اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدلورنال ۳۵

ویژگی های مثبت مدل ورنال ۳۵ برای این کاربری:

۱-ظاهر بسیار طبیعی با استفاده از ترکیب ۴ رنگ مختلف الیاف

۲-تراکم بالا½


ارتفاع چمن: ۳۵ میلی متر

الیاف چمن: تخت با آوند مرکزی

کارفرما: شرکت رویال

چمن مصنوعی مدل سیلک 35

اجرای چمن مصنوعی حیاط – پروژه شرکت رویال

شرکت رویال یکی از شرکت های بزرگی است که به محوطه سازی اهمیت زیادی میدهد و در این پروژه به عنوان کارفرما از شرکت چمنزار درخواست کرد تا حیاط شرکت را با استفاده از چمن مصنوعی پوشش دهد. در این پروژه برای پوشش حیاط از چمن مصنوعی مدل ورنال ۳۵ استفاده شد. ظاهر این چمن مشابه به چمن طبیعی است و همین امر نقش بسیار مهمی در ایجاد زیبایی بصری دارد. در پروژه چمن مصنوعی حیاط – پروژه شرکت رویال با سنگ ترکیب شد و همخوانی چمن با سنگ ظاهری بسیار چشم نواز را در محیط خلق کرد.

ویژگی های چمن مصنوعی ورنال

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در پروژه چمن مصنوعی حیاط – پروژه شرکت رویال از چمن مصنوعی ورنال استفاده شد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این چمن چه ویژگی هایی که دارد که برای استفاده در این پروژه انتخاب شد؟! به طور کلی، چمن مصنوعی که برای حیاط انتخاب می شود باید متراکم باشد، زیرا این ویژگی مقاومت آن را در برابر کوبش بالا می برد و این موضوع نقش مهمی در حفظ ساختار چمن دارد. چمن ورنال یکی از چمن های متراکم بازار است و گزینه خوبی برای استفاده در این محیط به شمار می رفت. بکینگ این چمن چند لایه است و همین امر سبب شد کارفرما، در پایان، این چمن را برای استفاده در حیاط انتخاب کند.

روش نصب چمن مصنوعی حیاط – پروژه شرکت رویال

نصب این چمن یکی از مهمترین کارهایی است که در جلوه و زیبایی چمن اثر دارد و باعث می شود چمن زیبا و یکدست به نظر بیاید. متخصصان چمنزار نصب این چمن را با توجه به استانداردهای بین المللی انجام می دهند، به همین دلیل این چمن ها زیبا می شوند و طول عمر بالایی دارند. نصب این چمن به صورت زیر انجام شد:

  • ابتدا لایه ژئوتکس بر روی زمین پهن شد.
  • لایه ژئوتکس اجازه نمیدهد که آلودگی به سطح چمن برسد.
  • لایه ژئوتکس مانند لایه محافظ بین چمن و زمین عمل می کند.
  • سپس بر روی لایه ژتوتکس نوارهای خاصی قرار می گیرند.
  • این نوارها مانند حائلی بین چمن مصنوعی و لایه ژئوتکس عمل می کنند.
  • سپس چمن مصنوعی بر روی این نوارها قرار گرفت.
  • این چمن با استفاده از چسب پلی اورتان به لایه ژئوتکس متصل شد.

پس از اجرای چمن مصنوعی، با استفاده از دستگاه فرچه زن سطح زمین فرچه کشیده شد و چمن مصنوعی در بهترین و زیباترین حالت به کارفرما تحویل داده شد.

نگران انتقال آلودگی از سطح چمن مصنوعی نباشید!

کسانی که نگران انتقال آلودگی از سطح زمین به چمن مصنوعی هستند، باید بدانند که لایه ژئوتکس اجازه نمیدهد که آلودگی به چمن مصنوعی برسد، به همین دلیل این چمن کاملا تمیز و ایمن است. همچنین، لایه ژئوتکس انعطاف پذیری و لطافت این چمن را بالا می برد. تمامی این امور سبب شدند که کارفرما پس از اتمام پروژه رضایت کاملی داشته باشد و از نصب و اجرای چمن مصنوعی خوشحال باشد. رنگ این چمن در زیر نور خورشید تلالو خاصی پیدا می کرد و این موضوع یکی از ویژگی های این پروژه به حساب می رود.

آیا این چمن نیاز به نگهداری ویژه ای دارد؟

گروه چمنزار پس از نصب و اجرای چمن مصنوعی حیاط – پروژه شرکت رویال اطلاعات لازم را در اختیار صاحب پروژه گذاشت. یکی از سوالات این شرکت در مورد نحوه شستشو این چمن بود. شرکت چمنزار به این شرکت اعلام کرد که می تواند سطح چمن را  با آب و یا دستگاه واتر جت شستشو دهد و بهتر است حداقل ماهی یکبار اینکار را انجام دهد و پس از آن برای حفظ ایستایی الیاف با جاروی تی بر روی آن بکشد.