چمن مصنوعی ورزشی آرژانتینی دانشگاه فنی و حرفه‌­ای کردکوی

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل صحرا

ویژگی های مثبت مدل صحرا برای این کاربری:

۱-‏‏ ضربه پذیری بسیار مناسب مدل صحرا

۲- دوام و طول عمر بالای این محصول

چمن مصنوعی مدل صحرا


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلیت

اجرای چمن در حیاط مدرسه سیدالشهدا

داستانی طبقه بندی شده از اجرای چمن مصنوعی در حیاط مدرسه سیدالشهدا و سه نکته اصلی که از این پروژه برایتان بازگو می‌کنیم:

  • زیرسازی حیاط مدرسه به شیوه شن ریزی بر روی سطح آسفالت
  • ارائه چمن مصنوعی مناسب اماکن پر تردد و آموزشی با توجه به در نظر گرفتن خواسته­‌های مسئولین این مدرسه
  • اجرای چمن مصنوعی با ژئوتکس ۵۰۰ گرم و ایجاد محدوده‌های بازی با خط­‌کشی سفید و در نهایت تزریق شن سیلیس
  • ابتدا نوع زیرسازی و جنس آن را تعریف می‌­کنیم.

زیرسازی نیمه اسپورت یا unbound نام لایه‌­ای متشکل از دانه­‌های شن می­‌باشد که گروه اجرایی چمنزار روی سطح آسفالت حیاط مدرسه سیدالشهدا به اجرا درآورد.

این نوع زیرسازی دو عامل اصلی را در سطح حیاط این مدرسه مدیریت می­‌کند:

  • ابتدا انعطاف­‌پذیری و ضربه­‌گیری سطح چمن مصنوعی
  • سپس ایجاد زهکش مناسب برای خروج آب­‌های سطحی از بستر حیاط مدرسه

کدام چمن مصنوعی و چرا؟

صحرا پلاس نام چمن مصنوعی پیشنهادی چمنزار برای اجرا در حیاط مدرسه سیدالشهدا با توجه به چند ویژگی مهم این محصول بود که با خواسته مدیران این مجموعه آموزشی مطابقت داشت. صحرا پلاس از الیاف پهن برگ فیبریلیت بافت شده که از گروه چمن­‌های بدون نیاز به متریال پرکننده می‌­باشد. به این معنی که این چمن مصنوعی انعطاف پذیری­‌اش را از الیاف پرتوده­ای که به آن ساختاری متراکم داده‌­اند تأمین می­‌کند و دیگر نیازی به گرانول ریزی ندارد. با این توضیح ورزش کردن روی چمن مصنوعی مدل صحرا پلاس بسیار آسان بدون دغدغه و لذت بخش می­‌باشد. موضوع بعد این­که این محصول توانایی بالایی در برابر کوبیده شدن دارد در کنار این باید گفت صحرا پلاس می‌تواند حدود ۸ سال عمر کند.

  • تراکم بالا
  • الیاف مقاوم در برابر تردد

دو عامل اصلی مقاومت بالای چمن مصنوعی صحرا پلاس در برابر کوبیده شدن است.

شیوه­‌های کنترل پایداری این محصول در اماکن پرتردد

اجرای چمن مصنوعی در حیاط مدرسه سیدالشهدا و شیوه­‌های کنترل پایداری چمن مصنوعی در اماکن پرتردد را با هم بررسی می­‌کنیم. ابتدا یک لایه ۵۰۰ گرم از ژئوتکس در بستر حیاط این مدرسه یعنی روی سطح زیرسازی شده پهن گردید این در صورتی است که برای اغلب پروژه‌ها لایه ۳۰۰ گرمی کافی و مناسب است. سپس چمن مصنوعی با کمک دوستان بخش اجرا پهن گردید و با کمک لایه­‌ای به نام سیمینگ تیپ و چسب پلی اورتان تمامی درزهای آنها به یکدیگر متصل گردید. جا نماند که خط­‌کشی­‌های این چمن مصنوعی از جنس خود این محصول و با رنگ سفید بود که با توجه به استاندارد خط کشی زمین فوتسال جانمایی شد. تزریق سیلیس در چمن مصنوعی ورزشی و دلیل ان در بخش زیر جا دارد. یک راه حل اساسی تزریق متریال پرکننده سیلس می‌­باشد.

این متریال به الیاف حجم دوباره می‌­دهد و قامت آنها را ایستاده­‌تر می‌­کند و در نهایت موجب بالا رفتن دوام چمن مصنوعی در برابر کوبش می­‌شود.

اجرای چمن در حیاط مدرسه سیدالشهدا داستانی طبقه بندی شده از اجرای چمن مصنوعی در حیاط مدرسه سیدالشهدا و سه نکته اصلی که از این پروژه برایتان بازگو می‌کنیم: زیرسازی حیاط مدرسه به شیوه شن ریزی بر روی سطح آسفالت ارائه چمن مصنوعی مناسب اماکن پر تردد و آموزشی با توجه به در نظر گرفتن