پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل فیروزه

ویژگی های مثبت مدل فیروزه برای این کاربری:

۱‏-‏ رنگ زیبا برای محیط بازی کودکان ‏

۲-‏ ضربه گیری بالا ‏


ویژگی های منفی مدل فیروزه برای این کاربری:

۱-‏ درجه نرمی کم

پروژه مدرسه اتیسم


ارتفاع چمن: ۱۱ میلی متر

الیاف چمن: تخت ساده

نصب و اجرای پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم

پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم یکی از پروژه های تاثیر گذار شرکت چمنزار است که نشان دهنده حسن سلیقه و توجه مسئولین مدراس خاص به دانش آموزانشان است. در این پروژه از چمن مصنوعی مدل فیروزه استفاده گردید و همین امر سبب شد حس خاصی در محیط مدرسه تداعی پیدا کند. چمن مصنوعی فیروزه با رنگ سبز و انرژی بخشی که داشت توانست به دانش آموزان اتیسم کمک کند بهتر با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند و این موضوع در رشد شناختی دانش آموزان اهمیت زیادی دارد.

ویژگی های چمن مصنوعی فیروزه

یکی از دلایلی که سبب شد چمن مصنوعی فیروزه در پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم انتخاب گردد رنگ سبز و پر انرژی آن است. رنگ سبز چمن مصنوعی فیروزه زیبایی بصری خاصی را در محیط به وجود می آورد و سبب می شود حس طبیعت در محیط جاری باشد. یکی دیگر از ویژگی های چمن مصنوعی فیروزه تراکم بسیار بالای آن بود و نیروی فشار و کوبش به سطح چمن آسیب وارد نمی کند. این چمن قدرت ضربه گیری بالایی دارد و اگر دانش آموزان بر روی این چمن زمین بخورند به دست و پایشان آسیب وارد نمی شود.

چمن مصنوعی برای کودکان اتیسم ایده آل است!

همانطور که می دانید بیماری اتیسم یکی از بیماری های حادی است که مانع از برقراری ارتباط کودکان با دنیای بیرون می شود. همین امر کودکان را به دنیای شخصی شان فرو می برد و باعث می شود آنها کودکان منزوی و گوشه گیر باشند. یکی از مواردی که می تواند تاثیر مستقیمی در ارتباط آنها بگذارد طبیعت است. با توجه به این موضوع که در فضاهای شهر امکان دسترسی به محیط های طبیعی وجود ندارد، چمن مصنوعی می تواند به خوبی فضای طبیعت را تداعی کند و به این دانش آموزان کمک نماید ارتباط بهتری با دنیای بیرون برقرار کنند.

[aparat id=”K5BO6″]

 روش شستشو چمن در پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم

یکی از دغدغه های اصلی مسئولین پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم در مورد نحوه شستشو بود. با توجه به این موضوع که کودکان مبتلا به اوتیسم از شرایط خاص روحی و ذهنی رنج می برند توجه به نظافت اهمیت بسیار زیادی دارد. شرکت چمنزار به مسئولین پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم پیشنهاد داد که از دستگاه واتر جت برای تمیز کردن این چمن استفاده کنند. دستگاه واتر جت آب را با هوا ترکیب می کند و به صورت پودری بر روی سطح چمن می ریزد. این امر سبب می شود تا کثیفی از لایه های زیرین چمن مصنوعی خارج شود. همچنین، بهتر است بدانید که الیاف چمن مصنوعی آنتی باکتریال هستند و امکان رشد آلودگی ها بر روی الیاف چمن مصنوعی وجود ندارد.

آیا در چمن مصنوعی مدرسه اتیسم از لایه ژتوتکس استفاده شد؟

برای نصب این چمن ابتدا زیرسازی های مناسب صورت گرفت و پس از آن لایه ژئوتکس بر روی زمین نصب گردید و پس از آن چمن مصنوعی با استفاده از نوارهای چسب مخصوص به سطح لایه ژئوتکس متصل شد. این لایه انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالا می برد و این موضوع برای دانش آموزان مدرسه اهمیت بسیار زیادی دارد.

شرکت چمنزار، شرکتی پیشرو در نصب و اجرای چمن مصنوعی مدارس

شرکت چمنزار همواره تلاش کرده است تا چمن مصنوعی را در فضای مدارس نصب کند و حس طبیعت را برای دانش آموزان تداعی کند. این امر نقش بسیار مهمی در رشد شناختی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دارد. در پایان پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم، مسئولین این پروژه رضایت کاملی از نحوه انجام کار داشتند و این موضوع برای شرکت چمنزار بسیار ارزشمند است. شرکت چمنزار به صاحبان این پروژه ۲۴ ماه گارانتی ارائه داد تا به آنها اطمینان دهد کیفیت چمن و روش اجرا کاملا اصولی است.

نصب و اجرای پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم پروژه چمن مصنوعی مدرسه اتیسم یکی از پروژه های تاثیر گذار شرکت چمنزار است که نشان دهنده حسن سلیقه و توجه مسئولین مدراس خاص به دانش آموزانشان است. در این پروژه از چمن مصنوعی مدل فیروزه استفاده گردید و همین امر سبب شد حس خاصی در محیط