اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل بهار ۲۵

ویژگی های مثبت مدل رویال برای این کاربری:

۱-تراکم بالا

۲-مقاوم در برابر کوبش

۳-مقاوم در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی

۴-بکینگ (لایه زیرین) مقاوم از جنس لاتکس


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

پروژه چمن مصنوعی روف گاردن شرکت شایان سازه

همانطور که می دانید امروزه روش ها و ایده های زیادی برای ایجاد فضای سبز دلنشین در میحط کار و منازل ایجاد و طراحی شده است. یکی از نمونه های این طراحی استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ یا واش بتن است که در پروژه روف گاردن شرکت شایان سازه توسط تیم شرکت چمنزار اجرا شده است.

اجراء پروژه چمن مصنوعی مدل بهار۲۵ روف گاردن شرکت شایان سازه

همانطور که از تصاویر گرفته شده، قبل و بعد از اجرای پروژه شرکت شایان سازه مشاهده می کنید، برای طراحی روف گاردن این شرکت از ترکیب چمن مصنوعی و واش بتن استفاده شده است. این طراحی باعث ایجاد یک فضای بسیار دلنشین و آرام بخش برای استراحت کارمندان این شرکت می باشد. در این فضا از چمن مصنوعی مدل بهار۲۵ به خاطر ویژگی های که در ادامه توضیح خواهیم داد استفاده شده است.

ویژگی های چمن مصنوعی بین سنگ

قبل از نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موازیک بهتر است در انتخاب چمن مصنوعی، اندازه شیار بین آن و زیر ساخت قبل از نصب چمن توجه داشته باشید. در خصوص شیار بین سنگ باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • عمق شیار بین ۱تا ۱٫۵ سانتی متر باشد.
 • پهنای شیار از ۵ سانتی متر بالاتر باشد.
 • زیر سازی شیار در جهت شیب زمین باشد تا خروج آب به خوبی انجام شود.
 • سطح شیار کاملا صاف و یک دست باشد تا نصب چمن به خوبی انجام شود.
 • بیرون زدگی از بین سنگ چمن مصنوعی حداقل نیم تا ۱ سانتی متر باشد.

در خصوص انتخاب چمن مصنوعی نیز بهتر است این ویژگی ها را در نظر بگیرید:

 • ارتفاع الیاف: از مهم ترین پارامترها در نصب چمن مصنوعی بین سنگ، در نظر داشتن ارتفاع مناسب است. این ارتفاع باید به نحوی باشد که به اندازه مناسب از بین سنگ بیرون آمده باشد.
 • تراکم چمن مصنوعی: بالا بودن تراکم چمن مصنوعی باعث می شود که کیفیت و مقاومت چمن بالا باشد. اگر فضای مورد استفاده پر تردد است بهتر است از چمن مصنوعی با تراکم بالا استفاده کنید.

رنگ و شکل ظاهری چمن مصنوعی: انتخاب چمن مصنوعی که رنگ دلنشین داشته و با محیطی که قرار است مرتبط باشد باعث ایجاد فضای دلنشین می شود.

ویژگی های چمن مصنوعی مدل بهار پروژه شرکت شایان سازه

ارتفاع الیاف این چمن مصنوعی حدود ۲۵ میلی متر است و همین مسئله باعث شده است که در رده چمن مصنوعی با الیاف متوسط قرار بگیرد.ساختار این چمن به صورت ۳ لایه بوده و زیر لایه های بسیار قوی دارد. مدل بهار دارای رنگ سبز بسیار با طراوات است که بعد از استفاده در فضای مورد نظر بسیار پرتوده و متراکم به جلوه می کند. همانند پروژه روف گاردن شرکت شایان سازه، علاوه بر استفاده در بین سنگ در محیط های مختلف مانند: حیاط، تراس، زمین ورزشی و زمین بازی نیز اجرا می شود. از دیگر ویژگی های اساسی چمن مصنوعی مدل بهار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ظاهر بسیار زیبا
 • الیاف سی شکل
 • تراکم بسیار بالا
 • مقاومت در برابر ضربه

نحوه نگهداری و شستشوی چمن مصنوعی مدل بهار

با توجه به تراکم بالایی که در ساختار این چمن وجود دارد، تمیز کردن و نگهداری آن بسیار راحت است. زیرا این تراکم بالا مانع از نفوذ آشغال به عمق چمن می شود. در نتیجه به راحتی و با استفاده از یک جارو می توان این مدل از چمن مصنوعی را تمیز کرد. هم چنین می توان از واترجت نیز برای شستشوی چمن مصنوعی بهار استفاده کرد.

کلام آخر

استفاده از چمن مصنوعی مدل بهار۲۵ در پروژه شرکت شایان سازه در خصوص روف گاردن همانند تصاویری که ارائه شده، باعث ایجاد یک فضای بسیار دلنشین و گرم شده است. متراژ پیاده سازی شده ۸۲ متر است که به صورت ترکیبی از سنگ و چمن مصنوعی اجرا و پیاده سازی شده است. تیم شرکت چمنزار در تلاش است با ایجاد طرح نو فضاهای زیبایی را برای مشتریان خود ایجاد کند.

همانطور که می دانید امروزه روش ها و ایده های زیادی برای ایجاد فضای سبز دلنشین در میحط کار و منازل ایجاد و طراحی شده است. یکی از نمونه های این طراحی استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ یا واش بتن است که در پروژه روف گاردن شرکت شایان سازه توسط تیم شرکت چمنزار اجرا […]