مراحل ترمیم و تعویض چمن مصنوعی

ترمیم و تعویض چمن مصنوعی

هرچقدر هم که الیاف چمن مصنوعی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشند و استانداردهای لازم را نیز داشته باشند عوامل و شرایط محیطی گاهی موجب می‌شود تا چمن مصنوعی دچار آسیب شود و نیازمند تعمیر شود. رول‌های چمن مصنوعی در ابعاد تزئینی عرض ۲ متر و ورزشی به عرض ۴ متر بافته می‌شوند.

اما در صورتی که بخش کوچکی از چمن مصنوعی دچار آسیب شد چه کاری می‌توان انجام داد؟ آیا چمن مصنوعی را باید با یک رول تعویض کرد یا آن را با تکه‌های کوچک ترمیم کرد؟ در این مقاله به مراحل ترمیم و تعویض چمن مصنوعی با استفاده از تکه‌های چمن مصنوعی پرداخته‌ایم. به طور کلی چمن‌های تزئینی در دو نوع آسیب‌دیدگی قابل ترمیم است.

سوختگی چمن مصنوعی

به منظور ترمیم بخشی از چمن مصنوعی که به دلیل عواملی چون افتادن زغال، ته‌سیگار گذاخته و یا قراردادن اجسام داغ باعث آسیب رسیدن به چمن مصنوعی شده می‌بایست می‌توانید بخش آسیب دیده را با تکه‌هایی از چمن مصنوعی که موقع نصب به عنوان زوائد نگهداری شده را جایگزین کرد و یا با تکه‌ای از چمن به کار رفته تعویض کرد.

بهتر است تا در هنگام نصب چمن مصنوعی، تکه‌های زائدی که هنگام نصب از چمن اصلی جدا می‌شود را نگه‌داری کرد و دور نریخت چرا که در آینده می‌توان از آن برای تعویض بخش‌های آسیب‌دیده استفاده کرد. ترمیم بخش آسیب دیده با چمن مصنوعی تکه به وسیله چسب دو جزئی و نوار سمینگ تیپ  موجب استحکام بخشی چمن مصنوعی می‌شود.

پارگی چمن مصنوعی

گاهی اوقات بر اثر کشیده شدن اجسام روی چمن مصنوعی یا قرار گرفتن اجسام تیز و برنده ممکن است چمن در بخشی پاره شده و یا رول‌های آن از یکدیگر جدا شوند که در این هنگام نیز می‌توان به وسیله چسب دو جزئی و نوار سمینگ تیپ بخش‌های آسیب‌دیده را به یکدیگر متصل کرد.

دستگاه فرچه‌زنی به کمک ترمیم چمن مصنوعی می‌آید!

در صورتی که از چمن مصنوعی در مکان‌های پرتردد استفاده شود پس از مدتی الیاف چمن ایستایی خود را از دست خواهند داد از این رو به وسیله دستگاه فرچه‌زنی می‌توان ایستایی چمن‌ مصنوعی را به حالت اولیه خود بازگرداند. در صورتی که زمین چمن مصنوعی دارید و به دنبال افزایش طول عمر چمن مصنوعی خود هستید پیشنهاد می‌شود تا دستگاه فرچه‌زنی چمن مصنوعی را خریداری کنید خرید این دستگاه می‌تواند هزینه‌های نگهداری از چمن مصنوعی برای شما را کاهش دهد.

مراحل ترمیم چمن مصنوعی

تغییر دما و جابه جایی فصل‌ها، یکی از عوامل موثر و مهم بر سلامت چمن مصنوعی است. در واقع نوسانات آب و هوایی، تغییر رطوبت و میزان سردی و گرمی هوا به سرعت می تواند به چمن مصنوعی آسیب برساند. یکی از همکاران ما در فروشگاه چمنزار با توجّه به شغل و علائق شخصی خود در زمینه طراحی فضاهای شهری، چندی پیش سفری به یکی از کشورهای اروپایی داشت تا هم در نمایشگاه بین المللی چمن مصنوعی شرکت کند و هم با یکی از کمپانی های بزرگ این حوزه وارد گفتگو شود و اطّلاعات به روز و دسته اوّل، برای مراحل ترمیم چمن مصنوعی به دست آورد.

از آنجاکه آشنایی با مراحل ترمیم چمن مصنوعی، مسئله حائز اهمّیتی است، بد نیست با نکات مختلف این کار آشنا شوید و این دستورات را در مواقع ضروری به کار ببرید. هرچند که بهترین گزینه در مواقعی که چمن مصنوعی خانه یا محل کارتان دچار آسیب می‌شود، مراجعه به شرکت نصب کننده است. پیش از ورود به بحث، بد نیست این نکته را بدانید که پایان تابستان و زمانی که پاییز در حال سرک کشیدن به خانه‌های ماست، بهترین زمان برای اجرای مراحل تعمیر چمن مصنوعی به شمار می‌رود. با این توضیح، از شما دعوت می‌کنیم گام به گام با مراحل ترمیم چمن مصنوعی همراه شوید.

گام اول: جهت چمن را تعیین کنید

تعمیر چمن مصنوعی

تعیین جهت ردیف بافت چمن مصنوعی اوّلین گام در ترمیم هر بخشی از چمن مصنوعی است. ردیف بافت به ردیف‌های مختلفی از الیاف پرزدار چمن گفته می‌شود که در پوشش پشتی چمن‌های مصنوعی به کار می‌رود. اینکه باید جهت ردیف بافت چمن مصنوعی را تعیین کنیم از این نظر مهم است که قطعه تعویضی دقیقا باید در همان جهت نصب شود. به علاوه الیاف چمن مصنوعی نیز در مسیری یکسان باید قرار گیرد که این مسئله هم به تعیین جهت ردیف بافت چمن بستگی دارد.

گام دوم: جاروبرقی را دم دست بگذارید

تعمیر چمن مصنوعی

منظور از جاروبرقی مطرح شده جاروبرقی خانگی نیست! بلکه جاروبرقی‌های صنعتی وجود دارد که با مکشی قوی می‌تواند مواد پرکننده را جمع‌آوری کنند. اگر با این روش نتوانستید مواد پرکننده را جمع‌آوری مجبور خواهید شد تا چمن مصنوعی را پشت و رو کرده و با ضربه زدن به پشت آن مواد لابه لای الیاف آن را خارج کرد.

گام سوم: از یک چاقوی تیز کمک بگیرید

تعمیر چمن مصنوعی

برای پیاده سازی روش‌های ترمیم چمن مصنوعی، الیاف به کار رفته در نقطه برش را جدا کنید تا مطمئن شوید که پوشش پشتی تکه چمن مصنوعی آسیب دیده، برداشته می‌شود، و نه الیاف آن. برای این کار باید از یک چاقوی تیز استفاده کنید و پوشش پشتی چمن مصنوعی را از انتها جدا کرده و با چاقو، تکّه آسیب دیده را ببرید.

گام چهارم: استفاده از نوار چسب مخصوص

در این مرحله باید تکّه‌ای از نوار چسب آبی برای ادامه مراحل ترمیم چمن مصنوعی را بریده، لوله کنید و آن را در زیر پوشش پشتی چمن مصنوعی قرار دهید. سپس نوار چسب را باز کرده و در مرکز قسمت آسیب دیده قرار دهید و با میخ های کوچک در جای خود محکم کنید. اگر اندازه قسمت آسیب دیده بزرگ باشد، به مقدار بیشتری از نوار چسب نیاز خواهید داشت. نکته مهم آنکه اگر تعمیر چمن مصنوعی به خوبی انجام شود، می‌توان طول عمر و استحکام چمن را حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد نیز تضمین کرد.

تعمیر چمن مصنوعی

نکته مهم در این مرحله این است که با استفاده از نوار چسب مخصوص این کار، الیاف چمن مصنوعی را از پشت ببندید تا مواد چسبنده با الیاف چمن تماس پیدا نکند. این عمل همچنین باعث می شود تا تکّه‌ای را که قرار است بچسبانیم، راحت تر برش دهیم. توصیه حرفه‌ای ما این است که از چسب مایع مخصوص چمن مصنوعی استفاده کنید. این محصول محل مورد نظر را بدون کثیف کاری می‌چسباند. اگر چسب مخصوص چمن مصنوعی به درستی استفاده شود، شکاف یا تکه ترمیم شده تا مدت‌های طولانی بدون عیب و نقص می‌ماند.

نحوه پخش کردن چسب

تعمیر چمن مصنوعی

برای اینکه چسب مایع به خوبی در بخش های ترمیمی پخش شود و تکه جدید را به تکه قبلی بچسباند، بهتر است از یک حوله کوچک استفاده کنید چراکه چسب مایع با این روش به طور یکنواخت روی نوار چسب مخصوص شکاف و زیر پوشش پشتی چمن مصنوعی پخش می‌شود و چسبندگی بیشتری هم ایجاد می‌کند.

تعویض چمن مصنوعی

در این مرحله از مراحل ترمیم چمن مصنوعی، باید از اندازه دقیق قطعه تعویضی پیش از برش اطمینان حاصل کنید. سپس آن را محکم فشار دهید تا مادّه چسبنده بین ردیف بافت ها و روی ردیف بافت ها به خوبی به یکدیگر فشرده شود. بعد می‌توانید چسب‌های آبی رنگ را بکنید و تکّه چمن مصنوعی ترمیم شده را با مواد پرکننده پر کنید تا در نهایت، چمن مصنوعی تان ترمیم شود. در فواصل زمانی معیّن آن تکه از چمن را که ترمیم کرده‌اید، بررسی کنید تا مطمئن شوید که ماده چسبنده به سطح چمن نفوذ نکرده باشد.

زیباسازی چمن مصنوعی

تعمیر چمن مصنوعی

پس از این مراحل، نوبت به آرایش و زیباسازی چمن مصنوعی که آخرین گام از مراحل ترمیم است می‌رسد. برای این کار یک قیچی بردارید و اطراف چمن مصنوعی ترمیم شده خود را مرتّب کنید به گونه‌ای که سطح چمن مصنوعی ترمیمی با سایر نقاط هم تراز شود. در مرحله بعد باید ماده پرکننده را روی چمن مصنوعی ریخته و با دست خود روی چمن مصنوعی بکشید تا مواد به طور یکنواخت روی آن پخش شود. پس از اینکه همه این کارها را انجام دادید، دقت کنید که رنگ چمن مصنوعی ترمیم شده با بقیه نقاط سالم، هماهنگ و یکرنگ باشد.

تعمیر چمن مصنوعی

خدمات ترمیم چمن مصنوعی را از چمنزار بخواهید

مجموعه چمنزار در کنار خدمات نصب و راه‌اندازی چمن مصنوعی مشاوره‌های لازم در ارتباط با چمن مصنوعی را ارائه می‌کند همچنین با بهره‌گیری از متخصصان خود نسبت به ترمیم چمن مصنوعی شما نیز اقدام خواهد کرد به همین منظور می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ با مراجعه به بخش تماس با ما در سایت چمنزار از کارشناسان ما مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo