سطح چمن می شود. انجام این کار، ایمنی زمین را بسیار بالا می برد و مانع از سرخوردن و لیز خوردن بازیکنان روی زمین می شود. انجام زیرسازی در بازه زمانی بسیار کوتاهی، یعنی بین ۳ الی ۴ روز انجام شد.

پس از انجام زیر سازی، یک لایه ژئوتکس بر سطح زمین پهن شد. دلیل استفاده از ژئوتکس، بالا بردن انعطاف پذیری چمن و همچنین ایجاد لایه محافظتی بین زمین و چمن است که مانع از انتقال آلودگی ها به سطح چمن می شود. در نهایت، با کمک نوار های چسب، چمن به لایه ژئوتکس متصل شد.

برای افزایش استقامت و انعطاف پذیری بیشتر چمن، آنچه که شرکت چمنزار انجام داد این بود که از سلیس دونه بندی ریز سفید مابین الیاف چمن استفاده کرد. به ازای هر متر مربع، ۵ کیلو سلیس در این پروژه استفاده شد.

اجرای کار به صورت حرفه ای توسط شرکت چمنزار برای زمین گلف باشگاه انقلاب

علاوه بر انجام زیرسازی و نصب کاملا حرفه ای چمن مصنوعی ، تمامی چاله های زمین که در بازی گلف اصطلاحا به آن هول می گویند، و نصب پرچم ها، توسط شرکت چمنزار انجام شد. قابل ذکر است که بگوییم که این پرچم ها طبق استاندارهای دنیا، از طرف شرکت چمنزار در داخل ایران به تولید رسیده اند.

تمیز کردن چمن مصنوعی پاتینگ در زمین گلف باشگاه انقلاب

تمیز کردن این چمن کار بسیار ساده ای است و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. همین موضوع توانست رضایت کارفرما را در مورد نگهداری چمن پاتینگ، جلب کند. مشاوره شرکت چمنزار در مورد شستشوی چمن مصنوعی این بود که تنها با فشار آب و با استفاده از یک برس از جنس PVC می توان چمن را شستشو داد. همچنین برای سهولت بیشتر در انجام کار، استفاده از دستگاه واترجت را پیشنهاد داد.

بنر ورزشی

شرکت چمنزار، پیشرو در نصب چمن های مصنوعی زمین گلف

نصب و اجرای چمن مصنوعی گلف نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد. اجرای آن باید کاملا بدون نقص و مطابق با استاندارد های روز دنیا باشد. شرکت چمنزار با اجرای پروژه های مشابه در این زمینه و تلاش برای اجرای کار حرفه ای و مورد رضایت کارفرما، یکی از شرکت های پیشرو در نصب چمن مصنوعی گلف است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

اجرای چمن مصنوعی زمین گلف باشگاه  انقلاب از آنجاییکه شرکت چمنزار یکی از شرکت های معتبر در زمینه راه اندازی زمین های ورزشی از جمله گلف است، افتخار این را داشتیم که در مجموعه ورزشی انقلاب که یک مجموعه تخصصی ورزشی است، در فضایی کاملا دلنشین با باشگاه گلف مجموعه، همکاری داشته باشیم. زمین گلف […]