تزیین حیاط خانه با چند ایده ساده!

تزیین حیاط

وقتی به حیاط خانه خود نگاه می‌کنید چه چیزی می‌بینید و چه احساسی دارد؟ آیا این همان حیاطی است که همیشه آرزو داشتید؟ ویا فکر می‌کنید می‌توانید این فضا را به فضایی زیباتر و دلنشین‌تر تبدیل کنید؟ اکنون زمان آن رسیده است که تغییرات زیادی را در حیاط خانه خود به وجود بیاورید و رویاهای خود را تحقق ببخشید. شما با چند ایده ساده و تزیین حیاط خود می‌توانید این فضا را به فضایی زیبا و دل‌انگیز برای خود و خانواده‌تان تبدیل کنید و لحظات خوشی را در آنجا بگذرانید.

حیاط قلب خانه است!

خانه فضایی مسقف است که افراد برای حفظ آرامش خود به دور از جنجال و هیاهوی دنیای بیرون به آن پناه می‌برند. در واقع تقریبا تمامی افراد به این گفته ایمان دارند که هیچ مکانی خانه نمی‌شود! قلب تپنده خانه حیاط خانه است که آرامش درون خانه را به فضای باز متصل می‌کند. به همین دلیل بسیاری از افراد بر این باور هستند که شیرینی زندگی و حیات را به خوبی می‌توان در حیاط حس کرد. شما به راحتی می‌توانید این فضا را به فضای منحصربه فردی تبدیل کنید. برای اینکار با ما همراه باشید!

در حیاط خانه از سایه‌بان چتری استفاده کنید!

استفاده از سایه‌بان چتری یک ایده شگفت انگیز برای تزیین حیاط است. اینکار همانند این است که لباسی را به تن حیاط بپوشانید و زیبایی خاصی را به آن ببخشید. با وجود سایه‌بان در حیاط، این محیط به محیطی دنج تبدیل می‌شود و شما می‌توانید در روزهای آفتابی و یا در بارش باران به زیر سایه‌بان بنشینید و با نوشیدن یک فنجان چای از زیبایی محیط اطراف خود لذت ببرید.

اگر برای شما مقدور است می‌توانید به جای سایه‌بان از سازه‌های آماده پاسیو در یک از گوشه حیاط استفاده کنید. با اینکار در عین حال که در فضایی مسقف قرار دارید، به راحتی می‌توانید از زیبایی محیط بیرون لذت ببرید. همچنین، می‌توانید میز صبحانه خود را به این مکان انتقال دهید و روزهای تعطیل صبحانه خود را در آنجا میل بفرمایید.

تزیین حیاط

آشپزخانه کوچک خود را در حیاط خانه راه بیاندازید!

وجود آشپزخانه‌‌ در فضای باز سبب می‌شود که آشپزی برای شما دل‌انگیزتر شود. شما با گذاشتن یک اجاق گاز کوچک همراه با یک قفسه برای چیدن وسایل مورد نیاز آشپزی به راحتی می‌توانید آشپزخانه خود را راه اندازی کنید. بهتر است سایه‌بانی برای این آشپزخانه در نظر داشته باشید تا به راحتی در روزهای بارانی نیز بتوانید اینکار را انجام دهید. همچنین می‌توانید کودکان خود را نیز وارد روند آشپزی کنید و با اینکار حس نزدیکی بیشتری را در بین اعضای خانواده خود به وجود بیاورید.

اگر فضای کافی در حیاط دارید میز غذاخوری خود را نیز در فضای باز بگذارید و بلافاصله بعد از اینکه غذا پخته شد، غذا را بر سر میز بیاورید و با خوردن هر لقمه هوای تازه را درون ریه‌های خود ببرید. مطمن هستم که با اینکار غذا طعم ویژه‌ای پیدا می‌کند که حتی در بهترین رستوران‌ها امتحان نکرده‌اید. می‌توانید باغچه کوچکی درست کنید و صیفی‌جات خود مانند گوجه فرنگی و یا بادمجان را پرورش دهید و در پایان هفته با خوردن بشقاب سبزیجات حس خوبی داشته باشید!

تزیین حیاط

حیاط خانه را با وسایل بازی ساده مجهز کنید!

مهم نیست که ترجیح می‌دهید در حیاط استراحت کنید و یا بازی کنید! در هر صورت بهتر است وسایل تفریح در حیاط مهیا باشد. برای اینکار نیاز به هزینه بالایی ندارید. می‌توانید تابی را در حیاط بگذارید. اگر فضای حیاط به اندازه کافی جا دارد یک فضای کوچک برای بازی گلف درست کنید و یا میز تنیسی را در حیاط قرار دهید. روزهای تعطیل بهترین زمان برای بازی است!

تزیین حیاط خانه با چند ایده ساده!

سینمای خود را در حیاط خانه راه بیاندازید!

اگر عاشق سینما و تماشای فیلم هستید به راحتی می‌توانید سینما را به درون حیاط خود ببرید و با استفاده از یک پروژکتور و یک صفحه اسکرین در حیاط در حین خوردن قهوه از دیدن فیلم‌های جدید سینمایی لذت ببرید. می‌توانید بعدازظهر یک روز تعطیل خانواده و دوستان خود را به صرف چای و سینما به حیاط دعوت کنید!

در حیاط خانه به اندازه کافی چراغ بگذارید!

اگر می‌خواهید بعد از ظهرها را در حیاط بگذرانید و جلسات کاری خود را مرتب کنید و یا اگر می‌خواهید بعد از اتمام کارها بر روی صندلی در حیاط بنشینید و کتاب بخوانید باید در حیاط چراغ بگذارید. با توجه به اینکه محیط حیاط محیطی است که باید حس آرامش را در فرد به وجود بیاورد از چراغانی بیش از حد بپرهیزید. وجود چراغ به اندازه کافی در حیاط ضروری است اما در تعداد آنها زیاده‌روی نکنید. اگر این امکان برای شما وجود داشت چراغ های حیاط را خاموش کنید و آتش کوچکی درست کنید و با آماده کردن چای ذغالی آخر هفته خوبی را در کنار هم بگذرانید!

تزیین حیاط

در حیاط خانه خود آب تنی کنید!

ممکن است فضای حیاط شما به اندازه‌ای نباشد که بتوانید استخر در خانه بسازید و یا بودجه اینکار برای شما بسیار سنگین باشد. شما به راحتی می‌توانید حوضچه‌ کوچک آب را سفارش دهید و آن را در حیاط بگذارید. روزهای تعطیل بهترین زمان برای آب تنی کردن و ریلکس کردن است. در فصول سرد سال به راحتی می‌توانید این حوضچه‌ را جمع کنید و دوباره در فصول گرم از آن استفاده کنید.

تزیین حیاط

باغچه کوچک خود را در حیاط خانه درست کنید!

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به باغبانی کردن علاقه دارید می‌توانید باغچه کوچکی را در حیاط به خود اختصاص دهید. گیاهانی را که با شرایط آب و هوایی منطقه شما سازگاری دارند تهیه کنید و در باغچه کوچک خود پرورش دهید. مطالعات نشان داده‌اند که باغبانی یکی از کارهایی است که استرس را از افراد دور می‌کند و آرامش را به وجود می‌آورد.

با استفاده از چمن مصنوعی حیاط خانه خود را همیشه سبز نگه دارید!

ممکن است حیاط خانه شما سیمانی باشد و یا ممکن است در شهری زندگی کنید که شرایط آب و هوایی به گونه‌ای است که امکان نگهداری از چمن طبیعی وجود نداشته باشد. شما به راحتی با استفاده از چمن مصنوعی می‌توانید و با با ایجاد فضای سبز حیاط، حس طراوت را در حیاط خانه خود همیشگی کنید. این چمن بر روی تمام سطوح قابل نصب است و دشواریهای نگهداری از چمن طبیعی را ندارد و در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده می‌شود.

با استفاده از چمن مصنوعی ظاهر حیاط خود را متحول کنید!

چمن مصنوعی کالایی لوکس و منحصر به فرد است و از مان حضور خود تا به حال توانسته است تغییرات شگرفی را در زیباسازی فضا به وجود بیاورد. با توجه به این موضوع که این محصول سازگار با محیط زیست است و نیاز به آبیاری ندارد، استفاده از آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

همچنین، امروزه همگی انسانها به محیطی سبز برای آرامش نیاز دارند. از لحاظ روانشناشی مغز انسان برای دیدن رنگ سبز نیازی به تمرکز ندارد، همین امر به آرامش ذهنی افراد کمک می‌کند و سبب می‌شود با نگاه کردن به چمن مصنوعی حس خوبی داشته باشند. از این محصول در جاهای متفاوتی از جمله تراس، روف گاردن و حیاط می‌توان استفاده کرد.

نقش حیاط خانه در حفظ سلامت روان

مطالعات متعددی به بررسی تاثیر حیاط بر سلامتی انسانها پرداخته‌اند. نتایج بدست آمده از تمامی این مطالعات نشان می‌دهند افرادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند در مقایسه با افرادی که در خانه‌های حیاط‌دار زندگی می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری افسردگی قرار دارند. حیاط فضایی دل انگیز است که سبب می‌شود فرد به راحتی آسمان را ببینید و بتواند با محیط بیرون ارتباط برقرار کند. همچنین گیاهانی که در حیاط رشد می‌کنند نقش بسیار مهمی در سلامت روان افراد دارند. در واقع وجود گیاهان سبب القای انرژی مثبت در محیط می‌شود و همین امر انرژی‌های منفی محیط را دور می‌کند و حسی خوش را به وجود می‌آورد.

از سوی دیگر، حیاط محلی مناسب برای برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه است. با رفتن به حیاط برای برگزاری مراسم هم به محیط امن خانه دسترسی دارید و هم می‌توانید از فضای بیرون استفاده کنید. به همین دلیل افرادی که در خانه‌های حیاط‌دار رشد می‌شوند و یا از حیاط آپارتمان خود به بهترین شکل استفاده می‌کنند، معمولا ارتباطات اجتماعی قوی‌تری در مقایسه با کسانی دارند که در خانه‌های بدون حیاط رشد می‌کنند یا توجهی به آن ندارند.

چمن مصنوعی، طراوت همیشگی در حیاط

استفاده از چمن طبیعی برای حیاط مشکلات زیادی را به همراه دارد. یکی از این موارد، این است که این چمن باید دایما آبیاری شود و کود شیمیایی به آن داده شود. با توجه به اینکه دنیا در بحران کم آبی قرار دارد، آبیاری هزینه‌های زیادی را به افراد و همچنین محیط زیست متحمل می‌کند. از طرفی دیگر این چمن در تمامی فصول سال سبز نیست و تنها در فصول مشخصی می‌توان اززیبایی بصری این چمن استفاده کرد. تمامی این امور سبب می‌شوند که استفاده از چمن مصنوعی به گزینه منحصر به فردی برای استفاده در حیاط تبدیل شود.

آیا می‌توان بر روی چمن مصنوعی درخت و یا گیاه کاشت؟

این سوال یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که افراد در هنگام خرید چمن مصنوعی حیاط می‌پرسند. پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. برای اینکار شما باید آن قسمت از حیاط را که می‌خواهید در آن درخت و یا گیاه بکارید مشخص می‌کنید. سپس در هنگام نصب چمن مصنوعی آن قسمت برش داده می‌شود و شما به راحتی می‌توانید گیاهان خود را در آنجا پرورش دهید.

شستشوی چمن مصنوعی بسیار ساده است!

نحوه شستن چمن مصنوعی بسیار ساده است و نیاز به تمهیدات خاصی ندارد. برای شستن این محصول می‌توانید ماهی یکبار سطح چمن را با فشار آب شستشو دهید. برای تمیز کردن این محصول نیازی به مواد پاک کننده ندارید. در صورتی که تصمیم گرفتید از مواد پاک کننده استفاده کنید، شامپو فرش بهترین گزینه برای پاک کردن آلودگی‌هاست.

همچنین اگر خواستید در مصرف آب صرفه جویی کنید، می‌توانید از دستگاه واتر جت استفاده کنید. واتر جت دستگاهی شبیه به جارو برقی است که آب را با فشار زیاد بر روی سطح چمن می‌ریزد. این دستگاه با ترکیب آب و هوا، سبب می‌شود آب به صورت پودری از دستگاه خارج شود و همین امر به میزان زیادی در مقدار آب صرفه جویی می‌کند. از این وسیله برای تمیز کردن وسایل دیگر مانند ماشین نیز می‌توان استفاده کرد.

با تزیین حیاط خانه زندگی خود را متحول کنید!

تمامی راهکارهایی که در بالا ذکر شدند به شما کمک می‌کنند حیاط را به محیطی دلپذیر تبدیل کنید. نیاز نیست تمامی این کارها را در حیاط خود انجام دهید، بلکه می‌توانید بهترین گزینه را که با شرایط شما همخوانی دارد انتخاب کنید و آرامش را به زندگی خود دعوت کنید!

انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار گروهی حرفه‌ای در زمینه فروش و نصب انواع چمن مصنوعی ورزشی و تزیینی است. اگر در خرید این محصول هنوز دو دل هستید، می‌توانید به سایت چمنزار مراجعه کنید و نمونه کارهای این شرکت را همراه با عکس کامل از هر پروژه ببینید. همچنین می‌توانید عکس محیطی را که می‌خواهید از چمن مصنوعی در آن استفاده کنید برای این گروه بفرستید. این گروه پس از بررسی عکس‌ها قیمت چمن مصنوعی را به شما اعلام می‌کند. این گروه با سالیان زیاد تجربه در زمینه طراحی محیط با استفاده از چمن مصنوعی در اختیار شماست تا مشاوره‌های رایگان را در مورد خرید، نصب و قیمت چمن مصنوعی در اختیار شما قرار دهد.

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *