اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی سپیدار

ویژگی های مثبت مدل سپیدار برای این کاربری:

۱-‏نیاز به نگهداری در بازه های زمانی مشخص ‏

۲-لزوم استفاده از متریال پرکننده (شن سیلیس) ‏

چمن مصنوعی سپیدار


کارفرما: حس پدل تهران

محل پروژه: برج میلاد

 

پروژه زمین چمن مصنوعی پدل برج میلاد تهران یکی از پروژه های اخیر شرکت چمنزار بود که با موفقیت و رضایت کارفرما به انجام رسید. زمین پدل برج میلاد در آبان ۱۴۰۰ بهره برداری شد. این مجموعه در ضلع جنوبی برج میلاد واقع شده و با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است. در این پروژه از چمن مصنوعی سپیدار استفاده شد. شرکت چمنزار از این چمن در سایر پروژه های مشابه مانند زمین تنیس، استفاده کرده است.

 

ویژگی های چمن سپیدار نصب شده در پروژه برج میلاد تهران

ورزش پدل، ترکیبی از چند رشته ورزشی همچون تنیس، بدمنیتون و اسکواش است. از آنجاییکه این ورزش بسیار پرتحرک است، بنابراین چمن مصنوعی مورد استفاده در زمین آن باید مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته باشد. چمن مصنوعی سپیدار به دلیل داشتن تراکم بسیار بالا، فعالیتهایی همچون راه رفتن و دویدن به سطح چمن هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی کند. از دیگر ویژگی های آن به انعطاف پذیری بالا می توان اشاره کرد که ورزشکاران هنگام راه رفتن احساس راحتی و لطافت می کنند. ارتفاع الیاف و تراکم چمن مصنوعی سپیدار، آن را برای زمین هایی همچون تنیس و پدل مناسب می سازد. چمن سپیدار از نظر ظاهری هم کاملا سبز و پرتوده است که زیبایی زمین پدل را دو چندان می کند. به طور کل از ویژگی های چمن سپیدار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت بالا در برابر ضربه
  • ارتفاع و تراکم مناسب الیاف
  • انعطاف پذیر بودن
  • طول عمر مناسب
  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

روش نصب چمن در پروژه برج میلاد تهران

یکی از اقداماتی که مقاومت چمن مصنوعی را در برابر ضربه و کوبش، مقاوم تر می کند، استفاده از سلیس در میان برگ های چمن مصنوعی است. در پروژه چمن مصنوعی زمین پدل برج میلاد هم از این ماده در میان برگ های چمن مصنوعی سپیدار،  استفاده شد. در این پروژه، به ازای هر متر مربع، ۵ کیلو سلیس اضافه شد که هدف از این کار افزایش انعطاف و ضربه گیری چمن سپیدار بود.  علاوه بر این، طول عمر چمن با این کار افزایش پیدا می کند که خود این امر نظر کارفرما را به خود جلب کرد.

زمین پدل برج میلاد تهران

روش شستشو و نگهداری چمن سپیدار به چه صورت است؟

علاوه بر نصب صحیح و اجرای عالی کار، گزینه دیگری که برای شرکت چمنزار اهمیت دارد رضایت کارفرمایان برای مدت طولانی از کار اجرا شده است. بنابراین به کارفرمای عزیز پروژه زمین پدل برج میلاد تهران، در مورد نحوه نگه داری چمن مصنوعی سپیدار مشاوره  داده شد تا ضمن رعایت آنها، طول عمر چمن سپیدار و حفظ زیبایی آن افزایش یابد.

از آنجاییکه چمن سپیدار آنتی باکتریال است، بنابراین به راحتی با آب شسته می شود. البته برای شستن این چمن ، علاوه بر آب می توان از دستگاه واتر جت هم استفاده کرد. از جمله مواردی که در نگه داری چمن سپیدار باید رعایت شود این است که سطح چمن هفته ای یک بار شسته شود و هر ماه سطح چمن فرچه زده شود. نکته مهم دیگر اینکه در روزهای گرم و ساعات پایانی روز، سطح چمن آب پاشی شود تا گرمای داخل الیاف از بین برود. رعایت تمامی این موارد، به حفظ زیبایی و طول عمر چمن مصنوعی سپیدار بسیار کمک خواهد کرد.

  پروژه زمین چمن مصنوعی پدل برج میلاد تهران یکی از پروژه های اخیر شرکت چمنزار بود که با موفقیت و رضایت کارفرما به انجام رسید. زمین پدل برج میلاد در آبان ۱۴۰۰ بهره برداری شد. این مجموعه در ضلع جنوبی برج میلاد واقع شده و با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است.