ترمیم چمن فوتبال

ترمیم چمن مصنوعی فوتبال

با ظهور چمن مصنوعی در ۵۰ سال اخیر تحولی عظیم در زمینه پوشش سطوح ورزشگاه‌ها به وجود آمده است. این چمن را می‌توان در تمامی شرایط آب و هوایی به کار برد و نگهداری از آن دشوار نیست. همچنین با توجه به بحران کمبود آب، این چمن نیازی به آبیاری ندارد. در نتیجه بسیاری از کارشناسان ورزشی بر لزوم استفاده از چمن مصنوعی فوتبال تاکید می‌ورزند. در این مقاله قصد داریم به موضوع ترمیم چمن مصنوعی فوتبال بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای ترمیم چمن مصنوعی فوتبال تصمیم بگیرید.

چه زمانی چمن مصنوعی فوتبال به ترمیم نیاز دارد؟

این سوالی است که بسیاری از افراد می‌پرسند. قبل از پاسخ به این سوال به موضوع مهمی اشاره می‌کنیم. چمن مصنوعی فوتبال از آن دسته چمن هایی است که زیر فشار فیزیکی زیادی دارد و همین امر سبب می‌شود که این چمن در مقایسه با چمن مصنوعی تزیینی زودتر به ترمیم نیاز داشته باشد. بنابراین باید از چمن مصنوعی به خوبی مراقبت کنید و در صورت مشاهده اولین آثار آسیب‌دیدگی برای ترمیم چمن مصنوعی فوتبال اقدام کنید.

این چمن معمولا بعد از دو سال نیاز به ترمیم دارد. البته این امر به میزان استفاده و شدت آسیب‌دیدگی الیاف چمن بستگی دارد! اگر میزان استفاده از این چمن زیاد است، بعد از یک سال این چمن باید ترمیم شود. به این ترمیم، ترمیم اولیه چمن مصنوعی فوتبال گفته می‌شود.

برای ترمیم اولیه چمن مصنوعی فوتبال، ابتدا چمن مصنوعی با استفاده از دستگاه مخصوص فرچه زده می‌شود و سپس سیلیس و گرانول به چمن اضافه می‌شود. اینکار سبب می‌شود که الیاف این چمن دوباره حالت ایستایی به خود بگیرند. اما بعد از ۳ و یا ۴ سال، ترمیم چمن مصنوعی فوتبال دیگر پاسخگو نخواهد بود و این چمن باید در نقاط پرتردد مانند محوطه جریمه و مراکز زمین تعویض گردد. زیرا الیاف به دلیل فشار فیزیکی زیاد در این نقاط دچار پوسیدگی و ساییدگی می‌شوند.

گاهی شدت آسیب دیدگی به حدی بالاست که لایه زیرین چمن نمایان می‌شود.اما جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و چمن مصنوعی شما هنوز استوک نشده است بلکه می‌توان با ترمیم و یا تعویض نقطه‌ای بخش‌هایی که دچار پارگی و یا سایش زیاد شده است را ترمیم کرد. انجام این اقدام توسط گروه اجرایی شرکت چمنزار برای بسیاری از زمین‌های فوتبال انجام می‌گیرد و شما نیز می‌توانید از خدمات این مجموعه برای ترمیم چمن نقاط آسیب‌دیده خود استفاده کنید.

ترمیم چمن فوتبالی

در نظر داشته باشید که خرابی‌های نقطه‌ای با استفاده از رنگ خود چمن مصنوعی و ارتفاعی همسان با الیاف چمن شما انجام خواهد شد .اگر پس از ترمیم شاهد تفاوت رنگی قسمت قدیمی و جدید شدید نگران نباشید! این تفاوت رنگ به دلیل نو بودن چمن مصنوعی ترمیم شده با قسمت قدیمی آن است که پس از حدود دو هفته قرارگیری در محیط و بهره‌برداری مجدد از آن، رنگ چمن مصنوعی ترمیمی با نقاط قدیمی یکسان خواهد شد.

در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که چمن مصنوعی فوتسال زودتر از چمن مصنوعی فوتبال نیاز به تعویض دارد. زیرا این زمین تقریبا ۱۰ برابر کوچکتر از زمین فوتبال است و نیروهای کوبشی بیشتری به سطح  چمن وارد می‌شوند و همین امر به چمن آسیب وارد می‌کند.

تزریق مجدد سیلیس و گرانول: پس از یک تا دو سال بهره‌برداری از چمن مصنوعی بعضا مشاهده می‌شود که سیلیس تزریق شده به چمن مصنوعی ته نشین شده و از میزان سیلیس سطح چمن کاسته می‌شود در این هنگام می‌بایست عملیات سیلیس پاشی روی چمن مصنوعی دوباره انجام گیرد. شرکت چمنزار در کنار سایر فعالیت‌های خود  این خدمت را نیز به بهره‌برداران چمن مصنوعی ارائه می‌کند که از این عمل با عنوان شارژ سیلیس و گرانول و فرچه‌زنی یاد می‌شود که انجام آن با بهره‌گیری از دستگاه فرچه‌زنی صورت می‌گیرد.

ترمیم چمن فوتبال

سیلیس و گرانول چیست؟

در قسمت ترمیم چمن مصنوعی فوتبال و تعویض چمن مصنوعی فوتبال به سیلیس و گرانول اشاره کردیم. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که سیلیس و گرانول چه چیزی هستند. سیلیس و گرانول  مواد پرکننده‌ای هستند که برای استحکام بیشتر الیاف چمن مصنوعی و کمک به دفع بهتر آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از این مواد در چمن‌های مصنوعی پرتردد رواج دارد، اما گاهی برای استفاده در چمن مصنعی تزیینی نیز پیشنهاد می‌شود.

تعویض چمن مصنوعی فوتبال

بعد از انجام ترمیم چمن مصنوعی فوتبال نیاز به تعویض این چمن می‌رسد. مراحل تعویض چمن مصنوعی فوتبال به شرح زیر است:

    زیرسازی: در این مرحله، چمن مصنوعی در نقاطی که آسیب دیده است از چمن جدا می‌شود. سپس سطح زیرین چمن، در صورتی که نیاز به بازسازی داشته باشد، بازسازی می‌شود. اگر سطح زیرین شن باشد، شن را می‌کوبند و اگر آسفالت و یا بتون باشد و آسیب دیده باشد، آن را درست می‌کنند.

    برش چمن: در این مرحله نقاط آسیب دیده چمن مصنوعی شناسایی و اندازه‌گیری می‌شوند. سپس چمن مصنوعی جدید با توجه به اندازه‌های بدست آمده برش داده می‌شود.

    تعویض چمن: در این مرحله، برش‌های چمن مصنوعی در محل گذاشته می‌شوند و درزها با استفاده از چسب سمینگ تیپ بهم متصل می‌شوند. دقت داشته باشید که اینکار باید توسط تیم متخصص و حرفه‌ای صورت گیرد که درزها را به طور کامل بپوشانند و شکل ظاهری چمن حفظ شود.

    تزریق سیلیس و گرانول: در مرحله آخر به تمامی سطح زمین به ازای هر یک مترمربع ۲۲ کیلوگرم سیلیس و ۷ کیلوگرم گرانول اضافه می‌شود. سپس سطوح قدیمی و جدید چمن فرچه می‌خورند تا ظاهری یک دست بر روی چمن به وجود آید.

ترمیم خط‌کشی‌های چمن مصنوعی فوتبال: خط‌کشی زمین فوتبال یا با استفاده از رنگ آمیزی انجام می‌گیرد و یا به صورت بافت سفید در کارخانه خط کشی می‌شود. در صورتی که خط‌کشی‌ها به صورت رنگ‌آمیزی انجام شده باشد به مروز زمان نقاط خط‌کشی شده ساییده شده و رنگ آن پاک می‌شود که مجددا باید رنگ آمیزی شود و اگر خط کشی به صورت بافت باشد هم ممکن است برخی مواقع قسمت خط کشی دچار خوردگی‌های بیشتری نسبت به سایر نقاط چمن مصنوعی و بافت سبز آن داشته باشد که در این مواقع می‌توان به وسیله قلمو رنگ آمیزی انجام داد و یا بافت سفید خط کشی آن را تعویض کرد.

استفاده از رنگ مناسب خط کشی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است به همین منظور شرکت چمنزار برای خط‌کشی زمین فوتبال از رنگ پلی‌اورتان سفید رینگ استفاده می‌کند چرا که معمولا رنگ های پلی‌اورتان ماندگاری بالاتری نسبت به سایر رنگ‌های موجود در بازار دارند.

 تمیز کردن چمن با واترجت: در این مرحله چمن با استفاده از دستگاه واترجت تمیز می‌شود.

دستگاه واترجت چیست؟

دستگاه واترجت دستگاهی است که برای تمیز کردن چمن مصنوعی در ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحی این دستگاه به گونه‌ای است که آب را با فشار زیاد  بر روی سطح چمن می‌ریزد و همین امر سبب می‌شود که آلودگی از روی سطح چمن از بین برود.

دستگاه فرچه زنی چیست؟

دستگاه فرچه زنی دستگاهی است که برای ترمیم چمن مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه دارای یک فرچه بزرگ در قسمت جلو دستگاه است که بر روی الیاف چمن کشیده می‌شود. برای ترمیم چمن مصنوعی فوتبال، دستگاه فرچه زنی را برخلاف جهت الیاف می‌کشیم. در این صورت الیاف حالت ایستایی و عمودی به خود می‌گیرند. اینکار به افزایش طول عمر چمن مصنوعی کمک زیادی می‌کند.

دستگاه فرچه زنی

نصب تابلوی نگهداری از چمن مصنوعی در زمین‌های ورزشی

مجموعه ورزشی چمنزار در راستای رسالت خود در امر مسئولیت‌های اجتماعی که حفظ و نگهداری از زمین‌های ورزشی است تابلوی نگهداری از چمن مصنوعی در زمین‌های ورزشی را در زمین‌های چمن مصنوعی نصب خواهد کرد تا استفاده کنندگان زمین چمن‌های مصنوعی بتوانند با روش‌های استفاده و نگهداری آن آشنا شوند.

ترمیم چمن فوتبال

ترمیم انواع چمن مصنوعی ورزشی

چمن‌های مصنوعی ورزشی مانند تنیس، پدل و گلف نیز گاها نیازمند ترمیم هستند. ترمیم‌هایی نظیر محل‌های آسیب‌دیده و سوخته، پارگی‌ها، درزهای باز شده و… که در این حالت چمن‌ها به صورت نقطه‌ای و تکه‌ای قابل ترمیم و یا تعویض هستند. اگر صاحب یک زمین تنیس، پدل و گلف هستید و چمن شما دچار آسیب‌دیدگی شد نگران نباشید! تیم حرفه‌ای چمنزار تمامی اقدامات لازم برای نوسازی و بهسازی چمن مصنوعی ورزشی را برای شما انجام خواهد داد.

ترمیم چمن مصنوعی فوتبال و تعویض چمن مصنوعی فوتبال را از چمنزار بخواهید!

ترمیم و تعویض چمن مصنوعی کار دشوار و پیچیده‌ای نیست. ابتدا خودتان تلاش کنید با مطالب گفته شده چمن مصنوعی ترمیم کنید اگر نتوانستید با ما تماس بگیرید. مشتریان گروه چمنزار می‌توانند در صورت بروز مشکل از طریق صفحه تماس با چمنزار ما را مطلع کنند. همچنین مشتریان جواب سوالات خود را در رابطه با ترمیم یا ‏تعویض چمن مصنوعی یا هرگونه اتفاق احتمالی دریافت کنند.

در نظر داشته باشید شما یک گارانتی معتبر چمن مصنوعی از شرکت ‏چمنزار دارید.‏ تیم اجرایی چمنزار برای بازسازی و ترمیم چمن مصنوعی از پروژه شما بازدید به عمل خواهد آورد  و اطلاعات کاملی درباره نحوه بازسازی و بازیابی چمن مصنوعی اعلام خواهد کرد و آموزش‌های لازم را برای نگهداری از چمن مصنوعی ورزشی فوتبال ارائه خواهد کرد.

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo