چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

چمن مصنوعی دو میدانی Track

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
442
چمن مصنوعی دو میدانی track

چمن مصنوعی قرمز دو میدانی Track

آیا می‌دانید اجرای چمن مصنوعی قرمز در حاشیه زمین فوتبال می‌تواند بسیار کاربردی و تاثیرگذار باشد.
در این بخش برای اولین بار مطالبی گذاشته شده است تا شما با چمن مصنوعی دو میدانی Track در حاشیه زمین فوتبال و نحوه اجراء و بهره‌برداری از این پوشش ورزشی بیشتر آشنا شوید.

با ما برای یک اتفاق تازه همراه شوید

در ابتدا باید گفت شما هزینه‌های زیادی را صرف ایجاد یک زمین چمن مصنوعی فوتبال می‌کنید. تا در کنار لذّت بخش‌تر کردن ورزش، ایمنی بازیکنان را نیز فراهم نمایید، در کنار اینها پیشنهاد ما این است:
کمی هم به جذابیت‌های بصری زمین ورزش و حتی دو منظوره شدن آن با استفاده از چمن‌‌ مصنوعی قرمز فکر کنید. پیشنهاد اجرای چمن مصنوعی قرمز در حاشیه زمین به عنوان ورزش دو میدانی (Track) نه تنها می‌تواند بخش جدایی ناپذیری از زمین فوتبال باشد، بلکه چشم‌انداز زیبایی را نیز به وجود خواهد آورد که یکی از منابع آن احساس خوب ورزش در بین بازیکنان است.

یک نکته

“هزینه نگهداری چمن مصنوعی قرمز از هر پوشش دیگری برای ورزش دو میدانی (Track) پایین‌تر است”

.

 

ساختار اجرایی چمن مصنوعی دو میدانی Track

آیا می‌دانید ساختار اجرایی چمن مصنوعی دو میدانی Track با توجه به استانداردهای پزشکی ـ ورزشی به چه شکل می‌باشد؟ در ابتدا باید گفت دو نوع چمن مصنوعی قرمز وجود دارد که هر کدام ساختار و روش اجرایی متفاوتی از هم دارند.

ساختار اول

روش و یا ساختار اول چمن‌های ورزشی ۵۰ میل (هم ارتفاع چمن مستطیل سبز) بافته شده از الیاف مونوفیلامنت یا فیبریلیت می‌باشند. که با رعایت دو نکته می‌توانند به عنوان پوشش چمن مصنوعی دو میدانی مورد استفاده قرار گیرند.

نکته اول

مناسب‌ترین روش زیرسازی چمن مصنوعی قرمز سیستمی متشکل از لایه‌های شنی نفوذپذیر (Unbound) می‌باشد. که می‌تواند همزمان با اجرای زیرسازی بخش زمین فوتبال انجام گیرد.

نکته دوم

مقدار حجم متریال‌های پرکننده سیلیس و گرانول در چمن‌های مصنوعی قرمز  ۳۰ % بیشتر از چمن مصنوعی سبز فوتبال می‌باشد. تا انعطاف پذیری مناسب برای ورزشکار به وجود آید.

ساختار دوم

ساختار دوم چمن مصنوعی قرمز به دلیل استانداردهای بالا چه از لحاظ ورزشی و چه پزشکی ـ ورزشی پیشنهاد ما به شماست. در این روش از چمن مصنوعی قرمز با الیاف قرمز فیبریلیت کوتاه یعنی (بین ۸ تا ۱۰ میلی‌متر) و بسیار متراکم (تراکم طولی ۲۸۰ تا ۲۹۰) استفاده می‌شود. مسئله قابل توجه این که زیرسازی مناسب برای اجرای این نوع از چمن مصنوعی دو میدانی Track سطوح سخت یا نفوذ ناپذیر از جنس آسفالت یا بتن هستند. که ‌می‌تواند به صورت مجزا از زیرسازی زمین سبز فوتبال (که عمدتاً به صورت نفوذپذیر (Unbound) است) انجام پذیرد.

به عنوان مثال

در پروژه ۱۰۴۴۰ متری چمن مصنوعی فوتبال رباط کریم سیستم اجرایی زمین سبز به صورت نفوذپذیر (Unbound) بوده. که در مرحله جدید این پروژه یعنی اجرای زمین دو میدانی از سیستم زیرسازی بتنی در حاشیه زمین استفاده خواهد شد. نکته قابل توجه این که چمن‌ مصنوعی قرمز با این ساختار دیگر نیازی به متریال‌های پرکننده نخواهد داشت.

 

ترسیم خطوط در ‌چمن‌ مصنوعی دو میدانی به چه شکل می‌باشد؟

خطوط روی چمن مصنوعی قرمز را بافت‌های سفید رنگ همان جنس چمن مصنوعی تشکیل داده‌اند. این خطوط در چمن مصنوعی دو میدانی Track با ضخامت ۱۰ سانتی‌متر و در هر ۹۰ سانتی‌متر به صورت طولی در کارخانه هنگام بافت چمن ایجاد می‌شوند.

درباره‌ی خط کشی چمن مصنوعی بیشتر بدانید.

یک نکته

خط کشی‌های سفید در چمن مصنوعی قرمز امکان بافته شدن به صورت قوس دار را ندارند. به همین جهت در محل‌های پیچ زمین دو میدانی، این خط کشی‌ها با نوارهای ۱۰ سانتی متر سفید رنگ از جنس چمن مصنوعی جانمایی می‌شود.

اصول نگهداری پوشش چمن مصنوعی دو میدانی Track

چمن مصنوعی دو میدانی Track نیاز به کنترل و نگهداری به صورت زمان بندی شده دارد که شامل

  1. عملیات فرچه زنی الیاف – هفته‌ای یک بار
  2. عملیات تزریق مجدد متریال‌های پر کننده – ماهیانه یک بار
قابل توجه

این اصول نگهداری بیشتر برای چمن مصنوعی قرمز ۵۰mm اعلام شده است. همانطور که گفته شد چمن مصنوعی ۸mm به دلیل تراکم بالا و ارتفاع الیاف متناسب نیازی به فرچه‌زنی و عملیات تزریق متریال پر کننده ندارند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.