چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی روف گاردن

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی روف گاردن

تفریح در فضای خصوصی و با سبک شخصی ایده ­ای است که با ساخت روف گاردن تنوع بهتری خواهد گرفت. روف گاردن ­ها فضای دلپذیر هستند که از امکان ورزش صبحگاهی در بام گرفته تا شب نشینی در فضای باز با دوستان را فراهم خواهند کرد. یک روف گاردن چه با سبکی ساده ساخته شود و چه طرحی خاص با ترکیب المان های مختلف در آن به کار رفته باشد، خانه و یا محل زندگی ما را سرگرم کننده خواهد کرد.

 

یک چمن مصنوعی عالی یک روف گاردن عالی

چمن مصنوعی در سبک ­های مختلف طراحی می گردد و در ساخت روف گاردن کاربرد دارد. در اصل، نقش پهن شدن چمن مصنوعی روف گاردن به قدری است که به یکباره فضا را تحت تأثیر رنگ سبز با طراوت و الیاف پرتوده خود قرار می­دهد.

در عین حال که می­توان با چمن مصنوعی یک بام سبز با طراحی خاص و مدرن ساخت، با پهن کردن چمن و استفاده از المان­ های طبیعی نیز می­توان با کمترین هزینه یک فضای جدید را برای تفریح و سرگرمی در بام خانه ایجاد کرد.

 

ویژگی های چمن مصنوعی روف گاردن

وقتی کلمه چمن در کنار روف گاردن شنیده می­شود، می­ توان تصور کرد که چشم اندازی سبز در تمامی فضا پدیدار خواهد شد که بسیاری از المان ­های برای تکمیل شدن این فضا و تبدیل شدن به یک فضای سبز دلپذیر به کمک آن می ­آیند. چمن مصنوعی روف گاردن دارای ویژگی­ هایی است که فضای سبز پایدار، مطبوع و بادوامی را در بستر روف گاردن ایجاد خواهد کرد از ویژگی­ های این چمن می­توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دارای بافتی انبوه و پر تراکم از ترکیب الیاف که تداعی کننده چمن طبیعی هستند
 • دارای تراکم بالا و الیاف مقاوم در برابر قرار گرفتن اجسام سنگین و پایه ­های وسائل
 • دارای سطحی قابل شستشو و در مناطقی که آلودگی­ های محیطی وجود دارد
 • دارای لایه زیره مقاوم که باعث افزایش توان و پایداری چمن مصنوعی در برابر عوامل جوی مانند سرما و یخ بندان خواهد شد
 • بهره بردن از الیافی با پایه مواد اولیه V از جنس پلی اتیلن که ثبات رنگ آن را در برابر تابش نور افزایش خواهد داد.
 • دارای الیافی نرم و انعطاف­پذیر برای تماس مستقیم با بدن

چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش

راهکارهای اجرای چمن مصنوعی در روف گاردن

چمن در سطح روف گاردن بر اساس مدل مناسب فضا پهن می­شود؛ اما پس از آن مواردی است که باید بر آن اهمیت داده شود.  یکی از این موارد زیرسازی چمن مصنوعی در روف گاردن و چگونگی گذر کردن آب ­های از چمن و خروج آن از سطح است.

زیرسازی چمن مصنوعی در روف گاردن با در نظر گرفتن زهکش آب به شکلی انجام می­شود که کلیه آب ­های حاصل از شتشو و بارش باران در لحظه به بیرون و آبروها هدایت شود. در صورتی که سطح اولیه بام دارای شیب مناسب باشد می­توان با پهن کردن یک لایه ژیوتکس زیر سطح چمن خروج آب ­های سطحی را به درستی مدیریت کرد.

 

هدایت آب به وسیله کف زهکش دار

هدایت آب به وسیله کف زهکش دار در حالت اساسی‌ تر که البته کم هزینه هم نیست از کف کاذب و چمن زهکش دار (پانچ دار) استفاده خواهد شد. کف کاذب متشکل از تایل ­های ۳۰ × ۳۰ جنس U.P.C است که به یکدیگر قفل می‌شوند و سطحی یکپارچه و با ارتفاع یک تا یک و نیم سانت از سطح زمی را به وجود می‌آورند.  بدین ترتیب آب باران از سطح چمن گذر کرده و با عبور از سطح کاذب نفوذپذیر به لایه­ های ایزوگام رسیده و از طریق شیب­بندی کف بام به سمت کف شور آب هدایت می‌شود.

 این روش مزیت‌های زیادی دارد که مهمترین آن هدایت کامل آب و افزایش عمر مفید چمن مصنوعی است و همین امر باعث شده است کف زهکش دار را به ‌عنوان اصولی ­ترین روش خروج آب از سطح چمن مصنوعی روف گاردن معرفی کنیم. باید گفت روش کف کاذب در کنار این که  مزیت­ های زیادی دارد می­تواند با هزینه­ های اجرایی مناسب و استفاده از تایل­ های مشبک قفل ‌دار انجام شود.

 

هدایت آب از طریق شیب بندی

 هدایت آب از طریق شیب بندی در تمامی بام­ هایی صورت می گیرد که دارای شیب ­بندی مناسب برای هدایت آب به سمت کانال­ های خروجی هستند. در این روش چمن مصنوعی نفوذناپذیر  (بدون روزنه زهکش) بر روی سطح بام اجرا  می­شود و آب باران بدون نفوذ به لایه زیرین از طریق حرکت بر روی سطح چمن مصنوعی (بدون نفوذ به لایه زیره) به سمت کانال­های خروجی که از قبل برای خروج آب برش داده شده اند هدایت می‌شوند.

به دلیل قیمت اجرایی مناسب این روش و کارایی بالا اغلب  اجراهای چمن مصنوعی در روف گاردن به این شکل انجام می‌شود. در بخش زیر نمونه­ ای از اجرای چمن مصنوعی روف گاردن را با این روش ملاحظه خواهید کرد.

چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش

آیا از خود پرسیده‌اید چرا شرکتهایی مانند گوگل از آغاز فعالیت خود تا به امروز بسیار موفق بوده‌اند و توانسته‌اند رشد بسیار زیادی داشته باشند؟ مطمئنا دلایل زیادی در پاسخ به این سوال وجود دارند، اما یکی از مهم‌ترین فاکتورها در موفقیت این شرکت، از آغاز تاکنون، اهمیت به کارمندان و ایجاد فضایی مناسب برای آنها بوده است. مطالعات متعددی به این امر پرداخته‌اند که آیا محیط کاری می‌تواند بر عملکرد و کارآیی کارمندان اثر بگذارد یا خیر؟!

و در پایان همگی آنها بر این امر تاکید ورزیده‌اند که  محیط کاری یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند بر عملکرد کارکنان اثر بگذارد و خلاقیت آنها را بالا ببرید و همین امر تاثیر شگرفی بر افزایش سود و درآمد کسب و کار  دارد. همانطور که می‌دانید استرس بخش جدایی ناپذیر محیط کاری است. به همین دلیل فراهم‌سازی شرایطی که بتواند این استرس را کاهش دهد، مطمئنا کارآیی کارمندان را افزایش خواهد داد.

در نظر گرفتن محیطی برای کارمندان تا بتوانند ساعاتی به دور از استرس ناهار یا قهوه خود را میل کنند و به آرامش خیال دست پیدا کنند اهمیت بسیار زیادی دارد. اما امروزه با توجه به فضای محدود شهری شاید امکان ایجاد چنین فضایی وجود نداشته باشد. نگران نباشید! محل مناسبی در محیط اداری شما وجود دارد که آن را نادیده گرفته‌اید. پشت بام فضای وسیع و مناسبی است که اغلب غیرقابل استفاده رها می‌شود. اما شما می‌توانید با ایجاد پشت بام سبز در محیط کاری خود تحولی عظیم در کارآیی کارمندان خود به وجود بیاورید.

 

منظور از پشت بام سبز در محیط کاری چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از پشت بام سبز در محیط کاری چیست! به طور کلی پشت بام فضایی وسیع است که معمولا متعلقات خاصی در این فضا قرار داده نمی‌شوند و این فضا بی استفاده رها می‌شود. با توجه به اینکه در شهرهای بزرگ فضای زیادی در دسترس نیست پشت بام فضایی منحصر به فرد برای تبدیل شدن به محلی برای آرامش، استراحت و حتی ورزش است. شما با استفاده از چمن مصنوعی در پشت بام و تبدیل آن به «پشت بام سبز در محیط کاری» می‌توانید تحولی عظیم در ظاهر و روش استفاده از پشت بام به وجود بیاورید.

مطالعات نشان داده‌اند که رنگ سبز اثرات زیادی در کاهش استرس و ایجاد حس آرامش دارد. رنگ سبز باعث ایجاد تعادل در روان انسان می‌شود، زیرا چشم انسان برای تمرکز بر روی این رنگ نباید شبکیه را تنظیم کند. رنگ سبز احساس ثبات و امنیت را در فضا به وجود می‌آورد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد چمن مصنوعی قابلیت نصب بر روی ایزوگام است. همچنین در هنگام نصب راه آب‌هایی برای خروج آب از سطح چمن در نظر گرفته می‌شود. در نتیجه این چمن آسیبی به ساختمان وارد نمی‌کند.

انواع چمن مصنوعی برای ایجاد پشت بام سبز در محیط کاری وجود دارند. به طور کلی چمنهای مصنوعی رنگهای متفاوتی دارند. برخی از آنها سبز بهاره هستند و حس خوش بهار را در محیط تداعی می‌کنند، برخی تلفیقی از چند رنگ هستند و چرخه عمر چمن در ساختار آن به خوبی مشهود است و برخی ترکیبی از رنگ سبز روشن و تیره هستند. شما می‌توانید از مجموعه وسیع چمن مصنوعی بهترین گزینه را با توجه به روحیات کارمندان خود انتخاب کنید و محیطی منحصر به فرد در پشت بام محل کار خود ایجاد کنید.

پشت بام سبز در محیط کاری

پشت بام سبز در محیط کاری چه کاربردی دارد؟

شما با نصب چمن مصنوعی و ایجاد پشت بام سبز در محیط کاری شرایطی را برای آرامش، رشد و خلاقیت کارمندان خود به وجود می‌آورید. در این فضا می‌توان آلاچیق و یا مبلمان قرار داد. کارمندان می‌توانند ناهار و یا چای خود را در این محیط صرف کنند و با یکدیگر گفتگوهای دوستانه داشته باشند. مطالعه‌ای در کشور ژاپن به این موضوع اشاره کرد که یکی از بزرگترین مشکلات انسان امروزی این است که می‌خواهد هم‌زمان چندین کار را انجام دهد. به همین دلیل نمی‌تواند به موفقیتی که می‌خواهد برسد.

به طور مثال انسان برای خوردن چای باید جایی به دور از هیاهو فقط چای بخورد. اینکار به مغز کمک می‌کند در هنگام خوردن چای تنها بر طعم چای تمرکز داشته باشد و همین امر آرامش او را بالا می‌برد.همچنین شما می‌توانید این فضا را به محیطی منحصر به فرد برای برگزاری جلسات کاری خود تبدیل کنید. حس خوشی که در این محیط برقرار است سبب می‌شود که شما به خوبی بتوانید جلسات کاری را پیش ببرید و بهترین نتیجه را از آن بدست بیاورید.

کارمندان تنها وقتی می‌توانند بهترین خود را نشان دهند که در طول روز روشی برای کنترل استرس و تمدد اعصاب داشته باشند. شما با ایجاد پشت بام سبز در محیط کاری به کارمندان خود این سیگنال را می‌دهید که شما به آنها اهمیت می‌دهید. کارمندان پایه و اساس کسب و کار شما را تشکیل می‌دهند. اگر پایه و اساس هر کسب و کاری سفت و محکم باشد، آن کسب و کار در دنیای پر رقابت امروزی به خوبی دوام می‌آورد و رشد پیدا می‌کند.

 

چمن مصنوعی چگونه بر روی پشت بام نصب می‌شود؟

اگر می‌خواهید پشت بام سبز در محیط کاری خود داشته باشید، باید از متخصصان این حرفه کمک بگیرید. به طور کلی نصب چمن مصنوعی بر روی پشت بام بدین صورت است که ابتدا یک لایه ژئوتکس ( یک لایه نمدی مانند) بر روی پشت بام پهن می‌شود. این لایه انعطاف پذیری چمن را بالا می‌برد. سپس لایه‌های چمن مصنوعی بر روی این لایه قرار می‌گیرند و با استفاده از چسب مخصوصی مانند چسب پلی اورتان دو جزیی و یا نوار سمینگ تیپ بهم متصل می‌شوند.

در این روش برشهای چمن مصنوعی ردی از خود بر جای نمی‌گذارند. برای خروج آب از سطح چمن مصنوعی از راه آب‌هایی که در پشت بام وجود دارد، استفاده می‌شود. پس از نصب چمن مصنوعی پشت بام سبز شما به وجود آمده است. شما با استفاده از انواع باکس گل و دیوارهای چمنی می‌توانید این محیط را زیباتر کنید.

پشت بام سبز در محیط کاری

چمن مصنوعی تایل برای روف گاردن

این محصول در ابعاد ۳۰ × ۳۰ یا ۴۰ × ۴۰ موجود است، چمن مصنوعی تایل به شکل یک قالب مربعی شکل  است که روی یک سطح با ارتفاع حدود ۵/۱ سانت که دارای یک بافت شبکه­ای از جنس P.V.C است فیکس می شود. مواردی که در نصب چمن مصنوعی تایل باید مد نظر قرار گیرند به شکل زیرند:

 • نصب چمن مصنوعی تایل به شکلی است که نیاز به فرد حرفه ­ای در انجام آن نیست.
 • بافت شبکه ‌ای زیره چمن تایل محلی مناسب برای گذر کردن آب و در نهایت ایجاد زهکش مناسب شبیه به کف کاذب است.

 چند تایل این قابلیت را دارد که با تایل­های دیگر چوب پلاست و تایل­های ترمو به صورت ترکیبی به اجرا دراید. این ایده‌ها به ما کمک می‌کنند یک روف گاردن با سبک سختی بسازیم و از حضور در آن لذت ببریم.

 

 مقایسه قیمت چمن تایل به نسبت چمن رولی

قیمت چمن مصنوعی تایل شامل هزینه چمن، هزینه شبکه زیره و مونتاژ و بسته بندی می­ شود. به عنوان مثال، یک مترمربع چمن مصنوعی بهاره مدل ماهونیا ۲۵ با قیمت ۱٫۶۸۰٫۰۰۰ ریال عرضه می­شود، در صورتی که همین متراژ تبدیل به چمن تایل شود شامل موارد زیر خواهد:

 • قیمت چمن هر متر ۱٫۶۸۰٫۰۰۰ ریال
 • قیمت تایل شبکه های هر متر ۶۸۰٫۰۰۰ ریال
 • مونتاژ بدون بسته‌بندی هر متر ۲۰۰٫۰۰۰ ریال

به این ترتیب می‌توان قیمت هر مترمربع چمن تایل را حدود ۲٫۶۸۰٫۰۰۰ ریال برآورد کرد.

 

 در چه مواردی بهتر است از چمن مصنوعی رول در روف گاردن استفاده کرد!

 • در صورتی که سطح روف گاردن دارای شیب مناسب و نفوذ پذیری بالا برای دفع آب­های سطحی باشد.
 • در صورتی که قرار باشد سطح زیادی از روف گاردن با چمن پوشیده شود و سطح به صورت کامل یکپارچه شود.
 • در صورتی که آب و هوای محیط در زمستان بسیار سرد و دارای یخبندان ­های طولانی و یا تابستان­ های بسیار گرم و آفتاب سوزان باشد ( این امر به این دلیل است که ممکن است تاثیرات جوی شدید باعث تاثیرات فیزیکی روی پلاستیک زیره چمن تایل شود)

 

 در چه مواردی بهتر است از چمن تایل در روف گاردن استفاده شود!

 • در مواردی که تصمیم به اجرای بخشی از روف گاردن با چمن است.
 • در صورتی که قرار است چمن به صورت دکوراتیو یا ترکیبی از چیدمان چمن تایل با ترمودو و تایل چوب پلاست یا ترکیبی از این موارد به اجرا درآید.

در موارد بالا اجرای چمن تایل دکوراتیوتر و از نظر قیمتی با صرفه ­تر خواهد شد.

 

اجرای چمن مصنوعی روف گاردن به سبکی ساده و کم هزینه

 شاید با دیدن این تصویر بتوان حدس زد که قبل از از اجرای چمن مصنوعی این فضا به چه شکلی بوده است. اما حالا با چند روش ساده یعنی پهن کردن و نصب چمن مصنوعی روی ایزوگام و قرار دادن چند باکس گل و مبلمان پلاستیکی فضای باز یک روف گاردن شخصی با سبکی منحصر به فرد ساخته شده است.

چمن مصنوعی روف گاردن

چمن مصنوعی این روف گاردن روی سطح ایزوگام و شیب موجود سطح اجرا شده به شکلی که هم آب ‌های جاری به راحتی دفع می ­شوند و هم در سطح ایزوگام محافظت بهتری به عمل می­آید و نکته دیگر اینکه پایه­ های صندلی و اجسام سنگین مانند گلدان­ها به سطح آسیب وارد نخواهند کرد. با این روش، روف گاردن ساده و کم هزینه را می­توان ایجاد کرد.

محوطه سازی

معرفی چمن‌های مصنوعی روف گاردن

چمن مصنوعی نصب شده در این پروژه یکی از مدل­های بهاره ویژه روف گاردن است.  چمن ­های بهاره با نام ماهونیا و ارکیده به دلیل رنگ ­های سبز تازه بهاری و همچنین الیاف پرتوده و شفاف برای فضاهای پر نور مانند روف گاردن مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این چمن ‌ها به دلیل پرتراکم بودن در برابر فشار اجسام سنگین مقاوم هستند.

 استانداردهای چمن­های ماهونیا ۲۵ و ارکیده ۱۵ میل برای روف­ گاردن

 • مقاومت در برابر تابش خورشید (۳ سال گارانتی)
 • مقاومت در برابر پوسیدگی و تغییر رنگ (۳ سال گارانتی)
 • مقاومت در برابر یخ زدگی و سرما تا ۳۰ درجه منفی صفر

در کنار این دو مدل، چمن ­های دیگری نیز هستند که برای اجرا در روف گاردن می­توانند گزینه ­های مناسبی باشند. به عنوان گزینه دیگر، چمن ۲۵ میل رویال نیز برای استفاده در روف گاردن پیشنهاد می شود. چمن رویال به این دلیل که از ترکیب ۳ الیاف و با لایه زیره مستحکم بافت شده تحمل این را دارد که ده­ ها نفر در روز روی آن تردد کنند. این گزینه برای روف گاردن­هایی که برای برگزاری جشن­ها و یا مراسم ‌های مختلف مورد استفاده قرار می­گیرند مناسب است.

رویال بلژیکی 25

 

 تاثیر چمن مصنوعی در ایجاد روف گاردن و نشاط محیط

بسیاری از کارشناسان طراحی بر این عقیده هستند که استفاده از فضای سبز چمن مصنوعی در پشت بام و تبدیل آن به روف گاردن یکی از منحصر به فردترین ایده ­های طراحی است. از این مکان منحصر به فرد می­‌توان بهره‌برداری‌های متنوعی از جمله موارد زیر را استفاده کرد:

 • ایجاد فضای بازی کودکان
 • مکانی برای برگزاری مراسم­ها و جلسات خانوادگی
 • ایجاد فضای ورزش یا ورزش­های گروهی و خانوادگی

همچنین با توجه به اینکه روف گاردن یک فضای باز و ساکت است می­توان بسیاری از کارهایی را که نیاز به سکوت و تمرکز دارند، در روف گاردن انجام داد. بسیاری از نقاش­ها، معمارها و حتی محصلین می‌توانند از این فضا و آرامش مطلق آن برای انجام امور روزانه خود به خوبی استفاده کنند.

 

گلدان های زیبا و ترکیب آن با چمن مصنوعی روف گاردن

 اگر گلدان­های زیبایی را نیز به این فضا اضافه کنید و یا این که باکس هایی را مخصوص کاشت سبزیجات در محیط قرار دهید، می­توانید زیبایی غیرقابل وصفی را به وجود آورید. چمن مصنوعی روف گاردن دارای یک عایق حرارتی است که در انرژی صرفه جویی می­کند. چمن مصنوعی به وسیله لایه زیره خود که از جنس لاتکس ۳ لایه با یک بافت شبکه‌ای است در تابستان از نفوذ گرما و در زمستان از حدر رفتن آن جلوگیری می­کند.

ترکیبی از چوب و چمن در روف گاردن

 رنگ قهوه ­ای چوب و سبز چمن که معمولاً در طبیعت با هم دیده می­شوند، دو رنگ اصلی بسیاری از روف گاردنها نیز هستند که در  نیمکت­ های چوبی آلاچیق و مبلمان و فضای سبز به کار برده می‌شوند. در این روف گاردن که در تصاویر مشاهده می کنید، حدود ۱۶۰ متر مربع چمن مصنوعی مدل ماهونیا ۲۵ به اجرا درآمده و ویژگی این اجرا این است که چمن­های آن در اشکال گوناگون و به شکلی هماهنگ با طرح غالب برش خورده­اند.  تمامی متعلقات و متریال­های این پروژه از طبیعت الهام گرفته شده اند.

چمن مصنوعی روف گاردن        

ترکیبی از زمین مینی گلف و چمن مصنوعی در روف گاردن

برای مجتمع های مسکونی که علاقه ­مند به ایجاد فضاهای متنوع برای ساکنین هستند، پیشنهاد اجرای زمین مینی گلف چمن مصنوعی در روف گاردن می ­تواند جذابیت بالایی داشته باشد. این  ایده در عین حال که یک ارزش افزوده جدید را در روف گاردن شما ایجاد خواهد کرد، فضای تفریحی روف گاردن شما را نیز کمی به سمت ورزش شدن خواهد برد.

 البته ورزش گلف به دلیل سبک بازی هم برای افراد آماتور و هم حرفه‌ای و همینطور برای تفریح خانوادگی می‌تواند مهیج باشد. این تصاویر مربوط به اجرای چمن مصنوعی در یکی از مجتمع‌های مسکونی منطقه درکه تهران است که در کنار استفاده از چمن مصنوعی تزیینی مدل رویال در طراحی و اجرای روف گاردن بخشی هم به گلف و این بازی مهیج اختصاص داده شده دو چمن مصنوعی به کار رفته در این پروژه مدل رویال ۲۵ به عنوان چمن مصنوعی تزئینی و چمن مصنوعی مدل پاتینگ به عنوان یک چمن تخصصی برای گلف است.

 

 

چمن مصنوعی روف گاردن

همچنین شرکت چمنزار سعی کرده در ساخت بخش مینی گلف این پروژه استانداردهای یک یک زمین مینی گلف نوع مناسب متعلقات این ورزش از جمله پایه و پرچم و چاله را به درستی رعایت کرده.

خرید چمن مصنوعی روف گاردن

 شرکت چمن مصنوعی چمنزار یکی از فروشندگان چمن مصنوعی در فضاهای مختلف از جمله روف گاردن است. البته باید گفت چمنزار صرفا فروشنده چمن مصنوعی نیست، بلکه ما سعی داریم با ارائه و راهکارهای متنوع از اجرای چمن مصنوعی در روف گاردن راهنمایی خوبی برای مشتریان این مجموعه باشیم.

 به همین جهت بخش مشاوره فروش چمن مصنوعی روف گاردن و همچنین اجرای آن با سبک دلخواه و شخصی مشتریان از مواردی است که ما روی آن برنامه‌ریزی­های متنوعی داریم. در صورتی که قصد خرید چمن مصنوعی روف گاردن دارید این مجموعه در تمامی مراحل خرید و اجرای چمن مصنوعی روف گاردن همراه شما خواهد بود.

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن

 در طول این بخش مدل‌های مختلفی از چمن مصنوعی برای اجرا روف گاردن معرفی شد. از مدل­های بهاره تا پاییزه و تابستانه و یک مدل چمن مصنوعی مینی گلف برای علاقه مندان به این بازی در فروشگاه چمن مصنوعی چمنزار به روز قیمت‌گذاری و عرضه می­شود.

سوالات پرتکرار در مورد اجرای چمن مصنوعی روف گاردن

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار شما در مورد چمن مصنوعی روف گاردن پاسخ دهیم.

چمن مصنوعی چه تاثیری در مقاومت سازه روف گاردن دارد؟

با توجه به اینکه هر متر از سازه بالای ۱۵۰ کیلوگرم وزن را تحمل می­کند و چمن مصنوعی در هر متر بین ۳ تا ۵ کیلو وزن دارد می­توان گفت نگرانی از این بابت وجود ندارد. این موضوع برای قرار دادن اجسامی چون باکس­های کل و آلاچیق و همچنین وسایل دیگر روی بام می­تواند بی­خطر باشد.

آیا چمن مصنوعی روف گاردن روی سطح ایزوگام نصب می‌شود؟!

قبل از نصب چمن مصنوعی روی سطح یک لایه ژئوتکس تایل پهن می ‌شود. این لایه یک عایق مجزا بین چمن و سطح پشت بام است. همچنین، چسب چمن مصنوعی اتصال دهنده چمن به کف نیست، این چسب به کمک یک نوار کلیه سطح چمن را یکپارچه و مستحکم می‌کند.

از چه چسبی برای نصب چمن مصنوعی روف گاردن استفاده می شود؟

یکی از سوالاتی که در خصوص چمن روف گاردن پرسیده می‌شود نیز مربوط به چسب آن است.  با توجه به اینکه چمن مصنوعی روف گاردن زیر فشارهای مستقیم جوی از جمله سرما و گرما قرار می­گیرد؛ چسبی که برای نصب آن استفاده می­شود از نوع پلی اورتان دو جزئی است. این چسب وقتی با محلول خود ترکیب می‌شود بلافاصله سخت شده و اتصال قوی را بین لایه­های چمن مصنوعی ایجاد می ­کند.

پارو کردن برف از روی چمن مصنوعی روف گاردن چگونه انجام می­شود؟!

دو حالت برای جمع­ آوری برف و یخ­ زدگی از روی چمن وجود دارد. حالت اول گرمایش از کف است و حالت دوم همان روش سنتی پارو کردن است. پارو کردن چمن مصنوعی باید از جهت خواب الیاف چمن انجام شود. این کار هیچ تاثیر منفی روی کیفیت چمن نخواهد داشت. لذت بردن از برف روی چمن روف گاردن نیز شاید از ویژگی‌های ساخت روف گاردن با چمن مصنوعی باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

*