مقایسه چمن مصنوعی ارزان با گران

مقایسه چمن مصنوعی ارزان با گران

در این مقاله سعی شده تا با مقایسه میان چمن مصنوعی ارزان و گران شما به انتخابی دقیق‌تر در خرید چمن مصنوعی با کیفیت بالا دست یابید. با توجه به اجرای چمن مصنوعی به منظور ایجاد فضای سبز در منزل و یا فضای سبز در شهرها باید از دید سرمایه‌گذاری به خرید چمن مصنوعی نگاه شود چرا که در انتخاب چمن مصنوعی کیفیت محصول برای استفاده هر چه بهتر در مدت زمان بهره‌برداری و طول عمر آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در کنار توجه به کیفیت الیاف چمن مصنوعی کیفیت زیره آن نیز باید مد نظر قرار گیرد در صورتی که چمنی ارزان تهیه کنید که از کیفیت الیاف و زیره مناسبی برخوردار نباشد نمی‌تواند رضایت‌مندی شما در مدت زمان استفاده را جلب نماید.

مجموعه چمنزار با توجه به سابقه طولانی در امر نصب و اجرای چمن مصنوعی از چمن هایی برای مشتریان خود استفاده می‌کند که فارغ از ارزان یا گران بودن آن از کیفیت بالای محصول برخوردار باشد. در همین راستا، این مجموعه در سایت چمن مصنوعی خود بخشی را با عنوان محصولات در دو بخش تزئینی و ورزشی ایجاد کرده است. در این بخش تمامی چمن‌های مصنوعی با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای روز دنیا و در قیمت‌های متنوع عرضه می‌شود و شما می توانید بسته به بودجه مد نظر خود، چمن مصنوعی خریداری کنید.شما با مراجعه به این بخش می‌توانید ویژگی‌های چمن‌‌های مصنوعی را ملاحظه کنید و دلیل گران یا ارزان‌بودن آن‌ها را طبق ویژگی‌های محصول و مقایسه آن با دیگر چمن ها پیدا کنید.

مقایسه چمن مصنوعی ارزان با گران

بررسی قیمت چمن مصنوعی ارزان یا گران

روزانه تماس‌های تلفنی فراوانی با گروه چمنزار برقرار می‌شود و سوالات گوناگونی پیرامون فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت چمن مصنوعی و دلایل مناسب بودن چمن مصنوعی گران از سوی مخاطبان مطرح می‌گردد. آنچه که از سوی کارشناسان ما در پاسخ به این پرسش ها توضیح داده می‌شود، در دو بخش ویژگی‌های فیزیکی و زیبایی شناختی قابل تقسیم بندیست.

ویژگی های فیزیکی:

 •  ارتفاع و تراکم الیاف
 • دیتِکس فیلامنت
 • جنس
 • شکل و ساختار فیلامنت
 • کیفیت لایه بکینگ (زیره)
 • ماندگاری و دوام در برابر نور خورشید و شرایط آب و هوایی
 • نحوه نظافت و شست و شو
 • نحوه مدیریت و خروج آب بارش
 • میزان نرمی، لطافت و انعطاف پذیری و …

مشاهده مدل‌های مختلف چمن مصنوعی ارزان. ویژگی‌های زیبایی شناختی:

 • ترکیب رنگ بندی
 • نحوه بازتاب نور و درخشش
 • تغییر رنگ با تغییر زاویه نور و دید، پُرپشت یا تُنُک دیده شدن و …

چمن مصنوعی ارزان بهتر است یا چمن مصنوعی گران؟

تمامی این ویژگی‌ها مستقیماً نوع کاربرد چمن مصنوعی را تعیین می کنند و آن را برای وظیفه ای خاص ایده آل و برای وظیفه ای دیگر نامناسب می‌نماید. باید توجه داشت که کلّیه این عوامل، نقش و تأثیر خاص و جداگانه‌ای بر روی قیمت نهایی چمن مصنوعی می‌گذارند. نمی‌توان یک عامل را به تنهایی مسئول تغییرات شگرف در قیمت دانست. چمن مصنوعی ارزان یا گران مسئاله این است!

هرچه ارتفاع چمن بیشتر باشد چمن مصنوعی ارزان یا گران می‌شود؟

به عنوان مثال ارتفاع الیافِ بیشتر لزوماً به منزله بالاتر بودن قیمت نسبت به چمنی دیگر با ارتفاع الیاف کمتر نمی باشد. همین اتفاق در حالت معکوس نیز دیده می شود و طبیعتاً این وضعیت در مورد ویژگی تراکم و دیتکس(وزن الیاف) نیز صادق میباشد.

نکته حائز اهمیت در مورد ۳ فاکتور ارتفاع، تراکم و دیتِکس این است که ما صرفاً با اعدادی بر روی کاغذ مواجه هستیم که مقایسه ساده و ابتدایی میان اعداد ارائه شده برای مدل‌های مختلف با یکدیگر، اولین اشتباهی است که خریداران انجام می‌دهند و این مسئله به تصمیم گیری‌های نادرستی منتحی می‌شود. چمن مصنوعی محصولی است بسیار تخصصی به گونه‌ای که تشخیص کیفیت در بخش‌های مختلف آن مثل بکینگ (لایه‌ی زیرین)، دیتِکس (وزن الیاف)، کیفیت مواد اولیه الیاف، کیفیت در برش الیاف و بسیاری موارد دیگر تنها از عهده کارشناسان مجرّب و متخصص بر می‌آید.

بنابراین اگر فروشنده‌ای قصد سوءاستفاده از این موضوع را داشته باشد و یا به نیّت افزایش سود، چمن مصنوعی گران را پیشنهاد بدهد قطعا بنا به بالا بودن شاخصه کیفیت نخواهد بود که این موضوع سبب گمراه شدن خریداران می‌گردد.

چمن مصنوعی گران یا ارزان

تاثیر کاربرد در قیمت چمن مصنوعی

برای روشن شدن این موضوع توجه شما را به یک مثال ساده جلب می نماییم؛ یک خودروی شهری مدرن و سریع را در نظر بگیرید که به جدیدترین امکانات ایمنی، رفاهی و سرگرمی مجهز می‌باشد. سرنشینان این خودرو از بالاترین سطح آسایش و رضایت در محیط‌های شهری و جاده برخوردار هستند. ولی آیا همین خودرو در محیط‌های برون شهری و شرایط سخت بیابانی و کوهستانی، گزینه مورد نظر شما برای انتخاب می‌باشد؟ قاعدتاً خیر. با درک این واقعیت ساده در می‌یابیم که در مسیر انتخاب چمن مصنوعی مناسب، آیتم هزینه دارای کمترین اهمیت و اُلویت می‌باشد و پس از سنجش و ارزیابی ویژگی‌های دیگر، باید به سراغ بودجه مورد نظر رفت.

چرا چمن مصنوعی گرانتر لزوماً بهترین چمن نیست؟

تاثیر کشور سازنده و برند در قیمت چمن مصنوعی

این مورد می‌تواند به صورت حقیقی و مجازی بر روی قیمت تمام شده موثر باشد. در مورد چمن‌های تولید داخل کشور،به دلیل وارداتی بودن متریال اولیه تولید، عواملی نظیر نرخ برابری ارز، تعرفه‌های گمرکی و هزینه‌های حمل و نقل از خط تولید در کارخانه تا مراکز عمده توزیع و پس از آن به انبارهای دپو، مستقیماً بر روی قیمت چمن مصنوعی اثر می‌گذارد.

کشور سازنده چمن مصنوعی

درمورد چمن های وارداتی نیز، به دلیل پایین بودن درجه اهمیت و نیاز این کالا در داخل کشور، تعرفه های گمرکی بالا و قوانین و ضوابط سخت گیرانه واردات سبب می‌شود چمن مصنوعی گران‌تر شود. مرجع تامین چمن مصنوعی، یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث در زمینه قیمت گذاری و نحوه ارائه خدمات پس از فروش می باشد. در مقالات آینده، به تاریخچه چمن مصنوعی در جهان و کشورهایی پیشگام و قدرتمند در صنعت این محصول می‌پردازیم. بنابراین هنگام خرید چمن مصنوعی ابتدا خواسته‌های خود را به صورت کامل با یک کارشناس چمن مصنوعی مطرح کرده و از راهنمایی‌ها کمال استفاده را ببرید.

در پایان باید گفت تنها چیزی که به شما برای انتخاب یک چمن مصنوعی مناسب کمک می‌کند، اطلاعات بالای شما از چمن مصنوعی و آشنایی به اجزای مهم و تاثیرگذارآن می باشد.

برای یک انتخاب مناسب، آگاهانه تصمیم گیری کنید و بدون دلیل دست به خرید چمن مصنوعی گران تر نزنید.

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo