چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵

ویژگی­ های مثبت ماهونیا ۱۵ برای این کاربری:

  • ظاهر زیبا
  • تراکم بالا
  • الیاف نرم و لطیف
  • ضربه‌گیری و انعطاف پذیر بالا
  • قیمت مناسب

چمن مصنوعی مدل ماهونیا 25


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: پلی اتیلن

نصب چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه تهران

گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های خود موفق به نصب و اجرای چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه تهران گردید. این پروژه حدود ۳۰ متر بود و از چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵ میل برای این روف گاردن استفاده گردید. صاحب این پروژه با قصد داشت با ترکیب سنگ و چمن مصنوعی منظره‌ای زیبا در پشت بام خود خلق کند.

انتخاب چمن مصنوعی ماهونیا برای نصب در روف گاردن در محله زعفرانیه تهران

در پروژه چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه از چمن مصنوعی ماهونیا که چمنی تک بافت و بهاره است استفاده شد. این چمن رنگ سبز پرانرژی دارد و رنگ منحصر به فرد آن فضا را به فضایی لوکس و دلپذیر تبدیل می‌کند. این چمن معمولا به افرادی پیشنهاد می‌شود که به رنگ‌های سبز و پرانرژی علاقه زیادی دارند. از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول قیمت بسیار مناسب و طول عمر نسبتا بالای آن است. چمن مصنوعی ماهونیا به سادگی قابل نظافت است. زیرا این چمن کم‌توده است و جایی برای گیر افتادن گرد و خاک و خورده زباله در روی سطح آن وجود ندارد. الیاف این چمن نرمی و لطافت بسیار زیادی دارند. به همین دلیل می‌توان با پای برهنه بر روی آن راه رفت و یا دراز کشید.

روش نصب چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه تهران

با توجه به علاقه صاحب این پروژه در ترکیب چمن مصنوعی و سنگ، ابتدا سنگ‌ها بر روی پشت بام نصب شدند، سپس چمن مصنوعی بر روی سطح زمین پهن گردید و بر روی قسمت سنگ‌ها برش داده شد. با توجه به این موضوع که چمن مصنوعی بر روی ایزوگام نصب می‌شود و ایزوگام لایه‌ای نفوذ ناپذیر است، سیستم زهکشی و روش نصب اهمیت بسیار زیادی دارد. گروه چمنزار برای سیستم زهکشی روف گاردن در این پروژه آبروهای موجود در پشت بام را در نظر گرفت. برای نصب این چمن ابتدا لایه‌های ژئوتکس ( لایه‌های نمدی مانند) بر روی ایزوگام نصب شدند.

سپس لایه‌های چمن مصنوعی بر روی آنها قرار گرفتند و این لایه‌ها با چسب پلی اورتان به یکدیگر متصل شدند. محله زعفرانیه محله‌ای سردسیر در تهران است. به همین دلیل انتخاب نوع چسب برای اتصال لایه‌های چمن مصنوعی اهمیت زیادی دارد. چسب پلی اوران در این پروژه مورد استفاده قرار گرفت که در مقابل سرما و رطوبت بسیار مقاوم است. همچنین در برخی از قسمت‌های پروژه چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه، چمن مصنوعی ماهونیا برای پوشش فضای بین سنگ استفاده گردید. ارتفاع ۲۵ میلی‌متری این چمن گزینه مناسبی برای پوشش روف گاردن و فضای بین سنگ بود. این پروژه یک روز به طول انجامید.

طول عمر چمن مصنوعی روف گاردن

طول عمر چمن مصنوعی ماهونیا در این پروژه به طور متوسط ۷ سال است. این چمن قابلیت ترمیم دارد. یعنی اگر تکه‌ای از چمن آسیب ببینید و یا در اثر افتادن زغال و یا مواد دیگر نقطه سوز شود، می‌توان آن تکه را برش داد و تکه جدید را جایگزین کرد. این کار به صورتی انجام می‌شود که تکه جایگیزین شده مشخص نباشد.

شستشوی چمن مصنوعی روف گارد در محله زعفرانیه تهران

گروه چمنزار برای شستشو چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه استفاده از دستگاه واتر جت را پیشنهاد داد. این دستگاه دستگاهی شبیه به جارو برقی است که آب را با فشار زیاد بر سطح چمن مصنوعی می‌ریزد و هرگونه کثیفی و آلودگی را از روی سطح چمن پاک می‌کند. بهتر است بدانید دستگاه واترجت تنها برا تمیز کردن چمن مصنوعی نیست و از آن می‌توانید برای تمیز کردن سطوح و وسایل دیگر استفاده کنید. همچنین گروه چمنزار به صاحب این پروژه پیشنهاد داد که حداقل ماهی یکبار روی این چمن را با جاروی پلاستیکی بر خلاف جهت الیاف چمن جارو بکشد. اینکار حالت ایستایی الیاف را حفظ می‌کند و طول عمر چمن مصنوعی را بالا می‌برد.

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه تهران در سال ۱۳۹۹

در این پروژه از چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵ میل استفاده گردید. برای اطلاع از قیمت می‌توانید به سایت فروشگاه چمنزار مراجعه کنید و یا با مشاوره‌های چمنزار در تماس باشید. هزینه نصب این چمن برای هر مترمربع ۲۵ هزار تومان است. این هزینه شامل تمامی متعلقات نصب چمن می‌شود.

گارانتی چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه تهران

شرکت چمنزار برای چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه ۳۶ ماه گارانتی ارائه می‌دهد. البته ذکر این موضوع حایز اهمیت است که الیاف این محصول بسیار باکیفیت هستند و هیچ­گاه زودتر از موعد گارانتی خود نیاز به ترمیم و یا تعویض پیدا نمی‌کنند. با این وجود این گارانتی شامل تمامی مشکلات از جمله پوسیدگی، تغییر رنگ الیاف، جدا شدن بافت، و باز شدن درزها می‌شود.