چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال چقدر باید باشد و چه ویژگی هایی دارد؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال یا همان مینی فوتبال

این مطلب در مورد ابعاد چمن مصنوعی فوتسال که بدون شک پرکاربردترین کاربری چمن مصنوعی است،می‌باشد.

چمن مصنوعی فوتسال با توجه به ابعاد کوچکتر نسبت به زمین های استاندار فوتبالی طرفدار بی شماری را در سرتاسر جهان به خود اختصاص داده است به گونه ای که اگر فضای موجود ۳۷۵متر هم باشد می توان یک زمین کوچک را در ابعاد(۲۵×۱۵) راه اندازی کرد. در صورتی که ابعاد زمین چمن مصنوعی فوتبال استاندارد به مراتب بیشتر از ابعاد چمن مصنوعی فوتسال است و نیاز به فضای بیشتر و صرف هزینه های بسیار بالاتر دارد بنابراین در فصای شهری تعداد فضاهای چمن مصنوعی فوتسال به مراتب بیشتر از زمین های چمن مصنوعی فوتبال استاندارد است.

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

تعداد بازیکنان در یک زمین فوتسال ۱۰ نفر در قالب دو تیم ۵ نفری میباشد که در برخی از زمین های فوتسال که بالای ۱۵۰۰ متر مساحت دارند به ۱۴نفر در دو تیم ۷ نفری افزایش پیدا می کند.

 

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

چمن مصنوعی فوتسالی می تواند در یک مدرسه ی کوچک و یا حتی در یک حیاط و ویلای شخصی اجرا شود و تاثیر به سزایی بر کیفیت فضا بگذارد.

 

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

اجرای زمین چمن مصنوعی فوتسال و نکاتی درمورد زیر سازی

به غیر از تفاوت ابعاد چمن مصنوعی فوتسال و فوتبال استاندارد از نظر اجرایی و ساختاری تفاوت بسیار ناچیزی بین چمن های فوتبالی و فوتسالی وجود دارد که عمده ی آن مربوط به زیر سازی این دو گروه کاربری است. زیرسازی پروژه های فوتسال تا متراژ ۱۵۰۰ متر به روش زیرسازی سخت(بتون،آسفالت و…) با یک شیب بندی مناسب قابل اجراست اما در صورتی که پروژه های فوتبالی در ابعاد۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰متری با این روش اجرا شود در زمان بارندگی دچار تله ی آب خواهیم شد در نتیجه پروژه های فوتبالی با سیستم un bound اجرا می شود تا بتواند زهکش بسیار مناسب را جهت عبور آب باران تا ۵۰ لیتر در دقیقه فراهم کند و از ایجاد تله ی آب برروی سطح چمن جلوگیری کند.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی مناسب برای فوتسال چقدر است؟

تفاوت دیگر که به انتخاب کارفرما بستگی دارد بحث ارتفاع الیاف چمن مصنوعی است که در زمین چمن فوتسال بین ۴۰ تا ۵۰ است اما برای پروژه های استاندارد فوتبالی که قرار است مسابقات بزرگ و رسمی در آن ها برگزار شود ارتفاع الیاف چمن مصنوعی ۶۰ میلیمتر خواهد بود.

ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

اما دسته ای دیگر از چمن های مصنوعی وجود دارند که به آن ها چمن مصنوعی چند منظوره گفته می شود و می توان در صورتی که پروژه ی فوتسال در یک فضای شخصی و یا حتی در محیط مدرسه اجرا شود نقش کارآمد تری را ایفا کند. این دسته از چمن های مصنوعی دارای الیاف مستحکم با دیتکس (وزن الیاف) بالا ساخته شده و به صورت تزئینی بافت می شود و به دو صورت دو بافت و تک بافت موجود است. اگر چمن های دو منظوره به صورت نیمه اسپورت (به همراه نمد ژئوتکستایل،سیمینگ تیپ،سیلیس)اجرا شود، به جرات می‌توان گفت کارایی به مراتب بالاتری برای محیط مدارس و فضای باز شخصی به نسبت چمن های تخصصی فوتبالی خواهد داشت. پس می‌توان گفت از گزینه‌های کارآمد برای پروژه چمن‌مصنوعی فوتسال در مدارس و فضاهای باز شخصی چمن‌های چندمنظوره خواهد بود.

برای زمین چمن مصنوعی فوتسال چه مدلی پیشنهاد می شود؟

به عنوان نمونه چمن مصنوعی مدل ورنال ۳۵ و چمن مصنوعی مدل سپیدار
ابعاد چمن مصنوعی فوتسال

دنیای چمن مصنوعی بسیار گسترده و متنوع است و انتخاب صحیح یک محصول برای یک پروژه به اطلاعات بالایی نیاز دارد به گونه ای که ممکن است برای یک کاربری به خصوص یک چمن مصنوعی بسیار گران قیمت بدترین گزینه ی ممکن تلقی شود بنابراین برای یک انتخاب خوب و مناسب از نظرات کارشناسان مجرب غافل نشوید.

در ادامه می‌توانید دیگر مطالب مفید مربوط به مطلب ابعاد چمن مصنوعی فوتسال را مشاهده کنید :

 ویژگی چمن مصنوعی فوتبال

و همچنین :

 انواع چمن مصنوعی فوتبال

برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی فوتسال با کارشناسان فروش چمنزار تماس بگیرید: ۵٧٧٣٢-٠٢١

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
*