چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی

چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی

زمانی‌که صحبت از مراکز تفریحی می­‌شود منظور ما کاربری‌های متفاوت با نیازهای متفاوت است. بنابراین در ابتدا مراکز تفریحی که چمن مصنوعی در آنها کاربرد فراوان دارد به صورت فهرست وار اشاره کرده
و در ادامه به ویژگی‌های مهم چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی خواهیم پرداخت:

  1. شهربازی
  2. پارک ­ها
  3. رستوران­ ها
  4. باغچه ­های سنتی
  5. کافه (فضای باز)

با مشاهده لیست فوق به این نتیجه می­‌رسید که نیازهای چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی هرکدام مختص به خود آنها می­‌باشد. اما می‌شود یکسری موارد مشترک را بین آنها پیدا کرد. ابتدا به ویژگی‌های مورد نیاز همه­‌ی کاربری­‌ها می‌پردازیم سپس یک به یک در مورد آن­ها بحث خواهیم کرد.

 

اشتراک اول- تردد بالا

اگر مسئول هر یک از مراکز تفریحی باشید اولین دغدغه­‌ی شما مقاومت چمن مصنوعی در برابر تردد بالا خواهد بود. برای این منظور باید توجه داشته باشید که دو ویژگی کیفیت الیاف و تراکم چمن مصنوعی مهم‌ترین ویژگی‌های مقاومت آن در برابر تردد بالا می­‌باشد. در صورتی‌که چمن مصنوعی دارای تراکم پایینی باشد در دراز مدت دچار کوبیدگی الیاف خواهدشد و همین موضوع موجب کاهش طول عمر آن خواهد شد. در رابطه با کیفیت الیاف به‌جز آنچه برداشت خود شما از ظاهر چمن می­‌باشد می‌­توانید به مراکز معتبر فروش چمن مصنوعی مراجعه کرده و از مشاوره­‌ی آنها استفاده نمایید.

 

اشتراک دوم- مقاومت در برابر نور خورشید

آزمایش­‌های انجام شده بر روی الیاف چمن مصنوعی در کمپانی‌های معتبر تولیدی صورت می‌گیرد و شاید به دست آوردن جواب آزمایش‌­های مقاومت اشعه UV به راحتی و از طریق فروشنده‌­ها میسر نباشد. جهت آسودگی خیال شما می‌توان گفت که موضوع رنگ­ پریدگی الیاف برای در تولیدات قرن اخیر یکی از موارد اولیه محسوب می‌شود و به‌جرات می‌توان گفت ۸۰% محصولات بازار ایران می‌توانند این استاندارد را پاس کنند. پیشنهاد گروه چمنزار در این بخش محصولاتی می‌باشد که با الیاف هلندی تولید و یا وارد کشور می‌­شوند. چمن‌­های با الیاف چینی رتبه بعدی و درنهایت چمن‌های با الیاف ایرانی می­‌باشد.

 

چمن مصنوعی در شهربازی

مهم‌ترین ویژگی در فضاهای مراکز تفریحی شهربازی تردد بالا می‌­باشد. اما در برخی موارد مسئولین شهربازی از چمن مصنوعی به عنوان ضربه‌­گیر در برخی فضاهای باز استفاده می­‌کنند. در چنین شرایطی می‌بایست از چمن­‌های مصنوعی با ارتفاع الیاف بالای ۲۰ میلی‌متر و تراکم بالا با استفاده از لایه­‌ی ضربه­‌گیر ژئوتکستایل استفاده کرد تا این محصول بتواند مسئولیت ضربه­‌گیری را به نحو مطلوبی انجام دهد. همچنین یادآور می­‌شویم که چمن‌­های مصنوعی دارای الیاف فیبریلیت ضربه‌­پذیری مناسب­‌تری نسبت به چمن‌­های مصنوعی مونوفیلامنت دارند.

 

چمن مصنوعی در پارک‌ها

از نظر ویژگی‌های مورد نیاز  مراکز تفریحی کاملاً مشابه با کاربری شهربازی می‌­باشد.

 

چمن مصنوعی در رستوران­‌ها

مهم‌ترین ویژگی‌­های مورد نیاز برای چمن مصنوعی رستوران مقاومت در برابر تردد و قابلیت شست‌وشو می‌باشد. به همین جهت چمن­ مصنوعی‌های با تراکم نسبتاً زیاد، الیاف با کیفیت بالا و ساختار تک بافت را جهت این استفاده به شما پیشنهاد می‌شود. همچنین چمن مصنوعی انتخابی شما می‌بایست از نوع الیاف مونوفیلامنت باشد تا ویژگی­‌های مورد نظر شمار را تأمین کند.

 

چمن مصنوعی در باغچه­‌های سنتی

یکی از سؤالات همیشگی مخاطبان چمنزار در مورد چمن مصنوعی، موضوع اشتعال چمن مصنوعی در برابر آتش زغال می‌باشد. که در جواب باید گفت اگر زغال روی چمن مصنوعی قرار بگیرد چمن را ذوب می‌کند اما کل آن مشتعل نخواهد شد و از این نظر نمره‌ی متوسطی می‌گیرد. بنابراین در پروژه­‌های مراکز تفریحی باغچه سنتی می‌بایست مراقب این موضوع باشید.

 

چمن مصنوعی در کافه (فضای باز)

این کاربری تفریحی هم ویژگی­‌های مشابه با کاربری رستوران دارد. به همین دلیل جهت ویژگی مقاومت در برابر تردد بالا و قابلیت شست‌وشو در اولویت قرار دارد. گروه کارشناسی چمنزار پیشنهادات ایده‌آل با ویژگی‌های کامل برای استفاده چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی به مخاطبان عزیز پیشنهاد می‌کند.

 

پیشنهاد می‌کنیم حتما از صفحه چمن مصنوعی در ورزشگاه‌ های جهان دیدن فرمایید.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.