چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی

چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی

چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی

زمانی‌که صحبت از مراکز تفریحی می­‌شود منظور ما کاربری‌های متفاوت با نیازهای متفاوت است. انتخاب چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی نیاز به ظرافت و حسن دقت دارد. در این مقاله به مراکز تفریحی که می توان در آنها از چمن مصنوعی استفاده کرد، اشاره می کنیم. اگر می خواهید که کودکان و سالمندان ما در پارک ها بر روی کفپوش خشنی چون آسفالت یا کاشی راه نروند یا زمین نخورند، خانواده ما در رستورانی تمیز و زیبا بنشیند و فضای کافه ای که با دوستان خود می رویم بهاری باشد، این مطلب را دنبال کنید.

چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی، نکات و نیازها

منظور از مراکز تفریحی مکانی هایی است که بیشتر برای گذراندن اوقات فراغت و آخر هفته ها همراه با خانواده یا دوستان به آنها مراجعه می کنیم. بی شک این مکان ها کاربری ها و نیاز های متفاوتی را می طلبند. برخی از این مکان های تفریحی بیشتر به استفاده از چمن مصنوعی روی می آورند. و البته هر کدام نیز نیازهای خود را دارند. شهربازی، پارک ها، رستوران ها، باغچه های سنتی و فضای باز کافه ها مراکز تفریحی هستند که احتمال استفاده مدیران از چمن مصنوعی در آنها بیشتر است و ما نیز در این مقاله به آنها می پردازیم.

همانطور که اشاره شد هر کدام از این مراکز نیازهای خود را دارند اما موارد مشترکی نیز بین آنها  وجود دارد. بسیاری از این مکان ها در واقع فضایی هستند که به واسطه حضور زیاد خانواده ها و افراد دارای تردد بالایی هستند. از طرفی غالبا در فضای باز این مکان ها از چمن مصنوعی استفاده می شود. به همین روی در درجه اول چمن های مصنوعی در این مکان ها باید دارای مقاوت مناسب در برابر تردد زیاد و به دنبال آن دوام در مقابل کوبندگی باشند. و در نگاه بعدی نیاز و پرسش مدیران ارجمند در مورد مقاومت چمن ها در برابر نور خورشید، اشعه یو وی و رنگ پریدگی این محصولات است.

همچنین در بسیاری از این مکان ها مانند کافه یا رستوران ها نظافت و شت و شوی مدام و راحت این محصولات اهمیت ویژه ای دارد. حتی در پارک ها نیز که کودکان حضور همیشگی خواهند داشت و با مسألی چون گل و خاک روبرو هستیم نیز پاکیزی اهمیت پیدا زیادی می کند.

 تردد بالا

میزان تردد یکی از موارد مهم در مبحث چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی است. اگر مسئول هر یک از مراکز تفریحی باشید اولین دغدغه ‌ی شما مقاومت چمن مصنوعی در برابر تردد بالا خواهد بود. برای این منظور باید توجه داشته باشید که دو ویژگی کیفیت الیاف و تراکم چمن مصنوعی مهم‌ترین ویژگی‌ های مقاومت آن در برابر تردد بالاست. در صورتی‌که چمن مصنوعی دارای تراکم پایینی باشد در طی زمان دچار کوبیدگی الیاف خواهد شد و همین موضوع موجب کاهش طول عمر آن می شود.

آنچه ما در اینجا به شما پیشنهاد می دهیم این است که در رابطه با کیفیت الیاف به ‌جز آنچه که به ظاهر، سلیقه و زیبایی شناسی شما باز می گردد خوب است به مراکز معتبر فروش چمن مصنوعی مراجعه کرده و از مشاوره ‌ی آنها استفاده نمایید.

 مقاومت در برابر نور خورشید

دوام رنگ و کیفیت چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی دارای اهمیت است. آزمایش ‌هایی برای مقاومت در برابر اشعه خورشید بر روی الیاف چمن مصنوعی در کمپانی ‌های معتبر تولیدی صورت می‌گیرد اما شاید به دست آوردن جواب این آزمایش‌ ها به راحتی و از طریق فروشنده‌ ها میسر نباشد. برای آسایش خیال شما باید گفت که موضوع رنگ پریدگی الیاف در اثر نور خورشید یکی از دغه دغه های اولیه تولیدات این قرن بوده است که بسیار پیشتر رفع شده یا به نتایج عالی رسیده است. امروزه به ‌جرأت می‌توان گفت که هشتاد درصد محصولات موجود در بازار ایران برای این امر دارای استادارهای بالایی هستند.

پیشنهاد گروه چمنزار در این بخش محصولاتی است که با الیاف هلندی تولید و یا وارد کشور می‌ شوند. چمن‌ هایی با الیاف چینی و درنهایت چمن ‌هایی با الیاف ایرانی محصولات دیگریی هستند که از نظر کیفی به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند. به علاوه همچنان شما می توانید با متخصصین و مشاوران فروش در این زمینه صحبت کنید.

اشتراک اول- تردد بالا

اگر مسئول هر یک از مراکز تفریحی باشید اولین دغدغه­‌ی شما مقاومت چمن مصنوعی در برابر تردد بالا خواهد بود. برای این منظور باید توجه داشته باشید که دو ویژگی کیفیت الیاف و تراکم چمن مصنوعی مهم‌ترین ویژگی‌های مقاومت آن در برابر تردد بالا می­‌باشد. در صورتی‌که چمن مصنوعی دارای تراکم پایینی باشد در دراز مدت دچار کوبیدگی الیاف خواهدشد و همین موضوع موجب کاهش طول عمر آن خواهد شد. در رابطه با کیفیت الیاف به‌جز آنچه برداشت خود شما از ظاهر چمن می­‌باشد می‌­توانید به مراکز معتبر فروش چمن مصنوعی مراجعه کرده و از مشاوره­‌ی آنها استفاده نمایید.

اشتراک دوم- مقاومت در برابر نور خورشید

آزمایش­‌های انجام شده بر روی الیاف چمن مصنوعی در کمپانی‌های معتبر تولیدی صورت می‌گیرد و شاید به دست آوردن جواب آزمایش‌­های مقاومت اشعه UV به راحتی و از طریق فروشنده‌­ها میسر نباشد. جهت آسودگی خیال شما می‌توان گفت که موضوع رنگ­ پریدگی الیاف برای در تولیدات قرن اخیر یکی از موارد اولیه محسوب می‌شود و به‌جرات می‌توان گفت ۸۰% محصولات بازار ایران می‌توانند این استاندارد را پاس کنند. پیشنهاد گروه چمنزار در این بخش محصولاتی می‌باشد که با الیاف هلندی تولید و یا وارد کشور می‌­شوند. چمن‌­های با الیاف چینی رتبه بعدی و درنهایت چمن‌های با الیاف ایرانی می­‌باشد.

چمن مصنوعی در مراکز تفریحی مختلف

در ادامه مراکز تفریحی‌ای که چمن مصنوعی در آنها کاربرد فراوان دارد به صورت فهرست وار اشاره کرده و در ادامه به ویژگی‌های مهم چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی خواهیم پرداخت:

  1. شهربازی
  2. پارک ­ها
  3. رستوران­ ها
  4. باغچه ­های سنتی
  5. کافه (فضای باز)

با مشاهده لیست فوق به این نتیجه می­‌رسید که نیازهای چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی هرکدام مختص به خود آنها می­‌باشد. اما می‌شود یکسری موارد مشترک را بین آنها پیدا کرد. ابتدا به ویژگی‌های مورد نیاز همه­‌ی کاربری­‌ها می‌پردازیم سپس یک به یک در مورد آن­ها بحث خواهیم کرد.

چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی
چمن مصنوعی باغ رستوران نیاوران - پروژه شرکت رویال گرس
پروژه چمن مصنوعی کافه فضای باز شهر کتاب
چمن مصنوعی پروژه پارک محلی بناب

چمن مصنوعی در شهربازی

اما از مراکزی که نام برده شده یکی از آنها شهربازی هاست. مهم‌ ترین ویژگی در فضای مراکز تفریحی چون شهربازی، تردد بالاست. اما در برخی موارد مسئولین شهربازی در فضاهای باز از چمن مصنوعی به عنوان ضربه‌ گیر استفاده می کنند. در چنین شرایطی می ‌بایست از چمن ‌های مصنوعی با ارتفاع الیاف بالای ۲۰ میلی ‌متر و تراکم بالا با استفاده از لایه ‌ی ضربه ‌گیر ژئوتکستایل استفاده کرد تا این محصول بتواند مسئولیت ضربه ‌گیری را به نحو مطلوبی انجام دهد. همچنین یادآور می شویم که چمن‌ های مصنوعی دارای الیاف فیبریلیت ضربه‌ پذیری مناسب ‌تری نسبت به چمن‌ های مصنوعی مونوفیلامنت دارند.

در متنی دیگر به طور مفصل به الیاف های فیبریلیت و مونو فیلامنت پرداخته شده است. تنها یاد آور می شویم که الیاف های فیبریلیت به دلیل ساختار خود که دارای پیچ و تاب های بسیار زیادی است در کل مقاومت بیشاری در برابر کشش طولی و در نتیجه ضربه گیری دارند.

از دیگر ویژگی‌های مهم در فضاهای مراکز تفریحی شهربازی تردد بالا می‌­باشد. اما در برخی موارد مسئولین شهربازی از چمن مصنوعی به عنوان ضربه‌­گیر در برخی فضاهای باز استفاده می­‌کنند. در چنین شرایطی می‌بایست از چمن­‌های مصنوعی با ارتفاع الیاف بالای ۲۰ میلی‌متر و تراکم بالا با استفاده از لایه­‌ی ضربه­‌گیر ژئوتکستایل استفاده کرد تا این محصول بتواند مسئولیت ضربه­‌گیری را به نحو مطلوبی انجام دهد. همچنین یادآور می­‌شویم که چمن‌­های مصنوعی دارای الیاف فیبریلیت ضربه‌­پذیری مناسب­‌تری نسبت به چمن‌­های مصنوعی مونوفیلامنت دارند.

چمن مصنوعی در پارک‌ها

در پارک ها نیز مانند شهربازی به دلیل حضور کودکان و اهمیت ایمنی و سلامت آنها نرمی و ضربه گیر بودن چمن مصنوعی اهمیت زیادی دارد. اهمیت این نکته در پارک ها شاید حتی از شهربازی بیشتر باشد. چرا که در پارک ها ما با وسایلی چون تاپ، سرسر و الاکلنگ روبرو هستیم که احتمالا کودکان به طور پیوسته بر روی آنها خواهند افتاد. همچنین مسأله تردد و مقاومت محصول دوباره در اینجا اهمیت پیدا می کند. پارک ها عموما مکان های تفریحی هستند کودکان ما با همراهی خانواده به آنجا می روند. حرکت، دویدن، جنب و جوش در سراسر پارک ها وجود دارد.

افراد از پیر و جوان به آنجا می آیند تا ورزش کنند یا یک بعد از ظهر بهاری را به پیاده روی بگذرانند و همه اینها در کنار کودکانی اتفاق می افتد که در زمین های بازی در حال دویدن و شادی کردن هستند. پس با یک چمن مصنوعی نرم و مقاوم ایمنی و زیبایی بیشتری به پارک ها هدیه می دهیم.

پیشنهاد می‌کنیم حتما از صفحه چمن مصنوعی در ورزشگاه‌ های جهان دیدن فرمایید.

چمن مصنوعی در رستوران­‌ها

مهم‌ترین ویژگی‌­های مورد نیاز برای چمن مصنوعی رستوران مقاومت در برابر تردد و قابلیت شست‌وشو می‌باشد. به همین جهت چمن­ مصنوعی‌های با تراکم نسبتاً زیاد، الیاف با کیفیت بالا و ساختار تک بافت را جهت این استفاده به شما پیشنهاد می‌شود. همچنین چمن مصنوعی انتخابی شما می‌بایست از نوع الیاف مونوفیلامنت باشد تا ویژگی­‌های مورد نظر شمار را تأمین کند.

مهم‌ترین ویژگی‌ های مورد نیاز برای چمن مصنوعی رستوران ها مقاومت در برابر تردد و قابلیت شست ‌و شو است. به همین دلیل برای این مورد چمن مصنوعی‌ هایی با تراکم نسبتاً زیاد، الیافی با کیفیت بالا و ساختار تک بافت به شما پیشنهاد می‌شود. همچنین برای پاسگویی هر چه بهتر به نیازهای شما چمن مصنوعی انتخابی شما بهتر است از نوع الیاف مونوفیلامنت باشد.

چمن مصنوعی در باغچه­‌های سنتی

یکی از سؤالات همیشگی مخاطبان چمنزار در مورد چمن مصنوعی، موضوع اشتعال چمن مصنوعی در برابر آتش زغال می‌باشد. که در جواب باید گفت اگر زغال روی چمن مصنوعی قرار بگیرد چمن را ذوب می‌کند اما کل آن مشتعل نخواهد شد و از این نظر نمره‌ی متوسطی می‌گیرد. بنابراین در پروژه­‌های مراکز تفریحی باغچه سنتی می‌بایست مراقب این موضوع باشید.

آنچه در یک باغچه سنتی زیاد رخ می دهد احتمال پخت و پز و استفاده از باربیکیو، منقل و زغال است. یکی از سؤالات همیشگی مخاطبان چمنزار در مورد چمن مصنوعی، موضوع اشتعال چمن مصنوعی در برابر آتش زغال است . که در جواب باید گفت اگر زغال روی چمن مصنوعی قرار بگیرد چمن را ذوب می‌کند اما کل آن مشتعل نخواهد شد و از این نظر نمره‌ی متوسطی می‌گیرد. بنابراین در پروژه ‌های مراکز تفریحی باغچه سنتی باید مراقب این موضوع باشید. غیر از نکته گفته شده مسأله تردد، زیبایی و شست و شو را نیز در نظر بگیرید. مطالبی که در زیر بیشتر به آنها پرداخته شده است.

چمن مصنوعی در کافه (فضای باز)

این کاربری تفریحی هم ویژگی­‌های مشابه با کاربری رستوران دارد. به همین دلیل جهت ویژگی مقاومت در برابر تردد بالا و قابلیت شست‌وشو در اولویت قرار دارد. گروه کارشناسی چمنزار پیشنهادات ایده‌آل با ویژگی‌های کامل برای استفاده چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی به مخاطبان عزیز پیشنهاد می‌کند.

این کاربری تفریحی هم ویژگی ‌های مشابه با کاربری رستوران دارد. قطعا در رستوران ها و کافه ها ما با احتمال ریزش مواد خوراکی چرب و نوشیدنی های نوچ و شیرین روبرو هستیم. علاوه بر این چنین مکان هایی برای جلب نظر مشتریان باید دارای پاکیزگی و زیبایی دوچندان باشند. حال با تمام ویژگی هایی که گفته شد باید دقت بفرمایید تا محصولی را انتخاب نمایید که به غیر از زیبندگی در برابرشست و شوی نیز مقاوم باشد.

کارشناسان چمنزار برای شما مخاطبین عزیز چمن مصنوعی  پیشنهادات خوبی ارائه می دهد و در کنار شماست تا در انتخاب چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی به شما مشاوره بدهد.

نویسنده: ندا گرجی

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *