چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ۵۷۷۳۲-٠٢١

چمن مصنوعی تنیس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
564
چمن مصنوعی تنیس

چمن مصنوعی تنیس

ویمبلدون، رویدادی سنتی با چشم اندازی مدرن تنیس چهارمین ورزش محبوب دنیا با حدود ۱ میلیارد دنبال کننده شناخته شده که ریشه‌ای فرانسوی دارد تنیس عمدتا یک بازی فردی هست و روی زمین‌های خاک رس، چمن و کفپوش مخصوص انجام می‌شه. یکی از دلایل پرمخاطب بودن تنیس تورنومنت‌های زیاد با جوایز نقدی بالاست که همه ساله در دنیا برگزار می‌شه. یکی از این تورنومنت‌ها که روی زمین چمن برگزار می‌شه مسابقات تنیس ویمبلدون هست.

مسابقات ویمبلدون رو پیگیری می‌کنید؟

تماشاچی‌ها بعد از اینکه از بستنی خامه‌ا‌ی با تکه‌های توت‌فرنگی لذت بردن، روی صندلی‌هاشون مستقر می‌شن و چشم به مرکز زمین می‌دوزن.

توپ جمع‌کن‌ها با لباس‌های سبز و بنفش کنار زمین آماده‌اند.

لباس‌های سفید بازیکنا به طور خیلی دلنشینی با رنگ سبز چمن تقابل ایجاد می‌کنه.

همه چیز با تمام جزئیات به بهترین نحو چیده شده.

ویمبلدون، معتبرترین تورنومنت تنیس دنیا داره شروع می­شه

این رویداد مهم سالیان سال هست که با تمام سنت‌های خاص خودش برگزار می‌شه. انگار همه این‌ها یک پکیج زیبا رو به چشمان بیننده بدهکار بوده‌اند. یکی از اصلی‌ترین سنت‌های ویمبلدون بازی روی چمن هست. اما بازی روی یک چمن بی‌نقص چیزی نیست که هر باشگاهی بتونه متقبل بشه. حداقل می‌شه گفت که نگهداری از اون چمن به یک سطح بالا از علم کشاورزی نیاز داره. بنابراین خیلی از باشگاه‌ها راحتی چمن‌های مصنوعی رو به دردسرهای نگهداری چمن طبیعی ترجیح میدن. چمن مصنوعی تنیس نیاز به نگهداری چندانی نداره، زیباست، مناسب برای هر شرایط آب و هواییه و از همه مهم‌تر یک بستر مناسب به بازیکن‌ها ارائه می‌ده.

تصور کنید وقتی راجر فدرر (رکورد دار بیشترین قهرمانی در ویمبلدون) یک اسلایس فورهند قوی رو به زمین حریف می‌کوبه دوست نداره که چرخش (اسپین) و شتاب توپش کم بشه. تا بتونه یه قهرمانی دیگه به کلکسیون افتخاراتش اضافه کنه. برای همین هم چمن مصنوعی این کاربری طوری انتخاب و نصب می‌شه تا علاوه بر حفظ امنیت بازیکن‌ها و جلوگیری از سر خوردنشون بتونه کمترین تاثیر روی حرکات چرخشی و کوبشی توپ رو داشته باشه. پس چمن مصنوعی باید کوتاه و پرتراکم باشه تا بهترین بستر برای یه بازی تنیس عالی روبه ما ارائه بده.

درباره‌ی تراکم چمن مصنوعی بخوانید. 

زیرسازی چمن مصنوعی

مسئله مهم دیگه زیرسازی چمن مصنوعی تنیس هست. چمنزار با داشتن متخصصان فنی حوزه نصب در کنار کارشناسانی که علم روز را دارا هستند، تخصصی‌ترین زمین‌های تنیس را در اختیار علاقمندان این رشته می‌گذارد. در واقع برخلاف زمین‌های فوتبال، زیرسازی چمن مصنوعی تنیس نباید روی بستر نرم با روش unbound انجام بشه. چون یک زیرسازی چمن مصنوعی روی سطح سخت می‌تونه انرژی توپ رو به خوبی برگردونه و مانع از جذب انرژی توپ روی زمین چمن مصنوعی تنیس بشه. پس پیشنهاد اول برای بستر یک زمین چمن مصنوعی تنیس، یک سطح بتنی صاف و مسطح هست.

از دیدگاه چمنزار هم سنت‌ها و رسومات قدیمی خیلی عالی‌اند. ولی ما دوست داریم که با زمان پیش بریم و بتونیم مدرنیته رو با سنت ادغام کنیم. چون امنیت و آرامش خاطر شما چیزیه که ما همیشه بهش فکر می‌کنیم. به همین دلیل همیشه خودمون رو به روز می‌کنیم تا پاسخگوی شایستگی‌ها و خواسته‌های شما باشیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

WhatsApp chat