چمن مصنوعی تنیس

چمن مصنوعی تنیس

رویدادی سنتی با چشم‌اندازی مدرن

تنیس یکی از پنج ورزش مطرح دنیاست که در بخش‌های گوناگونی از کره زمین، طرف‌داران متعددی را به خود اختصاص داده؛ این ورزش در حال حاضر با دو پوشش سطحی خاک رس و چمن مصنوعی اجرا می‌شود و هرکدام از آن‌ها نیز دارای طرفداران مخصوص به خود است.

گفتنی است که مجموعه چمنزار در سال‌های اخیر کوشیده است تا زمینهای چمن مصنوعی تنیس را با استانداردهای روز دنیا به کاربران عرضه کند تا آن دسته از مخاطبان که مایل‌اند زمینی استاندارد با پوششی از این جنس داشته باشند، بدون هیچ زحمتی به خواسته خود برسند.

صفر تا صد ساخت زمین تنیس

در ادامه، قصد داریم با بیانی کاملاً ساده اما محتوایی تخصصی، صفر تا صد فرایند ساخت یک زمین تنیس استاندارد و انتخاب یک روش مناسب برای پوشش‌دهی آن را به شما بیاموزیم و نکته‌های مهمی را درباره نحوه نورپردازی این مجموعه‌ها و شیوه زهکشی استاندارد آن‌ها بیان کنیم. اجازه بدهید تا بحث را با مقایسه دو پوشش مناسب برای سطح زمین آغاز کنیم، چراکه لایه‌های رویین در زمین تنیس، همیشه حرف اول را می‌زنند.

مقایسه دو زمین از جنس چمن و خاک آجر

در سال‌های گذشته برای طراحی زمین‌های ورزشی تنیس و برای آنکه ورزشکاران برای آنکه بتوانند از این ورزش نهایت لذت را ببرند به طراحی و استفاده از زمین‌هایی می‌پرداختند که سطحی از جنس خاک آجر داشتند.پس از طراحی چمن مصنوعی و ارتقای آن برای استفاده در محوطه‌های ورزشی، این محصول به یک پوشش مناسب دیگر برای زمین‌های تنیس تبدیل ش

د. البته این مسئله را هم نباید از یاد ببریم که هنوز هم زمین‌هایی در ایران یا سایر کشورها پیدا می‌شوند که به روش سنتی و با استفاده از خاک آجر تولید می‌شوند و نکته اینجاست که این زمین‌ها همچنان طرفداران مخصوص به خود را دارند اما نباید این نکته را از یاد ببریم که این روش با اینکه دارای مزیت‌های مخصوص به خود است، معایبی را هم به همراه دارد.

چمن مصنوعی تنیس خوانسار

مزیت‌های زمین خاک آجر

در ادامه، به شکل مختصر به معرفی مزیت‌های یک زمین تنیس پوشش‌دهی شده با خاک آجر و یک زمین چمن مصنوعی می‌پردازیم تا به‌خوبی تفاوت این دو را درک کنید.

 • نصب آسان و کم‌هزینه
 • جذب آب سریع

البته نباید فراموش کنیم که در کنار این دو مزیت، این زمین‌ها دارای معایبی هم هستند. برای مثال، استفاده از مقادیر زیادی آب به همراه به‌کارگیری فرایندهای غلطک‌زنی و جدول‌کشی روزانه و پیوسته، از مواردی است که نگهداری از این زمین را دشوار می‌کند و استفاده از آب را هم به‌مراتب افزایش می‌دهد. افزون بر این، این زمین‌ها ممکن است باعث آسیب جدی بازیکنان هم بشوند.

چرا بازی تنیس روی چمن مصنوعی متفاوت است؟

بدون شک می توان گفت که انجام بازی تنیس روی چمن مصنوعی تجربه ای متفاوت و هیجان انگیز است. دلیل اصلی این موضوع، انعطاف بالا و برگشت پذیری چمن مصنوعی است که باعث می شود بازیکنان هنگام راه رفتن یا بازی کردن، احساس راحتی و آرامش داشته باشند و خستگی کمتری احساس کنند. گزینه دیگری که استفاده از چمن مصنوعی در زمین های تنیس را محبوب کرده است، ریختن ماده سیلیس بین الیاف چمن مصنوعی است. این کار باعث فزایش ایمنی زمین تنیس می شود و احتمال زمین خوردن بازیکنان را به حداقل می رساند. در صورت زمین خوردن بازیکنان روی زمین، هیچ گونه آسیبی نخواهند دید زیرا چمن مصنوعی انرژی کوبشی را به کف زمین انتقال می دهد.

مزیت‌های زمین چمن مصنوعی

حالا بهتر است که نیم‌نگاهی هم به ویژگی‌های مثبت آن دسته از زمین‌های تنیس داشته باشیم که با استفاده از چمن‌های مصنوعی مخصوص پوشش‌دهی می‌شوند:

 • تعامل بالای بازیکن و سطح در صورت استفادهٔ صحیح از ماسه و سیلیس
 • طراوت‌بخشی و گسترش فضای محیط با رنگ سبز چمن
 • ماندگاری بالا بدون نیاز به روش‌های نگهداری روزانه
 • بهره‌مندی از یک کف‌پوش ورزشی با استاندارد ITF
 • جذب آب سریع

جالب است بدانید که همین مزیت‌ها هستند که باعث می‌شوند از این محصول در پوشش‌دهی آن دسته از زمین‌ها که در مسابقات حرفه‌ای گرند اسلم ویمبلدون استفاده می‌شوند، به کار بروند.

انواع چمن مصنوعی تنیس

محصولات گوناگونی در دنیای چمن مصنوعی وجود دارد که توسط شرکت‌های گوناگونی به کار گرفته می‌شوند. نباید از یاد ببریم که هرکدام از این محصولات توسط متخصصان این عرصه برای کاربرد خاصی تولید شده‌اند و دقیقاً هم باید در آن موقعیت به کار بروند تا بیشترین کارایی را داشته باشند. با این حساب، برای آنکه بتوانیم بهترین کارایی را برای مجموعهٔ ورزشی تنیس خود مدنظر داشته باشیم، حتماً باید به سراغ چمن مصنوعی مخصوص این ورزش برویم. در ادامه، به معرفی دو محصول که برای چنین استفاده‌ای ایده‌آل هستند، می‌پردازیم.

چمن مصنوعی سپیدار

چمن مصنوعی FG Pro سپیدار

این چمن مصنوعی دارای الیافی فیبریلشده، کاملاً انعطاف‌پذیر و برگشت‌پذیر است، پس در مقابل ضربات و نیروهای کوبشی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. علاوه بر این، تراکم بالای این محصول به شکلی است که کوچک‌ترین تأثیر در جهت گرفتن یا تغییر زاویهٔ توپ تنیس از بین خواهد برد.

چمن مصنوعی مدل  FG Pro به‌عنوان یک محصول تخصصی برای تنیس شناخته می‌شود که از آن در مجموعه‌های ورزشی حرفه‌ای با روش نصب نیمه اسپرت استفاده می‌شود. خالی‌ازلطف نیست اگر بدانید که این محصول در مجموعه چمنزار با سه رنگ سبز، قرمز و سفید عرضه می‌شود چراکه این سه رنگ، گزینه‌های محبوب در پوشش‌دهی زمین تنیس هستند.

بازی رنگ ها

گفتنی است که رنگ ‌های سبز و قرمز بیشتر عموماً در سطح زمین به کار گرفته می‌شوند و رنگ سفید نیز صرفاً برای خط‌کشی و چارچوب‌بندی زمین تنیس به کار می‌رود تا تمایز کافی را داشته باشد و به‌راحتی از نقاط مختلف زمین بازی دیده شود.

روش نصب نیمه اسپرت

چمن FG Pro توسط متخصصان مجموعه چمنزار نصب می‌شود و نکته اینجاست که این کارشناسان از شگرد “نیمه‌اسپرت” برای اجرا استفاده می‌کنند. در این شیوه، با تزریق ماسه و سیلیس به چمن و استفاده از لایه ژئوتکستایل در بخش زیره محصول، انعطاف‌پذیری لازم در سطح تنظیم می‌شود. این روش باعث می‌شود که چمن مصنوعی مقاومت بالایی در شرایط گوناگون جوی به دست بیاورد.

چمن مصنوعی پاتینگ

چمن مصنوعی مدل TG Pro

نکته حائز اهمیت درباره TG Pro این است که دارای ساختار مخصوص به خود است و همین مسئله یک سبک متفاوت را به این محصول می‌دهد؛ جالب اینجاست که این عوامل باعث شده که این محصول بازخورد مناسبی در زمین‌های تنیس داشته باشد و به همین دلیل هم در این مجموعه‌ها از آن استفاده می‌شود. این محصول دارای الیاف منو فیلامنت تک‌رشته‌ی تاب‌خورده با بیشترین شباهت به چمن طبیعی است که سطحی کاملاً روان و یکدست را برای یک بازی لذت‌بخش ایجاد می‌کند.

این چمن به بهبود عملکرد بازیکنان کمک می کند!

این چمن مصنوعی به‌منظور افزایش سختی و استحکام سطح زمین و بهبود عملکرد بازیکنان و پرش بیشتر توپ طراحی و تولید شده است. توصیه می‌شود مقدار مشخصی از ماسه به جهت استحکام بیشتر و همچنین تنظیم بانس زمین و توپ تنیس در هنگام نصب تزریق شود.

درباره مقدار سیلیس مصرفی نیز باید بگوییم که باتوجه‌به ارتفاع الیاف، تراکم طولی و فیلامنت‌های چمن و همچنین شرایط دلخواه بازیکنان زمین تنیس از ۱۰ تا ۱۵ کیلو در هر مترمربع متغیر خواهد بود.گفتنی است که اجرای این محصول، ماسه و سیلیس با دستگاه مخصوص فرچه به داخل الیاف تزریق می‌شوند تا رنگ سبز چمن که حاکی از طراوت آن است از دست نرود و این محصول حالتی پرتوده به خود بگیرد.

ابعاد زمین تنیس

پیش از بررسی دقیق ابعاد و سایزهای مخصوص زمین تنیس، باید این مسئله را در نظر داشته باشید عدد و رقم‌هایی که در ادامه بیان می‌شوند، صرفاً گزینه‌های پیشنهادی برای ساخت یک زمین تنیس استاندارد هستند و شما در صورت مواجه شدن با محدودیت مکان، می‌توانید آن را به شکل حساب‌شده کم کنید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که این تغییر ابعاد باید به شکلی باشد که تناسب عرض و طول حفظ بشود. زمین تنیس از نظر ابعاد به دو حالت کلی تقسیم می‌شود:

 • تک‌نفره با طول ۲۳ متری و عرض ۸ متری؛
 • دونفره یا دبل با طول ۲۵ متری و عرض ۱۱ متری.

البته باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید که لازم است علاوه بر این فضا، بخشی هم به‌عنوان حریم بازیکنان در نظر گرفته شود که معمولاً باعث یک افزایش متراژ ۶ متری در عرض و ۸ متری در طول می‌شود. گفتنی است که تنیس معمولاً به شکل دو تیم یک‌نفره یا دونفره انجام می‌شود و در زمرهٔ ورزش‌های راکت‌دار به‌حساب می‌آید، یک رویارویی واقعی میان حریفانی است که تلاش می‌کنند توپ را به‌طرف مقابل زمین پرداخت کنند.

چمن مصنوعی تنیس خوانسار

به تناسب زمین توجه داشته باشید

لطفاً به این مسئله توجه داشته باشید که تنیس یک ورزش تخصصی به‌حساب می‌آید که دارای مقررات و آیین‌نامه‌های مخصوص به خود است، پس حتماً برای تغییر ابعاد در زمین آن، باید تناسب کلی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید؛ این مسئله باعث می‌شود که تمام بخش‌های زمین به شکل یکدست کوچک یا بزرگ بشوند و مشکلی پیش نیاید.

فرایند زیرسازی و نصب چمن مصنوعی

مشتریانی که قصد دارند بهترین محصول را برای مجموعه ورزشی خود تهیه کنند، مطمئناً به دنبال یک تیم حرفه‌ای می‌گردند که با به‌کارگیری روش‌های اصولی و حساب‌شده، به بهترین شکل محصول را در موقعیت نصب کند تا احتمال هرگونه آسیب به زمین چمن و همچنین بازیکنان، به حداقل برسد. جالب است بدانید که چمنزار در راستای رسیدن به چنین هدفی، فرایند زیرسازی و اجرای چمن مصنوعی را با رعایت تمام اصول و قوانین عملی می‌کند تا ریسک هر آسیبی به حداقل برسد.

برای اینکه بتوانیم به یک زمین استاندارد برسیم، در اولین قدم باید یک شیب ملایم از شمال تا جنوب زمین ایجاد کنیم یا این فرایند را با محوریت مرکز زمین عملی نماییم تا فرایند بسترسازی به شکل مطمئنی رقم بخورد. در بخش بعدی، نوبت به یک زیرسازی می‌رسد که معمولاً با استفاده از متریال‌های گوناگونی انجام می‌شود.

زیرسازی با شن کوبیده شده

این زیرسازی ترکیبی از لایه‌های شنی دانه‌بندی شده است که عموماً ضخامتی بین ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر دارد ساختار کلی این روش به این شکل است که لایه اول با شن‌های بادامی‌شکل درشت و لایهٔ رویه با شن‌های ریزتر و ماسه شسته‌شده انجام می‌شود. پس از آن، سطح با یک کروم‌بندی مسطح می‌شود و شیب لازم نیز در آن ایجاد خواهد شد. در نهایت نیز، همه بخش زیرین با عملیات غلطک‌زنی کوبیده و مستحکم می‌شود.

این روش برای محیط های پر بارش مناسب است!

درباره این روش باید بگوییم که انتخابی مناسب برای موقعیت‌های پربارش است، چراکه جذب آب آن بسیار بالا است و می‌تواند به‌خوبی آب واردشده در چمن مصنوعی و لایه‌های زیرین را از محوطه بازی خارج کند. علاوه بر این، گفتنی است که چمن مصنوعی از جنس پلی‌اتیلن و لایه‌های زیرین آن کاملاً در برابر نفوذ آب مقاوم هستند و آن را به خود جذب نمی‌کنند و همین نکته هم در ایجاد یک‌چرخه مناسب و زهکشی بارش‌ها تأثیرگذار است.

 این مسئله باعث می‌شود که پس از پایان بارش‌ها و آفتابی‌شدن هوا، زمین چمن مصنوعی تنیس به‌سرعت خشک بشود و به حالت اولیه خود برگردد.چنین قابلیتی این امکان را به بازیکنان تنیس می‌دهد که پس از بارش‌های طولانی‌مدت، به‌راحتی بتوانند از زمین تنیس چمن مصنوعی استفاده کنند.البته در کنار این مسئله این نکته را هم نباید فراموش کنیم که این فرایند زمان‌بر است و برای اجرا در یک زمین ۶۰۰ تا ۷۰۰ متری به حداقل ۵ روز زمان نیاز دارد.

موقعیت زمین باید استاندارد باشد

شایان توجه است که هیجان بازی تنیس و برد و بخت زمانی مطرح خواهد شد که این بازی در یک موقعیت استاندارد و کاملاً حرفه‌ای انجام شود؛ در موقعیتی که هر بازیکنی به‌خوبی بتواند خود را به‌جای نواک جوکوویچ (مرد تنیس ۲۰۲۱) تصور کند و نهایت لذت را از یک بازی ببرد. در رسیدن به چنین استانداردی، مطمئناً زیرسازی با شن، تأثیر چشمگیری دارد.

زیرسازی سخت با بتن یا آسفالت

این نوع از زیرسازی بیشتر برای زمین تنیس چمن مصنوعی کاربرد دارد و جذب آب به میزان روش قبلی نیست. چراکه فرایند تخلیه آب در این روش فقط با تنظیم شیب مناسب آب‌های سطحی ازروی زمین خارج انجام می‌شود.

همچنین خالی‌ازلطف نیست اگر بدانید که این روش در مقایسه با شیوه قبلی، نیروهای کوبشی را به میزان کمتری جذب می‌کند که ممکن است باعث بروز آسیب به ورزشکاران بشود. به همین دلیل، در این دسته از زمین‌ها بهتر است از شوک پد هم استفاده شود.

اطلاعاتی درباره تور و پایه زمین تنیس

تور و پایه‌های زمین تنیس نیز مانند ابعاد آن، دارای اندازه‌های دقیقی هستند که باید به شکل کامل رعایت بشوند؛ توجه داشته باشید که رعایت‌نکردن این نکته‌ها باعث فاصله‌گرفتن زمین ورزشی شما از نمونه‌های استاندارد می‌شود و مطمئناً کیفیت بازی را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد.

تور زمین تنیس به شکل دقیق در مرکز طولی محوطه قرار می‌گیرد و پایه‌های آن نیز با ۹۰ سانتی‌متر فاصله از خط انتهای طولی کار گذاشته می‌شوند. شایان توجه است که تسمه مرکزی تور باید به شکلی تنظیم شود که ارتفاع آن در مرکز روی ۹۱ سانتی‌متر و در قسمت‌های دیگر روی ۱ متر و ۷ سانتی‌متر قرار بگیرد.

گفتنی است که برای نصب پایه‌های تنیس ابتدا باید از لوله‌های انتظار که پیش از اجرا داخل زمین کار گذاشته می‌شوند استفاده کنید؛ این لوله‌ها با دو شاخک انتهایی و با استفاده از بتن در زمین کار جای‌گذاری و مستحکم می‌شوند.

چمن مصنوعی تنیس خوانسار

پس از آنکه به بررسی بهترین روش زیرسازی برای زمین تنیس پرداختیم و اطلاعاتی هم درباره ابعاد آن به دست دادیم، لازم است که چند کلمه‌ای هم درباره روش‌های نگهداری از این زمین‌ها صحبت کنیم. در این بخش دانستن این نکته الزامی است که اگر به‌درستی از زمین‌های تنیس چمن مصنوعی استفاده کنید و به‌کلی از انجام عوامل آسیب‌زا در آن‌ها خودداری کنید، ماندگاری منحصربه‌فردی خواهند داشت و ایستایی الیاف خود را هم تا سال‌ها حفظ می‌کند. پس موارد این بخش را بادقت مطالعه کنید و تلاش کنید تا بتوانید آن‌ها را با رعایت اصول کامل عملی کنید.

 • تزریق سیلیس در لایه‌های رویی چمن مصنوعی در موعد مقرر. این مسئله ارتباط مستقیمی با محافظت از بازیکنان در برابر کوبش دارد و بانس توپ را هم به‌خوبی حفظ می‌کند؛
 • در زمان بارش برف و یخ‌بندان، سطح زمین به شکل کامل پوشیده شود؛
 • در مناطق گرمسیر و در روزهای گرم سال، پیش از استفاده از زمین، فرایندهای آب‌پاشی و گرمازایی را انجام دهید؛
 • در ورودی زمین تنیس یک قسمتی را مشخص کنید که از جنس موکت یا فرش است و وسایل بازیکنان را به شکل کامل بر روی آن قرار دهید.

نورپردازی در زمین تنیس

بازی‌های شبانه در زمین تنیس چمن مصنوعی زمانی بیشترین لذت را خواهد داشت که همهٔ بخش‌های آن با یک نورپردازی استاندارد، روشن شده باشند و احتمال ایجاد هرگونه خطای دید را برای ورزشکاران به حداقل برسانند. قواعد خاصی برای پیاده‌سازی پروژه‌های نورپردازی در این مجموعه‌ها وجود دارد که در ادامه به شکل دقیق آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

تعیین نور در زمین تنیس

در هر زمین تنیسی که با ابعاد ۲۰ در ۴۰ طراحی شده به طور میانگین به هزار لوکس نور نیاز دارد تا به شکل یکدست روشن بشود و امکان بازی را در هر ساعتی به ورزشکاران بدهد. یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای ایجاد چنین نوری، به‌کارگیری برج‌های نوری ده متری هستند که توسط لامپ‌های مخصوص SNB مجهز شده‌اند. گفتنی است که این برج‌ها به این دلیل در ارتفاع ده متر طراحی می‌شوند که به‌هیچ‌عنوان مزاحمتی برای چشم بازیکنان به وجود نیاورند و در فرایند بازی خللی ایجاد نکنند.

در پایان، این نکته مهم را هم مدنظر داشته باشید که هزار لوکس نور، صرفاً برای یک زمین در ابعاد ۲۰ در ۴۰ است و مسئله اینجاست که هر زمینی باید متناسب با ابعاد و طراحی کلی خود، نورد مخصوصی داشته باشد. گفتنی است که متخصصان مجموعه چمنزار در کنار اجرای پروژه چمن مصنوعی زمین تنیس، ابزار و برج‌های موردنیاز برای مجموعه را هم به شما پیشنهاد می‌دهند تا به‌راحتی یک نورپردازی استاندارد را هم در مجموعه خود ایجاد کنید.

چمنزار در همه ایران

اکنون که راه بلندی را طی کردیم و چمن مصنوعی مخصوص زمین تنیس را از زوایای گوناگونی بررسی کردیم، خالی‌ازلطف نیست اگر شما را با یکی از برجسته‌ترین تأمین‌کنندگان و اجرا‌کنندگان چمن مصنوعی در داخل کشور آشنا کنیم. مجموعه چمنزار با یک تجربه علمی و عملی مناسب در زمینه فروش و اجرای چمن مصنوعی، یک مؤسسه مطمئن ایرانی به‌حساب می‌آید که مجموعه وسیعی از برندهای مربوط به چمن مصنوعی را در سبد فروشگاهی خود قرار داده است.

تیم چمنزار قادر به ارائه خدمات در کل کشور است!

این مجموعه در کنار ارائه یکی از باکیفیت‌ترین چمن‌های مصنوعی در کشور و فروش آن‌ها با قیمتی منصفانه، ۷ تیم تخصصی را هم برای اجرای دقیق پروژه‌های چمن مصنوعی به کار گرفته است. تیم اجرایی چمنزار قادرند در هر نقطه از کشور پهناور ایران پروژه‌های زیرسازی و نصب چمن مصنوعی را بادقت کامل به‌پیش ببرند و کیفیت را به‌خوبی در کنار سرعت عمل در اجرا تضمین کنند.

گفتنی است که شیوه‌های متخصصان این مجموعه برای عملی‌کردن پروژه‌ها با رعایت کامل اصول بین‌المللی انجام می‌شود و کاملاً اصولی است.برای آنکه درک بهتری از توان کلی مجموعه چمنزار در اجرای پروژه‌های چمن مصنوعی زمین تنیس داشته باشید، بهتر است یک مثال برای شما ذکر کنیم. ما این توانایی را داریم که یک پروژه ۷ هزار و ۵۰۰ متری را ظرف مدت ۲۰ روز از مرحله زیرسازی تا نصب چمن مصنوعی به‌پیش ببریم و کار را به کارفرمای آن تحویل دهیم.

برتری‌های حرفه‌ای چمنزار

چمن مصنوعی تنیس شرکت چمنزار طبق کلاس ITF تولید می‌شود و دارای الیاف فیبریل‌شده با مقاومت بالاست. چمنزار به همراه این محصول، ۵ سال گارانتی هم به مشتریان عرضه می‌کند و همهٔ مراحل ترمیم و نگهداری از آن را نیز عهده‌دار است. شایان توجه است چمن مصنوعی زمین‌بازی تنیس اغلب دارای انواع متفاوتی است که باید با خط‌کشی بافت‌شده سفید و یا حاشیه قرمز پوشیده شود.

چمنزار تمامی این چمن‌ها را در اختیار دوستداران تنیس قرار می‌دهد. شاین توجه است که بارندگی یا سرما به سطح این چمن آسیب وارد نمی‌کند و سیستم زه‌کشی آن به صورتی است که تمامی آب‌ها را به‌سرعت ازروی سطح خود خارج می‌کند. چمن مصنوعی تنیس شرکت چمنزار به شکلی طراحی شده که جهش یا بانس توپ تنیس را به‌خوبی کنترل کند؛ همچنین به سبب اینکه در هنگام نصب این محصول، سیلیس کافی نیز به آن تزریق شده، تعامل مناسبی بین سطح فضای ورزشی و پاهای بازیکنان ایجاد می‌شود.

نمونه کار شرکت چمنزار

زمین تنیس مجتمع گردشگری گلستان‌کوه یکی از اجراهای مجموعه چمنزار است که با استفاده از زیرسازی شنی، سیستم زهکشی خروج آب و شیب‌بندی استاندارد در سال ۱۳۹۶ در منطقه کوهستانی شهر خوانسار اصفهان به اجرا درآمد.

چمن مصنوعی تنیس خوانسار

این زمین تنیس با درجه ‎بندی مخصوص و مشاوره یکی از قدیمی‌ترین سازندگان زمین‌های تنیس کشور، در یک زمین استاندارد ۸۰۰  متری، کاملا منطبق با استانداردهای بین‌المللی انجام شد. گفتنی است که سه ویژگی اصلی موجب موفقیت این پروژه و برتری آن در مقایسه با سایر زمین‌های تنیس پوشش‌دهی شده با چمن مصنوعی به حساب می‌آید که شامل موارد زیر است:

 • اجرای زیرسازی نفوذپذیر به کمک سیستم شنی
 • اجرای نورپردازی ۱۰۰۰ لوکس روشنایی
 • تدارک لوازم جانبی حفظ و نگهداری زمین ورزشی

محصولات شرکت چمنزار

185,000 تومان

باغ تالار

رویال

292,000 تومان

چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

157,000 تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

183,000 تومان

چمن مصنوعی تزئینی

فنس چمنی چشمی ۴*۴

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل صحرا قرمز

بالکن و تراس

فنس چمنی ۵*۵

198,000 تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی گرین

زمین فوتبال

برج نور استادیوم

زمین تنیس

چمن مصنوعی FG Pro

209,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.