چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل دایمند

ویژگی های مثبت مدل ورنال برای این کاربری:

۱-استحکام

۲-زیبایی

۳-نور خورشید را بازتاب میدهد

۴-کمترین میزان پرتوی فرابنفش را جذب میکند

۵-دمای ۵۰ درجه سانتیگراد نیز نمیتواند باعث سُستی و تغییر شکل در الیاف شود.

پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: نیم لوزی نیم بیضی

پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز

چمن مصنوعی مدل دایمند به دلیل ویژگی های مناسب برای اماکن پرتردد، اولین گزینه انتخابی جناب آقای تهرانی مدیر مجموعه مدارس کارآموز، در پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز، بود. انتظار مدیران مدارس از چمن مصنوعی حیاط مدرسه آن چیزی است که گروه چمن مصنوعی چمنزار سعی کرده در پروژه های چمن مصنوعی خود به کار ببرد و چمن دایمند از جمله چمن هایی است که برای استفاده در حیاط مدارس پیشنهاد می شود. ویژگی های این چمن به شرح زیر هستند:

  • مقاومت و سختی بالا در برابر کوبش و نیروهای سایشی
  • سطح چمن مصنوعی می‌بایست توان تحمل ترددهای سنگین حیاط مدرسه را داشته باشند

سطح چمن مصنوعی اجرا شده در حیاط مدرسه کارآموز به دو دلیل مقاوم بود: ابتدا استفاده از چمن مصنوعی با الیاف دارای دیتکس (وزن الیاف) بالا  و دوم اجرا با متریال پر کننده سیلس.

توضیح دیتکس نخ چمن مصنوعی یا وزن الیاف

ساختار چمن مصنوعی استفاده شده در پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه ای کارآموز با یک چمن مصنوعی تزئینی کاملاً متفاوت بود. الیاف چمن‌های مدرسه ۴۰% وزن بالاتری به نسبت یک چمن مصنوعی تزئینی دارند. به عنوان مثال، چمن مصنوعی مدل دایمند وزن الیافش ۱۳۲۰۰ است که به نسبت چمن مصنوعی مدل صدف ساخت همین کمپانی دارای ۶۰۰۰ هزار گرم در ۱۰۰۰۰ هر متر است و باعث می شود طول وزن بالاتری داشته باشد.

استفاده از ماسه سیلیس برای حجم دهی به الیاف چمن مصنوعی در پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز

متریال پرکننده سیلیس یا شن سیلیکا به الیاف چمن مصنوعی تزریق می­‌شوند تا حالتی ۹۰ درجه بین الیاف به وجود آید. این عملیات به بالا رفتن مقاومت سطح زمین چمن مصنوعی در برابر تردد کمک می­‌کند. ماسه سیلیکا ماسه معدنی است و آلودگی­‌هایی را که گرانول­‌ها دارند، با خود به همراه ندارد.گرانول­‌ها دانه‌ های مشکی رنگی هستند که برای حجم دادن به الیاف چمن مصنوعی فوتبال ۵۰ میل استفاده می‌­­شوند.  اما ماسه سیلیکا سفید رنگ است و ابعادی  به اندازه یک میلی متر در یک میلی متر دارد

خط کشی سفید در چمن مصنوعی

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که خط کشی­‌ های سفیدی که در سطح زمین چمن مصنوعی به کار می روند از چه جنسی هستند؟ گاهی این خط کشی‌­ها از جنس چمن اما با رنگ سفید هستند و گاهی هم چون امکان بافت چمن با خط کشی سفید وجود ندارد این خطوط با رنگ سفید انجام  می­‌شوند.

 متأسفانه خط کشی ­هایی که با رنگ سفید  انجام می­شوند به دلیل سایش در برابر تردد پس از یک ماه از سطح چمن مصنوعی محو میشوند. تنها رنگی که ماندگاری بالاتری دارد رنگ پلی اورتان است. خط کشی­های ایجاد شده در پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه ای کارآموز نیز با استفاده از رنگ سفید صورت گرفته است.

خدمات پس از فروش به پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز

گارانتی پوسیدگی و تغیر رنگ چمن مصنوعی  به مدت پنج سال با احتساب این که عمر مفید چمن مصنوعی دایمند در حیاط مدرسه ۷ سال است به صاحب پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز اعطا شد. همچنین، یکی دیگر از خدمات پس از فروش که شرکت چمنزار  به مدارس ارائه می‌­دهد ( این خدمات شامل مدرسه کارآموز نشد)  ۳ سال خدمات ترمیم و نگهداری است که شامل سه دوره فرچه زنی و تزریق مجدد سیلیس در یک دوره یک ساله است.

قیمت چمن مصنوعی دایمند در پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز

چمن مصنوعی مدل دایمند گرانترین چمن مصنوعی مدرسه ­‌ای بافته شده از الیاف کارخانه تنکاته هلند است ( که در پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز به کار رفته است.  در زمستان سال ۹۸ هر متر مربع ۲۱۰ هزار تومان با اجرای کامل به همراه تمامی متعلقات بود. این قیمت برای کاربری مدارس شامل یک تسهیلات پرداخت ۴ ماهه نیز می ‌­شود در این شرایط ۳۰% به عنوان پیش پرداخت دریافت می شود و الباقی طی۴ فقره چک یک ماهه دریافت می­ گردد.

پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز چمن مصنوعی مدل دایمند به دلیل ویژگی های مناسب برای اماکن پرتردد، اولین گزینه انتخابی جناب آقای تهرانی مدیر مجموعه مدارس کارآموز، در پروژه چمن مصنوعی هنرستان فنی و حرفه­‌ای کارآموز، بود. انتظار مدیران مدارس از چمن مصنوعی حیاط مدرسه آن چیزی است که گروه چمن مصنوعی چمنزار سعی […]