چمن مصنوعی صحرا در حیاط مدرسه سفارت ایتالیا

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل صحرا

ویژگی های مثبت مدل صحرا برای این کاربری:

۱-‏‏ استفاده از الیاف تنکاته هلند

۲- تناسب فوق العاده بین ارتفاع و تراکم الیاف

۳- ضربه‌پذیری بالا


ویژگی های منفی مدل صحرا برای این کاربری:

ندارد

چمن مصنوعی صحرا

چمن مصنوعی صحرا در حیاط مدرسه سفارت ایتالیا

گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های خود موفق به نصب چمن مصنوعی مدرسه ایتالیایی در منطقه فرمانیه تهران گردید. متراژ این پروژه ۲۶۵ متر بود. گروه چمنزار، پیشتر، دو پروژه نصب چمن مصنوعی در حیاط‌ مدارس سفارت ایتالیا انجام داده بود. سپس کارفرما تصمیم گرفت برای حیاط مدرسه دبستان و پیش دبستان خود نیز از چمن مصنوعی استفاده کند. در این پروژه از چمن مصنوعی صحرا استفاده گردید. این چمن، چمن چند منظوره زمین بازی است و قدرت ضربه گیری بالایی دارد. در نتیجه کودکان می‌توانند در حیاط مدرسه به راحتی بازی کنند و از بودن در این محیط لذت ببرند.

ورزش‌های تنیس، والیبال، ورزش‌های گروهی و نرمش‌های صبحگاهی را بر روی این چمن می‌توان انجام داد. با توجه به این موضوع که رنگ سبز از لحاظ روانشناسی نیازی به تمرکز ندارد و سبب به وجود آمدن حس آرامش می‌شود، کودکان در برهه حساس پیش دبستانی و دبستانی می‌توانند از ویژگی‌های مثبت چمن مصنوعی بهره ببرند.

ویژگی‌های چمن مصنوعی صحرا برای نصب در حیاط مدرسه سفارت ایتالیا

ارتفاع الیاف در چمن مصنوعی صحرا به ۲۵ میلی‌متر می‌رسد و همین امر این چمن را در رده چمن‌های مصنوعی با الیاف متوسط قرار می‌دهد. جنس نخ الیاف این چمن فیبلریت است، در نتیجه مقاومت و انعطاف پذیری الیاف این چمن بسیار بالاست و برای استفاده در فضاهای پرتردد مانند حیاط مدرسه توصیه می‌شود. طول عمر این محصول حدود ۷ تا ۸ سال است. این چمن جز محصولات non-infill است. چمن‌های non-infill به محصولاتی گفته می‌شود که نیازی به مواد پرکننده (فیلرها) مانند سیلیس برای پرکردن فضاهای خالی ندارند.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول قیمت بسیار مناسب آن است. اگر بخواهیم به ویژگی‌های چمن مصنوعی صحرا برای انتخاب در حیاط مدرسه سفارت ایتالیا نگاهی کلی داشته باشیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تراکم بالا
  • دوام زیاد
  • طول عمر بالا
  • قیمت مناسب

روش نصب چمن مصنوعی صحرا در حیاط مدرسه ایتالیایی‌ها

حیاط این مدرسه آسفالت بود و جز سطوح نفوذ ناپذیر به شمار می‌رود. بنابراین باید آبروهایی برای خروج آب از روی سطح چمن در زمین تعبیه شود و یا شیبی مناسب بر روی سطح زمین به وجود بیاید تا در صورت بارش برف و باران آب بروی سطح چمن مصنوعی باقی نماند. گروه چمنزار پس از بررسی حیاط مدرسه ایتالیایی‌ها به این نتیجه رسید که این زمین دارای شیب مناسب است و هرگز آب بر روی سطح آن باقی نمی‌ماند. در نتیجه نیازی به تعبیه آبرو بر روی زمین وجود نداشت.

برای نصب این چمن ابتدا لایه ژئوتکس بر روی سطح زمین پهن گردید. این لایه انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالا می‌برد. سپس لایه‌های چمن مصنوعی صحرا بر روی این لایه نمدی شکل (ژئوتکس) قرار گرفتند و با استفاده از نوار سمینگ تیپ و چسب پلی اورتان به یکدیگر متصل شدند. با توجه به این موضوع که این مدرسه در منطقه فرمانیه تهران است و جز مناطق سردسیر به حساب می‌رود، این چسب کاملا در برابر رطوبت و سرما مقاوم است و آسیبی به آن وارد نمی‌شود.

روش شستشو چمن مصنوعی صحرا در حیاط مدرسه سفارت ایتالیا

گروه چمنزار به مسئولین این مدرسه استفاده از دستگاه واترجت را برای شستشوی چمن مصنوعی پیشنهاد داد. این دستگاه، دستگاهی شبیه به جارو برقی است که آب را با هوا ترکیب می‌کند و به صورت پودری بر روی سطح چمن مصنوعی می‌ریزد. از این دستگاه برای تمیز کردن وسایل دیگر در مدرسه نیز می‌توان استفاده کرد.

قیمت چمن مصنوعی صحرا

برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی صحرا و انواع دیگر چمن مصنوعی می‌توانید به سایت فروشگاه چمنزار وارد شوید.

ضمانت چمن مصنوعی صحرا در حیاط مدرسه سفارت ایتالیا

شرکت چمنزار برای چمن مصنوعی صحرا در حیاط مدرسه سفارت ایتالیا ۳۶ ماه گارانتی ارائه داد. البته ذکر این موضوع حائز اهمیت است که الیاف این محصول بسیار باکیفیت هستند و هیچ­گاه زودتر از موعد گارانتی خود نیاز به ترمیم و یا تعویض پیدا نمی‌کنند. با این وجود این گارانتی شامل تمامی مشکلات از جمله پوسیدگی، تغییر رنگ الیاف، جدا شدن بافت، و باز شدن درزها می‌شود.

نصب و اجرای انواع چمن مصنوعی را از چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار با سالیان زیاد تجربه در زمینه نصب و اجرای چمن مصنوعی در خدمت شماست تا مشاوره‌های لازم را برای خرید و نصب انواع چمن مصنوعی در حیاط مدارس در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات تخصصی بیشتر در مورد انواع چمن مصنوعی می‌توانید به سایت فروشگاه چمنزار وارد شوید. این گروه، پس از فروش و نصب چمن مصنوعی، آموزشهای لازم را در مورد نگهداری و تمیز کردن چمن مصنوعی مانند به طور رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

چمن مصنوعی صحرا در حیاط مدرسه سفارت ایتالیا گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های خود موفق به نصب چمن مصنوعی مدرسه ایتالیایی در منطقه فرمانیه تهران گردید. متراژ این پروژه ۲۶۵ متر بود. گروه چمنزار، پیشتر، دو پروژه نصب چمن مصنوعی در حیاط‌ مدارس سفارت ایتالیا انجام داده بود. سپس کارفرما تصمیم گرفت برای […]