چمن مصنوعی حیاط دماوند

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل صدف

ویژگی های مثبت مدل صدف برای این کاربری:

۱-رنگ سبز بسیار زیبا

۲-نرمی و لطافت بالای الیاف مدل صدف

۳-دوام بالای الیاف در برابر تابش نور آفتاب

پروژه حیاط دماوند


ارتفاع چمن: ۱۱ میلی متر

الیاف چمن: تخت ساده

نصب و اجرای چمن مصنوعی حیاط دماوند

حیاط یکی از فضاهایی است که با استفاده از چمن مصنوعی می توان تحولات زیادی را در فضای آن به وجود آورد. همانطور که در این عکس مشاهده می کنید در این حیاط عناصری نظیر چوب و آب وجود دارند و ترکیب این عناصر با چمن توانسته است زیبایی خیره کننده ای را به وجود بیاورد. در این پروژه از چمن مصنوعی مدل صدف استفاده شد. این چمن ظاهر سبز و یکدستی دارد و در زیر نور خورشید تلالو زیادی پیدا می کند. صاحب پروژه چمن مصنوعی حیاط دماوند پس از بررسی چمن های مختلف بدین نتیجه رسید که این چمن بهترین گزینه برای استفاده در حیاط است. البته لازم به ذکر است که متخصصان گروه چمنزار نیز در این مسیر همراه با صاحب پروژه بودند و تلاش می کردند تا با پیشنهادات مناسب به وی کمک کنند تا بهترین چمن را انتخاب کند.

قدرت چمن مصنوعی حیاط دماوند

در پروژه چمن مصنوعی حیاط دماوند چمن صدف با رنگ سبز یک دستی به کار برده شد. در واقع، باید بدانید که در علم رنگ شناسی رنگ سبز مکمل رنگ قهوه ای است. همانطور که در تصویر نگاه می کنید ترکیب رنگ سبز با قهوه ای درختان سبب شده است که زیبایی چمن بیشتر به چشم بیاید. از طرف دیگر رنگ سبز چمن با رنگ آبی آب همخوانی دارد. همانطور که متوجه شده اید چمن مصنوعی می تواند با تمام المان هایی که در حیاط به کار برده می شود همخوانی داشته باشد و این قدرت چمن مصنوعی است!

چرا چمن مصنوعی مدل صدف؟

اگر به فروشگاه چمن مصنوعی چمنزار سر بزنید متوجه خواهید شد که در این فروشگاه محصولات متنوعی وجود دارند که می توانند برای پوشش حیاط مورد استفاده قرار بگیرند. اما ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا در این پروژه چمن مصنوعی مدل صدف انتخاب گردید. ویژگی های چمن مصنوعی صدف برای استفاده در حیاط بسیار مناسب هستند. این ویژگی ها به شرح زیرند:

  • این چمن رنگ سبز و پرانرژی دارد و وقتی در زیر نور خورشید پهن می شود ظاهری بسیار زیبا پیدا می کند، مانند چمنی که در ابتدای فصل بهار می روید.
  • شستشوی این چمن بسیار راحت است و نیاز به وسیله خاصی ندارد.
  • طول عمر این چمن بسیار بالاست و به طور متوسط ۵ تا ۶ سال می توان از آن استفاده کرد.

در مورد طول عمر این چمن باید به این نکته اشاره کنیم، در صورتی پروتکل های استفاده از این چمن رعایت شوند، این چمن تا ۱۰ سال نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما هر چقدر به این پروتکل ها بی اهمیت باشید، طول عمر چمن را کاهش می دهید.

نکات مهم برای نگهداری از چمن مصنوعی حیاط دماوند

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، اگر پروتکل های نگهداری از چمن رعایت شود، طول عمر این چمن افزایش پیدا می کند. این پروتکل ها به شرح زیر هستند:

  • در زمان شستشوی این چمن آب نباید به طور مستقیم بر روی سطح چمن پاشیده شود. زیرا فشار آب می تواند به الیاف چمن آسیب وارد کند و باعث خمیدگی الیاف گردد.
  • در زمانی که برف می بارد بهتر است سطح چمن با استفاده از کاور مخصوص پوشیده شود.
  • اگر این امکان وجود نداشت تا از کاور استفاده شود.
  • پس از قطع برف باید برف های باقی مانده را از روی سطح چمن زدود. این کار باید به آهستگی صورت بگیرد تا به الیاف چمن آسیب وارد نشود.
  • بهتر است ماهی یکبار سطح چمن با استفاده از دستگاه مخصوص فرچه بخورد تا الیاف حالت ایستایی خود را حفظ کنند و در محیط زیباتر به نظر برسند.

نصب و اجرای چمن مصنوعی حیاط دماوند حیاط یکی از فضاهایی است که با استفاده از چمن مصنوعی می توان تحولات زیادی را در فضای آن به وجود آورد. همانطور که در این عکس مشاهده می کنید در این حیاط عناصری نظیر چوب و آب وجود دارند و ترکیب این عناصر با چمن توانسته است