بهترین زمان برای نصب چمن مصنوعی ؛ وقتی که همه چیز مهیاست

بهترین زمان برای نصب چمن مصنوعی

نصاب ماهر، بارانی که نمی‌بارد و سفارش دهنده‌ای که مشتاق سرسبزی است.

بیشتر مردم، مناظر زیبا را دوست دارند و اگر فضایی مناسب در گوشه و کنار خانه و محل زندگی‌شان، پیدا کنند مایلند آن را به گونه‌ای تغییر دهند که محیط شان، زیباتر شود. مثلا وقتی به فضای حیاط نگاه می‌کنند در ذهن خود فضایی سرسبز را تداعی و سعی می کنند ذهنیتشان را به واقعیت بدل کنند. بیشتر آنها با ذوق و شوق، این کار را شروع می‌کنند. در این میان، برخی‌ها، نیم نگاهی به یکی از نشاط آورترین انواع پوشش کف دارند، یعنی « چمن مصنوعی »؛ و یکی از سوالاتی که به ذهنشان خطور می‌کند این است که «بهترین زمان برای نصب چمن مصنوعی، چه زمانی است؟».

آیا چمن مصنوعی هم مانند چمن طبیعی، زمان مشخصی و مناسبی برای نصب دارد. بهترین زمان نصب چمن مصنوعی چه موقعی است؟ فصل‌های سرد «پاییز و زمستان» یا فصول معتدل و گرم «بهار و تابستان»؟ برای نصب چمن مصنوعی، روزها زمان مناسب‌تری هستند یا شب‌ها؟ شاید هرکسی، حتی اگر کارشناس چمن مصنوعی نباشد به راحتی بتواند حدس بزند که چمن مصنوعی، برخلاف چمن طبیعی، نیازمند شرایط زمانی خاص، برای نصب نیست. واقعیت آن است که فصل و روز مشخصی به عنوان بهترین زمان نصب چمن مصنوعی وجود ندارد. چمن مصنوعی، تطبیق پذیر و بادوام است و در هر زمانی از سال، قابل نصب است.

اما یک قانون خاص برای تعیین بهترین زمان برای نصب چمن مصنوعی وجود دارد و آن اینکه: «شما در چه زمانی، بیشترین آمادگی را برای نصب چمن مصنوعی دارید؟». درواقع آنچه مهم است اینکه در چه روز و ساعتی، بیشترین ذوق و شوق را برای بانشاط کردن محیط زندگی تان دارید؟ و اینکه «ساز و کار نصب، در چه زمان‌هایی بیشتر از دیگر مواقع فراهم است؟».

بهتر است قبل از تصمیم‌گیری قطعی برای نصب چمن مصنوعی به برخی موارد مهم توجه کنید.

بهترین زمان برای نصب چمن مصنوعی، راحت ترین زمان ممکن است

مهم‌ترین عاملی که باید به آن توجه کنید، راحت‌ترین زمان ممکن برای شما و خانواده‌تان است. اینکه چه زمانی را به عنوان بهترین زمان نصب چمن مصنوعی انتخاب کنید بستگی به خودتان دارد. معمولا دوران تعطیلات، مانند تابستان و روزهای نزدیک به عید، مردم بیشتر مایلند که زمانشان را در خانه سپری کنند و می‌توان آن را به عنوان بهترین و مناسب‌ترین زمان نصب چمن مصنوعی در نظر گرفت.

حتما درباره‌ی ترمیم و تعویض چمن مصنوعی بخوانید.

وقتی که می‌توان از نصابان ماهر بهره گرفت، بهترین زمان نصب چمن مصنوعی است

کارشناسان و گروه نصاب نیز، عاملی تعیین کننده برای انتخاب بهترین زمان نصب چمن مصنوعی به شمار می‌روند. اینکه بتوانید زمانی را انتخاب کنید که امکان به کارگیری نصابان مجرب فراهم باشد و نصب چمن مصنوعی شما در کوتاه‌ترین بازه زمانی ممکن و همراه با دقت فراوان نصب شود، در واقع بهترین زمان ممکن را انتخاب کرده‌اید. باید تلاش کنید پیش از موعد مقرر، روز و ساعت مورد نظر خود را در نزد گروه‌های کارشناسی خبره، رزرو کنید.

نصب چمن مصنوعی در شرایطی که بارندگی نباشد

اگرچه، چمن مصنوعی در هر زمانی در طول سال قابل نصب است، اما ممکن است فصل خاصی را برای خودتان درنظر بگیرید که بیشتر، مناسب حالتان باشد. مثلا بعضی از افراد، مایلند که چمن مصنوعی خود را قبل از آغاز بهار نصب کنند تا در فصل بهار با رویش گل‌ها و دیدن مناظر، حس خوبی را تجربه کنند. این ایده بسیار خوبی است زیرا در این فصل، شما بیشتر از فصول دیگر از هوا و مناظر لذت می‌برید. همچنین بعضا تجربه شده است که قبل از آغاز بهار و در فصل سرما، نصاب‌های چمن مصنوعی آزادترند و اجرای مراحل نصب، در چنین شرایطی، راحت‌تر انجام می‌شود.

نمی‌توان گفت که پاییز و زمستان، زمان نامناسبی برای نصب چمن مصنوعی محسوب می‌شود اما بهتر است روزهای بارانی را برای این کار انتخاب نکنید زیرا تا حدی، مانع پیشرفت فرایند نصب می‌شود. در واقع، باران با خیس کردن زمین، باعث کثیفی در حین نصب می‌شود. در زمان نصب چمن مصنوعی به ویژه در محوطه‌های روباز، بهتر است وضعیت آب و هوایی، در شرایط پایدارتری قرار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo