چمن مصنوعی پدل

چمن مصنوعی پدل

آغوش نرم چمن مصنوعی پدل به روی دوستداران این ورزش

پدل ورزشی راکتی است که بین دو نفر یا بین دو تیم دونفره در زمینی کاملاً احاطه‌شده با دیوارهای معمولاً شیشه‌ای بازی می‌شود. زمین این رشته ورزشی ترکیبی از زمین ورزشی اسکواش و تنیس است. پدل در زمینی مستطیل شکل با ابعاد ۱۰×۲۰ بازی می‌شود. تور ۱۰ متری، که ۸۸ سانتی‌متر ارتفاع دارد، در وسط زمین نصب می‌شود. پدل یکی از ورزش‌هایی است که روز به روز به تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود.

جالب است بدانید در اسپانیا که مهد فوتبال جهان است، این ورزش دومین ورزش پرطرفدار پس از فوتبال به حساب می‌آید. در ابتدای ظهور پدل، این ورزش معمولا در زمین‌های سیمانی بازی می‌شد.

اما امروزه پس از گذشت سال‌ها از ورود چمن مصنوعی به ورزشگاه‌ها، چمن مصنوعی برای ورزش پدل به گزینه‌ای مناسب برای استفاده در زمین‌های ورزشی تبدیل شده است تا از آسیب‌های جسمی به ورزشکاران جلوگیری به عمل آورد.

 

چمن مصنوعی پدل

تحرک بازیکنان در ورزش پدل بسیار بالاست. به همین دلیل اگر این ورزش در زمین‌های سیمانی بازی شود، احتمال آسیب ورزشکاران به شدت افزایش پیدا می‌کند. چمن طبیعی و چمن مصنوعی دو گزینه بسیار مناسب برای استفاده در زمین‌های ورزشی هستند. اما هزینه نگهداری از چمن طبیعی زیاد است. از طرفی دیگر اگر آب و هوای منطقه‌ای مناسب نباشد امکان رشد و نگهداری از چمن طبیعی وجود ندارد. زیرا گرما و یا سرمای شدید به این چمن آسیب وارد می‌کنند. چمن مصنوعی پدل تمامی این مشکلات را حل می‌کند و قابل استفاده در تمامی شرایط آب و هوایی است.

ویژگی‌های چمن مصنوعی پدل

چمن مصنوعی تغییرات شگرفی را در زمین‌های ورزشی به وجود آورده است. چمنی که برای ورزش پدل مورد استفاده قرار می‌گیرد باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • الیاف کوتاه ( ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر)
  • تراکم بالا ( برای افزایش مقاومت در برابر کوبش و لگد مال شدن)
  • ایستایی ۹۰ درجه الیاف

ایستایی الیاف چمن مصنوعی در زمین‌های ورزشی اهمیت زیادی دارد. اگر الیاف چمن به سمت خاصی متمایل باشد سبب می‌شود ورزشکار نتواند به خوبی در زمین حرکت کند. به همین دلیل در بین الیاف چمنهای مصنوعی که در زمین‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند مواد پرکننده‌ای مانند سیلیس ریخته می‌شود تا این الیاف در زاویه ۹۰ درجه قرار گیرند و به جهت خاصی متمایل نشوند.

چمن مصنوعی پدل

مزایای استفاده از چمن مصنوعی برای ورزش پدل

اولین و مهم‌ترین مزایای چمن مصنوعی برای ورزش پدل نگهداری آسان از آن در مقایسه با چمن طبیعی است. از چمن مصنوعی در هر نوع شرایط آب و هوایی می‌توانید استفاده کنید بدون آنکه نگران آسیبهای احتمالی به آن باشید. تمیز کردن این چمن بسیار ساده است. برای تمیز کردن چمن مصنوعی می‌توانید با فشار آب گرد و خاک و آلودگی را از روی سطح آن پاک کنید و سپس با استفاده از فرچه  pvc سطح آن را تمیز کنید. همچنین برای سهولت کار می‌توانید از واتر جت استفاده کنید.

از دیگر مزایای چمن مصنوعی پدل این است که این محصول سبب می‌شود عملکرد ورزشکاران ارتقا یابد. زیرا ورزشکاران در هر ساعتی از روز و در هر نوع شرایطی می‌توانند از آن برای تمرین استفاده کنند. مقاومت و ایستایی این چمن بسیار بالاست و ورزشکاران به راحتی می‌توانند بر روی آن حرکت کنند.

طول عمر چمن مصنوعی پدل

بسیاری از کابران در مورد این موضوع سوال می‌پرسند که طول عمر چمن مصنوعی ورزشی ( و در اینجا چمن مصنوعی پدل) چقدر است؟!

به طور کلی اگر چمن مصنوعی روزانه در ساعات طولانی مورد استفاده قرار گیرد طول عمر آن به ۴ تا ۶ سال می‌رسد. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که طول عمر چمن مصنوعی به شرایط نگهداری آن و جنس الیاف چمن بستگی دارد. هر چقدر جنس الیاف مرغوب‌تر باشد و  از این محصول به خوبی مراقبت شود طول عمر آن بالاتر می‌رود. دانستن این اطلاعات اهمیت بسیار زیادی دارد.

زیرا می‌توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی چمن مصنوعی خود را تعویض کنید. اگر کیفیت چمن در زمین های بازی پایین بیاید تعداد مشتریان فضای ورزشی کمتر می‌شود و این امر بر درآمد تاثیر می‌گذارد

افزایش طول عمر چمن مصنوعی

یکی از سوالاتی که اکثر خریدان چمن‌های مصنوعی ورزشی می‌پرسند این است که آیا می‌توان طول عمر چمن مصنوعی را فزایش داد؟

پاسخ سریع به این سوال مثبت است! گاهی می‌توان در رویه فرسودگی چمن مصنوعی مداخله کرد. از لحاظ فنی به روند ترمیم آسیب‌ و فرسایش چمن «ترمیم رد پا» گفته می‌شود. در این رویه تلاش می‌شود تا سطح چمن مصنوعی ترمیم شود و چمن تا حد زیادی به حالت اول خود بازگردد. اما باید بدانید که این ترمیم نیز به شدت آسیب بستگی دارد و همیشه نمی‌توان از این روش به نتیجه دلخواه رسید.

تعویض چمن مصنوعی پدل

پرداختن به موضوع زمان تعویض چمن مصنوعی، به طول عمر این محصول در این ورزش پر جنب و جوش باز می‌گردد. معمولا طول عمر چمن مصنوعی با کار روزانه زیاد بین ۴ تا ۶ سال است. گرچه باید توجه داشت که این طول عمر به شرایط نگهداری و همچنین موادی بستگی دارد که چمن مصنوعی انتخابی تان از آنها ساخته شده است. طول عمر چمن مصنوعی پدل نیز دقیقا تابع همین فاکتورهاست. بسیار مهم است که بدانیم چه زمان باید چمن مصنوعی زمین پدل خود را تعویض کنیم. چون اگر کیفیت چمن پایین بیاید، تعداد مشتریان فضای ورزشی کمتر شده و متعاقبا درآمدمان نیز پایین خواهد آمد!

چمن مصنوعی انقلابی را در زمین‌های ورزشی به وجود آورده است!

چمن مصنوعی ورزشی نقش بسیار موثری در تعیین آینده ورزشی جهان دارد. زیرا در طول ۵۰ سال اخیر توانسته است نیازهای ورزشکاران و دست اندرکاران این حوزه را برآورده کند.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

145,000 تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

183,000 تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.