چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

چمن مصنوعی پدل 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
219
چمن مصنوعی پدل

آغوش نرم چمن مصنوعی، به روی دوستداران پدل

یکی از ورزش‌هایی که به طور چشمگیری روز به روز به تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود، ورزش پدل است. پدل طرفداران بسیاری دارد، جالب است بدانید تنها در اسپانیا که مهد فوتبال جهان است، پدل، دومین ورزش پرطرفدار پس از فوتبال به حساب می‌آید. امروزه پس از گذشت سال‌ها استفاده از چمن مصنوعی در ورزشگاه‌ها، شاهد فناوری‌های تازه‌ای هستیم که به این عرصه پا نهاده و توانسته‌اند فعالیت‎های حرکتی ورزشکاران را تسهیل و از آسیب‌های احتمالی فیزیکی آنها جلوگیری کنند. از این رو مهم است همه چیز را درباره فناوری‌های به کار رفته در چمن مصنوعی بدانیم تا بتوانیم بهترین گزینه را برای ورزشی که مد نظر داریم، انتخاب کنیم.

از آنجا که تحرک بازیکنان در این ورزش بسیار بالاست، احتمال آسیب‌های وارده ناشی از این مساله می‌تواند به شدت بالا رود و در نتیجه زمین‌های سیمانی به هیچ وجه مناسب نیستند. پس می‌ماند دو گزینه رایج یعنی چمن طبیعی و چمن مصنوعی. صرف هزینه‌های بسیار برای نگهداری چمن طبیعی، گرایش خاصی را برای مصرف کنندگان چمن مصنوعی ایجاد کرده و این ورزش یعنی پدل نیز از این قاعده مستثنا نیست.

لزوم استفاده از چمن مصنوعی در ورزش پدل دیدگاه‌های نوینی را ایجاد کرده است. فناوری‌های روز برای چمن مصنوعی در ورزش پدل از نقطه نظر ارتفاع تیغه‌های چمن، سه گزینه را پیش روی قرار داده است: الیاف چمن مصنوعی با «ارتفاع بلند»، با «ارتفاع متوسط» و با «ارتفاع کوتاه». این اندازه‌ها، بسته به نوع استفاده و کاربری، بین ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر متغیّر است. از این نقطه نظر می‌توانیم متوجه شویم که لزوم استفاده از چمن مصنوعی در ورزش پدل، تا چه اندازه، تولیدکنندگان را به دقت در نکات فنی و استفاده از فناوری‌های نوین وادار کرده است.

تعمیر چمن مصنوعی

تعویض چمن مصنوعی پدل

پرداختن به موضوع زمان تعویض چمن مصنوعی، به طول عمر این محصول در این ورزش پر جنب و جوش باز می‌گردد. معمولا طول عمر چمن مصنوعی با کار روزانه زیاد بین ۴ تا ۶ سال است. گرچه باید توجه داشت که این طول عمر به شرایط نگهداری و همچنین موادی بستگی دارد که چمن مصنوعی انتخابی تان از آنها ساخته شده است. طول عمر چمن مصنوعی در ورزش پدل نیز دقیقا تابع همین فاکتورهاست. بسیار مهم است که بدانیم چه زمان باید چمن مصنوعی زمین پدل خود را تعویض کنیم. چون اگر کیفیت چمن پایین بیاید، تعداد مشتریان فضای ورزشی کمتر شده و متعاقبا درآمدمان نیز پایین خواهد آمد!

 

افزایش طول عمر چمن مصنوعی و پدیده ترمیم رد پا!

نکته مهم دیگر، این است که آیا امکان دارد طول عمر چمن مصنوعی را افزایش داد؟ پاسخ این است که گاهی اوقات این امکان وجود دارد. گاهی می‌توان در رویه فرسودگی چمن مصنوعی مداخله کرد که به این روند ترمیم آسیب‌ها و فرسایش، مختصرا «ترمیم رد پا» گفته می‌شود. در حقیقت این گزینه تلاش می‌کند تا سطح چمن مصنوعی را چنان ترمیم کند که تا حد زیادی به حالت اول باز گردد و ویژگی‌های اوّلیه خود را دوباره نشان دهد؛ اما واقعیت این است که این کار همیشه هم ممکن نیست.

 

مزایای استفاده از چمن مصنوعی در ورزش پدل

در بررسی مزایای چمن مصنوعی برای ورزش پدل، می‌توان به عملکرد بهتر و سریعتر ورزشکار، مقاومت بهتر چمن مصنوعی در برابر حرکات، سطح راحت چمن مصنوعی برای حرکات ورزشکار، سهولت در تمیز کردن و نیز نگهداری آسان این کفپوش، آسیب دیدگی کمتر در استفاده از چمن مصنوعی و نیز گردش طبیعی توپ در زمین اشاره کرد.

حرف آخر اینکه نقش چمن مصنوعی ورزشی، در تعیین سرنوشت آینده ورزشی جهان، موثر است چراکه این محصول، در بسیاری موارد، جایگزین چمن طبیعی می‌شود و نیازهای ورزشکاران و دست اندرکاران این حوزه را برآورده می‌کند. پس اگر مدیریت یک فضای ورزشی را برعهده دارید، کمی بیشتر درباره این گزینه فکر و تحقیق کنید تا زودتر به چرخه استفاده از فناوری‌های تازه دست یابید.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.