باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی

باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی

افسانه‌های رایج در مورد چمن مصنوعی

چمن مصنوعی از زمان ورودش به بازار تا به حال توانسته است تحولاتی عظیم در زمینه زیباسازی محیط به وجود بیارود و  به حل بحران‌های محیط زیست مانند بحران کم‌ آبی کمک کند. این محصول نزدیک به ۵۰ سال است که در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. در ابتدا مشکلاتی نظیر جمع شدن آب بر روی چمن مصنوعی سبب بروز نارضایتی‌هایی در میان کسانی شد که از این محصول استفاده می‌کردند. اما با رفع این مشکلات این کالا توانست جایگاه خود را در میان مصرف کنندگان پیدا کند.

یکی از ویژگی‌های مهم چمن مصنوعی عدم نیاز به نگهداری و مراقبتهای خاص است. مطالعات نشان داده‌اند سالیانه ۴۰ درصد آب صرف آبیاری فضای سبز می‌شود. این مقدار با توجه به این موضوع که دنیا در بحران کم‌آبی قرار دارد مقدار زیادی است. اما چمن مصنوعی با حفظ طراوت و زیبایی محیط نیاز به آبیاری ندارد و همین امر کمکی بزرگ به محیط زیست است.

همچنین رنگ سبز چمن مصنوعی سبب آرامش فکری می‌شود و از بروز استرس جلوگیری به عمل می‌آورد. تمامی این موارد سبب شده‌اند که چمن مصنوعی به کالایی لوکس و منحصر به فرد برای استفاده در محیط تبدیل شود. در این میان افسانه‌هایی در مورد چمن مصنوعی وجود دارند که سبب شده‌اند بسیاری از افراد در مورد تهیه این محصول دچار تردید شوند. در اینجا به باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی می‌پردازیم. در پایان، باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی را کنار می‌گذارید و برای استفاده از این محصول خاص در محیط اطراف خود تصمیم می‌گیرید.

باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی را بشناسید!

شناخت باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی به شما کمک می‌کند تا تصمیم درستی برای خرید این کالا بگیرید و بتوانید بهترین استفاده را از این محصول در محیط و فضای اطراف خود داشته باشید. در ادامه به معرفی این افسانه‌ها می‌پردازیم:

باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برای کودکان ایمن نیست!

یکی از باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی این است که این محصول برای کودکان خطرناک است و امکان بروز حساسیت در کودکان وجود دارد. بسیاری از افراد نگران هستند که چمنهای مصنوعی حساسیت زا باشند. اما بهتر است بدانید در ساخت این محصولات از هیچ ماده حساسیت زایی استفاده نشده است و در نتیجه هیچ گونه حساسیتی در اثر استفاده از این محصولات رخ نمی دهد.

حتی فیلرهایی که در این محصولات مورد استفاده قرار می گیرند همگی ایمن هستند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر کودک شما از آلرژی خاصی رنج می‌برد،  استفاده از چمن مصنوعی برای محیط‌ اطرف از جمله اتاق کودک بسیار مفید است. زیرا شما می‌توانید طبیعت را بدون وجود گرده‌های حساسیت زا به درون اتاق او ببرید!

یکی دیگر از باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی این است که این محصولات سمی هستند. اما باید بدانید که چمن های مصنوعی نیازی به سم پاشی ندارند و به راحتی قابل شسشتشو هستند. همچنین، از هیچ ماده سمی در ساخت آنها استفاده نشده است. در نتیجه استفاده از چمن مصنوعی هرگز تهدیدی برای سلامتی کودکان به شمار نمی‌رود.

چمن مصنوعی شامل مواد ضد باکتری است که از رشد باکتری‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد. مطالعات نشان داده‌اند که باکتری‌ها می‌توانند در بسیاری از سطوح رشد کنند. اما چمن مصنوعی یکی از سطوحی است که امکان رشد باکتری در آن وجود ندارد و همین امر سبب شده است این محصول به محصولی مناسب برای کودکان تبدیل شود. لطفا به باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی توجه نداشته باشید.

باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی مضر است!

یکی دیگر از باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی آسیب این محصولات به حیوانات خانگی است. اما در همین جا به شما اعلام می‌داریم که استفاده از چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی بهتر از چمن طبیعی است. حیوانات خانگی از جمله سگها در فضاهای آزاد ادرار می‌کنند. ادرار این حیوانات شامل مقدار زیادی نیتروژن است و می‌تواند ریشه چمن طبیعی را نابود کند. به همین دلیل اگر از چمن طبیعی استفاده می‌کنید، دایما باید بذر پاشی انجام دهید تا آن نقاطی را که در اثر ادرار حیوانات خانگی از بین رفته‌اند، ترمیم کنید.

اما اگر حیوانات بر روی چمن مصنوعی ادرار کردند به راحتی می‌توانید آن را بشویید و هیچ‌گونه آسیبی به چمن وارد نمی‌شود. همچنین حیوانات خانگی عادت دارند زمین را بکنند و چاله حفر کند همین امر سبب می‌شود چمن آسیب ببیند و حیوان نیز کثیف شود و این کثیفی را به داخل خانه بیاورد. اما امکان کندن در چمن مصنوعی وجود ندارد و دیگر حیوانات شما کثیف نمی‌شوند. در واقع چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی محیط را به فضایی بهتر برای شما و حیوان خانگی‌تان تبدیل می‌کند.

چمن مصنوعی گرما را در خود نگاه می‌دارد و محیط را گرم می‌کند!

یکی دیگر از باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی که سبب بروز نگرانی‌های زیادی می‌شود ایجاد گرمای زیاد در محیط است. بهتر است بدانید که این ادعا افسانه‌ای بیش نیست و هرگز در واقعیت این موضوع صدق نمی‌کند. الیاف چمن مصنوعی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان گردش هوا در آن وجود دارد، همچنین جنس این الیاف هرگز سبب جذب گرما نمی‌شود. در مناطقی که گرمای هوا بالاست توصیه می‌شود مقدار آب بروی چمن مصنوعی ریخته شود، این کار سبب گردش هوا و خنکی محیط می‌شود. پس دیگر نگران این موضوع نباشید!

طراحی سازگار با محیط زیست

چمن مصنوعی به محیط زیست آسیب وارد می‌کند!

آسیب چمن مصنوعی به محیط زیست یکی از باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی است که نشان دهنده عدم شناخت درست  این محصول است. بهتر است بدانید چمن مصنوعی یکی از بهترین محصولات برای حفظ محیط زیست است. زیرا این چمن طول عمر بالایی دارد و نگهداری از آن دشوار نیست. برای نگهداری از چمن مصنوعی نیاز به سم‌پاشی و استفاده از کود شیمیایی ندارید. کودشیمیایی به محیط زیست آسیب وارد می‌کند، همچنین اگر این ماده وارد زندگی انسانها شود، سبب بروز بیماریهای خطرناکی می‌شود. در کنار این موارد، این چمن نیاز به آبیاری ندارد. با توجه به اینکه دنیا در بحران کمبود آب وجود دارد این ویژگی منحصر به فرد اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی بالاست!

آیا این موضوع که قیمت چمن مصنوعی بالاست را باید یکی از باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی بدانیم یا خیر؟ بسیاری از افراد خود را از خرید این محصول لوکس و منحصر به فرد محروم کرده‌اند، تنها به این دلیل که فکر می‌کنند هزینه خرید این محصول و یا هزینه نصب آن بسیار بالاست. قیمت چمن مصنوعی مانند هر محصول دیگری متنوع است. اگر تا به حال تجربه‌ای در خرید این محصول نداشته‌اید بهتر است بدانید خرید چمن مصنوعی به راحتی خریدهای دیگر شماست و قیمت آن نیز قابل پرداخت و مدیریت است.

در مورد خرید چمن مصنوعی با آگاهی کامل تصمیم بگیرید!

هرگز اجازه ندهید باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی بر تصمیم خرید شما اثر بگذارند. شما می‌توانید با استفاده از چمن مصنوعی در محیط خانه و محیط کاری تحولی شگرف در زمینه طراحی فضا و زیباسازی محیط به وجود بیاورید.

انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

تابدین‌جا به معرفی باورهای اشتباه در مورد چمن مصنوعی پرداختیم. اکنون باید برای تهیه این محصول اقدام کنید. گروه چمنزار انواع چمن مصنوعی را با مناسب‌ترین قیمت در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید از مشاوره‌های رایگان این مرکز در خصوص طراحی فضای خانه و محل کار بهره ببرید.

چگونه چمن مصنوعی را خریداری کنیم؟

برای خرید این محصول از شرکت چمنزار می‌توانید به یکی از دو روش زیر اقدام کنید:

  • خرید از وب سایت: تمامی محصولات چمنزار بر روی وب سایت این شرکت موجود هستند. شما می‌توانید وارد سایت این شرکت بشوید با انتخاب گزینه خرید و پرداخت از طریق درگاه بانکی محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در عرض یک هفته محصول را درب منزل تحویل بگیرید.
  • خرید تلفنی: شما به راحتی می‌توانید با تیم چمنزار تماس بگیرید و مشاوره‌های رایگان خرید را از تیم فروش این مرکز دریافت کنید. سپس اقدام به خرید محصول مورد نظر بکنید.

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *