چمن مصنوعی مدرسه افق قریب

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵

ویژگی­ های مثبت ماهونیا ۱۵ برای این کاربری:

  • ظاهر زیبا
  • تراکم بالا
  • الیاف نرم و لطیف
  • ضربه‌گیری و انعطاف پذیر بالا
  • قیمت مناسب

چمن مصنوعی مدل ماهونیا 25


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: پلی اتیلن

به زیبایی آنچه که در تصاویر می‌­بینید چمن مصنوعی ورزشی در حیاط افق قریب

این یک نمونه چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره است که در حیاط افق قریب شهر آذربایجان شرقی منطق هریس به اجرا درآمده این مدرسه خیرساز است و مشابه آن در شهرهای دیگر از جمله تهران و کیش و قزوین به اجرا درآمده­است.

اما بشنوید از عملکرد چمن مصنوعی ورزش چندمنظوره در حیاط مدرسه:

وقتی صحبت از چمن مصنوعی در حیاط مدرسه و نیازهای مسئولین آموزشی در خصوص این محصول می­‌شود دو عامل گسترش فضای سبز تفریحی و ورزشی با ایمنی بالا در اولویت هستند و چمن‌های مصنوعی ورزشی این چنینی هم گسترش دهنده فضای سبز در مکان آموزشی هستند و هم پوششی ایمن و مناسب برای بسیاری از ورزش‌های مدرسه و دلچسب و هیجان­‌انگیز برای دانش­‌آموزان در اصل جمن مصنوعی ورزشی ساختاری دارد که می‌­توان بر روی آن هم فوتبال بازی کرد و هم والیبال و تنیس.

چمن ورزشی تحمل چه چیزهایی را دارد:

گرما، سرما و تردد بالا از جمله عواملی است که یک چمن مصنوعی ورزشی استاندارد می­تواند تحمل کند در اصل الیاف این پوشش ورزشی تحمل گرمای C °۷۰ و سرمای تا منفی ۳۰ درجه را در حیاط مدارس که پرتردد نیز هستند دارد. (در کنار این اهمیت نگهداری و مراقبت از چمن مصنوعی بسیار مهم و اقتصادی است که در ادامه به آن پرداخته­‌ایم) به همین دلیل است که چمن‌های مصنوعی در اقلیم ایران جوابگو و کارآمد هستند.

 چمن مصنوعی ورزشی حیاط مدرسه افق قریب چه مشخصاتی دارد؟

نام چمن مصنوعی انتخاب شده برای این پروژه ورزشی مدرسه‌ای ماهونیا است. این چمن مصنوعی با عرض‌های ۲ و ۴ متر با ارتفاع الیاف ۲۵ میل تولید می‌­شود اینجا باید گفت آنچه که بسیاری از چمن مصنوعی ورزشی با ارتفاع ۵۰ میل به خاطر دارند صرفا مربوط به نوع فوتبالی این محصول می‌­شود که نمی­توان از آن استفاده ورزشی کرد در اصل چمن مصنوعی مدل ماهونیا به سبت یک چمن فوتبالی ارتفاع کوتاه‌تر و تراکمی برتر دارد که این باعث می‌­شود این نوع چمن مصنوعی از به کارگیری متریال‌های پرکننده سیلیس و گرانول بی­‌نیاز باشند به این معنی که چمن‌های مصنوعی ورزشی و مدرسه به استفاده از گرانول‌های دانه‌­بندی شده مشکی‌­رنگ نیازی ندارد و انعطاف­‌پذیری آنها با حجم بالای الیاف تامین و تایید شده ­است.

 روش اجرای چمن مصنوعی ورزشی مدل ماهونیا در حیاط مدرسه افق قریب چگونه بود؟

به طور کلی اگر بگوییم چمن مصنوعی ورزشی در حیاط مدرسه به دو طریق انجام می­شود ابتدا به عنوان پوشش­‌دهنده کل سطح حیاط که هم برای زنگ تفریح و هم زنگ ورزش مورد استفاده است و روش دیگر اجرا در یک بخش از حیاط به شکل یک مستطیل جدا شده فقط برای منظور ورزشی که در تصاویر زیر هر دو شکل به نمایش گذاشته شده

چمن مصنوعی مدرسه مهر آسا چمن مصنوعی مدرسه افق قریب

تصاویر این نمونه کار گویای این است که مدیران این مدرسه یک بخش جداگانه از حیاط را برای این منظور در نظر گرفته‌­اند که لازم بود این بخش با اجرای یک کادر بتنی به متراژ حدود ۲۵×۱۵ متر از بخش‌های دیگر مجزا شود این کادر بتنی فضای مناسبی را برای اجرای چمن مصنوعی ورزشی ایجاد می­‌کند و این اصولی­تر از اجرای کل حیاط مدرسه می­‌باشد.

جداول اینجا باعث می­‌شوند چمن مصنوعی امن بمانند و لبه‌­های آنها در معرض پاخوردن‌ها نباشد.

قیمت چمن مصنوعی ورزشی (در سال ۱۳۹۹)

انواع چمنهای مصنوعی قیمت‌های متفاتی دارند اما نوع ورزشی آنها که برای حیاط مدرسه متفاوت است از حدود متری ۱۴۰۵ هزار تومان شروع می‌­شود که قیمت حدود ۲۵هزار تومان از این قیمت شامل اجرای آن با متعلقاتی چون ژئوتکس-سیلیس- نوار اتصال- چسب پلی­اورتان می­شود. این قیمت اعلام شده در سال ۱۳۹۹ برای چمن مصنوعی ورزشی مدل ماهونیا معتبر است. در هنگام عقد قرارداد با مسئولین آموزشی ورزشی مواردی چون حمل و نصب چمن مصنوعی به طور شفاف عنوان می‌­شود تا از بروز هرگونه اشتباه جلوگیری به عمل آید.

روش مراقبت از چمن مصنوعی در مناطق سردسیر

اجرای این چمن مصنوعی در فصل تابستان انجام شده اما باید گفت این منطقه زمستانهای بسیار سردی دارد که گاهی نمی‌­توان عملیات نصب چمن مصنوعی را در این فصل و در این مناطق انجام داد. یک نکته قابل توجه باری انتخاب چمن مصنوعی در مناطق سردسیر برررسی کامل این محصول و استانداردهای آن می‌­باشد. چمن مصنوعی انتخابی برای این پروژه توان و مقاومت سرمایشی تا ۳۰ درجه سانتی­‌گراد را خواهد داشت. همچنین به مسئولین این مدرسه گفته شده تا هنگام بارش برف روی چمن مصنوعی این اطمینان را داشته­ باشند که هیچ آسیبی به آن وارد نخواهد شد فقط لازم است پس از قطع شدن باران سطح آن را به جهت مایل شدن الیاف پارو بزنند.

این در صورتی است که سطح چمن مصنوعی یخ نزده باشد. در این صورت از پاروزدن اجتناب شود تا برف و یخ به خودی خود آب شوند و از سطح محو شوند این راهکار باعث می­شود چمن مصنوعی شما در سرما و برودت هوا آسیبی نبیند.در کنار این استفاده از کاور قبل از بارش برف با بررسی هواشناسی توصیه می­‌شود. این کاورها شبیه به کاورهای ترانزیت هستند و در اسناف مربوط به این حرف قابل فروش می­باشد.

روش نظافت چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورشی نیاز به شستشو ندارد. در اصل شستشو دهنده­‌های چمن مصنوعی ورشی در طبیعت برف و باران هستند. اما اگر مشاهده کردید سطوح چمن مصنوعی ورزشی کدر یا مات شده می­‌توانید با استفاده از دستگاه واترجت یا کارواش آن را شستشو دهید. این دستگاه‌ها به طوری آب و باد را با هم سیلک می‌­کنند که سطح چمن مصنوعی هم جارو می­‌شود و هم شستشو.

طول عمر چمن مصنوعی ورزشی

تردد و حجم بهره‌­بری مهمترین عوامل تاثیرگذار بر طول عمر چمن مصنوعی ورزشی هستند باید دقت شود که همیشه و هر ساعت از این محصول استفاده نشود. ساعت‌هایی که نباید از چمن مصنوعی ورزشی استفاده شوند ساعات سیار گرم روز هستند که حتی ممکن است استفاده از چمن مصنوعی ورزشی در این ساعات به سلامت قلب و عروق به دلیل گرم شدن کف پاها آسیب بزند.

با این حال طول عمر چمن مصنوعی ورزشی حدود ۷ سال برآورد شده­است که در این بین شاید به ترمیم احتیاج شود ترمیم چمن مصنوعی بسیار آسان و قابل انجام است. درباره ترمیم چمن مصنوعی ورزشی باید گفت ممکن است این پوشش ورزشی در نقاط پرتردد پس از گذشت ۳ یا ۴ سال آسیب ببیند که نیاز به تعویض آن بخش وجود داشته ­باشد.

عملیات تعویض نقاط آسیب دیده به صورت قطعه­‌ای با استفاده از نوار سیمینگ تیپ و چسب پلی­اورتان قابل انجام است.

در کنار این توصیه می‌­شود برای نگهداری از چمن مصنوعی ورزشی از دستگاه فرچه و عملیات فرچه‌­زنی کمک گرفته­شود این دستگاه الیاف چمن مصنوعی را پس از یک دوره استفاده شاداب می­‌کند.

به زیبایی آنچه که در تصاویر می‌­بینید چمن مصنوعی ورزشی در حیاط افق قریب این یک نمونه چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره است که در حیاط افق قریب شهر آذربایجان شرقی منطق هریس به اجرا درآمده این مدرسه خیرساز است و مشابه آن در شهرهای دیگر از جمله تهران و کیش و قزوین به اجرا […]