چطور کیفیت چمن مصنوعی خود را بسنجیم؟

کیفیت چمن مصنوعی

بررسی عوامل تعیین سطح کیفی چمن مصنوعی

مرغوبیت و کیفیت چمن مصنوعی به موارد زیادی بستگی دارد. طبیعتا شرکت‌ها و برندهای نام‌آور اجناس خوبی را تولید می‌کنند، اما حتی در این شرایط هم میان محصولات برندهای مختلف تفاوت‌هایی وجود دارد. صرف نظر از اینکه در کجا و تحت چه شرایط و آب و هوایی مایل به استفاده از محصولات چمن مصنوعی هستید، دانستن نکاتی کلی در مورد چمن مصنوعی به شما در انتخاب بهترین چمن مصنوعی کمک خواهد کرد. به‌ طورکلی باید توجه داشته باشید که سه عامل ضخامت، لایه زیرین و غشا در تعیین سطح کیفی چمن مصنوعی موثرند. گروه چمنزار این مقاله را برای شما آماده کرده است تا به شما را با این موضوع آشنا کند که چطور کیفیت چمن مصنوعی را بسنجید.

زیبایی و مقاومت، دو فاکتور مهم در کیفیت چمن مصنوعی

بیشتر مشتریان چمن مصنوعی ترجیح می‌دهند که این محصول از نظر ظاهری، شباهت زیادی به چمن طبیعی داشته باشد. بنابراین شرکت‌ها می‌دانند که ظاهر چمن مصنوعی فاکتور پراهمیتی است و مشتریان بسیاری بر این اساس، محصول خود را انتخاب می‌کنند. در این میان نیز آنچه ظاهر چمن مصنوعی را شکل می‌دهد سه خصوصیت رنگ، ضخامت الیاف و بلندی آنهاست.  هر سه این موارد نقش تعیین کننده‌ای در زیبایی و طبیعی جلوه دادن چمن دارند.

بالا بودن کیفیت چمن مصنوعی در گرو میزان دوام آن است

برای مشتریان، علاوه بر ظاهر چمن مصنوعی، دوام آن نیز اهمیت فوق العاده‌ای دارد. کیفیت چمن مصنوعی به مدت زمانی‌که چمن، زیبا و سرحال باقی می‌ماند بستگی دارد. طول مدتی که چمن، همچنان همان ظاهر روز اول خود را حفظ کند، موضوعی است که در درجه نخست به شکل و ضخامت الیاف آن بستگی دارد.

کیفیت چمن مصنوعی

فیبر و الیاف صاف در ابتدا نرم و زیبا هستند ولی مقاومت کمتری دارند و زودتر و بیشتر حالت خوابیده پیدا می‌کنند. چنین منظره‌ای مانند چمن طبیعی زمین هاکی یا گلف می‌شود. برخی شرکت‌ها با تکنولوژی خاص، چمن هایی به شکل حرف «وی» انگلیسی درست می کنند که ظاهر آنها طبیعی‌تر شده و مقاوم‌تر خواهد بود.

رابطه کیفیت چمن مصنوعی با ضخامت آن

ضخامت چمن مصنوعی با دیتکس بیان می‌شود. دیتکس نسبت وزن فیبر به واحد مشخصی از طول است. به طور کلی هرچه الیاف یا فیبر چمن ضخیم‌تر باشد، قدرت و کیفیت چمن مصنوعی بیشتر می‌شود. چمن‌هایی که به شکل وی انگلیسی یا هفت فارسی هستند نیز چمن‌های مقاوم و باکیفیتی هستند. در واقع این‌ها هم‌شکل همان چمن‌های طبیعی در محیط زیستند.

سطح زیرین چمن و کیفیت چمن مصنوعی

این همان قسمتی است که الیاف شبیه چمن به آن دوخته می‌شوند. توجه داشته باشید که این سطح زیرین با زیرسازیی که در هنگام نصب صورت می‌گیرد، متفاوت است. بسیاری از محصولات ارزان قیمت تنها یک لایه زیرین دارند که الیاف به آن دوخته شده‌اند. شاید این محصول، ظاهری زیبا داشته باشد اما استحکام کمی دارد. در نتیجه در طولانی مدت، دوام چمن کمتر شده و ممکن است ظاهر آن سایش پیدا کند. بهتر است از محصولی استفاده کنید که دو لایه زیرین دارد چراکه این امر سبب بالا رفتن کیفیت چمن مصنوعی می‌شود.

بخش غشایی چمن مصنوعی

لایه پوششی و غشا عامل مهمی در تعیین کیفیت چمن مصنوعی است. این لایه در واقع لایه محافظ محصول. این لایه تضمینی برای چسبیدن محکم الیاف و فیبرها به لایه زیرین است و میزان دوام چمن مصنوعی را مشخص می‌کند.

انتخاب چمن مصنوعی باکیفیت بر اساس کاربری

این موضوع درست که کیفیت چمن مصنوعی به موارد متعددی بستگی دارد، اما موضوع بسیار مهم دیگر این است که باید با نوع چمن مصنوعی برای استفاده در فضاهای مختلف آشنایی داشته باشید. تردد موضوع مهمی است که در انتخاب چمن مصنوعی اثر می گذارد. اگر کیفیت چمن مصنوعی بالا باشد، اما مناسب استفاده در فضاهای پرتردد نباشد، این چمن به زودی آسیب خواهد دید.

به طور مثال ورودی های مجتمع های مسکونی از اماکن پرتردد به شمار می روند که باید چمن مصنوعی مناسب برای فضاهای پرتردد در آنجا انتخاب شود. تراکم بالا و لایه زیره مستحکم دو عاملی هستند که برای استفاده از چمن مصنوعی در فضاهای پرتردد باید در نظر گرفته شوند.

در واقع، رعایت این نکات همراه با توجه به کیفیت چمن مصنوعی سبب می شوند که بتوانید بهترین استفاده از را چمن مصنوعی ببرید. اگر چمن مصنوعی را در فضای داخلی خانه مانند تراس و روف گاردن استفاده می کنید، می توانید چمنی با تراکم پایین انتخاب کنید. زیرا تردد در این فضاها زیاد نیست و نیازی نیست چمن متراکم باشد. همچنین، بهتر است در این فضاها الیاف بلندتر و لطیف تر باشند تا حس طبیعت را در محیط به وجود بیاورند.

انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

تابدین‌جا به موضوع کیفیت چمن مصنوع و عوامل موثر بر آن پرداختیم. گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای است که در زمینه فروش و نصب چمن مصنوعی در فضاهای مختلف تزیینی و ورزشی فعالیت دارد. شرکت چمنزار آماده است تا در مشاوره و بازدید رایگان از پروژه ها تمامی موارد مرتبط با چمن مصنوعی را به صاحبان پروژه اعلام کند و به آنها کمک کند بهترین تصمیم را برای انتخاب چمن مصنوعی بگیرند.

این گروه با توجه به کیفیت چمن مصنوعی، محصولاتی را به شما پیشنهاد می دهد که بهترین گزینه برای آن محیط هستند. درست است که در کنار چمن مصنوعی صفت مصنوعی قرار می گیرد، اما این محصول می تواند تغییرات زیادی را در فضا به وجود بیاورد. چمن مصنوعی می تواند حس لطفات و سرسبزی را در محیط ایجاد کند.

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo