اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل صحرا

ویژگی های مثبت مدل صحرا برای این کاربری:

۱-‏‏ ضربه پذیری بسیار مناسب مدل صحرا

۲- دوام و طول عمر بالای این محصول


ویژگی های منفی مدل صحرا برای این کاربری:

‏۱-‏ در فضاهایی مانند حیاط یک ویلای شخصی چمن های مونوفیلامنت مانند دایمند و ویستا زیبایی بیشتری دارند.

چمن مصنوعی مدل صحر


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر الیاف چمن: فیبریلیت

عنوان پروژه: چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند

محل پروژه: آبسرد دماوند

کارفرما: جناب آقای مرادی

نصب و اجرای چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند

در پروژه چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند از چمن مصنوعی مخصوص زمین تنیس، مدل صحرا، برای نصب در زمینی به متراژ حدود ۱۷۰ متر مربع استفاده گردید. این چمن یک چمن کاملا تخصصی برای استفاده در زمین تنیس و پدل است که گروه چمنزار به صورت کاملا حرفه‌ای در زمینهای ورزشی به اجرا در می آورد. زیرسازی نصب این چمن به روشی کاملا استاندارد صورت گرفته است. این زیرسازی از جنس لایه‌های شنی کاملا قفل شده و بهم کوبیده شده است و نقش موثری در ایجاد زمین حرفه‌ای و تخصصی برای بازی تنیس دارد. این زمین برای استفاده حرفه‌ای و آماتور کاملا آماده است.

بنر ورزشی

ویژگی‌های چمن مصنوعی مدل صحرا برای پروژه چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند

ریشه و اصالت این چمن هلندی است و الیاف آن از تنکاته هلند وارد ایران می شوند. تمامی شرکت‌های بزرگ دنیا مانند شرکت رویال گرس هلند نیز برای زمین‌های تنیس از همین متریال استفاده می‌کنند. ارتفاع الیاف در این نوع چمن به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد، به همین دلیل این چمن در رده چمن‌های مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌گیرد.

جنس نخ الیاف این چمن فیبلریت است و همین امر سبب شده است مقاومت و انعطاف پذیری الیاف این چمن بالا رود و برای استفاده در فضاهای پرتردد و زمین‌های ورزشی مناسب باشد. طول عمر این محصول بسیار بالاست و حدود ۷ تا ۸ سال عمر می‌کند. این چمن رنگ سبز یک دست و تقریبا تیره ای دارد و همین ویژگی زیبایی بصری منحصر به فردی را در زمین تنیس به وجود می‌آورد. لایه زیره این چمن بافتی کاملا شبکه‌ای و منسجم دارد و همین امر سبب می‌شود که در سرما سطح چمن ترک نخورد و دچار یخ زدگی نشود.

این چمن جز محصولات non-infill است. چمن مصنوعی non-infill به محصولاتی گفته می‌شود که نیازی به مواد پرکننده (فیلرها) مانند سیلیس برای پرکردن فضاهای خالی ندارند. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول قیمت بسیار مناسب آن است. توجه داشته باشید! با اینکه این محصول در رده محصولات non-infill قرار دارد، قیمت آن بالا نیست.

روش نصب چمن مصنوعی مدل صحرا در پروژه چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم، زیرسازی چمن مصنوعی برای زمین تنیس اهمیت بسیار زیادی دارد. در این پروژه زیرسازی شنی به طور کاملا حرفه ای و تخصصی صورت گرفت. سپس، لایه‌های ژئوتکس بر روی زمین پهن شدند و لایه های چمن مصنوعی بر روی آن قرار گرفتند. لایه های چمن مصنوعی با استفاده از چسب پلی اورتان دو جزیی به یکدیگر متصل شدند.

این چسب، چسبی کاملا مقاوم در برابر سرما و رطوبت است. بازیکنان تنیس و پدل به خوبی می دانند که سطح چمن مصنوعی برای استفاده نیاز به تزریق سیلیس دارد و در این پروژه این کار صورت گرفت. در این پروژه در هر متر مربع حدود ۱۷ کیلو سیلیس تزریق گردید. سپس سطح چمن مصنوعی، طبق استانداردهای روز دنیا برای تنیس، خط کشی گردید.

ابعاد زمین استاندارد تنیس در پروژه چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند

به طور کلی، زمین تنیس یک فضای مستطیلی شکل است که در قسمت میانی آن توری قرار گرفته است. این زمین دارای طول ۷۷ متر و عرض ۲۳ متر برای مسابقات انفرادی است. همچنین، در این زمین باید فضایی به عنوان حریم بازیکنان در نظر گرفته شود تا بتوانند توپ هایی را که پس از برخورد به محدود اطراف آنها می‌روند پاسخ دهند. فضای مناسب برای این حریم در کناره‌های زمین ۳ تا ۴ متر و برای پشت زمین ۶ تا ۸ متر است. زمین تنیس منطقه آبسرد زمینی کاملا تخصصی است و این قابلیت را دارد که در مسابقات حرفه‌ای ورزش تنیس نیز مورد استفاده قرار گیرد.

فنس زمین تنیس

یکی از امکاناتی که گروه چمنزار در پروژه های ورزشی خود ارائه می دهد، نصب و اجرای فنس دورتادور زمین است. در پروژه چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند نیز این زمین با استفاده از فنس محدود گردید. این امر سبب می شود که عبور و مرور در زمین ورزشی محدود به زمان‌های بازی شود. این فنس‌ها از جنس آهن هستند و دارای خاصیت ضد زنگ زدگی هستند.

گارانتی چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند

شرکت چمنزار برای چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند ۵ سال گارانتی ارائه داد. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است الیاف این محصول بسیار باکیفیت هستند و هیچ­گاه زودتر از موعد گارانتی خود نیاز به ترمیم و یا تعویض پیدا نمی‌کنند. با این وجود این گارانتی شامل تمامی مشکلات از جمله پوسیدگی، تغییر رنگ الیاف، جدا شدن بافت، و باز شدن درزها می‌شود.

نصب و اجرای چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند در پروژه چمن مصنوعی زمین تنیس در منطقه ویلایی آبسرد دماوند از چمن مصنوعی مخصوص زمین تنیس، مدل صحرا، برای نصب در زمینی به متراژ حدود ۱۷۰ متر مربع استفاده گردید. این چمن یک چمن کاملا تخصصی برای استفاده در زمین تنیس و […]