چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال چقدر باید باشد و چه ویژگی هایی دارد؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال یا همان مینی فوتبال

این مطلب در مورد ابعاد چمن مصنوعی فوتسال است و  بدون شک پرکاربردترین کاربری چمن مصنوعی به شمار می رود. چمن مصنوعی فوتسال با توجه به ابعاد کوچکتر زمین در مقایسه با زمین های استاندار ویژگی های خاصی دارد. بازی فوتسال طرفداران بی شماری را در سرتاسر جهان به خود اختصاص داده است به گونه ای که اگر فضای موجود ۳۷۵متر باشد، می توان یک زمین کوچک را در ابعاد(۲۵×۱۵) راه اندازی کرد. در صورتی که ابعاد زمین چمن مصنوعی فوتبال استاندارد به مراتب بیشتر از ابعاد چمن مصنوعی فوتسال است و نیاز به فضای بیشتر و صرف هزینه های بسیار بالاتر دارد بنابراین در فصای شهری تعداد فضاهای چمن مصنوعی فوتسال به مراتب بیشتر از زمین های چمن مصنوعی فوتبال استاندارد است.

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

تعداد بازیکنان در بازی فوتسال

تعداد بازیکنان در یک زمین فوتسال ۱۰ نفر در قالب دو تیم ۵ نفری است که در برخی از زمین های فوتسال که بالای ۱۵۰۰ متر مساحت دارند به ۱۴نفر در دو تیم ۷ نفری افزایش پیدا می کند.

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

زمین فوتسال در چه فضاهایی قابل راه اندازی است؟

همانطور که ابتدای این متن به آن اشاره کردیم، با توجه به این موضوع که ابعاد چمن مصنوعی فوتسال در مقایسه با فوتبال کمتر است، به سادگی می توان زمین های کوچک را نیز به این بازی اختصاص داد. چمن مصنوعی فوتسالی می تواند در یک مدرسه کوچک و یا حتی در یک حیاط و ویلای شخصی اجرا شود و تاثیر به سزایی بر کیفیت فضا بگذارد.

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

اجرای زمین چمن مصنوعی فوتسال و نکاتی درمورد زیر سازی

به غیر از تفاوت ابعاد چمن مصنوعی فوتسال و فوتبال استاندارد از نظر اجرایی و ساختاری تفاوت بسیار ناچیزی بین چمن های فوتبالی و فوتسالی وجود دارد که عمده آن مربوط به زیر سازی این دو گروه کاربری است. زیرسازی پروژه های فوتسال تا متراژ ۱۵۰۰ متر به روش زیرسازی سخت(بتون،آسفالت و…) با یک شیب بندی مناسب قابل اجراست، اما در صورتی که پروژه های فوتبالی در ابعاد۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰متری با این روش اجرا شود، در زمان بارندگی دچار تله ی آب خواهیم شد در نتیجه پروژه های فوتبالی با سیستم un bound اجرا می شود تا بتواند زهکش بسیار مناسب را جهت عبور آب باران تا ۵۰ لیتر در دقیقه فراهم کند و از ایجاد تله ی آب برروی سطح چمن جلوگیری کند.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی مناسب برای فوتسال چقدر است؟

پس از تعیین ابعاد چمن مصنوعی فوتسال موارد دیگری باید مد نظر قرار گیرند. تفاوت دیگر که به انتخاب کارفرما بستگی دارد بحث ارتفاع الیاف چمن مصنوعی است که در زمین چمن فوتسال بین ۴۰ تا ۵۰ است اما برای پروژه های استاندارد فوتبالی که قرار است مسابقات بزرگ و رسمی در آن ها برگزار شود ارتفاع الیاف چمن مصنوعی ۶۰ میلیمتر خواهد بود.

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

اما دسته ای دیگر از چمن های مصنوعی وجود دارند که به آن ها چمن مصنوعی چند منظوره گفته می شود و می توان در صورتی که پروژه ی فوتسال در یک فضای شخصی و یا حتی در محیط مدرسه اجرا شود نقش کارآمد تری را ایفا کند. این دسته از چمن های مصنوعی دارای الیاف مستحکم با دیتکس (وزن الیاف) بالا ساخته شده و به صورت تزئینی بافت می شود و به دو صورت دو بافت و تک بافت موجود است. اگر چمن های دو منظوره به صورت نیمه اسپورت (به همراه نمد ژئوتکستایل،سیمینگ تیپ،سیلیس)اجرا شود، به جرات می‌توان گفت کارایی به مراتب بالاتری برای محیط مدارس و فضای باز شخصی به نسبت چمن های تخصصی فوتبالی خواهد داشت. پس می‌توان گفت از گزینه‌های کارآمد برای پروژه چمن‌مصنوعی فوتسال در مدارس و فضاهای باز شخصی چمن‌های چندمنظوره خواهد بود.

برای زمین چمن مصنوعی فوتسال چه مدلی پیشنهاد می شود؟

چمن های متعددی وجود دارند که برای اجرا در زمین چمن مصنوعی فوتسال پیشنهاد می شوند، برخی از چمن های پر طرفدار به شرح زیرند:

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

هزینه ساخت زمین فوتسال با چمن مصنوعی

تا بدین جا در مورد ابعاد چمن مصنوعی فوتسال صحبت کردیم، اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که هزینه ساخت زمین فوتسال با چمن مصنوعی چقدر است. ساخت زمین فوتسال با چمن مصنوعی به موارد مختلفی بستگی دارد که هر یک از این موارد نقش بسیار مهمی را در تعیین قیمت بازی می کنند. بنابراین، اگر قصد دارید که چمن مصنوعی را در زمین نصب کنید باید این موارد را در نظر داشته باشید و بودجه مناسب را برای آن در نظر بگیرید.

آماده سازی زمین

بهتر است بدانید برای اینکه بتوانید چمن مصنوعی فوتسال را نصب کنید باید زمین را آماده سازید. اگر زمین به درستی نصب نشود، آب بر روی زمین جمع می شود و همین امر باعث ایجاد تله آب می شود و بازیکنان دیگر نمی توانند به خوبی بر روی این چمن بازی کنند. زیر سازی زمین شامل ایجاد شیب مناسب در زمین است. شیب زمین باید به گونه ای طراحی شود که آب را از روی سطح چمن مصنوعی انتقال دهد و در نتیجه دیگر تله آب بر روی سطح زمین به وجود نمی آید. زیرسازی زمین یک کار تخصصی و مهندسی است و افراد متخصص باید از زمین بازدید نمایند و پس از آن برای ایجاد شیب مناسب تصمیم گیری کنند. در نتیجه شما پس از تعیین ابعاد چمن مصنوعی فوتسال باید این مورد را در نظر بگیرید.

انتخاب چمن مصنوعی

پس از آنکه هزینه ایجاد شیب در زمین پرداخته شد، نوبت به انتخاب چمن می رسد. انواع چمن مصنوعی برای نصب در زمین فوتسال وجود دارند که هزینه آنها از متری ۱۵۸ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ آغاز می شود. در نتیجه، اولین قدم این است که ابعاد زمین را مشخص کنید و سپس چمن مصنوعی مورد نظر خود را انتخاب کنید و پس از آن قیمت نهایی را محاسبه کنید. به همین دلیل شما باید دید کلی نسبت به پروژه داشته باشید تا بتوانید هزینه آن را به صورت تقریبی بدست آورید.

موار دیگری که بر هزینه ساخت زمین فوتسال اثر می گذارند!

همانطور که متوجه شده اید تعیین ابعاد چمن مصنوعی فوتسال اولین قدم برای احداث یک زمین فوتسال است. پس از آن باید قدم به قدم برای تجهیز کردن فضا قدم بردارید. مواردی که در ادامه مطرح می شوند بر هزینه احداث زمین فوتسال اثر می گذارند. این موارد به شرح زیر هستند:

 • پس از آنکه زمین خود را راه اندازی کردید، به صندلی تماشاچیان نیاز دارید تا بتوانید فضایی مشابه به ورزشگاه های بزرگ را درست کنید.
 • بنابراین، این موضوع را باید مد نظر قرار دهید و فضای درستی را برای تماشاچیان در نظر بگیرید.
 • اگر زمین فوتسال شما در فضای باز است شما به حصار نیاز دارید تا بتوانید زمین ورزشی را محصور کنید.
 • این موضوع به حفظ امنیت و جداسازی ورزشکاران از تماشاچیان کمک می کند و امنیت را در محیط بالا می برد.

 

موارد دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید برای تجهیز فضا به زمین فوتسال خود اضافه کنید. شما می توانید این کار را در طول زمان انجام دهید و نیاز نیست تمامی هزینه را یک جا بکنید، زیرا ممکن است فشار مالی بر روی شما شدید شود و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. تعیین ابعاد چمن مصنوعی فوتسال اولین قدم است. قدم های دیگر را به آرامی و با توجه به بودجه خود بردارید.

دنیای چمن مصنوعی بسیار گسترده و متنوع است و انتخاب صحیح یک محصول برای یک پروژه به اطلاعات بالایی نیاز دارد به گونه ای که ممکن است برای یک کاربری به خصوص یک چمن مصنوعی بسیار گران قیمت بدترین گزینه ی ممکن تلقی شود بنابراین برای یک انتخاب خوب و مناسب از نظرات کارشناسان مجرب غافل نشوید. برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی فوتسال با کارشناسان فروش چمنزار تماس بگیرید: ۵٧٧٣٢-٠٢١

نظرات کاربران

۴ دیدگاه

 • سیدمحمد آقایی خانقاه گفت:

  سلام وقت بخیر در مورد طراحی زمین چمن مصنوعی سرپوشیده به ابعاد چهل در سی میخاستم بنده رو راهنمایی فرمایید ممنون و تشکر

  • عاطفه رضاخواه گفت:

   سلام جناب آقایی. خیلی ممنون که شرکت چمنزار رو برای انجام پروژه‌تون انتخاب کردید.
   اطلاعات تماستون رو فرستادیم برای همکاران بخش فنی تا چند دقیقه دیگه باهاتون تماس می‌گیرند 🙂

 • احمد سیدکریمی گفت:

  با سلام امکان قرار دادن شیب در طول زمین وجود دارد چون طول زمین ما در ۳۰ متر ۴۰ سانتیمتر
  شیب دارد

  • عاطفه رضاخواه گفت:

   سلام دوست عزیز، ممنون که شرکت چمنزار رو انتخاب کردید
   معمولا زمین های فوتبالی شیب بندی از چند طرف انجام میشه هم عرضی هم طولی قابلیت انجام داره ولی باز باید پرسید زمین چند در چنده. لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۵۷۷۳۲ داخلی ۱۰۲ تماس بگیرید تا همکارانمون در بخش ورزشی بیشتر راهنماییتون کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

*