روش هایی جالب برای ترمیم سوختگی چمن مصنوعی در باغ تالار

ترمیم سوختگی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یکی از محبوب‌ترین المان‌های تزئینی برای پوشش سطوح مختلف است که طول عمر و ماندگاری بالایی دارد و در مقایسه با چمن طبیعی، مقاومت بیشتری در برابر عوامل فیزیکی از خود نشان می‎دهد و کمتر دچار آسیب دیدگی خواهد شد. یک باور اشتباه که وجود دارد این است که چمن مصنوعی به دلیل ساختار الیاف و مقاومت بالا، نیاز به مراقبت و نگهداری ندارد.

در صورتی که گاهی اوقات برخی از نواحی چمن مصنوعی در اثر تردد، سوختگی یا عوامل فیزیکی دچار آسیب دیدگی و پوسیدگی می‎شود. در چنین شرایطی، تعویض نواحی آسیب دیده و ترمیم سوختگی چمن مصنوعی تنها راهکار پیش روی شما خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم تا یک راهنما کلی از عوامل و دلایل آسیب دیدگی چمن مصنوعی ارائه کنیم و بعد از به بررسی روش ترمیم چمن مصنوعی در باغ تالارها بپردازیم. بدین ترتیب از شما دعوت می‌نماییم تا اخر مطالب همراه ما باشید.

چمن مصنوعی باغ تالار

انواع آسیب دیدگی چمن مصنوعی در باغ تالارها

استفاده طولانی مدت از زمین چمن مصنوعی باعث می‌شود تا به مرور زمان، ظاهر آن تحت تاثیر قرار بگیرد. از طرف دیگر، برخی از اتفاق‌های پیش بینی نشده مانند کشیده شدن اجسام برنده و تیز بر روی چمن مصنوعی و یا تماس مستقیم برخی مواد آتش‌زا با الیاف این محصول باعث خواهد شد تا قسمتی از چمن مصنوعی آسیب ببیند و از زیبایی بصری آن کاسته شود.

براساس مطالب منتشر شده در وب‌سایت “turfix” مشاهده برخی عوامل و تغییرات ظاهری نشان دهنده آن است که زمان مناسب برای ترمیم سوختگی چمن مصنوعی یا تعویض قسمتی از آن فرار رسیده است. این عوامل و نشانه‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 1. گاهی اوقات متوجه می‌شوید که تردد و رفت و آمد بالا به باغ تالارها، بارش برف و باران شدید و یا قرار گرفتن وسایل سنگین باعث شده تا الیاف چمن مصنوعی به صورت خوابیده قرار بگیرند. در چنین مواردی، فرچه کشی صحیح چمن مصنوعی می‌تواند ایستایی را به الیاف چمن مصنوعی بازگرداند.
 2. احتمال دارد که چمن مصنوعی در امتداد یکی از درزها کشیده و یا جدا شود. خبر خوب این است که با استفاده از چسب مخصوص و نوار اتصال می‌توان نواحی جدا شده را مجددا به یکدیگر متصل کرد.
 3. همانطور که می‌دانید باغ تالارها یکی از پر رفت و آمدترین مکان‌ها هستند و ممکن است که گاهی اوقات در اثر بی‌احتیاطی، اجسام تیز و لبه دار بر روی چمن مصنوعی کشیده شوند و قسمتی از چمن سبز پاره شود. در صورت مشاهده پارگی و ایجاد شکاف در قسمتی از چمن مصنوعی باید در اسرع وقت با متخصصین تماس بگیرید تا قبل از گسترش پارگی، برای ترمیم نواحی آسیب دیده اقدام کنند.
 4. زیرسازی غیر اصولی و زهکشی ضعیف چمن مصنوعی باعث تجمع آب بر روی سطح چمن می‌شود و به مرور زمان احتمال کپک زدگی و پوسیدگی آن را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید با رفع انسداد مسیر تخلیه از تجمع آب پیشگیری کنید و یا از یک متخصص با تجربه مشاوره و کمک بگیرید.
 5. از دیگر آسیب‌های چمن مصنوعی، سوختگی و یا ذوب شدگی الیاف چمن مصنوعی در اثر حرارت، شعله‌های آتش یا مواد آتش زا است. برای مثال، افتادن یک ته سیگار می‌تواند الیاف چمن مصنوعی را بسوزاند و زیبایی ظاهری فصای سبز را تحت تاثیر قرار دهند. برای ترمیم سوختگی چمن مصنوعی باید یک تکه چمن مصنوعی سالم را جایگزین چمن مصنوعی سوخته کنید.

ترمیم چمن مصنوعی

فواید تعویض و ترمیم سوختگی چمن مصنوعی

با وجود آنکه دلایل بسیاری برای آسیب دیدن چمن‌های مصنوعی وجود دارد، در مطالب فوق اصلی‌ترین عوامل و علل را با یکدیگر بررسی کردیم. اکنون وقت آن است که به بررسی مزایا و فواید ترمیم چمن مصنوعی بپردازیم. لازم به ذکر است که بازسازی و ترمیم زمین‌های چمن مصنوعی یکی از تخصص‌های چمنزار است. تیم فنی این مجموعه قادر است تا در عرض چند روز، زیبایی و شکوه چمن مصنوعی را بازگرداند و ماندگاری فضای سبز شما را افزایش دهد.

به طور کلی، فواید و اهداف ترمیم چمن‌ مصنوعی در نواحی آسیب دیده به شرح زیر می‌باشد:

 • بهبود ایمنی زمین چمن مصنوعی
 • بازگردانی ویژگی‌ها و عملکرد اصلی چمن مصنوعی
 • افزایش زیبایی بصری چمن مصنوعی و فضای سبز
 • پیشگیری از گسترش نواحی آسیب دیده

مراحل ترمیم سوختگی چمن مصنوعی در باغ تالارها

به احتمال زیاد شما هم با تبلیغات ضد آتش و ضد حریق بودن چمن مصنوعی روبرو شده‌اید. سوالی که وجود دارد این است که آیا چمن مصنوعی در مقابل شعله‌های آتش مقاوم است؟

همانطور که می‌دانید چمن مصنوعی از پلیمرهای  پلاستیک مانند پلی پروپیلن و پلی اتیلن تهیه شده است و احتمال آتش گرفتن آن به طور ناگهانی وجود ندارد. با این وجود، برخی عوامل آتش زا می‌تواند باعث آسیب دیدگی این دسته از کفپوش‌های محبوب و ایمن شود. به همین خاطر قصد داریم تا در این بخش، مراحل ترمیم سوختگی چمن مصنوعی را خدمت شما ارائه دهیم.

روش و متد ترمیم چمن مصنوعی آسیب دیده به شرح زیر است:

۱- جداسازی چمن مصنوعی آسیب دیده

در مرحله اول باید قسمت‌ها و بافت‌هایی از چمن که دچار آسیب شده‌اند، با دقت و با استفاده از کاتر جدا شوند و در صورت نیاز، سطح زیرین آن مجددا آماده سازی یا زیرسازی شود. لازم به ذکر است که زیرسازی چمن مصنوعی در نواحی آسیب دیده الزامی است؛ زیرا تکه‌های جدید و سالم چمن قرار است بر روی این سطح نصب شود.

۲- جایگزین کردن چمن مصنوعی سالم

در مرحله بعد، از چمن مصنوعی آسیب دیده به عنوان یک الگو برای برش زدن چمن سالم استفاده می‌شود. سپس، الیاف چمن مصنوعی اطراف حفره‌ای که در چمن ایجاد شده است با استفاده از یک نوار چسب پوشانده خواهد شد و با استفاده از نوار اتصال و چسب مخصوص، برش چمن مصنوعی سالم درون حفره قرار می‌گیرد. در آخر، کمی فشار به چمن نصب شده وارد می‌شود تا  اتصال به درستی صوت بگیرد.

۳- زیباسازی الیاف چمن مصنوعی

در مرحله بعد از ترمیم سوختگی چمن مصنوعی باغ تالارها، نوار چسب از الیاف اطراف حفره جدا می‌شود و از مواد پر کننده و فیلرها برای استحکام بیشتر نواحی ترمیم شده استفاده خواهد شد. سپس، با فرچه کشی چمن مصنوعی یک سطح دلنشین و یکدست در فضای سبز شما به ارمغان می‌آید.

توجه داشته باشید که ترمیم سوختگی چمن مصنوعی و تعویض قسمت‌های آسیب دیده نیازمند مهارت و تخصص در این زمینه است و باید به گونه‌ای انجام شود که شکاف و یا درز در ظاهر چمن مصنوعی دیده نشود.

نکات مهم در زمان ترمیم چمن مصنوعی باغ تالارها

در هنگام ترمیم چمن مصنوعی باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. قطعه‌ای که قرار است جایگزین شود باید از نظر جهت بافت و ردیف بافت با چمن مصنوعی آسیب دیده یکسان باشد.
 2. چسب پلی اورتان باید به صورت یکنواخت بر روی نوار اتصال پخش شود.
 3. قبل از نصب و جایگزین کردن چمن مصنوعی جدید باید از هماهنگ بودن رنگ و تراز بودن ارتفاع الیاف هر دو چمن مطمئن شوید تا زیبایی بصری فضای سبز تحت تاثیر قرار نگیرد.

سوختگی چمن مصنوعی

ترمیم سوختگی چمن مصنوعی باغ تالارها توسط مجموعه چمنزار

همانطور که می‌دانید چمن مصنوعی مزیت‌های بسیاری دارد و به همین دلیل است که در سال‌های اخیر برای طراحی باغ تالارها و محوطه بیرونی ویلاها مورد استقبال و توجه قرار گرفته است. چمن مصنوعی از الیاف پلاستیکی خاص تهیه می‌شود و از دوام و ماندگاری بالایی در برابر عوامل بیرونی و فیزیکی برخوردار است. با این وجود، ممکن است که برخی از عوامل فیزیکی باعث آسیب دیدگی آن شود. برای مثال، یکی از رایج‌ترین آسیب‌های چمن مصنوعی در باغ تالارها، سوختگی الیاف این محصول در اثر تماس با مواد آتش‌زا است.

در صورتی که قصد ترمیم سوختگی چمن مصنوعی در باغ تالارها یا حیاط مجتمع‌های تجاری را دارید، می‌توانید با مجموعه چمنزار تماس بگیرید. این مجموعه با بیش از دو دهه فعالیت در حوزه طراحی انواع چمن مصنوعی باکیفیت و اجرا و نصب چمن مصنوعی ورزشی، تزئینی و چند منظوره در سطوح مختلف، در تلاش است تا بهترین خدمات را به هم‌وطنان عزیز ارائه دهد و از این طریق، گامی بزرگ در راستای گسترش فضای سبز شهری بردارد.

از دیگر برتری‌های مجموعه چمنزار می‌توان به ارسال محصول به تمام نقط کشور و ارائه خدمات پس از فروش اشاره کرد. برای مثال، در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید تنها با یک تماس در جهت رفع آن اقدام نمایید. همچنین، با وجود ضمانت نامه و گارانتی چند ساله این مجموعه دیگر نیاز نیست که نگران اقدامات هزینه‌بر برای ترمیم و یا تعویض چمن مصنوعی فضای سبز باشید.

مجموعه چمنزار رضایت مشتریان را اولویت کار خود قرار داده است و در تمامی مراحل اجرای چمن مصنوعی و ترمیم فضای سبز همراه هم‌وطنان عزیز خواهد بود.

6 دیدگاه برای “روش هایی جالب برای ترمیم سوختگی چمن مصنوعی در باغ تالار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo