مقایسه چمن مصنوعی تک بافت و چند بافت

چمن مصنوعی تک بافت و چند بافت

چمن مصنوعی تک بافت و چند بافت

چمن مصنوعی کالایی لوکس و منحصر به فرد است که استفاده از آن در چند سال اخیر بسیار رایج شده است. این محصول تغییر زیادی را در تزیین فضاهای مختلف به وجود آورده است و حس طبیعت را در محیط تداعی می‌کند. از چمن مصنوعی می‌توان در کاربری‌های مختلفی از جمله حیاط خانه‌ها و مدارس، مهدکودک‌ها، روف گاردن‌ها، باغ ویلاها، ویترین مغازه‌ها، تراس خانه‌ها و اتاق خواب کودک استفاده کرد.

تنواع کاربری این محصول نشان می‌دهد که چمن مصنوعی محصولی مناسب برای ورود به محیطی است که ما زندگی می‌کنیم و از آن لذت می‌بریم. کارشناسان این حوزه پیشنهاد می‌دهند بهتر است قبل از خرید این محصول اطلاعات خود را در مورد چمن‌های مصنوعی و ویژگیهای آنها بالا ببرید تا بتوانید خرید درستی داشته باشید و از خرید خود لذت ببرید. در این مقاله قصد داریم به مقایسه ی چمن مصنوعی تک بافت و چند بافت بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای خرید چمن مصنوعی تصمیم بگیرید.

بافت در چمن مصنوعی به چه معناست؟

منظور از بافت در چمن مصنوعی الیافی است که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. برای درک بهتر این موضوع بهتر است چمن مصنوعی را مانند یک فرش تصور کنید که تار و پودر آن در هم تنیده می‌شوند تا فرش به وجود آید. در روند تولید چمن مصنوعی از تعدادی سوزن استفاده می‌شود که رشته‌های فیبری الیاف را در پشت پارچه قرار می‌دهند. در این روند ممکن است از یک یا چند نوع الیاف استفاده شود. تعداد الیافی که در تولید چمن مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند نوع بافت این محصول را مشخص می‌کنند. چمن‌های مصنوعی تک بافت، دو بافت، سه بافت و یا چهار بافت هستند!

چمن مصنوعی تک بافت

در چمن مصنوعی تک بافت تنها از یک نخ تک رنگ استفاده می‌شود. این محصولات رنگ یک دستی دارند و تراکم آنها نسب به چمن‌های مصنوعی چند بافت کمتر است. این محصولات جلوه سبز و بهاری‌تری نسبت به سایر محصولات دارند.

چمن مصنوعی ماهونیا 15چمن مصنوعی چند بافت (دو بافت، سه بافت، چهار بافت)

در تولید چمن مصنوعی گاهی از چند نوع الیاف استفاده می‌شود تا این محصولات به مدل‌های چمن طبیعی پاییز و یا تابستان نزدیک شوند. در چمن مصنوعی چند بافت علاوه بر استفاده از یک نخ تک رنگ که رنگ اصلی چمن را تشکیل می‌دهد، از نخ‌های دیگری نیز استفاده می‌شود. به طور مثال در چمن مصنوعی دو بافت یک نخ به عنوان رنگ اصلی انتخاب می‌شود و نخ دیگری با رنگی متفاوت در کنار آن به کار می‌رود تا ظاهری طبیعی‌تر به چمن بدهد.

خرید نوروزی چمن مصنوعی

مثال مناسبی از چمن‌های چند بافت چمن مصنوعی پاییزه است که ویژگی‎های ظاهری چمن طبیعی پاییزی را تداعی می‌کند. در بافت این چمن  سه رنگ سبز، زرد و سبز تیره کار رفته‌اند. به همین دلیل وقتی به این چمن نگاه می‌اندازید به یاد پاییز می‌افتید.

چمن مصنوعی وندا 700

در واقع چمن‌های مصنوعی چند بافت ظاهری مشابه به مدلهایی دارند که در طبیعت می‌بینیم.

مقایسه چمن مصنوعی تک بافت و چند بافت برای کاربری تراس

در این روزها استفاده از چمن مصنوعی در تراس و بالکن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چمن مصنوعی زیبایی خاصی را به محیط می‌بخشد و تماشای آن لذت منحصر به فردی را در انسان به وجود می‌آورد. چمن مصنوعی تک بافت جلوه بهاری دارد، به همین دلیل بسیاری از افراد به استفاده از این نوع چمن تمایل زیادی دارند. بسیاری از کارشناسان این حوزه بر این عقیده هستند که استفاده از چمن مصنوعی تک بافت در تراس و بالکن بهتر از استفاده از چمن مصنوعی چند بافت است.

دلیل این امر این است که شستشوی چمن مصنوعی تک بافت بسیار راحتر است. زدودن گرد و غبار از روی چمن مصنوعی تک بافت به سرعت صورت می‌گیرد و شستشوی آن با  مواد شوینده بسیار آسان است. به همین دلیل استفاده از این چمن برای کسانی که به تمیزی اهمیت زیادی می‌دهند ، بسیار مناسب است. از طرفی دیگر اگر می‌خواهید بر روی چمن مصنوعی از صندلی و یا میز استفاده کنید، چمن مصنوعی دوبافت توصیه می‌شود. زیرا چمن مصنوعی چند بافت در مقایسه با چمن مصنوعی تک بافت مقاومت بیشتری دارد و پایه صندلی آسیب کمتری را به آن وارد می‌کند.

بسیاری از افراد تمایل دارند برای زیبایی بیشتر حیاط و یا باغ ویلاها از چمن مصنوعی فضای بین سنگ استفاده کنند. نوع بافت در این نوع کاربری نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. برای استفاده از چمن مصنوعی در کاربری بین سنگ، چمن در لایه‌های باریکی بریده می‌شود. همانطور که بدان اشاره کردیم تراکم چمن مصنوعی تک بافت در مقایسه با چمن مصنوعی چند بافت کمتر است. اگر تراکم چمن مصنوعی کم باشد و در لایه‌های باریک بریده شود بر زیبایی محصول اثر می‌گذارد و دیگر زیبایی آن به چشم نمی‌آید.

اما تراکم چمن مصنوعی چند بافت بالاست و وقتی در لایه‌های باریک بریده می‌شود  و در بین سنگ قرار می‌گیرد جلوه زیبایی پیدا می‌کند. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند که چمن مصنوعی سه بافت ۲۵ تا ۳۵ میلی‌متر برای کاربری بین سنگ بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo