چمن مصنوعی روف گاردن در برج مسکونی نیاوران

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل اسپریت

ویژگی های مثبت مدل اسپریت برای این کاربری:

 • ظاهر بسیار زیبا
 • الیاف سی شکل
 • تراکم بالا
 • ساختار یک دست

چمن مصنوعی مدل اسپریت


ارتفاع چمن: ۳۵ میلی متر

نصب چمن مصنوعی روف گاردن در برج مسکونی نیاوران

فضای روف گاردن خود را متحول کنید! به زیبایی آنچه در تصویر می‌بینید گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های خود موفق به نصب چمن مصنوعی روف گاردن در برج مسکونی در منطقه نیاوران تهران گردید. متراژ روف گاردن در این پروژه ۱۲۰ متر بود. چمنی که برای نصب در این پروژه مورد استفاده قرار گرفت چمن مصنوعی اسپریت ۲۵ میل بود. گروه چمنزار در این پروژه با نصب چمن مصنوعی در روف گاردن و ترکیب آن با انواع باکس گل و آلاچیق توانست پشت بام سبز ایرانی را به زیباترین شکل خلق کند.

انتخاب چمن مصنوعی اسپریت برای نصب در روف گاردن در برج مسکونی نیاوران

گروه چمنزار پس از بازدید از محل و بررسی شرایط ساختمانی استفاده از چمن مصنوعی اسپریت ۲۵ میل را برای استفاده در این پروژه پیشنهاد داد. این چمن چمنی بهاره است.  ارتفاع الیاف چمن مصنوعی اسپیریت ۲۵ میلی‌متر است، به همین دلیل این چمن در دسته چمن‌های مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌گیرد. این چمن، چمنی دوبافت است و رنگ آن ترکیبی از سبز روشن و سبز تیره است. این چمن معمولا کاربرد تزیینی دارد و پس از نصب بسیار زیبا و چشم نواز می‌شود. الیاف این چمن سی شکل هستند. همین امر سبب می‌شود وقتی نور آفتاب بر آن بتابد رنگ سبز و باطراوت آن به طور کامل به چشم بیاید.

چمن مصنوعی اسپریت نفوذ ناپذیر است و هرگز آب را به لایه زیرین خود انتقال نمی‌دهد. همین امر سبب می‌شود که آب در لایه‌های زیرین چمن باقی نماند و بوی نامطبوع ایجاد نشود. از ویژگی‌های دیگر چمن مصنوعی اسپریت می‌توان به قابلیت ترمیم و تعویض آن اشاره کرد. به طور مثال اگر در یک مهمانی قسمتی از چمن دچار سوختگی شود این قسمت قابل تعویض است. چمن اسپریت در برابر اشعه خورشید بسیار مقاوم است و هرگز رنگ الیاف آن از بین نمی‌روند و الیاف دچار پوسیدگی نمی‌شوند. تراکم الیاف در این چمن بالاست به همین دلیل تردد و یا وسایل سنگینی که بر روی این چمن قرار می‌گیرند آسیبی به الیاف آن وارد نمی‌کنند. اگر بخواهیم نگاهی کلی به ویژگی‌های چمن مصنوعی اسپیریت در روف گاردن در برج مسکونی نیاوران داشته باشیم، این ویژگی‌های به شرح زیرند:

 • ظاهر بسیار زیبا
 • الیاف سی شکل
 • تراکم بالا
 • ساختار یک دست
 • مقاوم در برابر نور خورشید
 • ترکیب رنگ سبز تیره و روشن

نصب چمن مصنوعی اسپریت در برج مسکونی در نیاوران

با توجه به این موضوع که چمن مصنوعی بر روی ایزوگام نصب می‌شود و ایزوگام لایه‌ای نفوذ ناپذیر است، سیستم زهکشی و روش نصب اهمیت بسیار زیادی دارد. گروه چمنزار برای سیستم زهکشی روف گاردن در برج مسکونی در نیاوران آبروهای موجود در پشت بام را در نظر گرفت. برای نصب این چمن ابتدا لایه‌های ژئوتکس (لایه‌های نمدی مانند) بر روی ایزوگام نصب شدند. سپس لایه‌های چمن مصنوعی بر روی آنها قرار گرفتند و این لایه‌ها با نوار چسب سمینگ تیپ به یکدیگر متصل شدند. در این روش لایه‌ها به گونه‌ای بهم متصل می‌شوند که هیچ گونه ردی باقی نمی‌ماند و سطحی کاملا یکدست ایجاد می‌شود.

زیباسازی فضا پس از نصب چمن مصنوعی روف گاردن در برج مسکونی در نیاوران

گروه چمنزار پس از نصب چمن مصنوعی در این برج اقدام به طراحی و زیباسازی فضا کرد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، این چمن با انواع باکس گل تزیین شده است و آلاچیقی در این فضا قرار گرفته است. این فاکتورهای طراحی فضا را زیباتر کرده‌اند.

روش شستشو چمن مصنوعی روف گاردن در برج مسکونی در نیاوران

گروه چمنزار برای شستشو چمن مصنوعی روف گاردن در برج مسکونی در نیاوران استفاده از دستگاه واتر جت را پیشنهاد داد. این دستگاه دستگاهی شبیه به جارو برقی است که آب را با فشار زیاد بر سطح چمن مصنوعی می‌ریزد و هرگونه کثیفی و آلودگی را از روی سطح چمن پاک می‌کند. بهتر است بدانید دستگاه واترجت تنها برا تمیز کردن چمن مصنوعی نیست و از آن می‌توانید برای تمیز کردن سطوح و وسایل دیگر استفاده کنید.

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن در برج مسکونی در نیاوران در سال ۱۳۹۹

در این پروژه از چمن مصنوعی اسپریت استفاده گردید. برای اطلاع از قیمت می‌توانید به سایت فروشگاه چمنزار مراجعه کنید و یا با مشاوره‌های چمنزار در تماس باشید.

طول عمر چمن مصنوعی روف گاردن در برج مسکونی در نیاوران

اگر مراقبتهای لازم از این چمن به خوبی صورت گیرد طول عمر آن به طور متوسط ۵ سال است.

سوالات پرتکرار برای خرید چمن مصنوعی روف گاردن 

 1. ارتفاع الیاف برای چمن مصنوعی روف گاردن چقدر باید باشد؟

به طور کلی چمن‌های مصنوعی با ارتفاع الیاف ۲۵ تا ۳۵ میلی‌متر برای نصب در روف گاردن پیشنهاد می‌شوند.

 1. چمن مصنوعی روف گاردن چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

چمنی که برای نصب در روف گاردن مورد استفاده قرار می‌گیرد باید در برابر اشعه خورشید مقاوم باشد و الیاف آن به زودی رنگ خود را از دست ندهند و یا دچار پوسیدگی نشوند. همچنین بهتر است این چمن چمنی بهاره باشد تا ترکیب آن با آبی آسمان هارمونی رنگی زیبایی را به وجود بیاورد. تراکم الیاف این چمن باید بالا باشد تا  وسایل سنگینی مانند صندلی به الیاف آن آسیب وارد نکنند. این چمن هرگز نباید آب را به لایه زیرین خود انتقال دهد.

نصب و اجرای چمن مصنوعی روف گاردن را از چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار با سالیان زیاد تجربه در زمینه نصب و اجرای چمن مصنوعی در خدمت شماست تا مشاوره‌های لازم را برای خرید و نصب چمن مصنوعی روف گاردن در اختیار شما قرار دهد. مشاوران چمنزار قبل از نصب چمن مصنوعی در روف گاردن در محل حاضر می‌شوند و ویژگی‌های ساختمان و شرایط اقلیمی را به خوبی بررسی می‌کنند و در پایان بهترین گزینه را برای نصب در این فضا پیشنهاد می‌دهند.

این گروه، پس از نصب چمن مصنوعی، آموزش‌های لازم را در مورد نگهداری و تمیز کردن چمن مصنوعی و طراحی محیط در اختیار شما قرار می‌دهد.